Нейромультивіт інструкція по застосуванню

Нейромультивіт фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Нейромультивіт розчин д/ін. по 2 мл в амп. №5
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/14577/01/01 від 20.08.2015. Наказ № 537 від 20.08.2015
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 20.01.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: тіаміну гідрохлорид (вітамін B1), піридоксину гідрохлорид (вітамін B6), ціанокобаламін (вітамін B12). 1 ампула (2 мл розчину) містить тіаміну гідрохлориду (вітамін B1) 100,0 мг, піридоксину гідрохлориду (вітамін B6) 100,0 мг і ціанокобаламіну (вітамін B12) 1,0 мг;допоміжні речовини: діетаноламін, вода для ін’єкцій.

Виробник:

Г.Л. Фарма, ГмбХ для "Валеант Фармасьютікалз, ТОВ", Австрія/Україна

Фармакотерапевтична група:

Препарати вітаміну В1, в тому числі в комбинації з вітамінами В6 і В12.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Нейротропні вітаміни групи В чинять сприятливу дію на запальні та дегенеративні захворювання нервів і рухового апарату. Вони застосовуються для усунення дефіцитних станів, а у великих дозах виявляють аналгетичні властивості, сприяють покращенню кровообігу та нормалізують роботу нервової системи і процес кровотворення. Вітамін В1 є дуже важливою активною речовиною. В організмі вітамін В1 фосфорилюється з утворенням біологічно активних тіаміндифосфату (кокарбоксилаза) і тіамінтрифосфату (ТТР).Тіаміндифосфат як коензим бере участь у важливих функціях вуглеводного обміну, які відіграють вирішальну роль в обмінних процесах нервової тканини, впливають на проведення нервового імпульсу в синапсах. При недостатності вітаміну В1 у тканинах відбувається накопичення метаболітів, у першу чергу, молочної і піровиноградної кислоти, що призводить до різних патологічних станів і розладів діяльності нервової системи. 66612Фармакокінетика6121212

Показання до застосування:

Неврологічні захворювання різного походження: полінейропатії різної етіології (особливо ендотоксичні або екзотоксичні, в тому числі діабетична, алкогольна), неврити та невралгії, радікулоневрит внаслідок дегенеративних захворювань хребта, параліч шийного відділу хребта, синдром здавлення ротатора плеча, поперековий синдром; ішіалгія, невралгія трійчастого нерва, міжреберна невралгія.

Протипоказання:

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату; гостре порушення серцевої провідності; гостра форма некомпенсованої серцевої недостатності.Вітамін В1 протипоказаний при алергічних реакціях.Вітамін В6 протипоказано застосовувати при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення (оскільки можливе підвищення кислотності шлункового соку).Вітамін В12 протипоказано застосовувати при еритремії, еритроцитозі, тромбоемболії.Взаємодія з  іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Комбінації, що протипоказані.Одночасний прийом з леводопою, оскільки В6 зменшує протипаркінсонічну дію леводопи. Дія тіаміну інактивується 5-фторурацилом, оскільки останній конкурентно інгібує фосфорилювання тіаміну у тіамін-пірофосфат. Петльові діуретики, наприклад фуросемід, що гальмують канальцеву реабсорбцію, під час довготривалої терапії можуть спричинити підвищення екскреції тіаміну і, таким чином, зменшити рівень тіаміну.Одночасний прийом з антагоністами піридоксину (наприклад, ізоніазид, гідралазин, D-пенціламін або циклосерин), пероральними контрацептивами може підвищувати потребу у вітаміні В6. Вживання напоїв, що містять сульфіти (наприклад, вино), підвищує деградацію тіаміну.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

При появі симптомів або ознак периферичної сенсорної нейропатії (парестезії), дозування препарату необхідно переглянути та припинити застосування лікарського засобу за потреби. Нейропатії були помічені при довготривалому застосуванні (більше 6-12 місяців) щоденних доз, що перевищують 50 мг вітаміну B6 та при короткостроковому споживанні (більше 2-х місяців) доз, що перевищують 1 г вітаміну B6 на день.Вітамінні препарати, що містять вітамін В12 можуть маскувати клінічну картину та дані лабораторного дослідження фунікулерного мієлозу і злоякісної анемії. Слід уникати внутрішньовенного введення препарату. Для ін’єкцій слід використовувати лише чистий розчин червоного кольору. Застосування у період вагітності або годування груддю.Препарат не слід застосовувати у період вагітності та годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Для внутрішньом’язового введення.В тяжких випадках і при гострому болю для швидкого підвищення рівня препарату в крові лікування починають з 2 мл розчину внутрішньом’язово, 1 раз на добу до зняття гострих симптомів. Для продовження лікування призначають 1 ін’єкцію (2 мл), 2-3 рази на тиждень.Курс лікування триває не менше 1 місяця. Внутрішньом’язову ін’єкцію слід виконувати у верхній зовнішній квадрант сідничного м’яза.Діти. Препарат не застосовують дітям.

Передозування:

Вітамін В1 має широкий терапевтичний діапазон. Дуже високі дози (більше 10 г) виявляють курареподібний ефект, пригнічуючи провідність нервових імпульсів.Вітамін В6 володіє дуже низькою токсичністю.Надмірне застосування вітаміну В6  у дозах більш ніж 1г на добу протягом кількох місяців може призвести до нейротоксичних ефектів.Невропатії з атаксією і розлади чутливості, церебральні конвульсії зі змінами на ЕЕГ, а також в окремих виадках гіпсохромна анемія і себорейний дерматит були описані після введення більше 2 г на добу. Вітамін В12: після парентерального введення (у рідкісних випадках- після перорального застосування) доз препарату вищих, ніж рекомендовані, спостерігались алергічні реакції, екзематозні шкірні порушення і доброякісна форма акне. При тривалому застосуванні у високих дозах можливе порушення активності ферментів печінки, біль у ділянці серця, гіперкоагуляція.Лікування: терапія симптоматична.

Побічні дії:

Довготривале застосування (понад 6-12 місяців) у дозах понад 50 мг вітаміну В6 щоденно може призвести до периферичної сенсорної нейропатії, нервового збудження, нездужання, запаморочення, головного болю.З боку травного тракту: шлунково-кишкові розлади, у тому числі нудота, блювання, діарея, біль у животі, підвищення кислотності шлункового соку.З боку імунної системи: реакція гіперчутливості (шкірні висипання, порушення дихання, анафілактичний шок, набряк Квінке), підвищена пітливість.З боку шкіри: свербіж, кропив’янка, вугрові висипання; вкрай рідко - генералізований ексфоліативний дерматит, ангіоневротичний набряк.З боку серцево-судинної системи: тахікардія, аритмія, брадикардія, уповільнення провідності серця, поперечна блокада серця, зупинка серцевої діяльності, периферична вазодилатація, колапс; дуже рідко - тахікардія, підвищення/зниження артеріального тиску, біль у серці.З боку нервової системи: збудження центральної нервової системи (ЦНС) (при застосуванні у високих дозах), занепокоєння, головний біль, запаморочення, порушення сну, сплутаність свідомості, сонливість, втрата свідомості, кома; у пацієнтів з підвищеною чутливістю -ейфорія, тремор, тризм, руховий неспокій, парестезії, судоми. З боку органів зору: ністагм, оборотна сліпота, диплопія, мигтіння мушок перед очима, світлобоязнь, кон’юнктивіт.З боку органів слуху: слухові порушення, шум у вухах, гіперакузія.З боку дихальної системи: задишка, риніт, пригнічення або зупинка дихання.Інші: відчуття жару, холоду або оніміння кінцівок, набряки, слабкість, злоякісна гіпертермія, порушення чутливості, моторний блок.Загальні розлади: реакції у місці введення.У разі дуже швидкого парентерального введення можливий розвиток системних реакцій у вигляді судом.

Лікарська взаємодія:

Термін придатності:

3 роки.Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання:

Зберігати в холодильнику (2 °С – 8 °С). Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла.

Форма випуску / упаковка:

По 2 мл розчину для внутрішньом'язових ін'єкцій в ампулах з коричневого скла.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A11DB:

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама