Інформація про використання рецептурних препаратів

Нікотинова Кислота інструкція по застосуванню

Нікотинова Кислота фото, инструкция
Немає Реєстрації
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
розчин д/ін., 10 мг/мл по 1 мл в амп. №10
Виробник:
Реєстрація:
- № -
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 21.05.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

  • діюча речовина: nicotinic acid;
  • 1 мл розчину містить 10 мг кислоти нікотинової;
  • допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

Прозора безбарвна рідина.

Виробник:

Біостимулятор, ОВХФП, ТОВ

Місцезнаходження виробника:

Україна, 65006, м. Одеса, Хаджибейська дорога, 2

Фармакотерапевтична група:

Периферичний вазодилататор.

Фармакологічні властивості:

Нікотинова кислота володіє не тільки протипелагрічними властивостями; вона поліпшує вуглеводний обмін, діє позитивно при легких формах діабету, серця, виразковій хворобі шлунку та 12-палої кишки, та ентероколітах (запалення тонкої та товстої кишки), що погано загоюються ранах та виразках. Вона має також судинорозширювальну дію. Кислота нікотинова має ліпопротеїнемічну активність (знижує рівень ліпопротеїдів у крові). У великих дозах (3-4 г на добу) знижує вміст тригліцеридів та бета-ліпопротеїдів у крові. У хворих з гіперхолестеринемією (з підвищеним вмістом холестерину у крові) під її впливом зменшується співвідношення холестерин / фосфоліпіди у ліпопротеїдах низької щільності.

Фармакодинаміка.

Нікотинова кислота (вітамін РР) – це простетична група кодегідрази I та кодегідрази II – ферментів, які переносять водень та здійснюють окисно-відновні процеси, бере участь у транспортуванні фосфату. Біологічна роль препарату визначається участю в побудові нікотинамідних коферментів (НАД та НАДФ), які каталізують у клітинах окисно- відновні реакції за допомогою НАД- та НАДФ-залежних дегідрогеназ та відіграють

важливу роль у ліпідному, вуглеводному, азотному та енергетичному обміні клітини і організму загалом. Бере участь у регуляції синтезу та реплікації ДНК. Недостатність Нікотинової кислоти призводить до виникнення пелагри. Препарат розширює судини, виявляє позитивний ефект при захворюваннях серця, печінки, легких формах діабету, виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки, ентероколітах, в’яло регенеруючих виразках і ранах, що погано загоюються. Впливає на рівень та співвідношення різних фракцій ліпопротеїдів у крові, знижує вміст тригліцеридів та бета-ліпопротеїдів у крові, при гіперхолестеринемії знижує показник холестерин/фосфоліпіди у ліпопротеїдах низької щільності.

Фармакокінетика.

Всмоктується дуже швидко (за 20-30 хвилин). Кислота Нікотинова, яка потрапила до клітини, метаболізується двома каналами: по-перше, з неї синтезується НАД та НАДФ, по-друге, вона перетворюється на різні окисні, метильовані та кон’юговані сполуки, які виводяться з сечею.

Показання до застосування:

Профілактика та лікування пелагри, а також при захворюваннях шлунковокишкового тракту (гіпоацидні гастрити, гострі та хронічні гепатити, цироз печінки), спазмах судин головного мозку, нирок, кінцівок, атеросклерозі, невриті лицевого нерва, інфекційних захворюваннях, виразках, що довго не загоюються, та ранах різної локалізації і генезу. Лікування професійних та випадкових отруєнь, у тому числі похідними аніліну, барбітуратами, протитуберкульозними засобами, сульфаніламідами. У комплексі з залізовмісними препаратами використовують для лікування залізодефіцитних анемій.

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату. Нікотинова кислота (внутрішньовенне введення) протипоказана при тяжких формах артеріальної гіпертензії та атеросклерозу, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, виражених порушеннях функції печінки, при подагрі, гіперурикемії, а також при неврозах, нефросклерозі, наявності вираженій синусовій тахікардії, політопній екстрасистолічній аритмії, пароксизмальній тахікардії, хронічних запальних процесах, стійкому безсонні та фінальній стадії декомпенсації кровообігу.

Не застосовувати препарат у період вагітності та годування груддю.

Особливості застосування:

При підвищеній чутливості до препарату (за винятком застосування як судинорозширювального засобу) необхідно призначати нікотинамід. Оскільки тривале застосування Нікотинової кислоти може призвести до жирової дистрофії печінки, для профілактики останньої у дієту хворих включають багаті на метіонін продукти або призначають сам метіонін (як і інші ліпотропні препарати).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування необхідно дотримуватись обережності при керуванні автотранспортом і занять іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Дітям для профілактики та лікування пелагри бажано застосовувати інші донатори (нікотинамід, натрію нікотинат).

Добова доза для дітей та підлітків становить від 5 мл до 20 мл.

Спосіб застосування та дози:

Як вазодилататор при ішемічному інсульті дорослим Нікотинову кислоту призначають внутрішньовенно повільно по 1 мл на 10 мл фізіологічного розчину натрію хлориду 1 раз на добу (внутрішньом’язові та підшкірні ін’єкції болючі, тому при необхідності такого шляху введення використовують нікотинамід або натрію нікотинат). Курс лікування – 10 - 15 днів.

При пелагрі призначають внутрішньовенно повільно по 1 мл на 10 мл фізіологічного розчину натрію хлориду – 1 – 2 рази на добу протягом 15 – 20 днів.

Вищі дози для дорослих: разова – 0,1 г, добова – 0,3 г.

Дітям для профілактики та лікування пелагри бажано застосовувати інші донатори (нікотинамід, натрію нікотинат). Добова доза для дітей та підлітків становить від 5 мл до 20 мл.

Передозування:

При тривалому застосуванні препарату у великих дозах можливий розвиток жирової інфільтрації печінки.

Побічні дії:

Нікотинова кислота може спричинити кропив’янку, парестезії, запаморочення, відчуття припливу крові до голови, гіперемію шкіри обличчя та верхньої частини тулуба, парестезію (відчуття оніміння у кінцівках). Як правило, вказані ефекти зникають самостійно. Підшкірні і внутрішньом'язові ін'єкції болючі. При швидкому внутрішньовенному введенні може знизитися артеріальний тиск. Щоб уникнути неприємних відчуттів жару та свербежу кислоту нікотинову потрібно приймати відразу після їжі.

Лікарська взаємодія:

Нікотинова кислота потенціює дію серцевих глікозидів, особливо глікозидів наперстянки.

Не рекомендується змішувати в одному шприці нікотинову кислоту з розчином ціанокобаламіну, виникає різке посилення алергійності обох речовин і руйнування вітамінів іоном кобальту.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі 15-25 С.

Форма випуску / упаковка:

По 1 мл в ампулах № 10 у коробках.

Категорія відпуску:

За рецептом.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Нікотинова Кислота
Виробник:Біостимулятор, ОВХФП, ТОВ
Форма випуску:По 1 мл в ампулах № 10 у коробках.
Реєстраційне посвідчення:- № -
Міжнародне непатентоване найменування:Nicotinic acid
Умови відпуску:За рецептом.
Склад:
  • діюча речовина: nicotinic acid;
  • 1 мл розчину містить 10 мг кислоти нікотинової;
  • допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, вода для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група:Периферичний вазодилататор.
Код АТС:C04AC01 - Нікотинова кислота
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама