Мебендазол інструкція по застосуванню

Мебендазол фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Мебендазол таблетки по 100 мг №6
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6455/01/01 від 25.05.2007. Наказ № 263 від 25.05.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить 100 мг мебендазолу;допоміжні речовини: лактоза (у вигляді моногідрату), крохмаль кукурудзяний висушений, повідон, натрію крохмальгліколят тип А, магнію стеарат, барвник Sunset Yellow Lake (Е 110).

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі плоскоциліндричні таблетки світло - рожевого кольору з білими та темно-рожевими вкрапленнями, з фаскою та рискою з одного боку;

Виробник:

Гріндекс, АТ, Латвія

Фармакотерапевтична група:

Протигельмінтні засоби, що застосовуються при нематодозах.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Синтетичний протиглисний засіб, який має широкий спектр дії. Впливає на енергетичні процеси гельмінтів. Мебендазол спричиняє дегенерацію цитоплазматичних мікротубул гельмінтів, блокує, таким чином, засвоєння глюкози та уповільнює синтез АТФ в організмі гельмінта.Найбільшу активність мебендазол виявляє відносно кишкових нематод, хоча ефективний і при деяких інших гельмінтозах. Висока терапевтична ефективність препарату спостерігається при лікуванні інвазій, спричинених наступними гельмінтами: Enterobius vermicularis – 95 %, Trichuris trichiura – 68 %, Ascaris lumbricoides – 98 %, Ancylostoma duodenale, Necator americanus – 96 %.Фармакокінетика. Мебендазол майже не всмоктується у шлунково-кишковому тракті, невелика частина препарату (5-10 %), що абсорбується, зазнає інтенсивного пресистемного метаболізму в печінці. Період напіввиведення мебендазолу складає 2,5-5,5 год. У крові він на 90 % зв’язується з білками, нерівномірно розподіляється по всіх органах. Накопичується у жировій тканині печінки. В печінці мебендазол біотрансформується до 2-амінопохідних. За 48 год лише невелика кількість (2 % введеної дози) мебендазолу виводяться з сечею у незмінному стані і у вигляді метаболітів. Неабсорбований мебендазол виділяється з калом у незмінному вигляді.Метаболіти мебендазолу не мають специфічної активності.

Показання до застосування:

Ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомідоз, стронгілоїдоз, трихоцефальоз, теніоз, а також змішані гельмінтні інвазії.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до мебендазолу або до будь-якого з допоміжних речовин.Неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, значні порушення функції печінки. Період вагітності, годування груддю. Дитячий вік до 2-х років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

При застосуванні мебендазолу не потрібно дотримуватися дієти, призначати проносні засоби. Застосування мебендазолу в період вагітності і годування груддю.В результаті проведення окремих дослідів мебендазол виявляв ембріотоксичну і тератогенну дію. У період вагітності, здебільшого у першому триместрі, мебендазол слід застосовувати за призначення лікаря тільки у випадку, коли очікувана терапевтична дія препарату перевищує потенційний ризик.Бажано припинити годовування груддю у разі застосування препарату.Застосування мебендазолу при керуванні транспортом і роботі з технікою. На даний момент не встановлені впливи мебендазолу на здатність керувати транспортними засобами й обслуговувати механізми.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують внутрішньо.При ентеробіозі – дорослим та дітям старше 2 років призначають по 100 мг одноразово і повторюють через 2-4 тижні у тих самих дозах.При аскаридозі, трихоцефальозі, анкілостомідозі, та змішаних гельмінтних інвазіях – дорослим та дітям старше 2 років призначають по 100 мг 2 рази на добу (вранці та ввечері) протягом 3 днів.При теніозі та стронгілоїдозі – дорослим рекомендують застосовувати по 200 мг 2 рази на добу протягом 3 днів. Дітям старше 2 років – по 100 мг 2 рази на добу також протягом 3 днів.Лікування повторюють, якщо через 3 тижні знову з’являються ознаки гельмінтозу.Таблетку можна проковтнути цілою, розжувати або подрібнити і додати до їжі.Під час лікування мебендазолом не треба дотримуватися дієти та застосовувати проносні засоби.

Передозування:

При передозуванні спостерігаються шлунково-кишкові розлади. Специфічного антидоту немає. При симптомах передозування припиняють застосування препарату, промивають шлунок та дають активоване вугілля.

Побічні дії:

Під час застосування препарату в рекомендованих дозах побічні дії спостерігаються рідко, однак можливі запаморочення, головний біль, розлади з боку шлунково-кишкового тракту (біль у животі, пронос); при застосуванні великих доз – випадіння волосся. Іноді можливі алергічні реакції: збільшення температури тіла, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, в поодиноких випадках – судоми.При тривалому застосуванні мебендазолу в дозах, які перевищують рекомендовані, може спостерігатися нейтропенія та порушення функцій печінки, а також у поодиноких випадках може розвинутися гепатит.

Лікарська взаємодія:

Циметидин може уповільнювати руйнування мебендазолу в печінці, призводячи до його накопичення в організмі, що підсилює дію мебендазолу.Фенітоїн і карбамазепін, навпаки, знижують концентрацію мебендазолу в плазмі крові за рахунок індукції мікросомальних ферментів.Прийом препарату зменшує потребу в інсуліні у хворих на цукровий діабет.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25 ˚С. Зберігати в недоступному для дітей місці! Термін придатності – 4 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 6 таблеток у блістері; по 1 блістеру у картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: mebendazole;метил N-(5-бензил-1Н-бензимідазол-2-іл) карбамат;Форма випускуТаблетки.АдресаВул. Крустпілс, 53, Рига, LV-1057, Латвія. Телефон: 371 7083205. Факс: 371 7083505. e-mail: grindeks@grindeks.lv; www.grindeks.lv.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ P02CA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Мебендазол
Виробник:Гріндекс, АТ, Латвія
Форма випуску: По 6 таблеток у блістері; по 1 блістеру у картонній пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6455/01/01 від 25.05.2007. Наказ № 263 від 25.05.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Mebendazole
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить 100 мг мебендазолу;допоміжні речовини: лактоза (у вигляді моногідрату), крохмаль кукурудзяний висушений, повідон, натрію крохмальгліколят тип А, магнію стеарат, барвник Sunset Yellow Lake (Е 110).

Фармакотерапевтична група:Протигельмінтні засоби, що застосовуються при нематодозах.
Код АТС:P02CA01 - Мебендазол
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
ГРВІ при ГВ
Чи потрібна ізоляція від немовляти та інших домоча...
ГРВІ психосоматика
Стрес та схильність до ГРВІСтрес та імунна система...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама