Глікомет інструкція по застосуванню

Глікомет фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Глікомет таблетки, в/о, по 500 мг №100 (10х10)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/1722/01/01 від 18.11.2009. Наказ № 843 від 18.11.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: metformin hydrochloride;1 таблетка, вкрита оболонкою, по 500 мг, 850 мг містить відповідно 500 мг або 850мг метформіну гідро хлориду;допоміжні речовини: натрію крохмальгліколят (тип А), повідон, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат; плівкова оболонка Opadry White 04G58897: гіпромелоза, тальк, титану діоксид (Е 171), макрогол 6000, пропіленгліколь.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки, вкриті оболонкою, по 500 мг: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою, білого або майже білого кольору, з гладкою поверхнею з обох боків;

Виробник:

ЮСВ Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Протидіабетичні засоби. Гіпоглікемізуючі препарати за винятком інсулінів. Бігуаніди.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Метформін знижує гіперглікемію, не призводить до розвитку гіпоглікемії. На відміну від сульфонілсечовини не стимулює секрецію інсуліну і не спричиняє гіпоглікемічного ефекту у здорових осіб.Метформін підвищує чутливість периферичних рецепторів до інсуліну та утилізацію глюкози клітинами. Гальмує глюконеогенез у печінці. Затримує всмоктування вуглеводів у кишечнику. Спричиняє позитивний ефект на метаболізм ліпідів: знижує вміст загального холестерину, ліпопротеїнів низької щільності та тригліцеридів. Фармакокінетика. Після внутрішнього прийому метформін абсорбується зі шлунково- кишкового тракту майже повністю, у фекаліях виявляється 20 - 30 % дози. Абсолютна біодоступність становить від 50 до 60 %. При одночасному прийомі їжі абсорбція метформіну знижується і сповільнюється.Метформін швидко розподіляється в тканинах, практично не зв'язується з білками плазми. Метформін піддається метаболізму незначною мірою і виводиться нирками.Кліренс у здорових осіб становить 440 мл/хв. (у 4 рази більше, ніж креатиніну), що свідчить про активну канальцеву секрецію. Період напіввиведення становить приблизно 9 - 12 годин. При нирковій недостатності він збільшується, з'являється ризик кумуляції препарату. 

Показання до застосування:

Цукровий діабет 2 типу (інсуліннезалежний) у дорослих при неефективності дієтотерапії (особливо у хворих, що страждають на ожиріння).У комбінації з інсуліном – при цукровому діабеті І типу, особливо якщо виражений ступінь ожиріння, що супроводжується вторинною резистентністю до інсуліну.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату. Діабетичний кетоацидоз, діабетична прекома, кома, порушення функції нирок, гострі захворювання, що перебігають з ризиком розвитку порушень функції нирок (дегідратація (при діареї, блюванні), пропасниця, тяжкі інфекційні захворювання, стани гіпоксії (шок, сепсис, ниркові інфекції, бронхо–легеневі захворювання), значні клінічні прояви гострих і хронічних захворювань, що можуть призводити до розвитку тканинної гіпоксії (серцева або дихальна недостатність, гострий інфаркт міокарда тощо), тяжкі хірургічні операції і травми ( коли доцільним є проведення інсулінотерапії), порушення функції печінки, хронічний алкоголізм, гостре отруєння алкоголем, молочнокислий ацидоз (у тому числі в анамнезі), застосування не менше 2-х днів до і протягом 2-х днів після проведення радіоізотопних або рентгенологічних досліджень з введенням йодвмісної контрастної речовини, дотримання гіпокалорійної дієти (менше ніж 1000 кал/доб). Період вагітності і годування груддюНе рекомендовано застосовувати препарат особам старше 60 років, які виконують важку фізичну роботу, що пов'язано з підвищеним ризиком розвитку у них молочнокислого ацидозу.

Особливості застосування:

Якщо під час лікування у Вас з'явились блювання, біль у животі, біль у м'язах, загальна слабкість і сильне нездужання, то прийом препарату і негайно припиняють. Дані симптоми можуть бути ознакою початку молочнокислого ацидозу.За 48 годин до і протягом 48 годин після проведення рентгеноконтрасного дослідження (орографія, внутрішньовенна ангіографія ) слід припинити прийом Глікомету.Не сумісний з прийомом алкоголю.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не застосовують.Під час лікування Глікометом годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Не застосовують.

Спосіб застосування та дози:

Доза препарату встановлюється лікарем індивідуально залежно від рівня глюкози в крові.Початкова доза для дорослих становить 500 - 1000 мг/добу. Після 10 - 15 днів можливим є подальше поступове збільшення дози залежно від рівня глікемії. Підтримуюча доза препарату звичайно становить 1500 - 2000 мг/добу. Максимальна доза – 3000 мг. Для зменшення побічних явищ з боку травного тракту добову дозу слід розділити на 2 - 3 прийоми.Таблетки слід приймати не розжовуючи під час або після їди.Тривалість лікування визначається залежно від тяжкості та перебігу захворювання. 

Передозування:

При застосуванні Глікомету у дозі 85 г розвитку гіпоглікемії не спостерігалось. Але в цьому випадку спостерігався розвиток молочнокислого ацидозу. Ранніми симптомами молочнокислого ацидозу є нудота, блювання, діарея, підвищення температури тіла, біль у животі, біль у м'язах, у подальшому можуть відмічатися значитися дихання, запаморочення, порушення свідомості і розвиток коми. Лікування: у випадку появи ознак молочнокислого ацидозу лікування Глікометом необхідно припинити, хворого терміново госпіталізувати і, визначивши концентрацію лактату, уточнити діагноз. Найбільш ефективним заходом з виведення з організму лактату і Глікомету є гемодіаліз. Також проводять симптоматичне лікування. 

Побічні дії:

З боку травного тракту: нудота, блювання, металевий присмак у роті, відсутність апетиту, метеоризм, діарея, біль у животі. Ці симптоми виникають особливо часто на початку лікування і, як правило, зникають самостійно. Дані симптоми зменшуються при призначенні антацидів, похідних атропіну або спазмолітиків. Для того, щоб уникнути розвитку цих побічних ефектів, рекомендується призначати Глікомет під час або наприкінці прийому їжі 2 - 3 рази на день. Якщо диспепсичні симптоми постійні, лікування Глікометом слід припинити.З боку обміну речовин: молочнокислий діатез (потребує відміни лікування); при тривалому лікуванні – гіповітаміноз В12 (порушення всмоктування).З боку системи кровотворення: в окремих випадках – мегалобластична анемія.Алергічні реакції: висипи на шкірі. 

Лікарська взаємодія:

Не рекомендований одночасний прийом даназолу для уникнення гіперглікемічної дії останнього. При необхідності лікування даназолом і після припинення прийому останнього потрібна корекція дози Глікомету під контролем рівня глікемії. Прийом алкоголю підвищує ризик розвитку молочнокислого ацидозу під час гострої алкогольної інтоксикації, особливо у випадках голодування або дотримання низькокалорійної дієти, а також при печінковій недостатності. Під час прийому препарату слід уникати прийому алкоголю і лікарських засобів, що містять спирт.Комбінації, що потребують особливої обережності:клорпромазин: при прийомі у великих дозах (100 мг на добу) підвищує глікемію, знижуючи вивільнення інсуліну. При лікуванні нейролептиками і після припинення прийому останніх потрібна корекція дози Глікомету під контролем рівня глікемії; глюкокортикостероїди системної та місцевої дії знижують толерантність до глюкози, підвищують глікемію, іноді викликаючи кетоз. При лікуванні ГКС і після припинення прийому останніх потрібна корекція дози Глікомету під контролем рівня глікемії;діуретики: одночасний прийом петльових діуретиків може призвести до розвитку молочнокислого ацидозу через можливу ниркову недостатність. Не слід призначати Глікомет, якщо рівень креатиніну в крові перевищує 135 мкмоль/л у чоловіків і 110 мкмоль/л у жінок;йодвмісні рентгеноконтрасні речовини: радіологічні дослідження із застосуванням рентгенкотрасних засобів можуть викликати розвиток молочнокислого ацидозу у хворих на цукровий діабет на фоні функціональної ниркової недостатності. Застосування Глікомету слід припинити за 48 годин до і не поновлювати раніше 2 днів після рентгенологічного дослідження з використанням рентгеноконтрасних речовин.Призначення у вигляді ін'єкцій бета-2 симпатоміметиків: підвищують глікемію внаслідок стимуляції бета-2- рецепторів. У цьому випадку потрібен контроль глікемії. При необхідності рекомендується призначення інсуліну.При одночасному призначенні Глікомету з похідними сульфонілсечовини, інсуліном, акарбозою, саліцилатами можливе посилення його гіпоглікемічної дії. 

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 або 10 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняХ-17/Х-18, О.І.Д.С., Махатма Ганді Удіог Нагар ,Дебхел, Даман-396 210, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A10BA02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Глікомет
Виробник:ЮСВ Лтд., Індія
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 3 або 10 блістерів у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/1722/01/01 від 18.11.2009. Наказ № 843 від 18.11.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Metformin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: metformin hydrochloride;1 таблетка, вкрита оболонкою, по 500 мг, 850 мг містить відповідно 500 мг або 850мг метформіну гідро хлориду;допоміжні речовини: натрію крохмальгліколят (тип А), повідон, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат; плівкова оболонка Opadry White 04G58897: гіпромелоза, тальк, титану діоксид (Е 171), макрогол 6000, пропіленгліколь.

Фармакотерапевтична група:Протидіабетичні засоби. Гіпоглікемізуючі препарати за винятком інсулінів. Бігуаніди.
Код АТС:A10BA02 - Метформін
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама