Дендрікс інструкція по застосуванню

Дендрікс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Дендрікс розчин д/ін., 250 мг/мл по 2 мл (500 мг) в амп. №5
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/11958/02/01 від 03.11.2009. Наказ № 46 від 25.01.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: citicoline;1 мл містить цитиколіну 250 мг (ампула на 2 мл містить цитиколіну натрію 500 мг; ампула на 4 мл містить цитиколіну натрію 1000 мг); допоміжні речовини: динатрію едетат, натрію дигідрофосфат, води для ін’єкцій

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, безбарвний розчин в ампулах жовтого кольору.

Виробник:

Венус Ремедіс Лтд/Здоровя, ФФ,ТОВ для "Мілі Хелскере Лтд", Індія/Україна

Фармакотерапевтична група:

Ноотропні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Цитиколін стимулює біосинтез структурних фосфоліпідів у мембрані нейронів, що сприяє покращанню функції мембран, в тому числі, функціонуванню іонообмінних насосів і нейрорецепторів. Завдяки стабілізуючій дії на мембрану цитиколін має протинабрякові властивості і зменшує набряк мозку. Цитиколін ослаблює вираженість симптомів, пов’язаних з церебральною дисфункцією після таких патологічних процесів, як черепно-мозкові травми та гострі порушення мозкового кровообігу. Цитиколін знижує рівень амнезії, поліпшує стан при когнітивних, сенситивних і моторних розладах. Цитиколін покращує симптоми, які спостерігаються при гіпоксії та ішемії мозку, включаючи погіршення пам’яті, емоційну лабільність, труднощі при виконанні повсякденних дій і самообслуговування.Фармакокінетика. Оскільки цитиколін є природною сполукою, яка міститься в організмі, класичне фармакокінетичне дослідження виконати неможливо через складність кількісного визначення екзогенного і ендогенного цитиколіну. Дослідження біодоступності препарату показали, що біодоступність при пероральному та парентеральному шляхах введення практично однакові. У фармакокінетичному дослідженні спостерігалося практично повне всмоктування цитиколіну. Виведення - дуже повільне, переважно через дихальні шляхи та із сечею. Після 5 діб приймання було виявлено приблизно 16% дози. Це свідчить про те, що решта дози була включена у метаболізм.Фармацевтичні характеристика:

Показання до застосування:

§ Гостра фаза порушень мозкового кровообігу (мозковий інсульт).§ Лікування ускладнень та наслідків порушень мозкового кровообігу.§ Черепно-мозкова травма і її наслідки.§ Когнітивні, сенситивні, моторні і неврологічні розлади, спричинені церебральною патологією дегенеративного та судинного походження.

Протипоказання:

Не слід призначати хворим з високим тонусом парасимпатичної нервової системи.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Хоча доказів ризику для плода при застосуванні препарату одержано не було, в період вагітності лікарський препарат призначають тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевершує потенційний ризик для плода.Дані про проникнення цитиколіну в грудне молоко та його дія на плід невідомі.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

У зв’язку з обмеженим досвідом застосування, препарат не слід призначати дітям віком до 18 років.

Спосіб застосування та дози:

Для внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення. При гострих та невідкладних станах максимальний терапевтичний ефект досягається при призначенні препарату у перші 24 години.При розладах свідомості при черепно-мозкових травмах або після операцій на головному мозку:Для дорослих Дендрікс зазвичай призначають у дозі 500 мг (2 мл) один або два рази на добу у формі повільної внутрішньовенної ін’єкції (протягом 5 хв) або краплинного внутрішньовенного вливання (40-60 крапель за хвилину) або внутрішньом’язової ін’єкції. Доза залежить від віку та стану хворого. Максимальна добова доза – 2000 мг. За необхідності лікування продовжують таблетованою формою препарату Дендрікс. Рекомендований термін курсу лікування, при якому спостерігається максимальний терапевтичний ефект, становить 12 тижнів.При мозковому інсульті:Внутрішньовенно призначають у формі повільної внутрішньовенної ін’єкції (протягом 5 хв) або краплинного внутрішньовенного вливання (40-60 крапель за хвилину).Лікування розпочинають з призначення: перші 2 тижні по 500 – 1000 мг (залежно від стану хворого) 2 рази на добу внутрішньовенно; потім – по 500-1000 мг 2 рази на добу внутрішньом’язово. Максимальна добова доза – 2000 мг. За необхідності лікування продовжують таблетованою формою препарату Дендрікс. Рексомендований термін курсу лікування, при якому спостерігається максимальний терапевтичний ефект, становить 12 тижнів.

Передозування:

З урахуванням низької токсичності препарату випадки не описанні, навіть у разі перевищення терапевтичних доз.

Побічні дії:

Дуже рідко Дендрікс може стимулювати парасимпатичну систему, а також чинити короткочасну гіпотензивну дію.Тривале призначення цитиколіну не супроводжувалося токсичними ефектами, незалежно від способу введення.

Лікарська взаємодія:

Цитиколін посилює ефект леводопи.Не слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС в оригінальній упаковці та недоступному для дітей місці. 

Форма випуску / упаковка:

По 5 ампул у піддоні на 4 мл або на 2 мл розміщують у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьНе слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.Місцезнаходження1. 51-52, Індустріальна площа, Фазе-I, Панчкула – 134109, Харіана, Індія2. Хіл-Топ Ідустріал Естейт, Неар EPIP, Джармаджарі, Бадді, Діст. Солан, Н.Р. Індія ЗаявникМілі Хелскере Лімітед, Великобританія.Хай ПойнтТомас СтрітТонтонСомерсет ТА2 6НВ.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ N06BX06:

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама