Халоват крем інструкція по застосуванню

Халоват крем фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Халоват крем 0,05 % по 30 г в тубах
Виробник:
Реєстрація:
UA/13588/01/01 від 16.04.2019
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: галобетазолу пропіонат;

1 г крему містить галобетазолу пропіонату 0,5 мг;

допоміжні речовини: парафін білий м’який; віск неіонний емульгований; спирт цетиловий; гліцерол моностеарат; поліетиленгліколю цетиловий ефір; стеарет 21; ізопропілпальмітат; бутилгідрокситолуол (Е 321); метилпарабен (Е 218); пропілпарабен (Е 216); пропіленгліколь; натрію дигідрофосфат, дигідрат; натрію гідрофосфат безводний; діетиленгліколю моноетиловий ефір; вода очищена.

Виробник:

Гленмарк Фармасьютикалз ЛімітеÐ / Glenmark Pharmaceuticals Limited

Місцезнаходження виробника:

Кішанпура, Бадді — Налагарх Роуд, р-н Солан, Хімачал Прадеш, 173 205, Індія /

Kishanpura, Baddi — Nalgarh Road, Solan District, Himachal Pradesh, 173 205, India.

Фармакотерапевтична група:

Кортикостероїди для застосування у дерматології.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Галобетазолу пропіонат — синтетичний високоактивний кортикостероїд для місцевого застосування. Проявляє протизапальну, протисвербіжну та судинозвужувальну дію. Механізм протизапальної активності місцевих кортикостероїдів повністю ще не вивчений. Вважається, що кортикостероїди діють шляхом індукції фосфоліпази А2 інгібуючих протеїнів (ліпокортинів). Припускається, що ці протеїни контролюють біосинтез потужних медіаторів запалення, таких як простагландини та лейкотрієни, шляхом блокування вивільнення їх загального попередника — арахідонової кислоти. Арахідонова кислота виділяється з мембранних фосфоліпідів у відповідь на дію фосфоліпази А2.

Фармакокінетика.

Ступінь черезшкірного поглинання місцевих кортикостероїдів визначається багатьма факторами, включаючи проникність і цілісність епідермального бар’єру. Топічні кортикостероїди можуть абсорбуватися зі здорової неушкодженої шкіри. Запалення та/або інші патологічні процеси шкіри можуть збільшити черезшкірне поглинання.

Дослідження in vivo показують, що менше 6 % від застосованої дози галобетазолу пропіонату потрапляє до кровообігу протягом 96 годин при місцевому застосуванні.

Дослідження, проведені при застосуванні галобетазолу, вказують, що він знаходиться у дуже високому діапазоні потенції порівняно з іншими місцевими кортикостероїдами.

Показання до застосування:

Полегшення запальних проявів (набряк, свербіж, гіперемія) при дерматозах, таких як атопічний дерматит, контактний дерматит, екзема, себорейний дерматит, псоріаз.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Рожеві вугри (розацеа), вугри (акне), періоральний дерматит.

Періанальний та генітальний свербіж.

Ураження шкіри, спричинені вірусами (вірус простого герпесу, вітряної віспи).

Пошкодження шкіри, первинно інфіковане грибами або бактеріями.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Системна абсорбція місцевих кортикостероїдів може призвести до оборотного пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирниковозалозної системи з проявами недостатності глюкокортикостероїдів після відміни лікування. У деяких пацієнтів під час лікування місцевими кортикостероїдами можуть виникати прояви синдрому Кушинга, гіперглікемія, глюкозурія.

Пацієнтів, які застосовують місцевий стероїд на великих ділянках шкіри або з використанням оклюзійних пов’язок, слід регулярно перевіряти на наявність пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно- наднирниковозалозної системи. Таку перевірку можна виконати шляхом проведення тесту з АКТГ-стимуляцією, визначення ранкового вмісту кортизолу у плазмі крові та тестів на наявність вільного кортизолу у сечі. У зв’язку з підвищеним ризиком пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирниковозалозної системи кожен курс лікування кортикостероїдами високої активності не повинен перевищувати 2 тижнів. При кожному застосуванні крем рекомендується наносити на невеликі ділянки ураженої шкіри. При застосуванні галобетазолу в розподілених дозах 7 г на добу протягом 1 тижня у пацієнтів із псоріазом спостерігались ознаки пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирниковозалозної системи. Ці ефекти були оборотними після припинення лікування.

Якщо спостерігаються ознаки пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирниковозалозної системи, слід зменшити частоту застосування препарату або замінити його на менш потужний кортикостероїд. Відновлення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирниковозалозної системи, як правило, відбувається після відміни місцевих кортикостероїдів.

Діти більш сприйнятливі до системної токсичності еквівалентної дози у зв’язку з більшим значенням показника відношення поверхні шкіри до маси тіла.

Якщо на тлі лікування галобетазолом подразнення посилюється, застосування препарату слід припинити і розпочати відповідну терапію. Алергічний контактний дерматит на тлі лікування топічними кортикостероїдами діагностується не частіше, ніж клінічні загострення при місцевому застосуванні препаратів, що не містять кортикостероїди. Таке спостереження повинно бути підтверджено відповідним діагностичним тестуванням.

При виникненні супутньої інфекції шкіри слід провести відповідну антимікробну терапію. Будь-яке розповсюдження інфекції вимагає припинення терапії топічними кортикостероїдами і запровадження відповідної системної антимікробної терапії.

Галобетазол не слід застосовувати для лікування розацеа або періорального дерматиту, а також не слід наносити на обличчя, на ділянки в паху або у пахвових западинах. Слід уникати попадання крему на слизові оболонки. Не можна допускати попадання препарату в очі.

Препарат не слід застосовувати на ранах або на вкритій виразками шкірі.

Крем Халоват містить цетиловий спирт, бутилгідрокситолуол, пропіленгліколь, які можуть спричиняти місцеві реакції шкіри (наприклад контактний дерматит) або подразнення очей та слизових оболонок, подразнення шкіри.

Тривале лікування кортикостероїдами для місцевого застосування може зумовити потоншання шкіри, появу стриїв, телеангіектазій, пурпури, маскування місцевих інфекцій, гіпопігментації і виникнення толерантності (тахіфілаксії).

Пацієнтам необхідно мити руки після застосування галобетазолу пропіонату, якщо препарат не призначений для лікування рук.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність.

Адекватних та добре контрольованих досліджень тератогенного потенціалу галобетазолу пропіонату з участю вагітних жінок не проводили. Достатніх доказів безпеки препарату, як і інших глюкокортикостероїдів для місцевого застосування для жінки у період вагітності, немає. Галобетазол слід застосовувати у період вагітності тільки у разі, якщо потенційна користь від застосування для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Годування груддю.

Невідомо, чи може місцеве застосування кортикостероїдів спричинити значну системну абсорбцію. Крем Халоват можна застосовувати у період годування груддю тільки після ретельного аналізу співвідношення користі та ризику. Якщо призначається лікування великими дозами або застосування упродовж тривалого періоду, годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Безпека та ефективність галобетазолу в педіатричній практиці не встановлена. Застосування лікарського засобу дітям віком до 12 років не рекомендується.

Спосіб застосування та дози:

Крем потрібно наносити тонким шаром на уражені ділянки шкіри 1-2 рази на добу до покращання стану. Як і при застосуванні інших високоактивних кортикостероїдів, після досягнення контролю над захворюванням лікування слід припинити. Покращання від лікування настає індивідуально, у пацієнтів, які добре сприймають лікування, результат може з’явитися за кілька днів.

Галобетазол не слід застосовувати більше 50 г/тиждень. Якщо покращання стану не настало протягом 2 тижнів лікування, необхідно уточнити або переглянути діагноз.

Крем Халоват не рекомендується застосовувати з оклюзійними пов’язками.

Передозування:

Імовірність виникнення гострого передозування дуже незначна. У випадку хронічного передозування або неправильного застосування можуть виникнути ознаки гіперкортицизму, що потребують зменшення або поступового припинення застосування місцевих кортикостероїдів, яке необхідно проводити під медичним наглядом, враховуючи ризик виникнення недостатності надниркових залоз.

Побічні дії:

У контрольованих клінічних дослідженнях найчастішими побічними реакціями при місцевому застосуванні крему галобетазолу були поколювання, печіння або свербіж (у 4,4 % пацієнтів). Менш частими побічними реакціями були сухість шкіри, еритема, атрофія шкіри, лейкодерма, везикули і висипання.

Також при місцевому застосуванні високоактивних кортикостероїдів, таких як галобетазол, спостерігалися такі побічні реакції (у порядку зменшення їх проявів): фолікуліт, гіпертрихоз, вугрові висипання, гіпопігментація, періоральний дерматит, алергічний контактний дерматит, вторинна інфекція, стрії та пітниця.

Лікарська взаємодія:

Не описана.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С. Не заморожувати.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 30 г крему в алюмінієвій тубі. По 1 тубі у картонній корбці.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D07AD01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Халоват крем
Виробник:Гленмарк Фармасьютикалз ЛімітеÐ / Glenmark Pharmaceuticals Limited
Форма випуску:

По 30 г крему в алюмінієвій тубі. По 1 тубі у картонній корбці.

Реєстраційне посвідчення:UA/13588/01/01 від 16.04.2019
Міжнародне непатентоване найменування:Halobetasol propionate
Умови відпуску:

За рецептом.

Склад:

діюча речовина: галобетазолу пропіонат;

1 г крему містить галобетазолу пропіонату 0,5 мг;

допоміжні речовини: парафін білий м’який; віск неіонний емульгований; спирт цетиловий; гліцерол моностеарат; поліетиленгліколю цетиловий ефір; стеарет 21; ізопропілпальмітат; бутилгідрокситолуол (Е 321); метилпарабен (Е 218); пропілпарабен (Е 216); пропіленгліколь; натрію дигідрофосфат, дигідрат; натрію гідрофосфат безводний; діетиленгліколю моноетиловий ефір; вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Кортикостероїди для застосування у дерматології.
Код АТС:D07AD01 - Клобетазол
Заявник:Гленмарк Фармасьютикалз Лтд.
Адреса заявника:Б/2, Махалакшмі Чемберс, 22, Бхулабхай Десай Род, Мумбаї 400 026, Індія
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама