Геможет інструкція по застосуванню

Геможет фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Геможет сироп 50 мг/5 мл по 100 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/14976/01/01 від 16.03.2016. Наказ № 195 від 16.03.2016
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: ferric hydroxide polymaltose complex;5 мл сиропу містять 50 мг елементарного заліза, у вигляді заліза (ІІІ) гідроксиду полімальтозату;допоміжні речовини: метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), гліцерин, сорбіт (Е 420), сахароза, ароматизатор карамельний, кислота лимонна безводна, вода очищена.

Виробник:

Юропіен Іджіпшен Фармас’ютікал Індастріз для "Євро Фарма Інтернешнл, ТОВ", Єгипет/Україна

Фармакотерапевтична група:

Антианемічні засоби. Препарати заліза (ІІІ) для перорального застосування.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Терапія залізом показана тільки для профілактики або лікування дефіциту заліза. Введення 25 мг заліза в день, доступного для кісткового мозку, дасть змогу у разі залізодефіцитної анемії підвищити гемоглобін на 1 % (0,15 г Hb/100 мл) в день; відповідь ретикулоцитів відбувається в період між 4 до 12 днями. Підвищення рівня гемоглобіну хоча б на 2 г/дл після 3 тижнів терапії є критерієм адекватності реакції.Пероральна терапія залізом. Мета терапії залізом - це усунення дефіциту гемоглобіну і поповнення запасів заліза. При застосуванні пероральної терапії можна припустити, що близько 30% заліза буде абсорбуватися при застосуванні 180 мг елементарного заліза в день протягом 1-3 місяців залежно від ступеня анемії. Компенсувати втрачене залізо пероральною терапією важче, ніж шляхом ін’єкцій, і пероральну терапію (у менших дозах) слід продовжувати протягом 3-6 місяців, доки концентрація гемоглобіну нормалізується або доки феритин в сироватці крові перевищить 50 мікрограм/1 (або поки триває втрата крові).Фармакокінетика. Абсорбція заліза корелює зі значенням феритину плазми. Кількість заліза, що абсорбується, залежить від дефіциту заліза у особи, яка лікується, і від дози заліза: тобто чим більший дефіцит заліза в еквівалентній дозі терапевтичного заліза, тим вища абсорбція заліза. Залізо, яке не абсорбується, виділяється з калом. Екскреція заліза відбувається при злущувані епітелію шлунково-кишкового тракту і шкіри, при диханні, а також із жовчю, потом і сечею, і становить лише 1 мг заліза на день. У жінок також необхідно врахувати втрату заліза під час менструації.

Показання до застосування:

Лікування латентного дефіциту заліза (ЛДЗ) та клінічно вираженого дефіциту заліза (залізодефіцитна анемія – ЗДА).Профілактика дефіциту заліза під час вагітності, у період годування груддю, у жінок у репродуктивному періоді, у дітей, підлітків, дорослих (наприклад вегетаріанців та людей літнього віку).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату;надмірний вміст заліза в організмі (гемосидероз і гемохроматоз);розлад механізмів виведення заліза (свинцева анемія, сидероахрестична анемія, таласемія);анемії, не зумовлені дефіцитом заліза (наприклад гемолітична анемія, мегалобластна анемія, спричинена недостатністю вітаміну В12);стеноз стравоходу та/або інші обструктивні захворювання травного тракту; дивертикул кишечнику, кишкова непрохідність, регулярні гемотрансфузії;одночасне застосування парентеральних форм заліза.

Особливості застосування:

Слід уникати застосування препаратів заліза довше ніж 6 місяців. Препарати заліза з обережністю застосовують хворим з такими захворюваннями: лейкоз, хронічні захворювання печінки та нирок, запальні захворювання травного тракту, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, захворювання кишечнику (ентерит, виразковий коліт, хвороба Крона).Геможет, сироп, не слід використовувати для лікування:гемолітичної анемії (виняток – дефіцит заліза);при повторному переливанні крові;гіперчутливості до заліза;перенасиченого залізом хронічного поліартриту;бронхіальної астми.При призначенні препарату пацієнтам з цукровим діабетом необхідно враховувати, що 1 мл сиропу містить 0,04 хлібної одиниці. Пацієнтам, які мають рідкісну спадкову непереносимість фруктози, порушення всмоктування глюкози-галактози чи сахарози-ізомальтози не можна приймати препарат, оскільки сироп містить сахарозу та сорбіт.Геможет, сироп, містить допоміжні речовини пропілпарабен (Е 216) та метилпарабен (Е 218), які можуть спричинити алергічні реакції (можливо уповільнені).Застосування у період вагітності або годування груддю.Немає даних про небажаний вплив препарату на плід протягом I триместру вагітності та маловірогідна можливість негативного впливу на матір та плід у ІІ та ІІІ триместрах вагітності. Грудне молоко містить залізо, зв’язане з лактоферином. Невідомо, скільки заліза з комплексу передається в грудне молоко. Застосування Геможету, сиропу, навряд чи викличе небажані наслідки для дитини, яку годують груддю. Застосування препарату під час вагітності або годування груддю рекомендується тільки після консультації з лікарем. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Препарат Геможет, сироп, не впливає на швидкість реакцій під час керування автотранспортом або роботу зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози:

Добова доза препарату і тривалість лікування залежать від ступеня дефіциту заліза (див. таблицю добового дозування). Добову дозу препарату можна прийняти за 1 раз або розподілити на кілька прийомів на добу під час або одразу після прийому їжі. Тривалість лікування клінічно вираженого дефіциту заліза (залізодефіцитної анемії) складає 3-5 місяців до нормалізації рівня гемоглобіну. Після цього прийом препарату слід продовжити у дозуванні для лікування латентного дефіциту заліза протягом наступних кількох місяців, а вагітним – як мінімум до пологів для відновлення запасів заліза. Тривалість лікування латентного дефіциту заліза становить 1-2 місяці.У випадку клінічно вираженої недостатності заліза нормалізація рівня гемоглобіну і поповнення запасів заліза відбувається лише через 2-3 місяці після початку лікування.Таблиця добового дозування. Категорія хворих ЗДА (залізодефіцитна анемія) ЛДЗ (латентний дефіцит заліза) Профілактика Діти віком до 1 року 2,5 - 5 мл  *  * Діти віком від 1 року до 12 років 5 - 10 мл 2,5 - 5 мл 2,5 - 5 мл Діти віком від 12 років 10 - 30 мл 5 - 10 мл 5 - 10 мл Дорослі, жінки у період годування груддю 10 - 30 мл 5 - 10 мл 5 - 10 мл Жінки у період вагітності 20 - 30 мл 10 мл 10 мл * У зв’язку з необхідністю призначення дуже малих доз препарату цій категорії хворих рекомендується застосовувати препарати заліза у формі крапель оральних.Геможет, сироп, можна змішувати з фруктовим або овочевим соком або з іншими рідинами за бажанням.Діти. Препарат застосовується в педіатричній практиці дітям від народження тільки за показаннями та призначенням лікаря. Для лікування латентного дефіциту заліза та для профілактики дефіциту заліза дітям до 1 року Геможет, сироп, не застосовувати. Дозування згідно з вищенаведеною таблицею добового дозування.

Передозування:

У разі передозування слід вжити стандартних підтримуючих заходів. Поява інтоксикації залізом супроводжується печінням у шлунку та стравоході, нудотою, діареєю, запором. Більш тяжка інтоксикація може стати причиною розладів ЦНС, метаболічного ацидозу, печінкової і ниркової дисфункції. ЛікуванняЯкщо симптоми інтоксикації включають блювання, рекомендується промивання шлунка розчином бікарбонату натрію. Дефероксамін використовують, як допоміжний розчин, який діє як хелатор заліза, тим самим запобігаючи його всмоктуванню.

Побічні дії:

З боку травного тракту.Дуже рідко (< 1/10000): біль у животі, нудота, запор, метеоризм, діарея, біль в епігастральній ділянці, диспепсія, блювання.З боку імунної системи.Дуже рідко (< 1/10000): анафілаксія, кропив’янка, висип, екзантема, свербіж.Інші: є випадки забарвлення зубної емалі у дітей. На фоні лікування препаратом Геможет, сироп, можливе забарвлення випорожнень в темний колір, що зумовлено виділенням заліза, що не всмокталося. Це не має клінічного значення.

Лікарська взаємодія:

Антациди та деякі харчові продукти (яйця, молочні продукти, чорний чай, кава, хліб, сирі злаки) пригнічують всмоктування заліза. Солі заліза зменшують всмоктування одночасно прийнятих лікарських засобів, таких як тетрациклін, пеніциламін, сульфасалазин. Вітамін С або лимонна кислота сприяють всмоктуванню заліза. Одночасний прийом вітаміну Е може зменшувати фармакологічні дії заліза.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °C в оригінальній упаковці.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл у флаконі, по 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Геможет
Виробник:Юропіен Іджіпшен Фармас’ютікал Індастріз для "Євро Фарма Інтернешнл, ТОВ", Єгипет/Україна
Форма випуску: По 100 мл у флаконі, по 1 флакону у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/14976/01/01 від 16.03.2016. Наказ № 195 від 16.03.2016
Міжнародне непатентоване найменування:Ferric hydroxide polymaltose complexes
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: ferric hydroxide polymaltose complex;5 мл сиропу містять 50 мг елементарного заліза, у вигляді заліза (ІІІ) гідроксиду полімальтозату;допоміжні речовини: метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), гліцерин, сорбіт (Е 420), сахароза, ароматизатор карамельний, кислота лимонна безводна, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Антианемічні засоби. Препарати заліза (ІІІ) для перорального застосування.
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама