Клодрон Сандоз інструкція по застосуванню

Клодрон Сандоз фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Клодрон Сандоз таблетки, в/плів. обол., по 400 мг №60 (10х6)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5636/01/01 від 20.12.2011. Наказ № 939 від 20.12.2011
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: динатрію клодронат;1 таблетка містить динатрію клодронату 400 мг або 800 мг у формі динатрію клодронату тетрагідрату;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон 40000, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, гліцерол (моно-, три-) докосаноат, магнію стеарат; оболонка: лактози моногідрат, гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), макрогол 4000.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі довгасті двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з рискою з обох боків.

Виробник:

Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що впливають на структуру і мінералізацію кісток.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Клодронова кислота належить до групи бісфосфонатів, які мають виражену спорідненість з мінералізованими тканинами, зокрема, кістками. Бісфосфонати пригнічують активність остеокластів, проте точний механізм дії остаточно не з’ясований.Клодронова кислота запобігає руйнуванню кісток при експериментально спричиненій недостатності функції гонад, імобілізації, лікуванні кортикостероїдами, гепарином, гормонами паращитовидної залози, протипухлинними засобами, а також у хворих з пухлинами. У концентраціях, які призводять до пригнічення остеолізу, клодронова кислота не впливає на нормальну мінералізацію кісток.У пацієнтів з гіперкальціємією після внутрішньовенного введення клодронової кислоти рівень кальцію у сироватці крові знижується та досягає норми через 2-5 днів. У більшості випадків тривалість ефекту становила 2-3 тижні.У пацієнтів з нормальним вмістом кальцію антиостеолітичний ефект був підтверджений зниженням екскреції кальцію і гідроксипроліну з сечею. Клодронова кислота також виявляє знеболювальний ефект при остеолізі, спричиненому пухлинами, та знижує ймовірність переломів кісток у таких пацієнтів. Тривале застосування клодронової кислоти запобігає розвитку нових остеолітичних уражень та зменшує ризик збільшення вже існуючих.Фармакокінетика. Подібно до інших бісфосфонатів, рівень абсорбції клодронової кислоти у травному тракті після перорального застосування низький. Приблизно 70 % абсорбованої кількості виводиться нирками, 30 % – зв’язується переважно з кістковою тканиною. Завдяки високій спорідненості з кальцієвими солями кісток клодронова кислота чинить вибіркову дію на кістки. Клодронова кислота не метаболізується та виводиться з сечею в незміненому вигляді.Період напіввиведення становить 10-13 годин. Накопичення препарату у сироватці крові при застосуванні в рекомендованій добовій дозі не відбувається. Клінічний ефект клодронової кислоти базується на концентрації речовини в місці дії, тобто в кістковій тканині. Період напіввиведення з кісток залежить від ступеня їх ураження.

Показання до застосування:

Лікування гіперкальціємії та остеолізу внаслідок малігнізації.Зменшення частоти виникнення кісткових метастазів при первинному раку молочної залози.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до клодронової кислоти, бісфосфонатів або до будь-яких інших допоміжних речовин; ниркова недостатність, за винятком короткочасного застосування при порушенні ниркової функції унаслідок гіперкальціємії; тяжкі гострі запальні захворювання травного тракту; одночасна терапія іншими бісфосфонатами.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Клодрон САНДОЗ® слід застосовувати в терапії остеолізу патологічного генезу лише після всебічної оцінки можливих ризиків.Під час терапії препаратом необхідно регулярно контролювати функцію печінки (активність трансаміназ), проводити аналіз крові, а також визначати рівень фосфатів у сироватці крові. Під час лікування необхідно регулярно (кожні 4 тижні) контролювати функцію нирок, особливо у пацієнтів з порушенням функції нирок унаслідок гіперкальціємії. Якщо функція нирок погіршується, прийом препарату необхідно припинити. Слід регулярно контролювати рівень кальцію в сироватці крові, а у разі розвитку гіперкальціємії дозу препарату потрібно знизити.Під час лікування слід забезпечити споживання достатньої кількості рідини. Крім того, рекомендується контролювати водно-електролітний обмін і ниркову функцію шляхом визначення рівня креатиніну в сироватці крові.Препарат містить лактозу, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати Клодрон САНДОЗ®.Харчові продукти з високим вмістом кальцію (наприклад молочні продукти, капуста, салат, редис, абрикоси, полуниця, лимон) знижують всмоктування клодронової кислоти після перорального застосування. Повідомлялося про розвиток остеонекрозу щелепи, що зазвичай пов’язується із випадінням зубів і/або місцевим інфекційним процесом (включаючи остеомієліт), у пацієнтів, хворих на рак, схема лікування яких включає внутрішньовенне і пероральне застосування бісфосфонатів. Багато таких пацієнтів також отримували хіміотерапію та кортикостероїди.Слід розглянути питання про доцільність проведення профілактичного лікування зубів у пацієнтів із супутніми факторами ризику (рак, хіміотерапія, радіотерапія, прийом кортикостероїдів, неналежна гігієна ротової порожнини) перед терапією бісфосфонатами. Під час лікування бісфосфонатами слід уникати інвазивних маніпуляцій у ротовій порожнині.При розвитку остеонекрозу щелепи хірургічне втручання може погіршити стан пацієнта. Лікар повинен виважено підійти до схеми лікування пацієнта, зважаючи на користь від лікування порівняно з ризиком у кожному окремому випадку. 

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не застосовують через відсутність клінічного досвіду.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає даних щодо впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами. При керуванні транспортними засобами і роботі зі складними механізмами слід розглядати можливість виникнення сонливості як побічного ефекту.

Діти:

Не застосовують.

Спосіб застосування та дози:

Добова доза зазвичай становить 1600 мг. В окремих випадках добова доза може бути підвищена до 3200 мг динатрію клодронату.Спосіб і тривалість застосування.Таблетки слід приймати, запиваючи великою кількістю рідини. Не рекомендується приймати разом з молоком або іншими рідинами з високим вмістом кальцію.Добову дозу слід приймати одноразово, наприклад, вранці за годину до сніданку або перед сном, принаймні через 2 години після вечері.У разі шлунково-кишкової непереносимості добову дозу можна розподілити на 2 прийоми.Пацієнт не повинен вживати їжу, пити (окрім чистої води) і приймати будь-які інші лікарські засоби упродовж однієї години після прийому Клодрону САНДОЗ®.Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання, зазвичай воно становить 6 місяців, але терапію можна продовжити залежно від клінічного стану хворого. Може також виникнути необхідність у поновленні лікування через деякий час. Застосування пацієнтам літнього вікуОсобливих рекомендацій щодо режиму дозування для пацієнтів літнього віку немає. Застосування пацієнтам з порушеннями функцій нирокДинатрію клодронат виводиться переважно нирками, тому пацієнтам з нирковою недостатністю Клодрон САНДОЗ® слід застосовувати з обережністю. Добова доза при тривалій терапії не повинна перевищувати 1600 мг (дивись наведену нижче таблицю). Ступінь тяжкості ниркової недостатності Кліренс креатиніну Доза Низька 50-80 мл/хв 1600 мг/добу (зниження дози не рекомендується) Середня 35-50 мл/хв 1200 мг/добу Висока < 30 мл/хв 800 мг/добу Лікування гіперкальціємії внаслідок малігнізаціїЛікування гіперкальціємії рекомендується починати із внутрішньовенного введення розчину динатрію клодронату з переходом на пероральну терапію.

Передозування:

Дотепер випадки інтоксикації клодроновою кислотою невідомі. Однак можливе виникнення нудоти та блювання. Терапія симптоматична. При передозуванні може виникнути гіпокальціємія, яку можна усунути шляхом вживання багатих на кальцій харчових продуктів (наприклад молока) або у тяжких випадках – внутрішньовенного введення кальцію.Необхідний моніторинг функції нирок, слід забезпечити споживання достатньої кількості рідини.

Побічні дії:

Небажані ефекти класифіковані за частотою проявів: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100, < 1/10), нечасто (≥ 1/1000, < 1/100), рідко (≥ 1/10 000, < 1/1000), дуже рідко (< 1/10 000), частота невідома (не може бути оцінена за наявними даними). Новоутворення доброякісні, злоякісні та невизначені (в тому числі кісти та поліпи): були окремі повідомлення про випадки розвитку лейкемії, однак дотепер причинний зв’язок між прийомом клодронату та розвитком лейкемії і лейкопенії не був виявлений. Порушення з боку імунної системи: рідко – реакції підвищеної чутливості; повідомлялося про окремий випадок бронхоспазму після прийому клодронової кислоти у пацієнтки з астмою, чутливої до ацетилсаліцилової кислоти.Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини: рідко – висипання, свербіж, кропив’янка, ексфоліативний дерматит.Порушення метаболізму та розлади харчування: рідко – гіпокаліємія, симптоматична та асимптоматична гіпокальціємія. Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: часто – нудота, блювання, діарея, особливо на початковому етапі лікування та при застосуванні високих доз.Порушення з боку нирок та сечовидільних шляхів: рідко – підвищення рівня сироваткового креатиніну, протеїнурія; ураження нирок тяжкого ступеня. Є окремі повідомлення про випадки ниркової недостатності (іноді з летальними наслідками) при комбінованому застосуванні препарату з нестероїдними протизапальними засобами, найчастіше – з диклофенаком.Порушення з боку кістково-м’язової системи: рідко – розвиток остеонекрозу щелепи, біль у м’язах та кістках.Лабораторні показники: дуже рідко – зниження концентрації фосфатів у сироватці крові, підвищення вмісту лужної фосфатази та холестерину низької щільності у сироватці крові, підвищення рівня паратиреоїдного гормону, асоційоване зі зниженням рівня кальцію у сироватці крові, підвищення активності трансаміназ. 

Лікарська взаємодія:

Клодронову кислоту не слід застосовувати в курсі комбінованої терапії з іншими бісфосфонатами.Лікарські засоби з високим вмістом кальцію, заліза або магнію (наприклад антациди) значно знижують біодоступність динатрію клодронату.При одночасному застосуванні з аміноглікозидами ризик зниження рівня кальцію підвищується. Слід враховувати також можливість розвитку гіпомагніємії. При комбінованому застосуванні з нестероїдними протизапальними засобами можливі порушення функції нирок. При одночасному застосуванні естрамустину фосфату з клодронатом концентрація естрамустину у сироватці крові підвищується на 80 %.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 6 (10 ´ 6) блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняРайхенбергер штрассе, 43, 33605 Білефельд, Німеччина;Отто-вон-Гюріке-Аллеє, 1, 39179 Барлебен, Німеччина.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ M05BA02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Клодрон Сандоз
Виробник:Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 6 (10 ´ 6) блістерів у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5636/01/01 від 20.12.2011. Наказ № 939 від 20.12.2011
Міжнародне непатентоване найменування:Clodronic acid
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: динатрію клодронат;1 таблетка містить динатрію клодронату 400 мг або 800 мг у формі динатрію клодронату тетрагідрату;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон 40000, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, гліцерол (моно-, три-) докосаноат, магнію стеарат; оболонка: лактози моногідрат, гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), макрогол 4000.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що впливають на структуру і мінералізацію кісток.
Код АТС:M05BA02 - Кислота клодронова
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама