Гозерелін Алвоген імплантат інструкція по застосуванню

Гозерелін Алвоген імплантат фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Гозерелін Алвоген імплантат по 10,8 мг у поперед. запов. шпр. №1
Виробник:
Реєстрація:
UA/15570/01/02 від 24.11.2016
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: goserelin;

1 імплантат містить гозереліну ацетату 12,50 мг у перерахуванні на гозерелін 10,8 мг;

допоміжні речовини: Резомер® R202H Полі -D,L-лактид, Резомер® RG752H (Полі (D,L-Лактид-ко-гліколід) 75:25.

Виробник:

АМВ ГмбХ

Місцезнаходження виробника:

Біркерфелд 11, Варнгау, Баварія, 83627, Німеччина.

Заявник.

Алвоген ІПКо С.ар.л.

Місцезнаходження заявника.

5, Руе Хайєнхафф, L-1736, Зеннінгерберг, Люксембург.

Фармакотерапевтична група:

Аналоги гонадотропін-рилізинг гормону

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Гозерелін (D-Ser (But)6Azgly10ЛГ-РГ) є синтетичним аналогом природного лютеїнізуючого гормону — рилізинг-гормону (ЛГ-РГ). При постійному застосуванні гозереліну 10,8 мг пригнічує виділення гіпофізом лютеїнізуючого гормону, що призводить до зниження сироваткової концентрації тестостерону у чоловіків та естрадіолу у жінок. На початковому етапі гозерелін 10,8 мг, подібно до інших агоністів ЛГ-РГ, може спричиняти тимчасове збільшення сироваткової концентрації тестостерону у чоловіків та естрадіолу у жінок.

Приблизно на 21-й день після першої ін'єкції концентрація тестостерону у чоловіків падає до рівня кастрації та залишається низькою з продовженням застосування препарату кожні 28 днів.

Пригнічення утворення тестостерону спричиняє регресію пухлини передміхурової залози та симптоматичне покращення у більшості пацієнтів.

При лікуванні пацієнтів з метастатичним раком простати під час порівняних клінічних досліджень гозерелін показав результати виживаності, подібні до тих, що були отримані при хірургічній кастрації.

В комбінованому аналізі двох рандоманізованих контрольованих досліджень, що порівнювали монотерапію бікалутамідом по 159 мг та кастрацію (в основному у формі гозереліну), не було виявлено значної різниці в загальному рівні виживаності у пацієнтів з раком передміхурової залози, які приймали бікалутамід, та у пацієнтів, що проходили лікування у формі кастрації (відносний ризик = 1,05 [СІ 0,81 до 1,36]). Однак, еквівалентність двох методів лікування неможливо оцінити статистично.

У порівняльних випробуваннях гозерелін покращував рівень виживаності без ознак рецидиву та загальної виживаності під час ад'ювантної терапії перед радіотерапією у пацієнтів з високоризикованим локалізованим (Т1-Т2 та PSA на рівні хоча б 10 нг/мл чи хоча б 7 за шкалою Глісона) чи місцевопоширеним (Т3-Т4) раком простати. Оптимальна тривалість ад'ювантної терапії не була встановлена: порівняльне випробування показало, що 3-річна ад'ювантна терапія гозереліном показує значне покращення рівня виживаності у порівнянні з монорадіотерапією. Неоад'ювантна терапія перед радіотерапією показала покращення рівня виживаності без ознак рецидиву у пацієнтів, що мають високий ризик локалізованого чи місцевопоширеного раку простати.

Після простатектомії у пацієнтів, у яких спостерігалося поширення пухлини передміхурової залози, ад'ювантна терапія гозереліном може покращити рівень виживаності без ознак захворювання, хоча відсутнє значне покращення виживаності, якщо пацієнти не мали лімфовузлів під час хірургічного втручання. Пацієнти з місцевопоширеною хворобою на патологічній стадії мають додаткові фактори ризику, такі як рівень PSA хоча б 10 нг/мл чи 7 за шкалою Глісона перед ад'ювантною терапією гозереліном повинні ретельно обстежуватися. Немає доказів покращення клінічних результатів неоад'ювантної терапії гозереліном після радикальної простатектомії.

Фармакокінети ка.

Введення препарату кожні 12 тижнів забезпечує підтримку ефективних концентрацій. Кумуляції у тканинах при цьому не відбувається. Гозерелін погано зв’язується з білком, і період напіввиведення його із сироватки крові становить 2-4 години у хворих із нормальною нирковою функцією. Період напіввиведення збільшується у хворих із порушеннями ниркової функції. При щомісячному введенні препарату зазначена зміна не буде мати значних наслідків, тому змінювати дозу для пацієнтів із порушенням функції нирок немає необхідності. У хворих із печінковою недостатністю значних змін у фармакокінетичних параметрах не спостерігається.

Показання до застосування:

Лікування метастатичного раку простати — показники виживаності при застосуванні гозереліну порівнянні з такими при хірургічній кастрації.

Лікування місцевопоширеного раку простати, як альтернатива до хірургічної кастрації — показники виживаності при застосуванні гозереліну порівнянні з такими при застосуванні антиандрогенів.

Ад'ювантне лікування до радіотерапії для пацієнтів з високоризикованим локалізованим чи місцевопоширеним раком простати — гозерелін показує вищу виживаність без ознак рецидиву та вищу загальну виживаність.

Неоад'ювантне лікування безпосередньо перед радіотерапією для пацієнтів з високоризикованим локалізованим чи місцевопоширеним раком простати — гозерелін показує вищу виживаність без ознак рецидиву.

Ад'ювантна терапія перед радикальною простатектомією для пацієнтів з місцевопоширеним раком простати з високим рівнем прогресування хвороби — гозерелін показує вищу виживаність без ознак рецидиву.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до гозереліну ацетату або до інших аналогів ЛГ-РГ (лютеїнізуючого гормону — рилізинг-гормону).

Період вагітності або годування груддю.

Дитячий вік.

Особливості застосування:

При застосуванні препарату Гозерелін Алвоген зареєстровані випадки уражень у місці ін’єкції, в тому числі біль, гематоми, кровотечі і пошкодження судин. За пацієнтами з такими ураженнями потрібно спостерігати на випадок появи ознак або симптомів абдомінальної кровотечі. У дуже рідкісних випадках помилки застосування призводили до пошкодження судин і геморагічного шоку, що потребував переливання крові та хірургічного втручання. Особливої обережності потрібно дотримуватися при застосуванні препарату Гозерелін Алвоген пацієнтам з низьким індексом маси тіла (ІМТ) та/або тим, хто отримує препарати для повної антикоагуляції (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Немає даних щодо видалення або розчинення імплантату.

Існує високий ризик розвитку депресії (що може бути тяжкою) у пацієнтів, які отримують лікування агоністами гонадотропін-рилізинг-гормону, такими як гозерелін. Пацієнтів слід проінформувати про цей ризик, а якщо з’являться симптоми — призначити відповідне лікування.

Повідомлялося про випадки кровотечі навколо місця введення препарату, що призводило до геморагічного шоку.

Тому ін’єкції слід робити у ділянку з меншою імовірністю пошкодження судин. Також потрібно ретельно зважити доцільність застосування препарату Гозерелін Алвоген пацієнтам зі схильністю до кровотечі (наприклад, тим, які застосовують антикоагулянти).

Андроген-деприваційна терапія може призводити до подовження інтервалу QT.

Перед призначенням гозереліну пацієнтам з наявністю в анамнезі подовження інтервалу QT або з факторами ризику його подовження, а також пацієнтам, які супутньо застосовують лікарські засоби, що можуть спричиняти подовження інтервалу QT, необхідно оцінити співвідношення користі та ризику, в тому числі можливість виникнення шлуночкової тахікардії типу «пірует».

Слід з обережністю застосовувати гозерелін 10,8 мг чоловікам, яким загрожує розвиток непрохідності сечовивідних шляхів або компресія спинного мозку, а також ретельно наглядати за такими пацієнтами протягом першого місяця терапії. У разі наявності або виникнення компресії спинного мозку чи ниркової недостатності через непрохідність сечовивідних шляхів слід вдатися до стандартного лікування таких ускладнень.

Слід розглянути можливість призначення антиандрогенів протягом початкового періоду лікування аналогами ЛГ-РГ (наприклад, ципротерону ацетату 300 мг/добу протягом 3 днів перед та протягом 3 тижнів після призначення гозереліну), оскільки повідомлялося, що це попереджує можливі наслідки початкового підйому сироваткового рівня тестостерону.

Малоймовірно, що пацієнтам, хворим на рак передміхурової залози, що не є гормонозалежним, таке лікування буде корисним. Ця стійкість до лікування може бути результатом відсутності реакції на кастрацію або гормональне лікування.

Рекомендоване дозування тестостерономії до введення лікування для можливості оцінки терапевтичної користі.

Застосування агоністів ЛГ-РГ може призводити до зменшення мінеральної щільності кісток. Попередні дані свідчать, що застосування бісфосфонатів на додачу до агоністів ЛГ-РГ може зменшувати втрату мінералів кісток у чоловіків. Особливої обережності слід дотримуватися щодо пацієнтів із додатковими факторами ризику розвитку остеопорозу (хронічне зловживання алкоголем, паління, довготривала терапія протисудомними засобами або кортикостероїдами, наявність остеопорозу у родинному анамнезі).

У фармакоепідеміологічному дослідженні агоністів ЛГ-РГ, що використовувалися для лікування раку передміхурової залози, спостерігалися випадки інфаркту міокарда та серцевої недостатності. Ризик, схоже, зростає, якщо агоністи ЛГ-РГ застосовувати у комбінації з антиандрогенними засобами.

Зменшення толерантності до глюкози відзначалося у чоловіків, які застосовували агоністи ЛГ-РГ. Це може проявлятися як діабет або втрата глікемічного контролю в осіб з уже наявним цукровим діабетом. Слід врахувати контроль за рівнями глюкози в крові.

Відзначалися випадки змін настрою, в тому числі депресія. Пацієнтам зі встановленою депресією та хворим на артеріальну гіпертензію потрібен ретельний нагляд.

Застосування гозереліну може спричинити позитивну реакцію на антидопінговий тест.

Існує високий ризик зниження тиску (який може бути серйозним) у пацієнтів, які проходили лікування за допомогою агоністів ЛГ-РГ, таких як гозерелін. Слід повідомити про це пацієнтів і лікувати їх належним чином, якщо з’являться симптоми.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Гозерелін Алвоген у дозі 10,8 мг не показаний для застосування пацієнтам жіночої статі.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає відомостей про те, що гозерелін може погіршувати здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами.

Діти:

Препарат не застосовують дітям.

Спосіб застосування та дози:

Слід з обережністю вводити Гозерелін Алвоген у передню черевну стінку через близькість нижньої надчеревної артерії та її відгалужень.

Особливої обережності потрібно дотримуватися при застосуванні препарату Гозерелін Алвоген пацієнтам з низьким ІМТ та/або тим, хто отримує препарати для повної антикоагуляції (див. розділ «Особливості застосування»).

Не вводити голку у кровоносну судину, м’яз або черевну порожнину.

Застосовувати тільки у разі, якщо пакетик зі шприцом-аплікатором неушкоджений.

Застосовувати відразу після розкриття пакетика.

Дозволяється застосування місцевої анестезії, але у більшості випадків вона не потрібна.

Необхідно стежити за тим, щоб ін'єкція була здійснена підшкірно, використовуючи методику, описану нижче.

Малюнок 1

Необхідно стежити за тим, щоб ін'єкція була здійснена підшкірно, використовуючи методику, описану нижче.

Вийміть шприц-аплікатор із стерильної упаковки.

Переконайтеся, що імплантат для підшкірного введення розташований в шприці-аплікаторі відповідним чином.

Зніміть захисне кільце.

Малюнок 2

Зніміть захисне кільце.

Візьміть шприц-аплікатор за корпус і зніміть захисний ковпачок.

Малюнок 3

Візьміть шприц-аплікатор за корпус і зніміть захисний ковпачок.

Затисніть шкіру пацієнта двомя пальцями, одночасно охоплюючи корпус шприца, і введіть голку навскоси (майже паралельно шкірі).

Вводьте голку в підшкірну клітковину (не в м'яз і не в черевну порожнину) передньої черевної стінки під лінією пупка вглиб до тих пір, поки корпус шприца-аплікатора не торкнеться шкіри пацієнта.

Такий контакт з шкірою повинен залишатися протягом всього процесу введення імплантату!

Малюнок 4

Такий контакт з шкірою повинен залишатися протягом всього процесу введення імплантату!

Натисніть на поршень. При натисканні імплантат для підшкірного введення переміщується з тримача на кінчик голки.

Ні в якому разі не тягніть шприц назад. Під час введення імплантату для підшкірного введення корпус шприца-аплікатора повинен торкатися шкіри пацієнта!

Малюнок 5

Під час введення імплантату для підшкірного введення корпус шприца-аплікатора повинен торкатися шкіри пацієнта!

Коли поршень досягне свого кінцевого положення, система автоматичного втягування голки
спрацює, і поршень зафіксує імплантат у підшкірній клітковині.

Малюнок 6

Коли поршень досягне свого кінцевого положення, система автоматичного  втягування голки спрацює, і  поршень зафіксує імплантат у підшкірній клітковині.

Голка втягується з тканини пацієнта в полімерний корпус шприца-аплікатора. Корпус шприца повинен залишатися в контакті зі шкірою пацієнта. Зазвичай рух поршня вперед і втягування голки здійснюються одним плавним рухом.

Малюнок 7

 Зазвичай рух поршня вперед і втягування голки здійснюються одним плавним рухом.

Процес введення імплантату для підшкірного введення завершено. Голка повністю втягнута в корпус шприца.

Захисне покриття корпусу шприца-аплікатора запобігає нанесенню пошкоджень кінчиком голки.

Малюнок 8

Захисне покриття  корпусу шприца-аплікатора запобігає нанесенню пошкоджень кінчиком голки.

Знову закрийте захисний ковпачок.
ПРИМІТКА. Якщо виникне необхідність видалити капсулу хірургічним шляхом, проте такий випадок малоймовірний, її місцезнаходження можна буде визначити за допомогою ультразвукового сканування.

Дорослі чоловіки (в тому числі пацієнти літнього віку).

Препарат 10,8 мг вводять підшкірно в передню черевну стінку кожні 3 місяці.

Повторні курси лікування проводити не слід через небезпеку втрати частини мінеральних компонентів та зменшення щільності кісткової тканини.

Для хворих із нирковою або печінковою недостатністю, а також для хворих літнього віку коригувати дозу немає необхідності.

Передозування:

Досвід передозування у людини невеликий. У разі введення Гозереліну Алвогену раніше запланованого часу або у більшій, ніж призначено, дозі, клінічно значущих небажаних ефектів не спостерігалося. Результати досліджень на тваринах не свідчать про будь-який вплив, крім терапевтичного, на концентрацію статевих гормонів та статеві шляхи при застосуванні вищих доз Гозереліну Алвогену 10,8 мг. У випадку передозування слід надати симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Частота небажаних реакцій була розрахована за даними звітів про клінічні дослідження та постмаркетингових повідомлень. До найбільш поширених небажаних реакцій належали припливи, спітніння та реакції у місці введення.

За частотою небажані явища розподіляються таким чином: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 та < 1/10), нечасто (≥ 1/1000 та < 1/100), рідко (≥ 1/10 000 < 1/1000), дуже рідко (< 1/10 000) та частота невідома (неможливо встановити за наявними даними).

Таблиця. Побічні реакції при застосуванні Гозереліну Алвогену 10,8 мг за системами органів згідно з MedDRA.

Клас систем органів

Частота

Чоловіки

Новоутворення доброякісні, злоякісні та неуточнені (в тому числі кісти та поліпи)

Дуже рідко

Пухлини гіпофіза

З боку імунної системи

Нечасто

Реакції гіперчутливості на препарат

Рідко

Анафілактичні реакції

З боку ендокринної системи

Дуже рідко

Крововиливи у гіпофіз

З боку метаболізму та харчування

Часто

Порушення толерантності до глюкози а

Психічні розлади

Дуже часто

Зниження лібідо b

Часто

Зміни настрою, депресії

Дуже рідко

Психічні розлади

З боку нервової системи

Часто

Парестезія

Компресія спинного мозку

Кардіологічні порушення

Часто

Серцева недостатність f, інфаркт міокарда f

Частота невідома

Пролонгація інтервалу QT (див. розділи «Особливості застосування» і «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»)

Судинні розлади

Дуже часто

Припливи b

Часто

Порушення артеріального тиску с

З боку шкіри та підшкірної клітковини

Дуже часто

Гіпергідроз b

Часто

Почервоніння d

Частота невідома

Алопеція h

З боку кістково-м’язової системи та сполучної тканини

Часто

Біль у кістках e

Нечасто

Артралгія

З боку нирок та сечовидільної системи

Нечасто

Непрохідність сечоводів

З боку репродуктивної системи та молочної залози

Дуже часто

Еректильна дисфункція

Часто

Гінекомастія

Нечасто

Чутливість грудей

Загальні розлади та ускладнення у місці введення

Часто

Реакції у місці введення

Відхилення від норми, виявлені у лабораторних дослідженнях

Часто

Знижена щільність кісткової тканини, збільшення маси тіла

a Зменшення толерантності до глюкози відзначалося у чоловіків, які застосовували агоністи ЛГ-РГ. Це може проявлятися як діабет або втрата глікемічного контролю в осіб з уже наявним цукровим діабетом.

b Ці фармакологічні ефекти нечасто потребують відміни терапії.

c Гіпо- чи гіпертензію, інколи відзначали у пацієнтів, які застосовували гозерелін. Зміни зазвичай минають або із продовженням терапії, або після припинення застосування препарату Гозерелін Алвоген. Зрідка такі зміни потребували медичного втручання, в тому числі відміни гозереліну.

d Зазвичай незначні і не вимагає припинення лікування.

e Спочатку пацієнти з раком простати можуть відчувати тимчасове посилення болю у кістках — у таких випадках вдаються до симптоматичного лікування.

f Спостерігалось у фармако-епідеміологічних дослідженнях агоністів ЛГ-РГ, що застосовували для лікування раку простати. Ризик вочевидь зростає при застосуванні з антиандрогенами.

g В окремих випадках втрата волосся тіла носило очікуваний ефект низького рівня андрогенів.

При застосуванні гозереліну можливі: порушення функції печінки та розвиток жовтяниці із підвищнням рівнів аланінтрансамінази, аспартаттрансамінази, гамма-глутамілтранспептидази; підвищення рівня лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, тригліцеридів; носова кровотеча, кропив’янка, свербіж.

Також при застосуванні препарату можуть спостерігатися: з боку сечової системи — дизурія, підвищення рівня азоту сечовини крові, підвищення рівня креатиніну, протеїнурія; з боку системи крові — анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія.

Під час застосування гозереліну можуть виникати реакції у місці введення (кровотеча, гематома, абсцес, ущільнення, біль), кровотечі навколо місця введення препарату, що призводили до геморагічного шоку.

Постмаркетинговий досвід

Зрідка при застосуванні Гозереліну Алвогену спостерігалися аномальні результати аналізів крові, випадки печінкової дисфункції, емболії легеневої артерії та інтерстиціальної пневмонії.

На початку лікування симптоми захворювання можуть тимчасово посилюватися, в такому разі може бути призначене симптоматичне лікування.

Зрідка протягом лікування аналогами ЛГ-РГ у жінок може настати менопауза, і менструації не відновлюються після завершення терапії. Чи це є впливом препарату Гозерелін Алвоген, чи наслідком гінекологічних станів пацієнток, невідомо.

Лікарська взаємодія:

Оскільки андроген-деприваційна терапія може призводити до подовження інтервалу QT, слід ретельно зважити доцільність супутнього застосування гозереліну з лікарськими засобами, здатними подовжувати інтервал QT, або препаратами, що можуть спричиняти шлуночкову тахікардію типу «пірует», такими як антиаритмічні засоби класу IA (наприклад, хінідин, дизопірамід) або класу III (наприклад, аміодарон, соталол, дофетилід, ібутилід), метадон, моксифлоксацин, антипсихотичні препарати тощо.

Термін придатності:

4 роки.

Застосовувати тільки у разі, якщо пакетик зі шприцом-аплікатором неушкоджений.

Застосовувати відразу після розкриття пакетика.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 1 імплантату у шприцу-аплікаторі; шприц-аплікатор складається з полімерного корпусу з тримачем для імплантату, голки та поршня. По 1 шприцу в пакетику разом з вологопоглинальною капсулою. По 1 або 3 пакетику у картонній пачці.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

Заявник

Алвоген ІПКо С.ар.л.

Місцезнаходження заявника

5, Руе Хайєнхафф, L-1736, Зеннінгерберг, Люксембург.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ L02AE03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Гозерелін Алвоген імплантат
Виробник:АМВ ГмбХ
Форма випуску:

По 1 імплантату у шприцу-аплікаторі; шприц-аплікатор складається з полімерного корпусу з тримачем для імплантату, голки та поршня. По 1 шприцу в пакетику разом з вологопоглинальною капсулою. По 1 або 3 пакетику у картонній пачці.

Реєстраційне посвідчення:UA/15570/01/02 від 24.11.2016
Міжнародне непатентоване найменування:Goserelin
Умови відпуску:

За рецептом.

Склад:

діюча речовина: goserelin;

1 імплантат містить гозереліну ацетату 12,50 мг у перерахуванні на гозерелін 10,8 мг;

допоміжні речовини: Резомер® R202H Полі -D,L-лактид, Резомер® RG752H (Полі (D,L-Лактид-ко-гліколід) 75:25.

Фармакотерапевтична група:Аналоги гонадотропін-рилізинг гормону
Код АТС:L02AE03 - Гозерелін
Заявник:Алвоген ІПКо С.ар.л.
Адреса заявника:5, Руе Хайєнхафф, L-1736, Зеннінгерберг, Люксембург
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама