Фтивазид (Ftivazide) інструкція із застосування

Фтивазид фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Фтивазид таблетки по 0,5 г №100 у бан.
Виробник:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Стома, АТ

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Протитуберкульозні засоби. Етамбутол.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: фтивазид; 1 таблетка містить фтивазиду 0,5 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Стома, АТ

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Протитуберкульозні засоби. Етамбутол.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат блокує синтез міколінової кислоти і викликає загибель клітин. Порушує синтез фосфоліпідів, утворює інтра- та екстрацелюлярні хелатні комплекси з двовалентними іонами, гальмує окислювальні процеси і синтез ДНК і РНК. Викликає ушкодження мембрани мікобактерій, інгібує в них метаболічні і окислювальні процеси, пригнічує синтез нуклеїнових кислотФармакокінетика. Невелика кількість (менше 10 %) зв,язується з білками плазми. Препарат легко проникає крізь гематоенцефалічний бар'єр та інші гістогематичні бар'єри і виявляється в різних тканинах та рідинах організму. Біотрансформується в печінці з утворенням гідразиду ізонікотинової кислоти – основного діючого метаболіту, який у подальшому піддається гідролізу, ацетилюванню тощо. 95 % метаболітів екскретується нирками, невелика кількість – через кишечник. Період напіввиведення фтивазиду становить 2-5 годин. Виводиться головним чином нирками.Препарат повільно всмоктується із травного тракту. Максимальна концентрація фтивазиду в крові виявляється через 1-4 години після прийому внутрішньо; протягом 6-24 годин після прийому разової дози він знаходиться в крові в бактеріостатичній концентрації.

Показання до застосування:

Активний туберкульоз у дорослих та дітей (усі форми та локалізація) у комбінації з іншими протитуберкульозними засобами.

Протипоказання:

Стенокардія, декомпенсовані вади клапанів серця, органічні захворювання центральної нервової системи, захворювання нирок нетуберкульозного характеру з проявами ниркової недостатності, підвищена чутливість до фтивазиду та до інших компонентів препарату, алкоголізм, психічні захворювання, період годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Протягом усього періоду лікування необхідно періодично проводити дослідження очного дна, гостроти зору і визначення полів зору. Для запобігання розвитку невритів одночасно з фтивазидом призначають вітаміни В1 і В6. Дозування і тривалість прийому вітамінів призначає лікар.Фтивазид можна застосовувати для лікування пацієнтів з підвищеною чутливістю до ізоніазиду.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Під час вагітності застосовують під ретельним наглядом лікаря з урахуванням співвідношення користь/ризик. Препарат проникає крізь плацентарний бар’єр та в грудне молоко, тому на час лікування припиняють годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

На час лікування слід утримуватися від керування транспортними засобами і роботи з іншими механізмами.

Діти:

Для лікування дітей препарат застосовують за призначенням лікаря.

Спосіб застосування та дози:

Фтивазид застосовують внутрішньо. Дорослим призначають по 0,5 г 1-3 рази на день; дітям − із розрахунку 0,02-0,04 г/кг (але не більше 1,5 г на добу) 3 рази на день. Загальна курсова доза для кожного хворого індивідуальна, залежно від характеру та форми захворювання і ефективності лікування. При туберкульозному вовчаку призначають по 0,25-0,3 г 3-4 рази на добу; на курс40-60 г. При необхідності курс лікування повторюють 2-3 рази з місячною перервою.Максимальні дози:  для дорослих: разова − 1 г, добова − 1,5 г; для дітей: разова – 0,5 г, добова – 1,5 г. Максимальна курсова доза – 40-60 г. Термін лікування – 6-8 місяців.

Передозування:

Інформація щодо випадків передозування відсутня. У разі прийому надмірної дози – промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

Побічні дії:

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, сонливість, порушення сну, периферичний неврит та неврит зорового нерва.З боку травної системи: нудота, блювання, відчуття сухості у роті, біль в епігастральній ділянці. З боку ендокринної системи: у чоловіків – гінекомастія; у жінок – менорагія.З боку серцево-судинної системи: біль у ділянці серця, підвищена кровоточивість.Алергічні реакції: шкірно-алергічні реакції (лихоманка, шкірні висипання).Психічні порушення: депресія, у поодиноких випадках − психоз, ейфорія, розлад пам'яті, у хворих на епілепсію можливе почастішання судомних нападів. Порушення функції печінки: лікарський гепатит.

Лікарська взаємодія:

При лікуванні туберкульозу фтивазид застосовують в комплексі з іншими протитуберкульозними препаратами, зокрема з антибіотиками: рифампіцин, піразинамід, етамбутол. Посилює побічні ефекти парацетамолу, алкоголю, карбамазепіну, гепатотоксичних препаратів, дію антикоагулянтів. Знижує дію мінерало- і глюкокортикоїдів. Одночасне призначення піридоксину (всередину або внутрішньом’язово), глютамінової кислоти (внутрішньо), тіаміну (внутрішньом’язово) знижує імовірність виникнення побічних реакцій при застосуванні фтивазиду.

Термін придатності:

4 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей сухому, захищеному від світла місці у щільно закупореній тарі при температурі від 15 °С до 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 20 або по 100 таблеток у банках полімерних.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Фармацевтичні характеристики

Основні фізіко-хімічні властивості: таблетки світло-жовтого або жовтого кольору зі слабким запахом ваніліну, плоскоциліндричні, з рискою та фаскою.

Місцезнаходження

Україна, 61105, м. Харків, вул. Ньютона, 3.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.