Енеріон (Sulbutiamine) інструкція із застосування

Энерион фото, інструкція
Дозування:
Енеріон таблетки, в/о, по 200 мг №20 (10х2)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Лаб. Серв є Індастрі, Франція

Фармакотерапевтична група:

Інші засоби, які діють на нервову систему. Психостимулятори.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: sulbutiamine;1 таблетка містить 200 мг сальбутіаміну;допоміжні речовини: глюкоза безводна, лактози моногідрат, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль прежелатинізований, тальк;плівкова оболонка: віск білий, натрію кармелоза, етилцелюлоза, гліцерол моноолеат, полісорбат 80, повідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію гідрокарбонат, сахароза, Жовтий захід FCF (E 110), тальк, титану діоксид (E 171).

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Лаб. Серв є Індастрі, Франція

Фармакотерапевтична група:

Інші засоби, які діють на нервову систему. Психостимулятори.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Сальбутіамін – оригінальна молекула, синтезована шляхом модифікацій тіаміну. Завдяки цим модифікаціям сальбутіамін здатний проникати крізь гематоенцефалічний бар’єр та накопичуватись у структурах головного мозку, що зумовлює такі ефекти препарату як: покращення координації рухів; підвищення резистентності до втомлюваності м’язів; покращення резистентності кори головного мозку до хронічної гіпоксії (кисневе голодування); покращення концентрації уваги та здатності запам’ятовувати. Ефективність препарату Енеріон® була доведена у багатьох клінічних плацебо-контрольованих та порівняльних дослідженнях з участю пацієнтів з функціональною астенією різноманітної етіології, а саме:постінфекційна астенія, що виникає після гострих вірусних та інфекційних захворювань респіраторного тракту (бронхіт, тонзиліт, грип), бактеріальних інфекцій (Salmonella, Yersinia), туберкульозу, малярії, черевного тифу, інфекційного гепатиту;астенія, що виникає на тлі соматичних захворювань;астенія, спричинена депресією;астенія у пацієнтів літнього віку: клінічні дослідження довели ефективність Енеріону® при порушеннях розумової функції (зниження пам’яті, уважності, пильності та мислення) та при труднощах соціальної адаптації (втомлюваність, розлади спілкування, особистості, поведінки та сну);астенія у студентів (фізична та ментальна втома);астенія у спортсменів.Фармакокінетика.Сальбутіамін швидко всмоктується, максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 1-2 години після прийому.Період напіввиведення становить близько 5 годин. Сальбутіамін виводиться із сечею.

Показання до застосування:

Лікування фізичної та психічної астенії, що супроводжується апатією та зниженням активності.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату в анамнезі.

Особливості застосування:

До складу препарату входить лактоза, тому пацієнтам із вродженою галактоземією, синдромом мальабсорбції глюкози та галактози, дефіцитом лактази не рекомендовано його застосовувати.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

При клінічному застосуванні про наявність фетальної токсичності або тератогенного впливу не повідомлялося. Проте для виключення ризику виникнення цих ускладнень, а також у зв’язку з недостатньою кількістю клінічних даних не рекомендовано застосовувати препарат у період вагітності.Слід уникати застосування препарату у період годування груддю через відсутність даних щодо його екскреції у грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Дані відсутні.

Діти:

Препарат не застосовувати дітям.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначати тільки дорослим.Для перорального застосування.Добова доза становить 2-3 таблетки, які слід приймати в 2-3 прийоми під час сніданку та в обідній час відповідно.Тривалість лікування не повинна перевищувати 4 тижні.

Передозування:

У разі передозування може спостерігатися збудження з проявами ейфорії та тремору кінцівок.Ці симптоми є тимчасовими та швидко минають без будь-яких наслідків.

Побічні дії:

Під час лікування препаратом повідомлялося про нижчезазначені побічні ефекти, які за частотою розподілені таким чином: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100, < 1/10), нечасто (≥ 1/1000, <1/100), рідко (≥ 1/10000, < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), частота невідома (не може бути визначена згідно з наявною інформацією).Шлунково-кишкові розлади.Нечасто: нудота, блювання.Неврологічні розлади.Нечасто: ажитація, головний біль, слабкість, тремор.Зміни з боку шкіри і підшкірної клітковини.Нечасто: висипання.Наявність у складі препарату барвника Жовтий захід FCF може спричинити виникнення алергічних реакцій.

Лікарська взаємодія:

Про випадки взаємодії з іншими лікарськими засобами не повідомлялося.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі до 25 °C. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері з алюмінієвої фольги та ПВХ-плівки.По 2 блістери в коробці з картону пакувального.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Заявник

Лє Лаборатуар Серв’є/ Les Laboratoires Servier.

Місцезнаходження заявника

50, рю Карно, 92284 Сюрен седекс, Франція/50, rue Carnot, 92284 Suresnes cedex, France.Представник заявника в Україні.Представництво Лє Лаборатуар Серв’є.

Місцезнаходження

Вул. Воровського, 24,м. Київ, 01601, Україна,тел.: (044) 490 3441факс: (044) 490 3440.

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.