Гедерин Плющ інструкція по застосуванню

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ
Склад:
- діюча речовина: сухого екстракту плюща листя;
- 1 мл сиропу містить сухого екстракту плюща листя (Hederis folia) [(4–8):1] (екстрагент – етанол 30 %) при вмісті гедеракозиду С 14 % – 4,5 мг;
- допоміжні речовини: сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420); ксантанова камедь; натрію карбоксиметилцелюлоза; калію сорбат; ароматизатор «Чорна смородина 522»; кислота лимонна, моногідрат; вода очищена.
Основні фізико-хімічні властивості:
Сиропоподібна рідина світло-коричневого кольору з характерним запахом, солодкого смаку. У процесі зберігання допускається опалесценція та утворення осаду.
Виробник:
Місцезнаходження виробника:
Фармакотерапевтична група:
Фармакологічні властивості:
Фармакодинаміка.
Препарат рослинного походження. Основними біологічно активними речовинами плюща листя екстракту сухого є сапонінові глікозиди, які посилюють секрецію бронхіальних залоз, виявляють секретолітичні, відхаркувальні, а також загальнозміцнювальні та тонізуючі властивості. Завдяки вмісту дубильних речовин, пектинів, смоли, ефірної олії препарат чинить протизапальну, антисептичну та ранозагоювальну дію.
Фармакокінетика.
Не визначалась.
Показання до застосування:
Гострі запальні захворювання дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем; симптоматичне лікування хронічних запальних захворювань бронхів.
Протипоказання:
Підвищена чутливість до компонентів препарату або інших рослин родини аралієвих. Дитячий вік до 2 років – через ризик погіршення дихальних симптомів. Непереносимість фруктози.
Особливості застосування:
Застосування дітям 2–4 років потребує рекомендації лікаря. Якщо симптоми захворювання не зникають протягом тривалого часу (понад 4–5 днів) або з’являється задишка, підвищення температури тіла, гнійне мокротиння або мокротиння з кров’ю, слід негайно проконсультуватися з лікарем. Не рекомендується одночасне застосування з протикашльовими препаратами, наприклад, з кодеїном або декстрометорфаном без консультації лікаря. З обережністю застосовувати пацієнтам з гастритом або виразкою шлунка.
Сорбіт може спричинити незначну проносну дію.
Препарат не містить алкоголю, цукру та барвників.
Застосування в період вагітності або годування груддю:
Через відсутність достатніх даних не рекомендується застосовувати препарат у періоди вагітності або годування груддю. Перед застосуванням препарату лікар повинен зважити співвідношення ризик/користь для цієї групи пацієнтів.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
Діти:
Препарат протипоказаний дітям до 2 років через ризик погіршення дихальних симптомів.
Спосіб застосування та дози:
Перед кожним застосуванням необхідно ретельно збовтувати флакон.
Внутрішньо застосовувати дітям віком від 2 до 6 років по 2,5 мл сиропу 3 рази на добу; дітям віком від 6 до 10 років – по 5 мл сиропу 3 рази на добу, дорослим та дітям віком від 10 років – по 5–7,5 мл сиропу 3 рази на добу за допомогою дозуючої скляночки, що додається.
Сироп слід застосовувати вранці, вдень і ввечері.
Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально. У легких випадках тривалість лікування становить до 7 днів. Для досягнення стійкого терапевтичного ефекту рекомендують продовжити терапію ще 2–3 доби після поліпшення стану пацієнта.
Якщо покращення стану пацієнта не настає, слід звернутися до лікаря щодо подальшого лікування.
Передозування:
Прийом препарату у великих кількостях, що перевищують триразову добову дозу, може спричинити нудоту, блювання, діарею та збудження.
Лікування симптоматичне.
Побічні дії:
У пацієнтів із підвищеною чутливістю можуть спостерігатися алергічні реакції (переважно висипання), включаючи диспное, набряк слизових оболонок, кропив’янку, свербіж, купероз; шлунково-кишкові розлади, включаючи нудоту, блювання, діарею, біль у животі.
Лікарська взаємодія:
При одночасному застосуванні препарату з іншими лікарськими засобами небажаної дії препарату не спостерігалось. Тому препарат можна застосовувати з іншими лікарськими засобами, наприклад з антибіотиками.