Лідевін інструкція по застосуванню

Лідевін фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Лідевін таблетки №20 (10х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/10313/01/01 від 07.12.2009. Наказ № 924 від 07.12.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: дисульфірам 500 мг, аденін (вітамін В4) 0,5 мг, нікотинамід (вітамін В3) 0,3 мг;допоміжні речовини: повідон, целюлоза мікрокристалічна, карбоксиметилцелюлози натрієва сіль (натрію кармелоза), магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

кругла, пласка таблетка білого кольору, з кремовим відтінком, з фаскою, з хрестоподібною рискою з одного боку (для розподілу на чотири частини).

Виробник:

Лаб. Родеаль, Франція

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при алкогольній залежності.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Дисульфірам є інгібітором багатьох ензимів. Інгібування дегідрогенізованого ацетальдегіду призводить до підвищення концентрації ацетальдегіду, метаболіта етилового спирту, який є причиною неприємних для пацієнта проявів: припливів крові до обличчя, нудота і блювання, відчуття недомагання, посилене серцебиття, гіпотензія. Такого роду наслідки роблять украй неприємним будь-яке вживання алкоголю, яке відбувається після застосування препарату.Фармакокінетика.Після прийому внутрішньо препарат абсорбується із ШКТ швидко, але не повністю (70-90 %). Тривалість дії близько 48 годин. Більша частина препарату швидко метаболізується у печінці шляхом відновлення у диетилтіокарбонат (який інгібує утворення норадреналіну в організмі, що, в свою чергу, призводить до зниження артеріального тиску), який виділяється із сечею, у вигляді глюкуронкон’югованої форми, а деяка його частина трансформується у діетиламін і сірковуглець (відповідно, 4 % і 53 %) і видихається через легені. 5-20 % виводиться печінкою у незміненому вигляді.

Показання до застосування:

Лікування та профілактика рецидивів хронічного алкоголізму.

Протипоказання:

Абсолютні:тяжкі захворювання серцево-судинної системи, органів слуху (неврити слухового нерву) та очей (глаукома, неврит зорового нерву), бронхіальна астма, емфізема легень, туберкульоз легень, тяжка печінкова недостатність, тяжкі порушення кровотворення, цукровий діабет, тиреотоксикоз, епілепсія та судинний синдром різного генезу, психічні захворювання, загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, хвороби нирок, злоякісні пухлини, поліневрити різної етіології, вагітність, підвищена чутливість до компонентів препарату, дитячий вік до 18 років.Відносні: серцево-судинні захворювання у стадії компенсації, похилий вік (старше 60-и років), виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії ремісії, залишкові прояви після порушень мозкового кровообігу, дисульфірамові (антабусні) психози в анамнезі.Забороняється застосовувати препарати, що містять дисульфірам, без свідомої згоди пацієнта!

Особливості застосування:

Пацієнтів слід попередити про небезпеку розвитку реакції непереносимості спиртних напоїв (див. Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій).Дисульфірам слід застосовувати з обережністю пацієнтам із нирковою і/або печінковою недостатністю або гіпотиреоїдизмом, особливо за наявності ризику можливого поєднання із алкоголем (див. Побічні реакції).При одночасному застосуванні препарату та алкоголю може спостерігатися пригнічення свідомості навіть до стану коми, серцево-судинний колапс, неврологічні ускладнення. Лікування - симптоматичне.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Лідевін протипоказаний під час вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Застосування препарату негативно впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з механізмами, тому препарат не слід призначати особам, професійна діяльність яких потребує швидких психомоторних реакцій.

Діти:

Препарат не застосовується дітям до 18 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначають після ретельного обстеження пацієнта та попередження щодо наслідків та ускладнень терапії. Застосовувати Лідевін дозволяється не раніше ніж через 12-24 год після останнього разу вживання алкоголю. Препарат застосовують внутрішньо дорослим по 1/4-1 таблетці (125-500 мг). Через 7-10 днів терапії проводять дисульфірамалкогольну пробу (20-30 мл 40 % етанолу після прийому 1 таблетки препарату), при слабкій реакції дозу алкоголю збільшують на 10-20 мл (максимальна доза становить 100-120 мл). Пробу повторно проводять через 1-2 дні в стаціонарі і через 4-5 днів амбулаторно, за необхідності - з наступним корегуванням доз алкоголю та/або препарату. У подальшому переходять на підтримуючу дозу 1/4-1/2 таблетки (125-250 мг) на добу впродовж 1-3 років безперервно.

Передозування:

При одночасному застосуванні препарату та алкоголю може спостерігатися пригнічення свідомості навіть до стану коми, серцево-судинний колапс, неврологічні ускладнення. Лікування – симптоматичне. При вживанні алкоголю у кількості більше ніж 50-80 мл 40 % етанолу можливий розвиток тяжких порушень функцій серцево-судинної та дихальної систем, набряки, судоми. У такому випадку негайно проводять дезінтоксикаційна терапію, вводять аналептики, проводять симптоматичне лікування.

Побічні дії:

З боку шлунково-кишкового тракту: залишковий металевий присмак у роті, неприємний запах із ротової порожнини (галітоз), нудота, блювання, біль у животі, діарея; неприємний запах у хворих з колостомією (пов'язаний з сульфідом вуглецю).З боку печінки: часто спостерігаються підвищення рівня трансаміназ; рідко – гепатит, у тому числі швидкоплинна та фатальна форми гепатиту (у пацієнтів без хронічного алкоголізму з алергічним контактним дерматитом, спричиненим нікелем).З боку центральної нервової системи: поліневрит нижніх кінцівок, неврит зорового нерва, психоневрологічні розлади (втрата пам’яті, сплутаність свідомості), сонливість та втомлюваність на початку лікування, головний біль; при тривалому застосуванні можливий розвиток енцефалопатії та епілептичних нападів чи судом, розвиток психозів, загострення поліневриту, неврит зорового нерву, погіршення пам’яті, астенія, набряк мозку. З боку шкіри: алергічні висипання, при поєднанні з алкоголем можливе виникнення інтенсивного рум’янцю на обличчі, поява еритеми.З боку серцево-судинної системи: в окремих випадках – порушення серцевого ритму, напади стенокардії, у пацієнтів, які страждають серцево-судинними захворюваннями, може спостерігатися тромбоз судин головного мозку (тому при наявності скарг на парестезії у кінцівках та обличчі, слід негайно відмінити застосування препарату); при тривалому застосуванні препарату можливий розвиток серцево-судинної недостатності, інфаркту міокарда, колапс, аритмія, описані випадки розвитку дихальної недостатності.

Лікарська взаємодія:

Протипоказані комбінації:Алкоголь - реакція непереносимості (припливи крові до обличчя, еритема, блювання, тахікардія). Не вживайте спиртних напоїв та лікарських засобів, які містять спирт. При вживанні алкоголю у кількості більше ніж 50-80 мл 40 % етанолу, можливий розвиток тяжких порушень функцій серцево-судинної та дихальної систем, набряки, судоми. В такому випадку негайно проводять дезінтоксикаційну терапію, вводять аналептики, проводять симптоматичне лікування.Небажані комбінації: ізоніазид - порушення поведінки та координації.нітро-5-імідазоли (метронідазол, орнідазол, секнідазол, тинідазол): деліріозні розлади, неясна свідомість.фенітоїн - суттєвий і швидкий підйом рівня фенітоїну у плазмі з токсичними симптомами (пригнічення його метаболізму).Якщо комбінацій не можливо уникнути, слід проводити клінічне спостереження і контроль концентрацій препарату у плазмі впродовж та після лікування дисульфірамом.Комбінації, які потребують підвищеної обережності:варфарин (та інші пероральні антикоагулянти) - підвищений ефект пероральних антикоагулянтів та небезпека кровотечі (зниження розпаду варфарину в печінці). Рекомендується частіший контроль концентрації варфарину та корегування дози антикоагулянтів протягом 8 днів після відміни дисульфіраму.теофілін - дисульфірам інгібує метаболізм теофіліну. В результаті цього доза теофілину має бути скоригована (знижене дозування) залежно від клінічних симптомів та концентрації препарату в плазмі крові.бензодіазепіни - дисульфірам може спричиняти седативний ефект бензодиазепінів шляхом інгібіювання їх окислюваного метаболізму (особливо хлордіазепоксиду та діазепаму). Дозування бензодіазепінів має бути скориговане у відповідності до клінічних проявів.трициклічні антидепресанти - можливе посилення реакції непереносимості алкоголю, якщо пацієнти, які лікувались дисульфірамом, вживають алкогольні напої.

Термін придатності:

Термін придатності – 5 років. Забороняється застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище +25 OС, у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток в блістері; 2 блістери в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження1 шосе Сокс, Зона муніципальної забудови II комуни Бьєрендик і Червоного Хреста, БЬЄРН, Франція/1 route du Socx, ZAC II du Bierendyk et de la Croix rouge, BIERNE, France
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ N07BB51:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Лідевін
Виробник:Лаб. Родеаль, Франція
Форма випуску: По 10 таблеток в блістері; 2 блістери в картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/10313/01/01 від 07.12.2009. Наказ № 924 від 07.12.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: дисульфірам 500 мг, аденін (вітамін В4) 0,5 мг, нікотинамід (вітамін В3) 0,3 мг;допоміжні речовини: повідон, целюлоза мікрокристалічна, карбоксиметилцелюлози натрієва сіль (натрію кармелоза), магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при алкогольній залежності.
Код АТС:N07BB51 - Дисульфірам, комбінації
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківРаспространё...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама