Гліноза інструкція по застосуванню

Гліноза фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Гліноза таблетки по 100 мг №30 (15х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8310/01/02 від 30.05.2008. Наказ № 283 від 30.05.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить 50 або 100 мг акарбози;допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований висушений, лактоза гранульована, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі або білуваті круглі таблетки з лінією розлому з одного боку;

Виробник:

Абді Ібрахім Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина

Фармакотерапевтична група:

Гіперглікемізуючий засіб.

Показання до застосування:

Комбінована терапія при цукровому діабеті ІІ типу у комплексі з дієтотерапією або з дієтою та пероральними цукрознижувальними препаратами у дорослих.

Протипоказання:

Не слід застосовувати препарат у випадку підвищеної чутливості до діючої речовини або будь-якої з допоміжних речовин препарату. Оскільки дані стосовно дії та переносимості в дітей обмежені, акарбозу не слід застосовувати особам віком до 18 років. Не слід застосовувати препарат особам із хронічними кишковими захворюваннями, що супроводжуються розладами травлення та всмоктування. Акарбоза протипоказана при синдромі мальабсорбції, у випадках підвищеного утворення кишкових газів (наприклад, високе розташування дванадцятипалої кишки внаслідок метеоризму, синдром Ромгельда, велика пахова грижа, стеноз та виразкові ураження кишечнику). Акарбозу не слід застосовувати у випадку гострої ниркової недостатності (кліренс креатиніну < 25 мл/хв). Печінкова недостатність. Вагітність. Період годування груддю.

Особливості застосування:

Під час лікування акарбозою необхідно повністю дотримуватися дієти. Регулярне застосування акарбози не слід переривати, не порадившись із лікарем, оскільки це може призвести до підвищення рівня глюкози в крові. Акарбоза не спричиняє гіпоглікемію в пацієнтів, лікування яких обмежувалося дієтотерапією. Гіпоглікемія може розвинутися в пацієнтів, які приймають інсулін, препарати сульфонілсечовини або застосовують метформін протягом лікування Глінозою. Таким пацієнтам слід вживати не цукрозу, а глюкозу. Слід пам'ятати, що у випадку гострої гіпоглікемії цукроза, фруктоза та глюкоза розщеплюються повільніше в період лікування акарбозою. Тому для швидкої корекції гіпоглікемії замість цукрози слід застосовувати глюкозу.Інколи через застосування високих доз препарату може спостерігатися безсимптомне підвищення рівня ферментів печінки. Тому слід стежити за концентрацією печінкових ферментів протягом перших 6-12 місяців лікування. В усіх оглянутих пацієнтів після припинення лікування акарбозою параметри нормалізувалися.Не рекомендується застосовувати акарбозу особам із нирковою недостатністю, оскільки не було проведено відповідних досліджень в цієї групи пацієнтів.Застосування в педіатрії: ефективність та безпека застосування у дітей не встановлені.Вагітність і годування груддю. Безпека застосування препарату у вагітних жінок не встановлена. Не відомо, чи проникає препарат у грудне молоко. Тому акарбозу не слід застосовувати в період годування груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати зі складними механізмами. Дані про вплив на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами відсутні.

Спосіб застосування та дози:

Оптимальна доза препарату встановлюється індивідуально для кожного пацієнта, оскільки ефективність і переносимість препарату можуть відрізнятися. Глінозу приймають не розжовуючи, з невеликою кількістю води, безпосередньо перед вживанням їжі або розжовують з першою порцією їжі.Тривалість лікування препаратом не обмежена.Комбінована терапія при цукровому діабеті у комплексі з дієтотерапією.Початкова доза становить 50 мг акарбози 3 рази на добу. Потім, у разі потреби, дозу можна підвищити до 100 мг 3 рази на добу.У деяких випадках, за необхідності, дозу препарату можна підвищити до 200 мг 3 рази на добу.Дозу препарату рекомендується збільшувати через 4-8 тижнів, якщо у пацієнтів на попередній дозі не був отриманий необхідний клінічний ефект. Якщо пацієнт починає скаржитися на самопочуття, незважаючи на строге дотримання дієти, то подальше збільшення дози препарату слід припинити, а в разі необхідності провести корекцію дози.Середня добова доза акарбози становить 300 мг.Застосування в геріатрії (пацієнти старше 65 років): немає потреби в коригуванні дози.

Передозування:

У разі передозування препарату розвитку симптомів (метеоризм, діарея, блювання, біль у животі) з боку кишечнику не очікується. Але при прийомі занадто високої дози Глінози одночасно з напоями та/або харчовими продуктами, що містять вуглеводи (полі-, оліго- або дисахариди), можливе виникнення метеоризму та діареї. У цьому випадку рекомендується на 4-6 годин виключити з раціону харчування напої та страви, що містять вуглеводи. Терапія симптоматична. Антидот не відомий.

Побічні дії:

Досить часто можливі метеоризм, діарея та біль у животі; зрідка – блювання; дуже рідко – ілеус. Побічні ефекти з боку травної системи можуть бути тяжчими, якщо пацієнт не дотримується рекомендованої дієти. Якщо ж такі симптоми виникають у разі дотримання пацієнтом дієти, слід звернутися до лікаря та тимчасово чи постійно зменшити дозу препарату. Підвищення рівня ферментів печінки (втричі більше вищої межі нормальних показників) зрідка відзначалися у пацієнтів, які приймали рекомендовану дозу - 150-300 мг/добу. Відхилення, що спостерігалися в період лікування акарбозою, повністю зникали після відміни препарату. В поодиноких випадках через підвищену чутливість можливі шкірні реакції, такі як почервоніння, екзантема та кропив’янка. Нечасто можуть з’являтись набряки. Зрідка можливі жовтуха та гепатит. Дуже рідко – тромбоцитопенія.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні акарбози з препаратами сульфонілсечовини, метформіну або інсуліну можливий розвиток гіпоглікемії, тому відповідним чином необхідно коригувати їх дози.В окремих випадках акарбоза може впливати на біодоступність дигоксину, що може вимагати коригування дози останнього.Слід уникати супутнього застосування антацидних засобів, холестираміну, кишкових сорбентів та ферментних препаратів, оскільки вони можуть послабити ефект акарбози. Повідомлення про взаємодію з диметиконом/симетиконом відсутні.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25 ºC. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 15 таблеток у блістері. По 2 або 6 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: acarbose;Форма випускуТаблетки.АдресаХадимкой Йолу Хошдере Мевкіі, Йозгюр Наклійат Аркаси Хадимкой, Стамбул,Туреччина.Заявник„Тріфарма Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш.”, Туреччина.АдресаКорі Шехітлері Джаддесі № 19, 34394 Зінджірлікую, Стамбул, Туреччина.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A10BF01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Гліноза
Виробник:Абді Ібрахім Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина
Форма випуску: По 15 таблеток у блістері. По 2 або 6 блістерів у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/8310/01/02 від 30.05.2008. Наказ № 283 від 30.05.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Acarbose
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить 50 або 100 мг акарбози;допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований висушений, лактоза гранульована, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Гіперглікемізуючий засіб.
Код АТС:A10BF01 - Акарбоза
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Як покращити енергійність протягом дня, коли кава не допомагає: лікар
Ви втомилися, а кава більше не допомагає підбадьор...
Вчені сказали, скільки шоколаду можна з'їдати в день, щоб не погладшати
Чорний шоколад, особливо з вмістом какао понад 70%...
Реклама