Клотрисал інструкція по застосуванню

Клотрисал фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Клотрисал мазь по 15 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/0404/01/01 від 18.03.2014. Наказ № 193 від 18.03.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: клотримазол, кислота саліцилова;1 г мазі містить клотримазолу, у перерахуванні на 100 % речовину – 10 мг, кислоти саліцилової, у перерахуванні на 100 % речовину – 10 мг;допоміжні речовини: пропіленгліколь, поліетиленоксид 400, проксанол-268, спирт цетостеариловий, препарат ОС-20*.* суміш поліоксиетиленгліколевих ефірів.

Виробник:

Київмедпрепарат, ПАТ

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування. Похідні імідазолу та триазолу. Клотримазол

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Протигрибковий препарат для зовнішнього застосування. Чинить також протизапальну, антиексудативну, кератолітичну та кератопластичну дію. Механізм протигрибкової дії полягає у гальмуванні синтезу ергостеролу, необхідного для побудови клітинної мембрани грибів, що призводить до порушення її проникності та подальшого лізису клітини.Активний щодо патогенних дерматофітів: Epidermophyton floccosum, Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Microsporum canis), дріжджових грибів (роду Candida, Torulopsis glabrata, роду Rhodotorula), Malassezia furfur, збудників різнобарвного лишаю, еритразми.Фармакокінетика. Має добру проникну здатність з поверхні шкіри, накопичується у роговому шарі епідермісу. При нанесенні на нігті виявляється у кератині.При зовнішньому застосуванні мазь практично не всмоктується у системний кровотік і не чинить системної дії.

Показання до застосування:

Лікування кандидомікозів шкіри; еритразми; дерматофітії, зумовленої Malassezia furfur; пахової епідермофітії; епідермофітії стоп; дерматомікозів гладкої шкіри; шкірних складок (у тому числі дисгідротичних форм і форм, ускладнених піодермією); оніхомікозів; висівкоподібного лишаю. Мікози, що супроводжуються явищами гіперкератозу (покращує відлущення ураженого грибами рогового шару шкіри).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до клотримазолу або до інших компонентів препарату.

Особливості застосування:

Якщо симптоми захворювання не зникають протягом 4 тижнів застосування препарату, необхідно уточнити діагноз.Слід з обережністю застосовувати препарат, якщо раніше спостерігались алергічні реакції на будь-які інші протигрибкові засоби. У разі виникнення подразнення або інших проявів підвищеної чутливості застосування препарату необхідно припинити. Препарат не застосовувати в офтальмологічній практиці. Слід уникати контакту препарату з очима. Якщо це трапилось, слід промити очі великою кількістю води. Клотрисал® призначений лише для зовнішнього застосування. Препарат не слід наносити на слизові оболонки.Необхідно застосовувати препарат протягом усього призначеного терміну лікування, навіть якщо гострі симптоми захворювання зникли раніше. Дотримання цих рекомендацій допоможе попередити розвиток реінфекції.Якщо пропустили чергове нанесення, слід нанести препарат одразу, як тільки про це згадали, але краще пропустити нанесення, якщо вже майже настав час наступного застосування препарату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Незважаючи на низьку абсорбцію препарату і відсутність даних про проникнення клотримазолу через плаценту і в грудне молоко при зовнішньому застосуванні, у період вагітності або годування груддю застосовувати препарат треба з обережністю і тільки якщо лікар вважає, що користь від застосування препарату перевищує потенційний ризик для плода або дитини.Не слід наносити препарат на молочні залози у період годування груддю.Жодних досліджень щодо застосування препарату у період вагітності або годування груддю не проводилося.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає повідомлень.

Діти:

Досвід застосування препарату дітям відсутній.

Спосіб застосування та дози:

Мазь наносити тонким шаром на очищені (вимиті з милом), сухі уражені ділянки шкіри 2 рази на добу (вранці та ввечері) і ретельно втирати легкими рухами, захоплюючи невелику ділянку навколо осередку ураження. Разову дозу визначаєти з розрахунку: на площу поверхні розміром з долоню наносити стовпчик мазі довжиною 5 мм. Курс лікування визначає лікар індивідуально залежно від перебігу та стадії захворювання (у середньому – не менше 4 тижнів).Тривалість лікування еритразми – 2-4 тижні, різнобарвного лишаю – 1-3 тижні.Для лікування грибкових уражень стоп перед застосуванням мазі стопи слід помити теплою водою з милом, ретельно витерти, особливо між пальцями.Рекомендується продовжувати лікування стоп після досягнення терапевтичного ефекту протягом 2-3 тижнів.При лікуванні оніхомікозів необхідно коротко підстригати уражені нігтьові пластинки. Для кращого проникнення препарату у тканини поверхні нігтів повинні бути шорсткуватими.

Передозування:

У зв'язку з низькою абсорбцією препарату при зовнішньому застосуванні передозування малоймовірне.

Побічні дії:

Клотрисал®, як правило, добре переноситься, але інколи можливі місцеві реакції: еритема, поява пухирів, локальний набряк, подразнення, відчуття печіння/жару та поколювання, лущення, свербіж, висипання, біль/дискомфорт, алергічний контактний дерматит, а також алергічні реакції, у тому числі кропив'янка, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, задишка.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з ністатином, амфотерицином та натаміцином знижується ефективність клотримазолу. Дексаметазон у високих дозах гальмує протигрибкову дію препарату.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі від 2 °С до 8 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 15 г у тубі, 1 туба в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження

Україна, 04032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Клотрисал
Виробник:Київмедпрепарат, ПАТ
Форма випуску:По 15 г у тубі, 1 туба в пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/0404/01/01 від 18.03.2014. Наказ № 193 від 18.03.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: клотримазол, кислота саліцилова;1 г мазі містить клотримазолу, у перерахуванні на 100 % речовину – 10 мг, кислоти саліцилової, у перерахуванні на 100 % речовину – 10 мг;допоміжні речовини: пропіленгліколь, поліетиленоксид 400, проксанол-268, спирт цетостеариловий, препарат ОС-20*.* суміш поліоксиетиленгліколевих ефірів.

Фармакотерапевтична група:Протигрибкові засоби для місцевого застосування. Похідні імідазолу та триазолу. Клотримазол
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама