Флюр-Е-Дей інструкція по застосуванню

Флюр-Е-Дей фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Флюр-Е-Дей таблетки жув. по 2,21 мг №120 у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5057/01/01 від 12.04.2017. Наказ № 424 від 12.04.2017
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: натрію фторид;1 таблетка містить натрію фториду 2,21 мг, що еквівалентно 1 мг фтору;допоміжні речовини: ксиліт, сорбіт (Е 420), ароматизатор вишневий штучний, магнію стеарат, ароматизатор малиновий.

Виробник:

Фармасайнс Інк., Канада

Фармакотерапевтична група:

Мінеральні добавки. Препарати фтору. Натрію фторид.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Іони фтору накопичуються в організмі, переважно у тканинах зубів і кісток, створюючи слабкорозчинні фторапатити. Фтор стимулює мінералізацію твердих тканин зуба, сприяє визріванню і затвердінню зубної емалі, а також її стійкості до дії кислоти, зменшує продукування кислоти бактеріями і спричиняє бактерицидну дію щодо мікроорганізмів, які спричиняють карієс зубів, гальмує утворення молочної кислоти з вуглеводів, стимулює остеобласти і поповнює дефіцит фтору в організмі. Фториди можуть також сприяти ремінералізації декальцинованої зубної емалі і чинити бактерицидну дію у відношенні до мікроорганізмів, які спричиняють карієс зубів. Найважливішим компонентом їжі, котрий впливає на хімічний склад зубів, є іони фтору. Природним джерелом фтору є питна вода. Оптимальний рівень фтору у воді встановлено 0,0001 %. Якщо вода має нижчий рівень фтору, спостерігається збільшення випадків розвитку карієсу, а при завищеному – випадки розвитку плямистої емалі (флюорозу).Фармакокінетика.Спостереження за дітьми, які пили фторовану воду (0,0001 %) до 10 років, показали відсутність побічної дії на ріст, загальний стан організму та стан кісткової тканини. Фториди у розчині або у вигляді швидкорозчинних солей легко і майже повністю абсорбуються зі шлунково-кишкового тракту, накопичуються у зубах і кістках, виводяться нирками. Час досягнення максимальної концентрації у крові становить 30-60 хвилин.

Показання до застосування:

У складі комплексу лікувально-профілактичних заходів у дітей віком від 6 до 14 років для профілактики карієсу і для покращання формування твердих тканин постійних зубів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до натрію фториду або до будь-якого компонента препарату.Концентрація фтору у питній воді понад 0,7 мг/л. Тяжкі захворювання печінки та нирок, загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Порушення функції підшлункової залози.

Особливості застосування:

Не збільшувати вказані дози препарату, оскільки натрію фторид при передозуванні може мати токсичну дію на організм. В осіб із захворюваннями крові потрібен контроль складу крові. Препарат застосовувати за призначенням лікаря–стоматолога, який враховує вміст фтору у воді даного населеного пункту, особливо це стосується сільського населення, де користуються водою з криниці. Дітям слід приймати препарат під наглядом батьків для попередження передозування.Надмірне застосування фтору спричиняє флюороз зубів. Щоб уникнути флюорозу, бажано регулярно проводити стоматологічний огляд зубів у дитини не рідше 1 разу на 3 місяці.При прийомі натрію фториду під час їди або з молоком зменшується всмоктування препарату.Препарат містить сорбіт, отже якщо у дитини встановлена непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Дослідження не проводили. Препарат рекомендований для застосування дітям.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат призначений для застосування у педіатричній практиці.

Діти:

Не застосовувати препарат дітям до 6 років.Для дітей віком до 2 років існують спеціальні лікарські форми натрію фториду у вигляді розчину, дітям віком від 2 до 6 років варто застосовувати таблетки із меншим дозуванням або розчин.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовувати перорально. Доза препарату залежить від віку дитини і концентрації фтору у воді (призначати при вмісті фтору у воді менше 0,7 мг/л). Звичайні дози: дітям віком від 6 до 14 років по 1 таблетці на добу.Препарат приймати після їди щодня 1 раз на добу, краще увечері після чищення зубів. Таблетку необхідно повільно розжувати і запити водою. Рекомендується приймати протягом не менше 250 днів, щороку (до 14 років).

Передозування:

При передозуванні препаратом спостерігаються такі симптоми: випорожнення чорного кольору, домішки крові у блювотних масах, діарея, сонливість, запаморочення, підвищена слинотеча, нудота або блювання, поверхневе дихання, біль або спазми у шлунку, тремтіння, підвищена збудливість, сльозотеча, слабкість. Для надання допомоги потерпілому промити шлунок 1-5 % розчином кальцію хлориду або 0,15 % розчином кальцію гідроксиду (для осадження фторидів), призначати сольові проносні (натрію сульфат) і діуретичні препарати. Після промивання шлунка для зменшення абсорбції фторидів застосовувати алюмінію гідроокис. Вводити повільно внутрішньовенно 10-20 % розчин кальцію глюконату, призначати вітамінні препарати, проводити симптоматичну терапію, гемодіаліз.Хронічне передозування. Надлишок фторидів, що утворюється в організмі при тривалому застосуванні великих кількостей натрію фториду, індукує флюороз кісток і зубів. При цьому відбувається збільшення щільності кісток, кальцифікація зв’язок і сухожиль. Ці порушення проявляються в обмеженні рухливості, деформації і болючості суглобів, потемнінні емалі зубів, появі плям на емалі зубів.Згідно з клінічними даними, летальний результат у дорослих людей можливий при застосуванні натрію фториду в разовій дозі від 5 до 10 г. Однак серйозні отруєння мають місце вже при дозі менше 1 г. У дітей ця доза становить 5 мг на 1 кг маси тіла. Симптоми передозування: солоний або мильний присмак у роті, біль у животі, непритомність; у більш тяжких випадках: гіпокальціємія, гіпомагніємія, гіперкаліємія, гіперефлексія, судоми, аритмія, шок, зупинка дихання, серцева недостатність.

Побічні дії:

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи дерматит; кропив’янка, алергічні реакції.З боку ендокринної системи: можливі прояви гіпотиреозу.З боку шкіри та слизистої: стоматит, утворення виразок у роті, дерматит, гіперемія шкіри.З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, диспептичні явища.З боку опорно-рухового апарату: біль у ногах та суглобах.Загального характеру: підвищена стомлюваність, скарги на головний біль.Інші: хронічна токсичність у вигляді флюорозу зубів та підвищеній щільності кісток.

Лікарська взаємодія:

Препарат не рекомендується призначати одночасно з препаратами, які містять кальцій, тому що знижується абсорбція натрію фториду.

Термін придатності:

4 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у щільно закритому флаконі у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 120 таблеток у флаконах.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A01AA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Флюр-Е-Дей
Виробник:Фармасайнс Інк., Канада
Форма випуску:

По 120 таблеток у флаконах.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/5057/01/01 від 12.04.2017. Наказ № 424 від 12.04.2017
Міжнародне непатентоване найменування:Sodium fluoride
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: натрію фторид;1 таблетка містить натрію фториду 2,21 мг, що еквівалентно 1 мг фтору;допоміжні речовини: ксиліт, сорбіт (Е 420), ароматизатор вишневий штучний, магнію стеарат, ароматизатор малиновий.

Фармакотерапевтична група:Мінеральні добавки. Препарати фтору. Натрію фторид.
Код АТС:A01AA01 - Натрію фторид
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама