Склад:
1 таблетка містить 500 мг парацетамолу та 65 мг кофеїну;допоміжні речовини: повідон, крохмаль кукурудзяний, метилцелюлоза, тальк, кальцію стеарат, метилгідроксипропілцелюлоза, поліетиленгліколь 3350, вода очищена.
Виробник:
ЮС Фармація, ТОВ для Юнілаб ЛП
Фармакотерапевтична група:
Анальгетики та антипіретики.
Фармакологічні властивості:
Фармакодинаміка. Парацетамол є аналгетиком-антипіретиком. Механізм дії парацетамолу обумовлений інгібуванням синтезу простагландинів та інших медіаторів болю та запалення переважно у центральній нервовій системі. Кофеїн підсилює дію парацетамолу завдяки збуджуючому впливу на ЦНС, внаслідок чого поліпшується самопочуття, і усуває відчуття втоми. Кофеїн являє собою метилсантин, хімічна структура якого подібна до теофіліну. Основний механізм діє полягає в конкурентному пригніченні фосфодіестерази, ензиму, який відповідає за гідроліз і, тим самим, за інактивацію циклічного 3’,5’- аденозинмонофосфату (цАМФ). Ефектом цього є зростання внутрішньоклітинної концентрації цАМФ. Циклічний АМФ регулює цілу низку внутрішньоклітинних процесів, наприклад, активність ферментів, які беруть участь в утворені енергії, транспорт іонів, білків, які відповідальні за спазм гладеньких м’язів і пригнічення вивільнення гістаміну із тучних клітин. Кофеїн виявляє дію на серцеві м’язи, спричиняючи збільшення хвилинного об’єму і току крові через коронарні судини, і підсилює діурез. Безпосередня стимулююча дія кофеїну на слизову оболонку спричиняє збільшення секреції шлункового соку.Фармакокінетика. Парацетамол добре всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація у плазмі настає приблизно через 1 год після перорального прийому. Метаболізується в печінці та виводиться з сечею здебільшого у формі глюкуронід- і сульфаткон’югатів. Час напіввиведення - від 1 до 4 год.Після перорального прийому кофеїн всмоктується швидко. Максимальні концентрації у плазмі досягаються приблизно через 60 хв, час напіввиведення - приблизно 3-7 год. Майже 25% зв’язується з білками плазми. Проникає в цереброспинальну рідину, досягаючи в ній концентрації, подібної до концентрації у плазмі. Біотрансформується в печинці, метаболіти виводяться нирками. Виділяється з грудним молоком.
Показання до застосування:
Симптоматичне лікування проявів застуди та грипу: гарячка, головний біль, біль у горлі, болі в кістках, суглобах та м’язах.
Протипоказання:
Виражена артеріальна гіпертензія, глаукома. Підвищена чутливість до компонентів препарату, вроджена недостатність глюкозо-6-фосфат дегідрогенази, тяжка печінкова або ниркова недостатність. Під час застосування інгібіторів МАО, а також період до 2 тижнів після припинення їх приймання, застосування зидовудину. Діти до12 років. Перший триместр вагітності і період годування груддю. Виражена анемія, лейкопенія, вроджена гіпербілірубінемія.
Належні заходи безпеки при застосуванні:
Особливості застосування:
Не призначати препарат з іншими засобами, що містять парацетамол. Приймання парацетамолу може впливати на результати лабораторного дослідження вмісту в крові сечової кислоти і глюкози.Надмірне вживання кави або чаю під час приймання цього препарату може стати причиною відчуття напруження та роздратованості. Застосування препарату особами з печінковою недостатністю, які зловживають алкоголем і голодують, може спричинити ушкодження печінки. З обережністю слід приймати особам з нирковою недостатністю, бронхіальною астмою, гіпертиреоїдизмом та порушенням сну (безсоння). Під час застосування препарату не можна вживати алкоголь.Вагітність. Під час І триместру застосування препарату протипоказане. Протягом ІІ та ІІІ триместрів застосування препарату можливе у разі, коли користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Застосування в період вагітності або годування груддю:
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
Спосіб застосування та дози:
Препарат призначений для перорального приймання.Дорослим та дітям старше 12 років: по 1 – 2 таблетки, вкриті оболонкою, кожні 4 – 6 годин. Не приймати більше 8 таблеток протягом доби.
Передозування:
Симптоми передозування зумовлені симптоматикою передозування окремих компонентів. Випадкове або навмисне передозування парацетамолу може спричинити протягом декількох (до декількох десятків) годин такі симптоми, як нудота, блювання, підвищене потовиділення, сонливість і загальна слабкість. Ці симптоми можуть минути наступного дня, незважаючи на розвиток ушкодження печінки, яке надалі виявляється відчуттям дискомфорту в епігастральній ділянці, появою нудоти і жовтухою. У кожному випадку одноразового прийому парацетамолу в дозі 5 г або більше слід викликати блювання, якщо після застосування пройшло не більше години. Необхідно прийняти внутрішньо 60-100 г активованого вугілля, краще змішаного з водою. Достовірну оцінку тяжкості отруєння можна одержати шляхом визначення концентрації парацетамолу в крові. Значення цієї концентрації з урахуванням часу, який пройшов після прийому парацетамолу, є важливим показником для оцінки того, чи потрібно лікування із застосуванням антидотів, і якщо так, то з якою інтенсивністю. Якщо визначення концентрації парацетамолу в крові неможливо, а прийнята доза парацетамолу була ймовірно великою, необхідно провести більш інтенсивне лікування антидотами: ввести 2,5 г метіоніну або N-ацетилцистеїн і продовжувати стаціонарне лікування N-ацетилцистеїном і/або метіоніном, які дуже ефективні протягом перших 10-12 годин після отруєння й, очевидно, також ефективні через 24 години. Гостре отруєння кофеїном відбувається дуже рідко. Великі дози кофеїну можуть спричинити головний біль, безсоння, збільшення діурезу, зневоднення, тремор, нервозність і роздратованість. Більш серйозні передозування проявляються серцевими аритміями та апоплектичним ударом. При передозуванні кофеїном необхідне промивання шлунка, призначення активованого вугілля. У разі появи судом призначають діазепам або барбітурати внутрішньовенно. Необхідно також вжити загальнопідтримуючі заходи.
Побічні дії:
З боку серцево-судинної системи: аритмії.З боку крові та лімфатичної системи: анемія; рідко – агранулоцитоз; дуже рідко - тромбоцитопенія, при тривалому застосуванні високих доз можлива гемолітична й апластична анемія, панцитопенія.З боку нервової системи: безсоння, порушення уваги, тремор м’язів, дратівливість, запаморочення. З боку травного тракту: нудота, блювання, печіння в епігастральній ділянці, гепатотоксичність.З боку нирок: ниркові коліки, папілярний некроз, гостра ниркова недостатність.З боку імунної системи: шкірні алергічні реакції (висипання, кропив’янка).
Лікарська взаємодія:
Препарат не слід приймати з іншими препаратами, що містять парацетамол та кофеїн. Швидкість всмоктування парацетамолу може підвищуватись метоклопрамідом і домперидоном і зменшуватись холестераміном. Антикоагулянтний ефект варфарину та інших кумаринів може бути посилений тривалим регулярним застосуванням парацетамолу з підвищенням ризику кровотечі. Парацетамол може підсилювати дію пероральних гіпоглікемічних лікарських засобів. Застосування препарату в комбінації з хлорамфеніколом може призвести до збільшення рівня хлорамфеніколу в плазмі. Застосування одночасно з рифампіцином, протиепілептичними препаратами, барбітуратами або іншими препаратами, що індукують мікросомальні ферменти печінки, підвищує ризик ураження печінки. Одночасне застосування препарату із зидовудином може спричиняти розвиток нейтропенії, а також збільшує ризик ураження печінки. Одночасне застосування препарату із симпатоміметиками та гормонами щитовидної залози може посилити тахікардію. Пероральні контрацептиви, циметидин, хіноліни і верапаміл уповільнюють метаболізм кофеїну.
Термін придатності:
Зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі 15- 25°С. Термін придатності – 3 роки.
Категорія відпуску:
Без рецепту.
Додатково:
Загальна характеристикаФорма випускуТаблетки, вкриті оболонкою.АдресаWrafton Braunton, North Devon ЕХЗ3 2DL, ul. Ziebicka 40, 50-507 Wroclaw.