Натрію Йодид У Ізотонічному Розчині J-131(40-10000 Мбк) інструкція по застосуванню

Натрію Йодид У Ізотонічному Розчині J-131(40-10000 Мбк) фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Натрію Йодид У Ізотонічному Розчині J-131(40-10000 Мбк) розчин д/ін. у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2374/01/01 від 15.02.2010. Наказ № 107 від 15.02.2010
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить Na131I активністю 18,5 – 1850 МБк; допоміжні речовини: фосфор, вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора безбарвна рідина. pH – 6,0-7,0.

Виробник:

Радіопрепарат- Інститут ядерної фізики, АН Республіка Узбекистан

Фармакотерапевтична група:

Терапевтичні та діагностичні радіофармацевтичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Йод-131 є радіоактивним ізотопом йоду, який одержують при нейтронному опромінюванні телуру, у вигляді оксиду телуру TeO2. Телур розпадається, у супроводі --випромінювання, з періодом напіврозпаду 25 хвилин, до утворення йоду 131I. Йод-131 має період напіврозпаду 8,04 доби і є бета і гамма- випромінювачем. Питома активність 18,5 - 1850 МБк/мл, загальна активність 40-10.000 МБк. Радіоактивний йод 131I натрію йодид за аналогією з стабільним йодом бере участь в йодному метаболізмі.Щитоподібна залоза захоплює йодид, присутній у плазмі, при активному переміщенні йодиду через апікальну мембрану клітини щитовидної залози. Йодид окиснюється, потім сполучається з тирозильними залишками тиреоглобуліну. Накопичення 131І в щитоподібній залозі залежить від її функціонального стану. При діагностичному використанні йодиду 131І натрію реєструються переважно гамма-кванти з енергією 0,365 Мев, лікувальний ефект при патології щитоподібної залози забезпечується бета-частками, які складають приблизно 90 %. На засвоєння йоду щитоподібною залозою можуть впливати різні фактори. При високому вмісті йоду в плазмі крові спостерігається низький рівень засвоєння йоду щитоподібною залозою. Причиною підвищення вмісту йоду в депо крові може бути споживання їжі, збагаченої йодом, застосування контрастних речовин, що містять йод, (наприклад рентгеноконтрастні дослідження жовчного міхура, нирок, тощо) та лікарські засоби, до складу яких входить йод.Фармакокінетика. У здорових осіб у щитоподібній залозі концентрується приблизно 2 % циркулюючого радіоактивного йоду протягом однієї години. Максимальний рівень засвоєння йоду щитоподібною залозою спостерігається через 24 години і залежить від вмісту йодиду в їжі, від віку пацієнта.Концентрація радіоактивного йоду в щитоподібній залозі залежить від здатності щитовидної залози зв’язувати йод та від об’єму щитоподібної залози.Радіоактивні індикатори на основі йодиду також концентруються, але меншою мірою, у слинних залозах і слизовій оболонці шлунка.Радіоактивний йодид видаляється з організму переважно із сечею, але не велику частку загальної радіоактивності можна виявити в поті, екскрементах і в грудному молоці людини.

Показання до застосування:

Діагностика та лікування захворювань щитоподібної залози.З діагностичною метою – сканування, сцинтиграфію та визначення йоднонакопичувальної здатності щитоподібної залози.З лікувальною метою – застосовують при високодиференційованій карциномі щитоподібної залози, в тому числі з метастазами, тиреотоксикозі.

Протипоказання:

Гіперчутливість до йоду. Вагітність, період годування груддю, дитячий вік (з діагностичною метою). Слід уникати застосування радіактивного йоду для лікування хворих з нирковою недостатністю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При роботі з йодидом-131I натрію, як і з іншими радіоактивними лікарськими засобами, необхідно бути обережними і вжити відповідних заходів безпеки для того, щоб зменшити, до мінімального рівня, ризик опромінення клінічного персоналу і пацієнтів. Працювати з радіофармацевтичними засобами можуть тільки особи, які мають відповідний дозвіл. Зберігання, застосування, транспортування і знешкодження відходів РФП здійснюються відповідно до національних ліцензійних правил.

Особливості застосування:

Лікування 131I не слід проводити при загальному тяжкому стані хворого, що може бути пов’язане з супутніми вираженнями порушеннями функцій нирок, печінки, некомпенсованим гіпопаратиреозом, при стійкій лейкопенії чи анемії або гострих інфекційних захворюваннях.Після обстеження та визначення показань до радіойодотерапії хворі повинні бути госпіталізовані приблизно на 7 - 14 днів у спеціалізовані палати для лікування.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказане застосування лікарського засобу з діагностичною метою.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

З діагностичною метою – протипоказано. Застосовується для лікування дітей, хворих на високодиференційований рак щитоподібної залози.

Спосіб застосування та дози:

Розчин натрію йодиду-131I призначений для внутрішньовенного введення та прийому внутрішньо. При дослідженні йодонакопичувальної здатності щитовидної залози індикаторна активність становить 37 - 148 кБк. При скануванні та сцинтиграфії до – 1,5 МБк і приймається хворим за 24 години до початку дослідження. З метою виявлення метастазів раку щитовидної залози – в середньому до ЗМБк. Терапевтична активність визначається відповідно до конкретних клінічних умов. Перед початком лікування карциноми щитовидної залози, особливо з метастазами, необхідно провести ретельний дозиметричний аналіз для забезпечення максимуму іонізуючого випромінювання в пухлині при одночасному обмежені дії його на весь організм, а також для забезпечення мінімального ризику виникнення ускладнень.

Передозування:

У випадку введення надмірної активності 131І поглинену дозу щитовидною залозою можна зменшити шляхом виведення радіонукліда з організму. Для цього рекомендується застосовувати блокуючий агент, наприклад перхлорат калію.

Побічні дії:

Радіоактивний йод-131I може спричинити гіпотиреоз. За умов його застосування з лікувальною метою в окремих випадках може бути пригнічення функцій кісткового мозку. Високі терапевтичні активності натрію йодиду - 131I, що застосовуються, можуть спричинити нудоту, а інколи блювання, симптоми йодизму. В осіб з підвищеною чутливістю до йоду – біль за грудниною, тахікардія, свербіж, висипи, кропив’янка.

Лікарська взаємодія:

Зниження рівня засвоєння йоду щитоподібною залозою може бути спричинено різними лікарськими засобами (наприклад перхлоратами, тіоціанатами, хлоратами, йодатами, бромідами та іншими засобами), які імітують хімічну дію йодиду в фізіологічних процесах у щитоподібній залозі.До інших лікарських засобів, що також знижують рівень засвоєння йоду щитоподібною залозою, належать метимазол (Tapazole) і лікарський засіб PTU, які перешкоджають засвоєнню йоду. Глюкокортикоїди, прогестерон, препарати з обезводненої щитоподібної залози, лікарські засоби T3 і T4 знижують рівень засвоєння йоду щитоподібною залозою, тоді як введення тиреотропіну підвищує його. Блокують засвоєння 131I щитоподібною залозою рентгеноконтрасні засоби, що містять йод.

Термін придатності:

1 місяць з дати виготовлення, що зазначена в спеціальному сертифікаті.

Умови зберігання:

Розчин йодиду-131I натрію необхідно зберігати при кімнатній температурі 15 - 25 С.

Форма випуску / упаковка:

Препарат фасують порціями від 40 до 400 МБк при питомій активності 18,5 - 37 МБк/мл і від 400 до 10 000 МБк при питомій активності 740 - 1850 МБк/мл у скляні флакони для лікарських засобів об’ємом 10-20 мл, закритому гумовими пробками, які захищені алюмінієвим ковпачком. Герметично закриті флакони транспортують у свинцевому контейнері типу КТ, вміщеному в бляшану закупорену банку.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняРеспубліка Узбекистан, 702132, м. Ташкент, Мірзо-Улугбекський район, сел. Улугбек.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ V10XA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Натрію Йодид У Ізотонічному Розчині J-131(40-10000 Мбк)
Виробник:Радіопрепарат- Інститут ядерної фізики, АН Республіка Узбекистан
Форма випуску: Препарат фасують порціями від 40 до 400 МБк при питомій активності 18,5 - 37 МБк/мл і від 400 до 10 000 МБк при питомій активності 740 - 1850 МБк/мл у скляні флакони для лікарських засобів об’ємом 10-20 мл, закритому гумовими пробками, які захищені алюмінієвим ковпачком. Герметично закриті флакони транспортують у свинцевому контейнері типу КТ, вміщеному в бляшану закупорену банку.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2374/01/01 від 15.02.2010. Наказ № 107 від 15.02.2010
Міжнародне непатентоване найменування:Sodium iodide (131I)
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить Na131I активністю 18,5 – 1850 МБк; допоміжні речовини: фосфор, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Терапевтичні та діагностичні радіофармацевтичні засоби.
Код АТС:V10XA01 - Натрію йодид (131I)
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама