Глюкаген 1 інструкція по застосуванню

Глюкаген 1 фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Глюкаген 1 мг ГІПОКІТ ліофілізат для р-ну д/ін. по 1 мг (1 мо) у флак. №1 з р-ком
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/13221/01/01 від 02.09.2013. Наказ № 771 від 02.09.2013
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: glucagon; 1 флакон містить глюкагону гідрохлориду біосинтетичного (в перерахуванні на глюкагон) 1 мг (1 МО);допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; кислота хлористоводнева концентрована; натрію гідроксид; розчинник: вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

білий ліофілізат.

Виробник:

Ново Нордіск, А/Т, Данія

Фармакотерапевтична група:

Гіперглікемізуючий засіб.

Фармакологічні властивості:

ГлюкаГен® 1 мг ГіпоКіт – це препарат, що містить біосинтетичний глюкагон, який за своєю структурою ідентичний людському глюкагону. Фармакодинаміка.Глюкагон є гіперглікемізуючим агентом, що мобілізує глікоген печінки, який вивільняється в кров у вигляді глюкози. Глюкагон не буде ефективним при недостатності глікогену в печінці. Тому ефект глюкагону незначний або відсутній у хворих, які тривалий час не приймали їжі, у пацієнтів з недостатністю надниркових залоз, хронічною гіпоглікемією, або якщо гіпоглікемія спричинена надмірним вживанням алкоголю.Глюкагон стимулює вивільнення катехоламінів. За наявності феохромоцитоми глюкагон може спричинити вивільнення великої кількості катехоламінів пухлиною, що призводить до гострих гіпертензивних реацій.Глюкагон пригнічує тонус і перистальтику гладеньких м’язів у шлунково-кишковому тракті.Фармакокінетика. Метаболічний кліренс глюкагону в організмі людини становить 10 мл/(кг/хв). Він розщеплюється за допомогою ферментів у плазмі крові та органах, в які він потрапляє. Печінка та нирки є основними органами, що визначають кліренс глюкагону. Період напіввиведення глюкагону з крові становить 3-6 хвилин. Початок дії спостерігається через 1 хвилину після внутрішньовенної ін’єкції. Тривалість дії варіює від 5 до 20 хвилин, залежно від дози та досліджуваного органу. Після внутрішньом’язової ін’єкції початок дії спостерігається через 5-15 хвилин і триває 10-40 хвилин, залежно від дози та органу.При лікуванні тяжких гіпоглікемічних реакцій вплив на рівень глюкози в крові звичайно очікується протягом 10 хвилин.

Показання до застосування:

Тяжкі гіпоглікемічні реакції, які можуть виникати у хворих на інсулінозалежний цукровий діабет.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до глюкагону або до будь-якого компонента препарату. Феохромоцитома.

Особливості застосування:

Слід пам’ятати, що глюкагон є антагоністом інсуліну.Слід вживати застережних заходів при застосуванні препарату ГлюкаГен® 1 мг ГіпоКіт хворим з інсуліномою або глюкагономою.Не використовувати розчин, якщо він має консистенцію гелю або порошок ГлюкаГен® розчинився не повністю.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

ГлюкаГен® 1 мг ГіпоКіт не проникає через плацентарний бар’єр людини і може застосовуватися для лікування тяжкої гіпоглікемії під час вагітності. Годування груддю після застосування препарату при тяжких гіпоглікемічних реакціях не призводить до будь-якого ризику для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Дослідження про вплив препарату ГлюкаГен® 1 мг ГіпоКіт на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами не проводились.

Діти:

Застосування дітям залежить від віку або/та маси тіла дитини. Дозування проводять за такою схемою:дітям з масою тіла більше 25 кг або віком від 6-8 років вводять весь вміст флакона – 1 мл; дітям з масою тіла до 25 кг або віком до 6-8 років вводять вміст ½ флакона – 0,5 мл.

Спосіб застосування та дози:

ГлюкаГен® 1 мг ГіпоКіт постачається у вигляді стерильного ліофілізованого порошку глюкагону (ГлюкаГен®) у флаконі об’ємом 2 мл у комплекті з розчинником (стерильною водою для ін’єкцій) в одноразовому шприці об’ємом 1,5 мл. Флакон має захисний пластмасовий ковпачок, який слід зняти для розчинення порошку. Якщо ковпачок нещільно тримається на флаконі або відсутній, препарат не слід використовувати. Після розчинення порошку глюкагону стерильною водою для ін’єкцій утворюється розчин з концентрацією 1 мг (1 МО) в 1 мл. Розчинити ліофілізований порошок у розчиннику, що додається, як вказано нижче. Розчин препарату ГлюкаГен® 1 мг ГіпоКіт призначений для підшкірних, внутрішньом’язових або внутрішньовенних ін’єкцій.Дозування для дорослих.Вводять весь вміст флакона – 1 мл. Дозування для дітей.Застосування дітям залежить від віку або/та маси тіла дитини. Дітям з масою тіла більше 25 кг або віком від 6-8 років вводять весь вміст флакона – 1 мл. Дітям з масою тіла до 25 кг або віком до 6-8 років вводять вміст ½ флакона – 0,5 мл. Препарат вводять підшкірно або внутрішньом’язово. Звичайно клінічний ефект від введення препарату настає протягом 10 хвилин. Коли хворий зможе ковтати, йому слід прийняти всередину їжу, багату на вміст вуглеводів, для відновлення запасів глікогену в печінці та запобігання рецидиву. Якщо хворий не реагує на введення препарату протягом 10 хвилин, слід ввести глюкозу внутрішньовенно.Приготування розчину для ін’єкцій 1. Зніміть оран-  жевий ковпачок з флакона. Введіть голку через гумо- ву пробку у фла- кон, що містить ГлюкаГен®, і вве- діть рідину зі шприца до флако- на. 2. Не виймаючи голки з флако- на, обережно струшуйте флакон до повного розчинення препарату ГлюкаГен® і утворення прозорого розчину. 3. Переконай- теся, що пор-шень повні-стю просунуто вперед. Набе- ріть весь роз- чин у шприц. Слідкуйте за тим, щоб не витягти поршень зі шприца. 4. Випустіть повітря зі шприца і зро-біть ін’єкцію. Введення препарату родичами, друзями та співробітникамиУ випадку гіпоглікемії тяжкого ступеня, коли хворий знаходиться у стані, в якому не може прийняти вуглеводи всередину, друзі або родичі мають ввести йому глюкагон підшкірно або внутрішньом’язово у верхню зовнішню частину м’яза стегна (у дозах, зазначених вище). Після того як хворий опритомніє, йому слід прийняти всередину їжу, що містить вуглеводи, для запобігання розвитку повторної гіпоглікемії та звернутись до лікаря.

Передозування:

Введення надмірної дози препарату ГлюкаГен® 1 мг ГіпоКіт може спричинити нудоту і блювання. Специфічне лікування, як правило, у цих випадках не потрібне. Може спостерігатися зниження концентрації калію у сироватці крові. Це потребує моніторингу та корекції за необхідності.

Побічні дії:

Найбільш частими побічними ефектами після введення препарату ГлюкаГен®  1 мг ГіпоКіт є нудота і блювання, особливо при введенні дози понад 1 мг або при швидкому введенні препарату (менш ніж за 1 хв). Іноді нудота і блювання можуть спостерігатися через 2-3 години після ін’єкції.В поодиноких випадках може виникати вторинна гіпоглікемія (див. розділ Особливості застосування).Частота побічних ефектів, які проявлялись у ході клінічних досліджень та/або в постмаркетингових спостереженнях, пов’язаних із застосуванням препарату, наведена нижче. Частота небажаних явищ, які в ході клінічних досліджень не спостерігались, а повідомлення про які надходили спонтанно, була відмічена як дуже рідко.Частота побічних реакцій за даними, що були виявлені під час маркетингового використання, була зазначена як дуже рідко (< 1/10000). За оцінками, число епізодів лікування становило 46900000 за 16-річний період.Оцінку частоти розвитку побічних реакцій проводили за такими критеріями: часто (1/100 до < 1/10), нечасто (1/1 000 до < 1/100), дуже рідко (≤1/10000).З боку імунної системи: дуже рідко – реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичні реакції.З боку шлунково-кишкового тракту: часто – нудота; нечасто – блювання, дуже рідко – біль у черевній порожнині.

Лікарська взаємодія:

Нижчезазначені види взаємодії можуть спостерігатись при застосуванні препарату ГлюкаГен® 1 мг ГіпоКіт.Інсулін діє антагоністично відносно препарату. В присутності Індометацину ГлюкаГен® 1 мг ГіпоКіт може втратити можливість підвищувати кількість глюкози в крові або діяти парадоксально і навіть спричинити гіпоглікемію. ГлюкаГен® 1 мг ГіпоКіт може посилювати антикоагуляційний ефект варфарину.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C. Не допускати заморожування, щоб не пошкодити шприц з розчинником.Зберігати у захищеному від дії світла місці.Зберігати у недоступному для дітей місці.Розчинений препарат має бути введений негайно після приготування. Не залишати розчин для подальшого використання. Ніколи не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Форма випуску / упаковка:

Порошок у скляному флаконі, закупореному пробкою з бромбутилкаучуку та обтисненому алюмінієвим ковпачком з пластмасовою кришкою.Розчинник: по 1 мл (стерильна вода для ін’єкцій) у шприці.1 флакон з порошком та 1 шприц з розчинником у пластиковій коробці, замок якої захищений клейкою стрічкою з печаткою логотипу.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьНе змішувати в одному шприці або флаконі з іншими лікарськими засобами. Слід вводити в оригінальному шприці, що входить в упаковку.МісцезнаходженняА/Т Ново Нордіск, Хагедорнсвей 1, ДК-2820 Гентофте, Данія / Novo Nordisk A/S, Hagedornsvej 1, DK-2820 Gentofte, Denmark.А/Т Ново Нордіск, Ново Аллє, ДК-2880, Багсваерд, Данія / Novo Nordisk A/S, Novo Alle, DK-2880 Bagsvaerd, Denmark.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ H04AA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Глюкаген 1
Виробник:Ново Нордіск, А/Т, Данія
Форма випуску:Порошок у скляному флаконі, закупореному пробкою з бромбутилкаучуку та обтисненому алюмінієвим ковпачком з пластмасовою кришкою.Розчинник: по 1 мл (стерильна вода для ін’єкцій) у шприці.1 флакон з порошком та 1 шприц з розчинником у пластиковій коробці, замок якої захищений клейкою стрічкою з печаткою логотипу.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/13221/01/01 від 02.09.2013. Наказ № 771 від 02.09.2013
Міжнародне непатентоване найменування:Glucagon
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: glucagon; 1 флакон містить глюкагону гідрохлориду біосинтетичного (в перерахуванні на глюкагон) 1 мг (1 МО);допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; кислота хлористоводнева концентрована; натрію гідроксид; розчинник: вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Гіперглікемізуючий засіб.
Код АТС:H04AA01 - Глюкагон
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Офтальмолог пояснив, чи допоможуть антибіотики вилікувати кон'юнктивіт
Захворювання очей, спричинені зміною клімату та за...
Ранкові тренування знижують ризик розвитку інсульту на 35%: дослідження
За статистикою, щороку від серцево-судинних захвор...
Реклама