Депривіт таблетки інструкція по застосуванню

Депривіт таблетки фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Депривіт таблетки, в/плів. обол., по 60 мг №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
UA/6967/01/01 від 12.06.2017
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить звіробою екстракту 0,5 % (Hypericum perforatum) 60 мг, що відповідає гіперицину 0,3 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна; лактоза, моногідрат; натрію кроскармелоза; кремнію діоксид колоїдний безводний; тальк; магнію стеарат;

оболонка: суміш для плівкового покриття Opadry II Green (спирт полівініловий, поліетиленгліколь (макрогол), діамантовий синій (Е 133), хіноліновий жовтий (Е 104), титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), тальк).

Виробник:

АТ "Київський вітамінний завод"

Місцезнаходження виробника:

04073, Україна, м. Київ, вул. Копилівська, 38.

Фармакотерапевтична група:

Антидепресанти

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Рослинний антидепресант. Екстракт звіробою, який містить активні речовини гіперицин, псевдогіперицин та гіперфорин, чинить гармонізуючу дію на центральну та вегетативну нервову систему.

Лікарський засіб Депривіт чинить позитивну дію при апатії, яка супроводжується такими симптомами як нездужання, втрата апетиту і безсоння. Він позитивно впливає на настрій, розумові та фізичні здібності, підвищує працездатність.

Показання до застосування:

Пригнічений настрій, відчуття хронічної втоми, емоційної виснаженості, знесилення; зниження працездатності.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу; фотосенсибілізація, в тому числі після прийому препаратів звіробою (в анамнезі); застосування інгібіторів моноаміноксидази одночасно та/або в попередні 2 тижні, тяжкі депресії, що супроводжуються суїцидальними думками.

Одночасне застосування: індинавіру або інших антиретровірусних лікарських засобів; циклоспорину, дигоксину, теофіліну, іринотекану, такролімусу, симвастатину, фексофенадину, трициклічних антидепресантів (амітриптилін, нортриптилін), протиепілептичних засобів (карбамазепін, фенобарбітал, фенітоїн), селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (цитапролам, флувоксамін, сертралін, пароксетин), а також триптанів (суматриптан, наратриптан, золмітриптан); препаратів для зниження згортання крові (варфарин та інші антикоагулянти — похідні кумарину). Застосування пероральних контрацептивів, ін’єкційних контрацептивів та імплантатів (через ризик зниження ефективності протизаплідних засобів).

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Під час лікування лікарським засобом Депривіт слід уникати інтенсивного ультрафіолетового опромінення (тривалі сонячні ванни, УФ-лампи, солярій).

Лікарський засіб містить лактозу, тому його не рекомендовано застосовувати пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, лактазною недостатністю або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Під час лікування лікарським засобом слід утримуватися від вживання алкогольних напоїв.

Лікарський засіб слід приймати з обережністю хворим з артеріальною гіпертензією.

Пацієнт має бути поінформований, що перед початком лікування обов’язково слід проконсультуватися з лікарем, оскільки симптоми, при яких показаний лікарський засіб, можуть бути наслідком іншої, більш тяжкої патології.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Лікарський засіб не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю, оскільки немає даних про безпеку його застосування у цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не встановлена, але слід дотримуватися обережності при виконанні потенційно небезпечних видів діяльності, що потребують підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій, оскільки лікарський засіб може спричинити запаморочення.

Діти:

Безпека та ефективність лікування дітей віком до 12 років не встановлені, тому лікарський засіб не слід застосовувати пацієнтам даної вікової категорії.

Спосіб застосування та дози:

Застосовувати внутрішньо під час приймання їжі, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Дорослим і дітям віком від 12 років призначати по 1 таблетці 3 рази на добу. Задовільний терапевтичний результат може спостерігатися через 10-14 днів лікування. Для досягнення повного терапевтичного ефекту необхідне регулярне приймання лікарського засобу протягом декількох тижнів або місяців. Якщо симптоми захворювання зберігаються більше 4-6 тижнів, слід припинити застосування лікарського засобу та звернутися до лікаря.

Передозування:

Випадки передозування препаратами звіробою не описані. Якщо пацієнт прийняв дозу лікарського засобу вищу за рекомендовану, йому слід уникати УФ-опромінювання та сонячних ванн у період підвищеної сонячної активності (травень-серпень) протягом 1-2 тижнів.

Побічні дії:

Під час застосування лікарського засобу рідко можуть виникати наступні побічні реакції, які зазвичай швидко минають.

З боку нервової системи: запаморочення, головний біль.

З боку психіки: тривожність, неспокій; в осіб з біполярною депресією підвищується ризик розвитку маніакального стану.

З боку шлунково-кишкового тракту: шлунково-кишкові розлади, сухість у роті.

З боку шкіри та підшкірної тканини: в осіб з підвищеною чутливістю до сонячних променів перебування на сонці може спричинити опіки.

З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи почервоніння шкіри, свербіж.

Загальні порушення: підвищена втомлюваність, підвищення артеріального тиску.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні препаратів звіробою або застосуванні їх одразу після терапії інгібіторами моноаміноксидази, також як і у разі застосування інгібіторів моноаміноксидази безпосередньо після терапії препаратами звіробою, можливе посилення побічних ефектів. При одночасному застосуванні з іншими антидепресантами (флуоксетин, пароксетин, сертралін, флувоксамін, циталопрам) і похідними триптану (суматриптан, наратриптан, золмітриптан) також можливе посилення побічних реакцій (нудота, блювання, збудження, відчуття страху). Крім вказаних препаратів, Депривіт може взаємодіяти також з іншими лікарськими засобами, метаболізм яких відбувається за участю ферментів системи цитохрому Р450. Вплив на ферменти може тривати і після припинення лікування препаратами, що містять екстракт звіробою. У зв’язку з цим взаємодія лікарського засобу Депривіт з іншими препаратами може відбуватися ще протягом двох тижнів після припинення його застосування.

Препарати звіробою можуть підвищувати активність багатьох ферментів, що беруть участь у метаболізмі інших лікарських засобів. У результаті таких реакцій може знижуватися концентрація у плазмі та терапевтичний ефект деяких лікарських засобів.

Може знижувати ефект непрямих антикоагулянтів (варфарин, фенпрокумон), циклоспорину, дигоксину, індинавіру, амітриптиліну, нортриптиліну, теофіліну (одночасний прийом можливий тільки за призначенням лікаря з обов’язковим контролем показників крові і протромбінового часу на початку і наприкінці лікування). Одночасне застосування з пероральними гормональними контрацептивами може послабити їх дію і призводити до міжменструальних кровотеч.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері, по 3 блістери в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Депривіт таблетки
Виробник:АТ "Київський вітамінний завод"
Форма випуску:

По 10 таблеток у блістері, по 3 блістери в пачці.

Реєстраційне посвідчення:UA/6967/01/01 від 12.06.2017
Міжнародне непатентоване найменування:Hypericine
Умови відпуску:

Без рецепта.

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить звіробою екстракту 0,5 % (Hypericum perforatum) 60 мг, що відповідає гіперицину 0,3 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна; лактоза, моногідрат; натрію кроскармелоза; кремнію діоксид колоїдний безводний; тальк; магнію стеарат;

оболонка: суміш для плівкового покриття Opadry II Green (спирт полівініловий, поліетиленгліколь (макрогол), діамантовий синій (Е 133), хіноліновий жовтий (Е 104), титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), тальк).

Фармакотерапевтична група:Антидепресанти
Заявник:АТ «Київський вітамінний завод»
Адреса заявника:Україна, 04073, м. Київ, вул. Копилівська, 38
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама