Гек 200/0,5 інструкція по застосуванню

Гек 200/0,5 фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Гек 200/0,5 розчин д/інф. 6 % по 200 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/12537/01/01 від 25.10.2012. Наказ № 837 від 25.10.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: гідроксиетилкрохмаль (ГЕК);100 мл розчину для інфузій містить 6 г гідроксиетилкрохмалю із середньомасовим значенням молекулярної маси 200000 і молекулярним заміщенням 0,5; допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора або злегка опалесцююча, безбарвна або слабко жовтувата рідина.

Виробник:

Ніко, ТОВ, м.Макіївка, Донецька обл., Україна

Фармакотерапевтична група:

Кровозамінники та перфузійні розчини. Препарати крохмалю.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. ГЕК є плазмозамінником з 6 % гідроксиетилкрохмалю в ізотонічному розчині натрію хлориду. ГЕК – чужорідний штучний колоїд, який отримують з воскоподібного кукурудзяного крохмалю шляхом часткового гідролізу амілопектину з подальшим гідроксиетилюванням. ГЕК – це майже ізоонкотичний розчин, при вливанні якого досягається об’єм, що відповідає в середньому 100 % або дещо вище 100 % введеного об’єму рідини. Значних відхилень об’єму не відбувається, тому ГЕК може застосовуватися у клінічній практиці як ізоволемічний інфузійний розчин. Колоїдно-осмотичний тиск та центральний венозний тиск помітно підвищуються залежно від введеного об’єму, при знижених значеннях відбувається їх підвищення до норми. Фармакокінетика. Залежно від швидкості введення і виду інфузії (з метою досягнення нормо- або гіперволемії) початковий час напіввиведення із сироватки становить приблизно 5-7 годин. Завдяки добре керованому ефекту короткочасного досягнення об’єму (приблизно 3 години), а також сприятливим реологічним властивостям (зниження в’язкості крові та гематокриту, нормалізації підвищеної здатності тромбоцитів до агрегації) ГЕК придатний як для поповнення об’єму протягом короткого та середнього періоду часу, так і для гемодилюції. ГЕК, на відміну від інших плазмозамінників, на короткий час накопичується у тканинах (головним чином, у ретикулогестіоцитарній системі (РГС). Хоча й через декілька місяців депонуючі вакуолі визначалися у клітинах РГС, даних про те, що завдається шкода функції РГС, немає. ГЕК постійно розщеплюється амілазою сироватки і виводиться нирками. Після 24 годин із сечею виводиться близько 70 % введеного ГЕК і близько 10 % ще визначається у сироватці. При діалізі ГЕК достатньо не виводиться, і значимість його гемофільтрації достовірно не визначена.

Показання до застосування:

Гіповолемія, спричинена гострою крововтратою, у випадках, коли застосування кристалоїдів вважається недостатнім.

Протипоказання:

Ниркова недостатність чи замісна ниркова терапія; тяжка коагулопатія; підвищена чутливість до діючої речовини (алергія на крохмаль), стан дегідратації, стан гіпергідратації, гіперволемія, гіпокаліємія, гіперхлоремія, гіпернатріємія, декомпенсована серцева недостатність, ниркова недостатність, що супроводжується олігурією або анурією (креатинін ≥ 177 мкмоль/л, або ≥ 2 мг/дл), набряк легень, внутрішньочерепний крововилив, внутрішньочерепна гіпертензія, коагулопатія, тяжка гіпокоагуляція, гіпофібриногенемія, виражена тромбоцитопенія, період проведення сеансів гемодіалізу. ГЕК не слід застосовувати пацієнтам із сепсисом, опіками та критично хворим пацієнтам через ризик ураження нирок та летального наслідку.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Застосовувати тільки прозорі розчини від слабко опалесцентних безбарвних до забарвлених не інтенсивніше, ніж у жовтуватий колір, з неушкоджених флаконів.

Особливості застосування:

На сьогодні відсутні надійні дані щодо безпеки довгострокового застосування ГЕК пацієнтам після хірургічних втручань і пацієнтам із травмами. Перед призначенням ГЕК таким хворим необхідно ретельно зважити очікувану користь та невизначеність щодо довгострокової безпеки, а також розглянути можливість альтернативного лікування. При появі перших ознак ураження нирок застосування ГЕК негайно припиняють. Повідомлялося про випадки необхідності проведення замісної ниркової терапії у період до 90 днів після інфузії ГЕК. Тому після застосування ГЕК у пацієнтів необхідно ретельно контролювати функції нирок.При перших ознаках коагулопатії застосування ГЕК негайно припиняють. У випадку повторного застосування слід ретельно контролювати показники згортання крові.Межі терапії встановлюють, орієнтуючись на ефект розрідження. Показники гематокриту, які вважають критичними, встановлюються в індивідуальному порядку залежно від клінічної картини. Необхідно звертати увагу на зниження концентрації білків плазми і їх поповнення відповідно до потреб. Потрібно бути особливо обережним, призначаючи препарат хворим з хронічною нирковою недостатністю, хворобою Віллебранда, геморагічними діатезами, із компенсованою серцевою недостатністю, хронічними захворюваннями печінки, дегідратацією зі зменшенням міжклітинного простору; в такому випадку спочатку необхідно провести поповнення організму рідиною, застосовуючи кристалоїдні розчини. Рекомендується регулярно проводити контроль електролітів сироватки, зокрема натрію, калію, хлору; рівня глюкози крові, білка та ШОЕ.З огляду на результати проведених на сьогодні досліджень, при нестачі в організмі фібриногену препарат рекомендується застосовувати тільки за життєвими показаннями. На початку терапії слід провести контроль креатиніну в сироватці. При граничних показниках (1,2-2 мг/дл, або 106-177 мкмоль/л – компенсована ниркова недостатність) необхідно ретельно зважити необхідність проведення терапії і здійснювати частий контроль балансу рідини, а також показників затримки азотистих шлаків нирками. Під час лікування ГЕК рівень амілази в сироватці помітно підвищується. При електрофорезі сечі із застосуванням ацетилцелюлози ГЕК спричинює появу парапротеїноподібного артефакту, тому потрібно використовувати альтернативні методи виявлення парапротеїнурії. Описано взаємозв’язок між величиною дози і частотою появи свербежу при отоневрологічних захворюваннях, таких як різке пониження слуху, шум у вухах і звукова травма (при прострілоподібних шумах). Тому в таких випадках рекомендується зниження дози максимум до 250 мл на добу. Таким чином, можна зменшити частоту появи свербежу. При порушенні техніки безпеки, правил введення чи зберігання може виникнути подразнення вен, що може стати причиною флебіту, венозного тромбозу судин у місці введення.Вміст флакона може бути використаний лише для одного пацієнта. Після порушення герметичності флакона невикористану частину його вмісту слід викинути.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат протипоказаний у I триместрі вагітності. У II і III триместрах препарат призначають тільки за життєвими показаннями. При застосуванні препарату під час вагітності потрібно ретельно зважити можливий ризик анафілактичних реакцій і, як наслідок, ризик ураження головного мозку плода. Досвіду застосування препарату під час годування груддю немає. На період лікування припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Даних немає.

Діти:

Протипоказано.

Спосіб застосування та дози:

Препарат вводять внутрішньовенно у вигляді краплинної інфузії в кількості, необхідній для заміщення об’єму крові. Через можливі анафілактичні реакції перші 10-20 мл потрібно вводити повільно, уважно спостерігаючи за станом хворого. Необхідно враховувати ризик перевантаження системи кровообігу при занадто швидкому введенні і занадто великій дозі. Добова доза і швидкість інфузії залежать від масштабів крововтрати і згущення крові. Тривалість і об’єм терапії залежать від обсягу крововтрати та показника гематокриту. Молодим хворим, у яких немає ризику виникнення кардіоваскулярних або пульмональних ускладнень, необхідно застосовувати колоїдний плазмозамінник при гематокриті 30 %.ГЕК призначають у найнижчих ефективних дозах протягом найкоротшого періоду. Лікування супроводжують безперервним моніторингом гемодинаміки і відразу припиняють після досягнення відповідних показників гемодинаміки.Рекомендації щодо дозування при заміщенні об’єму крові.Максимальна швидкість інфузії – до 20 мл/кг маси тіла на годину (залежно від відповідної кардіоциркуляторної ситуації).Максимальна добова доза – до 2 г ГЕК/кг, що відповідає 33 мл/кг маси тіла на добу. Зазвичай вливають від 500 мл до 1000 мл на добу. Рекомендації щодо дозування при розрідженні крові з лікувальною метою (гемодилюція). Гемодилюцію можна здійснювати в умовах ізоволемії (супроводжуючи кровопусканням) або гіперволемії (без кровопускання).Добова доза і тривалість інфузії. Низька доза – 1 × 250 мл/добу протягом 0,5-2 годин. Середня доза – 1 × 500 мл/добу протягом 4-6 годин. Висока доза – 2 × 500 мл/добу протягом 8-24 годин. Тривалість лікування залежить від ділянки застосування і величини зменшення об'єму крові.При отоневрологічних захворюваннях для зменшення частоти появи свербежу рекомендується обмежити дозу до 500 мл/добу, що відповідає 30 г ГЕК/добу.

Передозування:

Перевантаження системи кровообігу об’ємом рідини призводить до порушення гемодинаміки та можливості розвитку кровотечі. Лікування: негайно припинити інфузію та призначити діуретики.

Побічні дії:

Алергічні реакції. Анафілактичні реакції, які можуть проявлятися у вигляді раптових припливів крові до обличчя і шиї, блювання, підвищення або зниження температури, свербежу тіла і кропив’янки. Можливі збільшення підщелепної та навколовушної слинних залоз, поява грипоподібних симптомів, головного та м’язового болю. Анафілактичні реакції можуть призводити до падіння артеріального тиску, шоку, зупинки серця та дихання. При виникненні реакції непереносимості інфузію негайно припиняють.З боку шкіри. Свербіж шкіри, що погано піддається лікуванню і може тривати місяцями. З боку сечовидільної системи. Можливе виникнення болю в області нирок. В такому випадку потрібно припинити інфузію, забезпечити достатнє надходження рідини в організм і ретельно контролювати показники креатиніну в сироватці.З боку обміну речовин. Значне зростання рівня амілази в крові, що повертається до норми протягом 3-5 діб. Інші реакції. При швидкому введенні або при введенні значного об’єму препарату можливе різке підвищення ОЦК. При введенні великих доз ГЕК можлива поява симптомів підвищеної кровотечі (ефект розрідження) та збільшення часу згортання крові.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з антибіотиками групи аміноглікозидів можливе підвищення їх нефротоксичності. При змішуванні з іншими лікарськими засобами можлива фармацевтична несумісність.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 200 мл, 250 мл, 400 мл, 500 мл у флаконах.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьНе змішувати з іншими лікарськими засобами у зв’язку з можливою фармацевтичною несумісністю.Місцезнаходження86123, Україна, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Тайожна,1-1.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ B05AA07:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Гек 200/0,5
Виробник:Ніко, ТОВ, м.Макіївка, Донецька обл., Україна
Форма випуску: По 200 мл, 250 мл, 400 мл, 500 мл у флаконах.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/12537/01/01 від 25.10.2012. Наказ № 837 від 25.10.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Hydroxyethylstarch
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: гідроксиетилкрохмаль (ГЕК);100 мл розчину для інфузій містить 6 г гідроксиетилкрохмалю із середньомасовим значенням молекулярної маси 200000 і молекулярним заміщенням 0,5; допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Кровозамінники та перфузійні розчини. Препарати крохмалю.
Код АТС:B05AA07 - Препарати гідроксиетильованого крохмалю
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама