Іконазол інструкція по застосуванню

Іконазол фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Іконазол капсули по 100 мг №4
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9262/01/01 від 22.01.2009. Наказ № 31 від 22.01.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: itraconazole;1 капсула містить ітраконазолу 100 мг;допоміжні речовини: гіпромелоза Е5, сахароза, метакрилатний сополімер (тип А).

Основні фізико-хімічні властивості:

капсули розміру 0 з безбарвним прозорим корпусом та рожевою кришкою, що містять гранули від білого до кремового кольору.

Виробник:

Адвансд Ремідес, Індія

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Бластомікоз легень та позалегеневої локалізації.Гістоплазмоз, у тому числі хронічний порожнинний легеневий, дисемінований, неменінгеальний гістоплазмоз.Аспергільоз легень та позалегеневої локалізації у хворих із непереносимістю або рефрактерністю до терапії амфотерицином В.Оніхомікоз, спричинений дерматофітами, з або без ураження нігтів.

Протипоказання:

Одночасний прийом з терфенадином, астемізолом, тріазоламом для перорального застосування, мідазоламом для перорального застосування, цисапридом. Прийом інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази (наприклад, ловастатин і симвастатин), які метаболізуються системою Р450 ЗА4, необхідно припинити на час терапії ітраконазолом.Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Капсули ітраконазолу необхідно приймати після основного прийому їжі. Абсорбція препарату знижена у пацієнтів зі зниженою кислотністю шлунка. Абсорбція ітраконазолу може зменшуватись при супутньому прийомі антацидів або інгібіторів секреції шлункової кислоти.Пацієнт має бути проінструктований та повідомляти про будь-які ознаки та симптоми, які вказують на дисфункцію печінки, для виконання відповідних лабораторних досліджень. Такими ознаками та симптомами є: підвищена стомлюваність, відсутність апетиту, нудота та/або блювання, жовтяниця, темна сеча та знебарвлені випорожнення.При захворюваннях печінки препарат застосовують, коли очікуваний ефект від лікування перевищує вірогідний ризик для здоров’я пацієнта.При зниженій кислотності шлункового соку ітраконазол приймають разом з колою.Перед прийомом будь-яких ліків одночасно з ітраконазолом пацієнт повинен звернутися до лікаря для попередження несприятливої взаємодії препаратів.Гепатит: є повідомлення про рідкі випадки оборотного ідіосинкразивного гепатиту у пацієнтів, які приймали капсули ітраконазолу. В разі виникнення клінічних ознак і симптомів, характерних для захворювання печінки, прийом ітраконазолу необхідно припинити.Кардіальні аритмії. Є повідомлення про рідкі випадки кардіальних аритмій в пацієнтів, які приймали терфенадин та ітраконазол.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автомобілем або роботі з іншими механізмами.Не впливає.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Під час вагітності для лікування системних грибкових інфекцій ітраконазол застосовують, коли необхідність призначення препарату переважає потенційний ризик, пов’язаний із лікуванням. Для лікування оніхомікозу ітраконазол не можна приймати під час вагітності, а також жінкам, які планують завагітніти. Перед початком прийому ітраконазолу для лікування оніхомікозу жінки дітородного віку мають вирішити питання про ефективні заходи попередження вагітності. Прийом препарату починають на другий або третій день наступного нормального менструального циклу. Ефективні заходи контрацепції необхідно вживати протягом всього періоду лікування ітраконазолом та протягом 2 місяців після лікування.Ітраконазол проникає в грудне молоко, тому на час лікування годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Оскільки клінічних даних щодо застосування капсул Іконазол у дітей недостатньо, не рекомендується призначати препарат пацієнтам цієї вікової групи.

Спосіб застосування та дози:

Для забезпечення максимальної абсорбції ітраконазол необхідно приймати з основним прийомом їжі.Лікування бластомікозу. Рекомендована доза для дорослих становить від 100 мг 1 раз на день до 200 мг 2 рази на добу. Тривалість лікування – 6 місяців.Лікування гістоплазмозу. Рекомендована доза для дорослих становить від 200 мг 1 раз на день до 200 мг 2 рази на добу. Тривалість лікування – 8 місяців.Лікування аспергільозу. Рекомендована доза для дорослих становить від 200 мг 1 раз на добу, збільшення дози до 200 мг 2 рази на добу у випадку інвазивного або дисемінованого захворювання. Тривалість лікування – 2 - 5 місяців.Оніхомікоз. Рекомендована доза для дорослих становить 200 мг на добу, тривалість лікування – 12 тижнів без перерви. У деяких пацієнтів з порушеннями імунітету (наприклад, при СНІДу, після трансплантації органів або нейтропенії) можлива потреба в підвищенні дози препарату.

Передозування:

Відомості про випадки передозування відсутні. Специфічного антидоту не існує. Ітраконазол не виводиться при діалізі.Лікування. Промивання шлунка бікарбонатом натрію. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Найпоширенішими побічними ефектами терапії є диспепсія, нудота, біль у животі, запор, транзиторне підвищення активності трансаміназ у крові; в окремих випадках при тривалому лікуванні – гепатит.Також можливі головний біль, артеріальна гіпертензія, набряки, периферичні нейропатії, тромбоцитопенія, лейкопенія, дисменорея, серцева недостатність, набряк легень, алопеція.Можливі наступні алергічні реакції: висип, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, також є повідомлення про поодинокі випадки анафілаксії і синдром Стівенса-Джонсона.

Лікарська взаємодія:

Ітраконазол пролонгує дію непрямих антикоагулянтів, циклоспорину А, дигоксину, метилпреднізолону, варфарину, блокаторів кальцієвих каналів, вінкристину.Ітраконазол, а також його основний метаболіт гідроксіітраконазол є інгібіторами ферментної системи цитохром Р450 ЗА4. Одночасний прийом кількох препаратів може підвищувати або пролонгувати терапевтичний ефект лікування, а також мати небажані ефекти. У зв’язку з цим прийом медичних препаратів, які метаболізуються системою Р450 ЗА4, необхідно припинити за медичними показаннями на термін лікування ітраконазолом. Одночасний прийом терфенадину, астемізолу, цисаприду з ітраконазолом протипоказаний. Рифампіцин та фенітоїн знижують біодоступність ітраконазолу.Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Ітраконазол інгібує цитохром Р450 – залежний синтез ергостеролу, життєво важливого компонента мембран клітин грибків. Ітраконазол пригнічує активність Blastomyces dermatidis, Histoplasma capsulatum, Histoplasma duboisii, Aspergillus flavus, Aspergillus fumigatus, Candida albicans і Cryptococcus neoformans, Sporothrix schenckii, грибів виду Trichophyton, Candida krusei та інших представників виду Candida. Вплив біологічно активного метаболіту – гідроксіітраконазолу – на активність Histoplasma capsulatum і Blastomyces dermatidis не визначений.Фармакокінетика. Максимальна біодоступність ітраконазолу відзначається при прийомі препарату відразу після їди. Після одноразового прийому препарату максимальна концентрація ітраконазолу в плазмі крові спостерігається через 3 - 4 години. Ітраконазол метаболізується в печінці, переважно за участі CYP3A4, з утворенням великої кількості похідних, одне з яких – гідроксіітраконазол – чинить протигрибкову дію майже на рівні ітраконазолу. Зв’язування ітраконазолу з протеїнами плазми крові становить 99,8 %, гідроксіітраконазолу – 99,5 %. Виведення з плазми двофазове. Кінцевий період напіввиведення становить 1 - 1,5 доби. Ниркова екскреція вихідної діючої речовини < 0,03 % від прийнятої дози. Приблизно 40 % дози екскретується з сечею у вигляді неактивних метаболітів. Масова частка кожного з екскретованих метаболітів не перевищує 5 %. Екскреція вихідної діючої речовини з калом коливається в межах 3 - 18 % від прийнятої дози.

Термін придатності:

3 роки

Умови зберігання:

Зберігати у захищеному від вологи та світла місці при температурі від 15 °С до 25 ºC. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 4 капсули у стрипі.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

ЗаявникТОВ АРВІН ГРУП, Латвія.МісцезнаходженняІлукстес 25Е, Рига, ЛВ-1073, Латвія.МісцезнаходженняДілянка № 646/1, Агравал Індастріал Естет Дабхель, Даман-396210, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J02AC02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Іконазол
Виробник:Адвансд Ремідес, Індія
Форма випуску: По 4 капсули у стрипі.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9262/01/01 від 22.01.2009. Наказ № 31 від 22.01.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Itraconazole
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: itraconazole;1 капсула містить ітраконазолу 100 мг;допоміжні речовини: гіпромелоза Е5, сахароза, метакрилатний сополімер (тип А).

Фармакотерапевтична група:Протигрибкові засоби для місцевого застосування.
Код АТС:J02AC02 - Ітраконазол
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
ГРВІ при ГВ
Чи потрібна ізоляція від немовляти та інших домоча...
ГРВІ психосоматика
Стрес та схильність до ГРВІСтрес та імунна система...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама