Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 100 мг карбоцистеїну в 5 мл сиропу.

Решта компоненті представлені метилпарагідроксибензоатом (Е 218), сахарозою, гліцерином, натрію гідроксидом, ароматизатором «Банан», барвником жовтий захід FCF, водою очищеною.

Лікарська форма:

сироп

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Технолог ПрАТ, вулиця Стара Прорізна, 8, Умань, Черкаська область, 20300

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Карбоцистеїн.

Фармакологічні властивості:

Муколік застосовують з метою розрідження і полегшення виділення мокротиння. Механізм дії препарату обумовлений карбоцистеїном, що входить до складу, і полягає в руйнуванні зв'язків глікопротеїнових комплексів слизу.

Сироп Муколік стимулює процеси специфічного захисту шляхом відновлення секреції імуноглобуліну А.

Показання до застосування:

Порушення виробки і виділення мокротиння при захворюваннях бронхо-легеневої системи.

Протипоказання:

Гіперсенсистивність до складових, виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки у фазі загострення.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Фізіологічно не є виправданими комбінації препаратів, які впливають на властивості мокротиння з протикашльовими засобами або з антисекреторними, так як кашель з відділенням мокротиння є захисним механізмом.

Відсутність ефекту або негативна динаміка вимагають перегляду тактики лікування. У разі вираженої гіпертермії або наявності гнійного мокротиння - обов'язкова консультація лікаря.

Вимагає особливої обережності призначення у пацієнтів з наявністю виразкової хвороби шлунково-кишкового тракту в минулому. Через метілпарагидроксибензоат і барвник, що входять до складу, можливі прояви алергії.

Через сахарозу Муколік не слід призначати пацієнтам зі спадковою непереносимістю деяких видів цукрів. У 5 мл 2% сиропу міститься 3,5 г сахарози.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Муколік сироп не дозволений до застосування в перші три місяці вагітності. З четвертого місяця вагітності і в період лактації - тільки під суворим лікарським контролем з урахуванням можливих ризиків для плоду.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Муколік не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Муколік дітям призначають у віці від 2 до 5 років - по 5 мл (100 мг або 1 чайній ложці) - 2 рази на день. Дітям від 5 до 15 років - по 5 мл 3 рази на день (300 мг / доб). Тривалість терапії - до 8-10 днів.

1 мірна ложка, наповнена до позначки 5 мл, містить 100 мг карбоцистеину.

Передозування:

Проявляється болем в епігастральній ділянці, нудотою, діареєю.

Побічні дії:

Спостерігаються рідко, проявляються у вигляді порушень травлення, нудоти, блювоти, болю в шлунку, діареї, запаморочення, слабкості, нездужання, в рідкісних випадках: сверблячкою, кропив'янкою, висипом, набряком.

Лікарська взаємодія:

Протипоказані комбінації з протикашльовими та засобами, що пригнічують секрецію бронхів. Характерно підвищення ефективності глюкокортикоїдів і антибактеріальних препаратів.

Термін придатності:

До 2 років.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ° С поза увагою і без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

У картонній упаковці банка містить 125 мл сиропу.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: карбоцистеїн;
  • 5 мл сиропу містять 100 мг карбоцистеїну;
  • допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), сахароза, гліцерин, натрію гідроксид, ароматизатор «Банан» (містить пропіленгліколь), барвник жовтий захід FCF (Е 110), вода очищена.

Лікарська форма:

сироп

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора рідина оранжевого кольору з ароматом банана.

Виробник:

Технолог ПрАТ

Місцезнаходження виробника:

вулиця Стара Прорізна, 8, Умань, Черкаська область, 20300

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Карбоцистеїн.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Карбоцистеїн впливає на гелеву фазу слизу дихальних шляхів: шляхом розриву дисульфідних містків глікопротеїнів спричиняє розрідження надмірно в’язкого секрету бронхів, що сприяє виведенню мокротиння.

Мукорегуляторний ефект карбоцистеїну пов’язаний із активацією сіалової трансферази – ферменту келихоподібних клітин слизової оболонки бронхів. Карбоцистеїн нормалізує кількісне співвідношення кислих та нейтральних сіаломуцинів бронхіального секрету, відновлює його в’язкість та еластичність. Активізує діяльність миготливого епітелію і покращує мукоциліарний кліренс. Сприяє регенерації слизової оболонки дихальних шляхів, нормалізує її структуру, зменшує гіперплазію келихоподібних клітин і, як наслідок, зменшує продукцію слизу. Відновлює секрецію імунологічно активного IgA (специфічний захист) і кількість сульфгідрильних груп компонентів слизу (неспецифічний захист). Проявляє протизапальний ефект за рахунок кінінінгібуючої активності сіаломуцинів, що призводить до зменшення набряку і бронхообструкції.

Фармакокінетика.

При застосуванні внутрішньо карбоцистеїн швидко всмоктується. Пік концентрації активної речовини в плазмі крові досягається через 2 години. Біодоступність низька – менше ніж 10 % введеної дози (внаслідок інтенсивного метаболізму в шлунково-кишковому тракті та ефекту першого проходження через печінку). Карбоцистеїн та його метаболіти виводяться в основному з сечею. Період напіввиведення становить близько 2 годин.

Показання до застосування:

Лікування симптомів порушень бронхіальної секреції та виведення мокротиння, особливо при гострих бронхолегеневих захворюваннях, наприклад, при гострому бронхіті; при загостреннях хронічних захворювань дихальної системи.

Протипоказання:

  • алергічна реакція до будь-якого з компонентів препарату в анамнезі (особливо до метилпарагідроксибензоату або інших солей парагідроксибензоату);
  • пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки у період загострення;
  • І триместр вагітності, у зв’язку з недостатньою кількістю даних щодо тератогенної та ембріотоксичної дії.

Особливості застосування:

Продуктивний кашель – це фундаментальний механізм захисту бронхолегеневої системи і як такий пригнічуватися не повинен. Нераціональною є комбінація лікарських засобів, які модифікують бронхіальну секрецію, із засобами, що пригнічують кашель, і/або речовинами, що знижують секрецію (група атропіну).

Застосування муколітичних агентів може призвести до порушення бронхіальної прохідності у немовлят. У дітей першого року життя можливість очищення дихальних шляхів від бронхіального секрету обмежена через вікові анатомо-фізіологічні особливості. Будь-які муколітичні агенти не слід застосовувати немовлятам.

Лікування необхідно переглянути в разі відсутності ефекту або посилення симптомів захворювання.

Препарат містить сахарозу, тому пацієнтам зі спадковою відсутністю толерантності до глюкози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією або сахаразо-ізомальтазною недостатністю слід уникати застосування препарату.

Необхідний ретельний лікарський нагляд при виділенні гнійного мокротиння, високій температурі.

Препарат слід застосовувати з обережністю при лікуванні пацієнтів, які мають виразкову хворобу шлунка або дванадцятипалої кишки в анамнезі.

Необхідно враховувати, що в 5 мл 2 % сиропу міститься 3,5 г сахарози.

Лікарський засіб містить метилпарагідроксибензоат, а також барвник жовтий захід FCF (Е 110), що може бути причиною алергічної реакції (віддаленої у часі).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності (ІІ та ІІІ триместри) та годування груддю препарат слід застосовувати після ретельної оцінки співвідношення користь для матері/ризик для плода (дитини), яке визначає лікар. Немає даних щодо потрапляння карбоцистеїну в грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Препарат застосовувати дітям віком від 2 років.

Лікування дітей слід проводити під наглядом лікаря.

Спосіб застосування та дози:

Застосовувати внутрішньо.

Муколік рекомендується застосовувати при лікуванні дітей віком до 15 років.

Для точності дозування сиропу додається мірна ложка з поділками.

1 мірна ложка, наповнена до відмітки 5 мл, містить 100 мг карбоцистеїну.

Діти віком від 2 до 5 років.

200 мг (10 мл) карбоцистеїну на добу за 2 прийоми, тобто по 1 мірній ложці, наповненій до відмітки 5 мл, 2 рази на добу.

Діти віком від 5 до 15 років.

300 мг (15 мл) карбоцистеїну на добу за 3 прийоми, тобто по 1 мірній ложці, наповненій до відмітки 5 мл, 3 рази на добу.

Максимальна разова доза для дітей становить 100 мг (5 мл) карбоцистеїну.

Тривалість лікування не повинна перевищувати 8-10 днів.

Тривалість застосування карбоцистеїну дітям повинна бути найкоротшою, не більше ніж 5 днів.

Передозування:

Симптоми: біль у шлунку, нудота, діарея.

Лікування: симптоматична терапія.

Побічні дії:

Дуже рідко можливі розлади травлення, нудота, блювання, біль у шлунку. Через наявність у складі Муколіку парагідроксибензоату в поодиноких випадках можливі алергічні реакції, в тому числі ангіоневротичний набряк, свербіж та шкірне висипання (можливо, віддалені у часі). У разі виникнення побічних ефектів рекомендується зменшити дозу або відмінити застосування препарату.

Лікарська взаємодія:

У період лікування Муколіком не слід застосовувати протикашльові засоби та засоби, що пригнічують бронхіальну секрецію. Підвищує ефективність глюкокортикоїдної (взаємно) і антибактеріальної терапії.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 125 мл сиропу 2 % у банці. По 1 банці та мірній ложці у картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.