Діклоферол інструкція по застосуванню

Діклоферол фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Діклоферол таблетки, в/о, по 50 мг №20
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3062/01/01 від 07.04.2005. Наказ № 387 від 14.06.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки, вкриті оболонкою темно-рожевого кольору; склад:1 таблетка містить 50 мг диклофенаку калію;допоміжні речовини: кальцію гідрогенфосфат, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний модифікований, полівінілпіролідон, натрію карбоксіметилкрохмаль, гідроксипропілметилцелюлоза, кремнію діоксид, магнію стеарат, поліетиленгліколь, титану діоксид (Е171), заліза оксид жовтий і червоний (Е172).

Виробник:

Олайнфарм, АТ, Латвія

Фармакотерапевтична група:

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Диклофенак калію має знеболюючі, протизапальні і жарознижуючі властивості. Оскільки препарат діє достатньо швидко, його використовують для лікування гострого болю і запалень. Диклофенак калію - неселективний інгібітор циклооксигеназ. В основі механізму дії препарату - здатність пригнічувати синтез простагландинів, інгібуючи циклооксигеназу - головний ензим циклу арахідонової кислоти. Простагландини - медіатори запалення, які сенсибілізують рецептори, чутливі до медіаторів болю (гістамін, брадикінін), знижують больовий поріг, підвищують чутливість центру терморегуляції в гіпоталамусі до дії пірогенів, що виробляються в організмі у відповідь на дію інфекційних агентів і токсинів. Диклофенак калію знижує сильні і помірні болі. У випадку запалень у період після травм і оперативного втручання диклофенак калію знижує як спонтанний, так і пов'язаний з рухом біль, знімає запальний та рановий набряк, ефективно знижує головний біль під час нападів мігрені і у випадку первинної дисменореї.Фармакокінетика. Активна речовина препарату - диклофенак калію швидко і повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Всмоктування уповільнюється, якщо препарат приймають разом з їжею. Після прийому одноразової дози 50 мг максимальна концентрація препарату в плазмі крові досягається протягом 20 - 60 хвилин. 99,7% диклофенаку калію зв'язується з протеїнами плазми. Період напівелімінації із плазми становить 1-2 години. Максимальна концентрація в синовіальной рідині (60 - 70% від концентрації в плазмі крові) досягається через 2-4 години після того, як вона була досягнута в плазмі крові. Період напівелімінації із синовіальної рідини становить 3-6 годин.60 - 65% прийнятої дози виділяється нирками у вигляді метаболітів, менше 1% - в незмінному вигляді. Інша частина дози виділяється у вигляді метаболітів з жовчю і калом. У пацієнтів різного віку не виявлені суттєві відмінності у всмоктуванні, метаболізмі та виведенні препарату. У випадку порушень функції печінки (хронічний гепатит, компенсований цироз) кінетика диклофенаку подібна до такої у пацієнтів без згаданих порушень. У випадку порушення функції нирок не виявлена кумуляція диклофенаку каліюале у хворих з тяжкими порушеннями зазначених функцій можуть накопичуватисьметаболіти, що виводяться з жовчю.Препарат у невеликій кількості проникає в материнське молоко.

Показання до застосування:

Симптоматична терапія гострих випадків болю, запалення м'яких тканин після травм і/чи операцій, болю і запалення при гінекологічних захворюваннях, болю у хребті, мігрені, позасуглобового ревматизму, ниркової коліки і коліки жовчовивідних шляхів; при тяжких запаленнях вуха, горла, носа - як допоміжна терапія.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до диклофенаку чи допоміжних речовин препарату. Виразка шлунка чи дванадцятипалої кишки; тяжкі порушення кровотворення; порушення зсідання крові; тяжка серцева, ниркова чи печінкова недостатність; тяжка артеріальна гіпертензія; порфірія (також в анамнезі). Вагітність і період годування груддю. Препарат протипоказаний хворим, у яких після прийому ацетилсаліцилової кислоти чи інших інгібіторів простагландинсинтетази, спостерігалися напади астми, кропив'янка чи гострий риніт. Протипоказано приймати з іншими нестероїдними протизапальними засобами (у тому числі з ацетилсаліциловою кислотою). Протипоказаний дітям до 14 років.

Особливості застосування:

Найбільший ризик розвитку побічних ефектів - у пацієнтівпохилого віку, які приймають антикоагулянти і глюкокортикоїди. Ризик збільшується зпідвищенням дози препарату.Пацієнти із шлунково-кишковими захворюваннями в анамнезі необхідно медичнеспостереження під час прийому препарату. Якщо під час лікування Діклоферолом почалосьутворення виразок або виникла кровотеча, прийом препарату слід негайно припинити. Зобережністю застосовувати хворим на бронхіальну астму, сінну пропасницю, алергічнийриніт.З обережністю призначати хворим з порушенням серцевої діяльності і функції нирок, увипадку аутоімунних захворювань (змішаний колагеноз), пацієнтам похилого віку, хворим,які приймають діуретичні засоби, а також пацієнтам, у яких спостерігається зменшенняоб'єму екстрацелюлярної рідини з інших причин. Хворим зі зниженою вагою тіла необхідноприймати найменшу ефективну дозу. Препарат відміняють, якщо погіршилася функціяпечінки або є ознаки дисфункції печінки (еозинофілія, висип).У високих дозах (200 мг на день) диклофенак калію може тимчасово пригнічувати агрегаціютромбоцитів, тому з обережністю призначають хворим з порушенням зсідання крові.Не рекомендється приймати препарат під час вагітності та годування груддю. Якщоспостерігаються побічні ефекти з боку ЦНС (запаморочення) або порушення зору, не можнакерувати транспортними засобами чи обслуговувати механізми.

Спосіб застосування та дози:

Звичайно застосовують 50 мг Діклоферолу (1 таблетка) 2-3 рази на день, таблетку ковтають не розжовуючи і запивають рідиною. У легких випадках дорослим і дітям старше 14 років призначають до 100 мг на день. У випадку первинної дисменореї дозу підбирають індивідуально, звичайно 50 - 100 мг на день. За необхідності дозу можна підвищити до 200 мг на день. Застосування починають при появі перших симптомів і продовжують декілька днів. У випадку нападу мігрені початкова доза - 50 мг, лікування починають не зволікаючи. Якщо протягом 2 годин біль не зменшився, можна застосовувати по 50 мг з інтервалом 4-6 годин, не перевищуючи максимальну добову дозу 200 мг. Тривалість курсу лікування 5-6 тижнів. Якщо пропущена чергова доза, препарат приймають у раніше призначених дозах.

Передозування:

Типова клінічна картина відсутня. Може розвинутись ниркова недостатність, спостерігається сонливість, блювання. Необхідно якнайшвидше промити шлунок і призначити активоване вугілля. У випадку ускладнень (гіпотензія, ниркова недостатність, судоми, подразнення слизової шлунка і кишечнику, пригнічене дихання) вживають підтримуючих і симптоматичних заходів. Форсований діурез, гемодіаліз не допомагають виведенню НПЗЗ із-за високого ступеня зв'язування з білками плазми і вираженого метаболізму. Спеціальний антидот відсутній.

Побічні дії:

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту (болі в епігастрії, нудота, блювання, пронос, абдомінальні спазми, диспепсія, здуття, відсутність апетиту) спостерігалися в 1 - 10% хворих. Рідко - виразка шлунка чи дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкові кровотечі. В поодиноких випадках - афтозний стоматит, глосит, ураження стравоходу, неспецифічний виразковий коліт, загострення виразкової хвороби, панкреатит. Спостерігались також нищенаведені побічні дії. ЦНС: іноді - головний біль, запаморочення; рідко - підвищена втомлюваність, депресія, безсоння; в поодиноких випадках - порушення зору і слуху. Шкіра: висип, свербіж, зрідка - кропив'янка. Дуже рідко - висип з везикулами, еритема, петехії. Нирки: окремі випадки гострої ниркової недостатності, гематурія, протеїнурія, інтерстиціальний нефрит, нефротичний синдром. Папілонекроз (у схильних пацієнтів). Печінка: іноді — підвищення активності амінотрансфераз у сироватці крові, рідко — гепатит. Система кровотворення: окремі випадки тромбоцитопенії, лейкопенії, агранулоцитозу, гемофілії, апластичної анемії. Інші: рідко - астма, анафілактичні та анафілактоїдні реакції з гіпотензією; набряк, аритмія, біль у грудях, гіпертензія, альвеоліт, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, фоточутливість, легенева еозинофілія. В окремих випадках - асептичний менінгіт.

Лікарська взаємодія:

Діклоферол та:АКЕ - інгібітори і антагоністи ангіотензину II: зменшується гіпотензивна дія, підвищується ниркова недостатність і ризик гіперкаліємії;інші знеболювальні засоби: одночасний прийом двох або більше НПЗЗ (у тому числі ацетилсаліцилової кислоти) протипоказаний, посилюються побічні дії;антибактеріальні засоби: хіноліни підвищують ризик розвитку судом;антикоагулянти: посилюється дія ацетокумаролу і варфарину, в комбінації з гепарином підвищується ризик кровотечі;антиагреганти: підвищується ризик кровотечі у випадку з одночасним прийомом тиклопедину і клопідогрелю;антидепресанти: моклобемід підсилює дію НПЗЗ;протидиабетичні засоби: посилюється дія похідних сульфанілсечовини;протиепілептині засоби: посилюється дія фенітоїну;антигіпертензивні засоби: зменшується гіпотензивний ефект;противірусні засоби: підвищується ризик гематологічних інтонсикацій при комбінації із зидовудином; ритонавір підвищує концентрацію диклофенаку в плазмі крові;бета-адреноблокатори: послаблюється гіпотензивний ефект;серцеві глікозиди: НПЗЗ можуть загострювати серцеву недостатність, знижують швидкість клубочкової фільтрації, підвищують концентрацію глікозидів у плазмі крові;циклоспорин: підвищується ризик нефротоксичності, збільшується концентрація диклофенаку в плазмі крові (дозу зменшують наполовину);глюкокортикоїди: збільшується ризик кровотечі із шлунково-кишкового тракту і утворення виразок;протипухлинні (цитотоксичні засоби): зменшується виведення метотрексати і підвищується токсичність;діуретичні засоби: підвищується ризик нефротоксичності НПЗЗ; у комбінації з калійзберігаючими діуретиками збільшується ризик гіперкаліємії;літій: знижується виведення літію (підвищується ризик токсичності);міорелаксанти: НПЗЗ зменшують виведення баклофену (підвищується ризик токсичності);такролімус: НПЗЗ збільшують ризик нефротоксичності;вазодилататори: пентоксифілін збільшує ризик кровотечі;міфепристон: виробники рекомендють приймати НПЗЗ тільки через 8-12 днів після припинення прийому міфепристону.Під час лікування не можна вживати алкоголь.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі від 15° до 25° С. Термін придатності - 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 20 таблеток в упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: diclofenac; калієва сіль 2-[(2,6-дихлорфеніл)-аміно]фенілоцтової кислоти;Форма випускуТаблетки, вкриті оболонкою.АдресаВул. Рупніцу 5, Олайне, LV-2114 Латвія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ M01AB05:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Діклоферол
Виробник:Олайнфарм, АТ, Латвія
Форма випуску: По 20 таблеток в упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3062/01/01 від 07.04.2005. Наказ № 387 від 14.06.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Diclofenac
Умови відпуску:Без рецепту.
Фармакотерапевтична група:Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.
Код АТС:M01AB05 - Диклофенак
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Дієтологи пояснили, які сорти сирів слід включати до раціону хворим на гіпертонію
Сири, які виробляють із сироватки, більш ніжні та ...
Пиво може захистити від розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Хвороба Альцгеймера — це поступальне неврологічне ...
Реклама