Іотим інструкція по застосуванню

Іотим фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Іотим краплі оч. 0,25 % по 5 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6376/01/01 від 20.04.2007. Наказ № 200 від 20.04.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 мл крапель 0,25% містить містить тимололу малеату, що еквівалентно тимололу 2,5 мг;1 мл крапель 0,5% містить тимололу малеату, що еквівалентно тимололу 5.0 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію гідрофосфат додекагідрат, натрію дигідрофосфат дигідрат, динатрію едетат, натрію хлорид, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора безбарвна рідина;

Виробник:

ФДС ЛТД для "Євро Лайфкер Лтд ", Індія/Великобританія

Фармакотерапевтична група:

Бета-адреноблокатори

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Після застосування очних крапель знижується внутрішньоочний тиск. Дія препарату пов’язана зі зменшенням секреції водянистої вологи, але не виключено й деяке збільшення її відтоку. Ефект пов’язаний з інгібуванням аденілатциклазної системи циліарної тканини, який здійснює активний транспорт натрію із крові у внутрішньоочну рідину, що спричиняє призводить до інтенсивності процесу вологоутворення. Фармакокінетика. Дія препарату починається як правило через 20 хв після застосування, досягає максимуму через 1 - 2 год. Ефект триває до 24 год. Препарат призначений для місцевого застосування, але всмоктується слизовою оболонкою ока і може спричиняти системну дію, притаману блокаторам бета-адренорецепторів.

Показання до застосування:

Підвищений внутрішньоочний тиск; хронічна відкритокутова глаукома; глаукома при афакії; уроджена глаукома; вторинна глаукома.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, бронхіальна астма, хронічні обструктивні захворювання дихальних шляхів. Брадикардія, синдром слабкості синусового вузла, атріовентрикулярна блокада 2-3 ступеня. Серцева недостатність, що не може бути усунена медикаментозно. Кардіогенний шок. Тяжке алергічне запалення слизової оболонки носа. Порушення живлення роговиці. Не призначати препарат новонародженим (принаймні перші 4 тижні життя) та недоношеним дітям.

Особливості застосування:

Через те, що немає достатнього досвіду щодо застосування очних крапель у періоди вагітності та лактації, препарат можна застосовувати тільки у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.Офтальмологічне застосування тимололу може у деяких випадках, призводити до виникнення побічних ефектів, спричинених системною дією бета-блокаторів. Препарат слід обережно застосовувати у випадках, коли системне застосування бета-блокаторів протипоказане, а саме: бронхіальна астма, синусова брадикардія, кардіогенна блокада, лабільний діабет, атріовентрикулярна блокада першого ступеня.Перш ніж розпочинати лікування, слід компенсувати серцеву недостатність. Необхідно періодично здійснювати моніторинг пацієнтів із тяжкими захворюваннями серця в анамнезі, включаючи вимірювання артеріального тиску та пульсу, а також виявляти можливі ознаки застійної серцевої недостатності.Якщо хворі застосовують бета-блокатори перорально, слід зважити на додатковий вплив на внутрішньоочний тиск і посилення системної дії цих препаратів.Якщо пацієнт переводиться з лікування іншим протиглаукомним препаратом на лікування тимололом, слід продовжувати попереднє лікування протягом першого дня (при режимі дозування, вказаному у розділі „Спосіб застосування та дози”). Наступного дня необхідно зовсім припинити застосування попереднього протиглаукомного засобу і продовжувати лікування тимололом.У разі, якщо тимолол повинен застосовуватись у комбінації з іншими препаратами, слід продовжувати його застосування за тією самою схемою дозування. При застосуванні комбінованої терапії потрібен індивідуальний підхід до кожного пацієнта; лікар повинен вирішити, застосування яких препаратів слід припинити, якщо внутрішньоочний тиск триматиметься на задовільному рівні.Для стабілізації дії тимололу може знадобитися приблизно чотири тижні, тому оцінка стану після завершення цього періоду повинна включати вимірювання внутрішньоочного тиску. У зв’язку з тим, що внутрішньоочний тиск протягом дня змінюється, вимірювати його треба у різний час протягом дня.

Спосіб застосування та дози:

На початку лікування закапувати по 1 краплі Іотиму 0,25% двічі на добу у хворе око. Якщо очний тиск при регулярному застосуванні досягає бажаних цифр, дозу можна знизити до 1 краплі 1 раз на добу. У разі, якщо очний тиск погано піддається контролю, або якщо після тривалого лікування чутливість до препарату знизилась, слід перейти на Іотим 0,5%.Термін лікування – не більше 4 тижнів.Флакон є повітро- та водонепроникним. Зверху він нещільно закривається ковпачком. Перед першим використанням слід щільно закрити ковпачок, повертаючи його за годинниковою стрілкою, щоб шип у ковпачку проколов крапельницю флакона. Потім повернути ковпачок проти годинникової стрілки.

Передозування:

При передозуванні можливі головний біль, запаморочення, уповільнення дихання та серцебиття, задишка, хрипи, серцевий напад або інші симптоми, описані в розділі “Побічна дія”. У такому випадку проводять симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Очі: кон’юнктивіт, запалення країв повік, відчуття сухості в очах, затуманення зору, можливе двоїння в очах та опущення верхньої повіки.При застосуванні Іотиму можуть виникати системні побічні ефекти, притаманні препаратам класу блокаторів бета-адренорецепторів, а саме:з боку дихальних шляхів: бронхоспазм, закладеність носа, біль у грудях, задишка;з боку шкіри: алергічні реакції - висипання, кропив’янка, ангіоневротичний набряк;з боку серцево-судинної системи, особливо у пацієнтів з захворюваннями серця, можуть виникати: уповільнений або нерегулярний пульс, зниження артеріального тиску, посилене серцебиття, атріовентрикулярна блокада та серцева недостатність, синдром Рейно. Можливі також ішемія мозку, колапс, зупинка серця; загальні ефекти: головний біль, запаморочення, поганий настрій. Крім того, можуть відзначатись загальна слабкість, нудота, послаблення лібідо, астенія, безсоння, депресія, збудження, шум у вухах.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні очних крапель, що містять адреналін, можливе розширення зіниці. Одночасне застосування очних крапель, що містять адреналін та пілокарпін, посилює дію тимололу. При одночасному застосуванні блокаторів бета-рецепторів можливе двостороннє посилення дії як на очі (зниження внутрішньоочного тиску), так і на серцево-судинну систему. При одночасному застосуванні очних крапель із засобами для зниження артеріального тиску або для лікування захворювань серця (наприклад, антагоністи кальцію, резерпін або блокатори бета-рецепторів) досить часто можуть спостерігатися зниження артеріального тиску та уповільнення пульсу. Це слід враховувати і відносно засобів, які застосовувалися недавно і ще повністю не елімінувалися.

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки. Флакончик із краплями очними після відкриття слід використати протягом 4 тижнів.Умови випуску. За рецептом.

Форма випуску / упаковка:

По 5 мл (0,25% або 0,5% розчину) у флаконах № 1, кожен в поліетиленовій плівці та у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: timolol; (-)-1-(трет-бутиламіно)-3-94-морфілоно-1,2,5-тіадіазоліл-3-окси)-2-пропанол;Форма випускуКраплі очні.АдресаБ-8, М.І.Д.С.Індастріал Естейт, Велуй, Округ Аурангабад, 431136, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ S01ED01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Іотим
Виробник:ФДС ЛТД для "Євро Лайфкер Лтд ", Індія/Великобританія
Форма випуску: По 5 мл (0,25% або 0,5% розчину) у флаконах № 1, кожен в поліетиленовій плівці та у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6376/01/01 від 20.04.2007. Наказ № 200 від 20.04.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Timolol
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 мл крапель 0,25% містить містить тимололу малеату, що еквівалентно тимололу 2,5 мг;1 мл крапель 0,5% містить тимололу малеату, що еквівалентно тимололу 5.0 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію гідрофосфат додекагідрат, натрію дигідрофосфат дигідрат, динатрію едетат, натрію хлорид, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Бета-адреноблокатори
Код АТС:S01ED01 - Тимолол
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Кому не слід пити воду із лимоном
Дієтологи рекомендують починати ранок зі склянки в...
У якому віці не варто робити лазерну корекцію зору
Лазерна корекція зору, також відома як рефракційна...
Реклама