Наксоджин інструкція по застосуванню

Наксоджин фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Наксоджин таблетки по 500 мг №6 у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/10504/01/01 від 29.12.2014. Наказ № 1019 від 29.12.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: nimorazole;1 таблетка містить 500 мг німоразолу;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, метилцелюлоза 400, кислота стеаринова.

Виробник:

Пфайзер Італія С.р.л., Італія/США

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при амебіазі та інших протозойних інфекціях. Похідні нітроімідазолу. Орнідазол.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Наксоджин – хіміотерапевтичний препарат, активний проти Trichomonas vaginalis та інших найпростіших (Giardia intestinalis, Lamblia intestinalis, Entamoeba histolytica). Також препарат активний по відношенню до анаеробних бактерій, а саме: Bacteroides fragilis і Gardnerella vaginalis.Мінімальна трихомонацидна концентрація коливається у межах 0,3-3 мкг/мл.Фармакокінетика. Німоразол добре всмоктується після перорального прийому.Після триразового застосування 1 г Наксоджину (3 послідовних прийоми кожні 12 годин) концентрація препарату у крові досягає 16 мкг/мл через 3 години після першого прийому; 28 мкг/мл – через 25 годин і 7,5 мкг/мл після останнього прийому.Німоразол виводиться переважно через нирки; концентрація німоразолу та його головних метаболітів у сечі та у вагінальному секреті значно перевищує трихомонацидну концентрацію. Після триразового застосування 1 г Наксоджину (3 послідовних прийоми кожні 12 годин) концентрація у вагінальному секреті, визначена на 24-й, 48-й та 72-й годині, становила 129 мкг/г, 95 мкг/г і 4 мкг/г відповідно.

Показання до застосування:

Інфекції, спричинені Trichomonas vaginalis, а також лямбліоз, амебіаз, вагініти, спричинені Gardnerella vaginalis, гострий виразково-некротичний гінгівіт (гінгівіт Вінцента).

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-яких компонентів препарату, тяжкі захворювання крові або центральної нервової системи, тяжка ниркова та печінкова недостатність, дитячий вік до 3 років.

Особливості застосування:

Необхідно уникати вживання спиртних напоїв під час і протягом 48 годин після прийому препарату.Пацієнти з активними неврологічними захворюваннями повинні проходити лікування препаратом під пильним наглядом лікаря.При лікуванні трихомоніазу з метою уникнення повторної реінфекції бажано проводити лікування двох статевих партнерів одночасно, навіть якщо симптоми захворювання в одного з них відсутні.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Необхідно уникати застосування Наксоджину у період вагітності (особливо протягом І триместру) та годування груддю через можливий прояв мутагенних властивостей.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Через можливий розвиток побічних ефектів, головним чином після одноденного режиму, не рекомендується керувати автомобілем, а також працювати з небезпечними механічними засобами протягом 48 годин після прийому препарату.

Діти:

Препарат не рекомендований дітям, для яких разова доза, розрахована виходячи з їхньої маси тіла, складає менше 250 мг (див. розділ Спосіб застосування та дози).

Спосіб застосування та дози:

Застосовувати перорально, після іжі. ТрихомоніазДорослі: 2 г (4 таблетки) за 1 прийом після основного прийому їжі; або по 1 г (2 таблетки) тричі (через кожні 12 годин); або 250 мг (1/2 таблетки) 3 рази на добу протягом 5-7 днів.Діти: 15 мг/кг/добу, розподілені на три прийоми, протягом 5-7 днів.АмебіазДорослі: по 500 мг двічі на добу протягом 5-10 днів.Діти: 20 мг/кг/добу, розподілені на два прийоми, протягом 5-10 днів.ЛямбліозДорослі: по 500 мг (1 таблетка) двічі на добу протягом 5-7 днів.Діти: 15 мг/кг/добу, розподілені на два прийоми, протягом 5-7 днів. Інфекції, спричинені Gardnerella vaginalis Дорослі: по 500 мг (1 таблетка) двічі на добу протягом 7 днів або 2 г за один прийом.Гострий виразково-некротичний гінгівіт (гінгівіт Вінцента)Дорослі: по 500 мг (1 таблетка) двічі на добу протягом 2 днів.

Передозування:

Симптоми передозування: шлунково-кишковий дискомфорт (печія, нудота, блювання, діарея), запаморочення, також можлива неврологічна симптоматика – затерплість, відчуття поколювання у кінцівках, парестезія, судоми. Лікування: промивання шлунка та симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Як правило, Наксоджин добре переноситься. Зазвичай зазначені побічні ефекти слабко або помірно виражені і не потребують відміни препарату. Застосування препарату після основного прийому їжі дає змогу мінімізувати розвиток побічних ефектів. До можливих побічних реакцій належать: нудота, печія, іноді – блювання, висипання на шкірі, запаморочення, сонливість, діарея, відчуття металевого присмаку, сухість у роті, обкладений язик, глосит і стоматит, тимчасова помірна лейкопенія; дизурія і потемніння сечі.У разі прийому метронідазолу, який є спорідненою з німоразолом сполукою, рідко повідомлялося про випадки псевдомембранозного коліту. Також стосовно метронідазолу повідомлялося про випадки нейропатії (затерплість, відчуття поколювання в кінцівках) і про епілептиформні напади, які були пов’язані з прийомом високих доз або тривалого курсу лікування.

Лікарська взаємодія:

Німоразол може посилити антикоагулянтний ефект варфарину, зменшити кліренс фенітоїну і літію.Фенобарбітал може зменшити, а циметидин – збільшити концентрацію німоразолу у плазмі крові.При одночасному застосуванні з алкоголем може розвинутися дисульфірамподібний ефект.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 C.

Форма випуску / упаковка:

По 6 таблеток у флаконі; по 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ P01AB06:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Наксоджин
Виробник:Пфайзер Італія С.р.л., Італія/США
Форма випуску: По 6 таблеток у флаконі; по 1 флакону у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/10504/01/01 від 29.12.2014. Наказ № 1019 від 29.12.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Nimorazole
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: nimorazole;1 таблетка містить 500 мг німоразолу;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, метилцелюлоза 400, кислота стеаринова.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при амебіазі та інших протозойних інфекціях. Похідні нітроімідазолу. Орнідазол.
Код АТС:P01AB06 - Німоразол
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6 кг
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6...
Вітамін D зміцнює імунітет, але не захищає від COVID-19: лікарі
Вітамін D відіграє важливу роль у підтримці імуніт...
Реклама