Назін інструкція по застосуванню

Назін фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Назін краплі наз., р-н, 0,5 мг/мл по 10 мл у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/13372/01/01 від 09.12.2013. Наказ № 1066 від 09.12.2013
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 23.02.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина нафазоліну нітрат; 1 мл препарату містить нафазоліну нітрату 0,5 мг або 1 мг;допоміжні речовини: кислота борна, вода для ін’єкцій.

Виробник:

Ніко, ТОВ, м.Макіївка, Донецька обл., Україна

Фармакотерапевтична група:

Деконгестанти та інші препарати для місцевого застосування у порожнині носа. Засоби, які застосовуют

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Гострий риніт, запалення придаткових пазух носа, євстахіїт, запалення середнього вуха.Для зменшення набряку при діагностичних і лікувальних процедурах.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату;сухе запалення слизової оболонки носа;дитячий вік до 2 років; Назін, 0,1 % розчин, протипоказаний дітям віком до 15 років.Належні заходи з безпеки при застосуванні.Тривале застосування препарату може призвести до хронічної закладеності носа та атрофії слизової оболонки. Слід дуже обережно застосовувати препарат людям з тяжкими захворюваннями серцево-судинної системи (артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця), хворим на цукровий діабет, при гіпертиреозі, феохромоцитомі, бронхіальній астмі. Обережність необхідна при одночасному застосуванні інгібіторів МАО та інших препаратів, що можуть підвищувати артеріальний тиск; при застосуванні анестетиків, що підвищують чутливість міокарда до симпатоміметиків (наприклад галотан).

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування препарату можливе тільки за призначенням лікаря, який визначить співвідношення користі для матері/ризику для плода (дитини).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

При застосуванні в терапевтичних дозах не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами.

Діти:

Назін не можна застосовувати дітям віком до 2 років. Дітям від 2 до 15 років можна застосовувати Назін 0,05 %.

Спосіб застосування та дози:

Назін закапують у кожний носовий хід, відкинувши голову трохи назад та відхиливши її вправо при застосуванні у ліву ніздрю і вліво – при застосуванні у праву ніздрю.З лікувальною метою.Дорослим та дітям від 15 років – по 1-3 краплі розчину 0,1 % у кожен носовий хід. Дітям віком від 2 до 6 років застосовують розчин 0,05 % – по 1 краплі, дітям віком від 6 до 15 років – по 2 краплі у кожен носовий хід. Назін застосовують 2-3 рази на день, але не частіше ніж через 4-6 годин.Назін неможна застосовувати більше 1 тижня дорослим та більше 3 днів – дітям. Повторно Назін можна застосовувати лише через 7-14 днів.У разі кровотечі використовувати тампони, зволожені 0,05 % розчином препарату.З діагностичною метою – після очищення носової порожнини в кожний носовий хід закапують по 3-4 краплі 0,05 % розчину або вводять на 1-2 хвилини тампон, змочений у 0,05 % розчині.

Передозування:

Передозування або випадкове проковтування препарату може проявитися симптомами системної дії препарату: підвищення артеріального тиску, тахікардія, головний біль, тремор, дратівливість, підвищена пітливість, відчуття серцебиття, порушення свідомості. Можуть виникати: ціаноз, нудота, спазми, зупинка серця, набряк легень, психічні порушення, підвищення температури тіла. Пригнічувальна дія на центральну нервову систему проявляється такими симптомами: сонливість, брадикардія, зниження температури тіла, шоковий стан, апное, кома.При випадковому передозуванні слід припинити застосування препарату та негайно звернутись до лікаря. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

При дотриманні рекомендованих доз Назін зазвичай добре переноситься. В поодиноких випадках виникають побічні явища.Місцева дія препарату:відчуття печіння та сухості в порожнині носа, реактивна гіперемія; при тривалому застосуванні – набряк слизової оболонки носа; алергічні реакції, вкрай рідко – набряк Квінке. При застосуванні більше 1 тижня може виникнути звикання до препарату. Тривале застосування може призвести до атрофічного риніту. Системна дія препарату:з боку нервової системи: слабкість, тремор, нудота, головний біль, дратівливість, підвищена пітливість;з боку серцево-судинної системи: в окремих випадках у схильних пацієнтів – підвищення артеріального тиску, тахікардія, аритмія.Ці побічні ефекти виникають переважно після передозування препарату.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Назін знижує терапевтичну активність гіпотензивних засобів, сповільнює всмоктування анестетиків.При комбінованій терапії з інгібіторами МАО (ніаламід, бефол) та трициклічними антидепресантами або протягом кількох днів після їх відміни існує ризик різкого підвищення артеріального тиску.Неселективні інгібітори зворотного захоплення моноамінів посилюють судинозвужувальний ефект Назіну.

Лікарська взаємодія:

Термін придатності:

2 роки.Термін придатності після розкриття флакону – 28 діб.Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 мл у флаконах; по 1 або по 5 флаконів у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R01AA08:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Назін
Виробник:Ніко, ТОВ, м.Макіївка, Донецька обл., Україна
Форма випуску: По 10 мл у флаконах; по 1 або по 5 флаконів у пачці з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/13372/01/01 від 09.12.2013. Наказ № 1066 від 09.12.2013
Міжнародне непатентоване найменування:Naphazoline
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина нафазоліну нітрат; 1 мл препарату містить нафазоліну нітрату 0,5 мг або 1 мг;допоміжні речовини: кислота борна, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Деконгестанти та інші препарати для місцевого застосування у порожнині носа. Засоби, які застосовуют
Код АТС:R01AA08 - Нафазолін
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама