Нітро інструкція по застосуванню

Нітро фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Нітро концентрат д/інф., 5 мг/мл по 2 мл в амп. №5
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3398/01/01 від 01.09.2010. Наказ № 750 від 01.09.2010
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 мл містить нітрогліцерину 5 мг;допоміжні речовини: етанол 96 %, пропіленгліколь, вода для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора, безбарвна рідина.

Виробник:

Оріон Корпорейшн

Фармакотерапевтична група:

Периферичні вазодилататори, що застосовуються у кардіології. Органічні нітрати.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Нітрогліцерин - антиангінальний препарат групи периферичних вазодилататорів з переважною дією на венозні судини. Механізм дії пов'язаний з вивільненням активної речовини оксиду азоту (NO) у гладкій мускулатурі судин. Оксид азоту спричиняє активацію гуанілатциклази й підвищує рівень цГМФ, що призводить до розслаблення гладком'язових клітин у стінках судин. Під впливом нітрогліцерину артеріоли і прекапілярні сфінктери розслаблюються меншою мірою, ніж великі артерії і вени. Антиангінальна дія нітрогліцерину пов'язана головним чином зі зменшенням потреби міокарда в кисні за рахунок зменшення переднавантаження (розширення вен і зменшення припливу крові до правого передсердя) та постнавантаження (зменшення загального периферичного опору судин). Сприяє розподілу коронарного кровообігу в ішемізованих ділянках міокарда. Підвищує толерантність до фізичного навантаження у хворих на ІХС, стенокардію. При серцевій недостатності сприяє розвантаженню міокарда головним чином за рахунок зменшення переднавантаження. Знижує тиск у малому колі кровообігу.Фармакокінетика. Ефект спостерігається через 1-2 хв від початку інфузії гліцерилтринітрату і триває 3-5 хв. Об'єм розподілу гліцерилтринітрату – 3,3±1,2 л/кг. При концентрації в сироватці 50-500 мкг/л 60 % нітрогліцерину зв'язується з протеїнами плазми. Метаболізм нітрогліцерину здійснюється переважно в печінці під впливом глутатіонзалежної редуктази. Крім того, в сироватці проходить спонтанний гідроліз і неорганічне розщеплювання нітрогліцерину. Метаболіти переважно водорозчинні, частково чи повністю звільнені від азоту, надалі метаболізуються до глюкуронідів та екскретуються із сечею або жовчю. Ентерогепатична рециркуляція не спостерігається. Фармакокінетика нітрогліцерину складна та залежить від індивідуальних особливостей пацієнтів. Коливання зумовлені, наприклад, первинним метаболізмом при проходженні через печінку, великим об'ємом розподілу, концентрацією в стінках судин, значною різницею концентрацій в артеріях і венах, гідролізу в сироватці та непостійній концентрації в плазмі. Плазматичний кліренс нітрогліцерину при тривалій інфузії становить 230±9 мл/хв/кг.

Показання до застосування:

Сильний та тривалий біль ішемічного генезу в ділянці серця, асоційований з інфарктом міокарда або нестабільною стенокардією.Недостатність насосної функції серця і набряк легень, асоційований з гострим інфарктом міокарда.Гіпертензія, пов’язана з операцією на відкритому серці та іншими хірургічними втручаннями.Забезпечення контрольованої гіпотензії під час хірургічних втручань.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до нітрогліцерину та інших нітросполук; гіповолемія; виражена артеріальна гіпотензія (систолічний тиск <90 мм рт. ст.); гострий інфаркт міокарда з локалізацією у правому шлуночку; підвищений внутрішньочерепний тиск (внаслідок травми голови чи крововиливу в мозок); тампонада серця; гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія; констриктивний перикардит, закритокутова глаукома, токсичний набряк легень; анемія; гостра судинна недостатність (шок, судинний колапс).Силденафіл. Одночасне застосування інгібітора фосфодіестерази типу 5 силденафілу, оскільки силденафіл потенціює гіпотензивну дію нітратів (перерва між прийомами повинна становити не менше 48 год).

Особливості застосування:

При призначенні препарату особливу увагу слід приділяти пацієнтам з анемією, гіпертрофічною обструктивною кардіоміопатією, аортальним або мітральним стенозом, “легеневим” серцем, тяжкими порушеннями функції нирок або печінки, гіпотиреозом, порушенням харчування або гіпотермією.Нітро, концентрат для інфузій, містить в якості допоміжної речовини 345 мг/мл етанолу. При максимальній швидкості інфузії нітрогліцерину (400 мкг/хв) надходження етанолу становить приблизно 1,7 г/год, що в 3-5 разів перевищує швидкість його елімінації у здорових дорослих людей. Нітро, концентрат для інфузій, слід застосовувати для лікування дітей, вагітних жінок і пацієнтів, хворих на епілепсію та з порушенням функції печінки тільки за життєвими показаннями. У цих випадках повинна застосовуватись максимально низька доза.Під час лікування не слід вживати алкогольні напої.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Інформація про застосування препарату в період вагітності обмежена, тому його не рекомендується застосовувати вагітним. Побічні реакції, які спостерігаються у немовляти, якого годує жінка, що лікується препаратом, малоймовірні та слабо виражені. На період лікування годування груддю слід припинити. У випадку необхідності застосування препарату за життєвими показаннями слід співставити співвідношення користь/ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат застосовують в умовах стаціонару.

Діти:

Досвід застосування у дітей обмежений.

Спосіб застосування та дози:

Режим дозування встановлюється індивідуально, залежно від клінічної відповіді та систолічного артеріального тиску. Звичайно застосовують інфузійний розчин, що містить 100 мкг/мл нітрогліцерину. Такий розчин готується шляхом розведення 5 ампул Нітро, концентрату для інфузій (= 50 мг нітрогліцерину) в 500 мл 0,9 % розчину натрію хлориду, 5% розчину глюкози або ізотонічного глюкозо-сольового розчину для отримання концентрації розчину 100 мкг/мл. Можна застосовувати більші концентрації, але не більше 400 мкг/мл.Системи для інфузій повинні бути виготовлені з поліетилену (PE), поліпропілену (PP), політетрафторетилену (PTFE) чи скла. Нітрогліцерин абсорбується матеріалами, виготовленими з полівінілхлориду (PVC) та поліуретану (PU), що вимагає підвищення його дози. Дозування Нітро, розчину, приготованого з концентрату для інфузій. Внутрішньовенна інфузія може починатися зі швидкістю 10-20 мкг/хв. Надалі швидкість можна збільшувати на 10-20 мкг/хв кожні 5-10 хв, залежно від реакції пацієнта. Добрий терапевтичний ефект спостерігається при швидкості введення 50-100 мкг/хв. При тривалому введенні великих доз через 8-24 год можливий розвиток толерантності і може знадобитися збільшення дози. Максимальна швидкість становить 400 мкг/хв. мкг/хв мг/год мг/год, при концентрації розчину 100 мкг/мл краплі/хв, при концентрації розчину 100 мкг/мл 10 0,6 6 2 20 1,2 12 4 30 1,8 18 6 40 2,4 24 8 50 3,0 30 10 60 3,6 36 12 70 4,2 42 14 80 4,8 48 16 90 5,4 54 18 100 6,0 60 20 150 9,0 90 30 200 12,0 120 40 300 18,0 180 60 400 24,0 240 80 При внутрішньовенному введенні нітрогліцерину спостерігаються виражений гемодинамічний ефект. Тому препарат застосовується тільки в умовах стаціонару і вимагає постійного контролю функції серцево-судинної системи. Систолічний тиск крові не повинен знижуватися більш ніж на 10-15 мм ртутного стовпчика у нормотензивних пацієнтів, не більше ніж на 5 мм ртутного стовпчика у хворих на артеріальну гіпотензію або схильних до неї, частота пульсу не повинна підвищуватися більш ніж на 5 уд/хв, якщо в цей же час чітко поліпшується клінічна картина.

Передозування:

Симптоми: артеріальна гіпотензія, тахікардія, відчуття жару, гіперемія, головний біль, прискорене серцебиття, синкопе. Підвищення внутрішньочерепного тиску, що може привести до сплутання свідомості та неврологічних розладів. Передозування протягом декількох годин може спричинити інтоксикацію етанолом.Лікування: надмірну артеріальну гіпотензію можна усунути шляхом зниження швидкості інфузії препарату чи припинення його введення. При тяжкій гіпотензії хворого слід покласти в горизонтальне положення з опущеним головним кінцем ліжка. При гіпотензії, асоційованій з брадикардією, показане застосування атропіну і допаміну. Гіпоксія, спричинена метгемоглобінемією, може спричинити ціаноз, метаболічний ацидоз, кому, судоми, судинний колапс. При метгемоглобінемії внутрішньовенно вводять розчин метиленового синього (1-2 мг/кг маси тіла).

Побічні дії:

У більшості випадків побічні ефекти нітрогліцерину пов'язані з надмірним зниженням кров'яного тиску.Частота побічних реакцій визначається таким чином: поширені (≥ 1/100, <1/10), непоширені (≥ 1/1000, < 1/100), рідко поширені (≥ 1/10000, <1/1000).Психічні розлади: рідко поширені – відчуття тривоги.З боку нервової системи: поширені – головний біль, непоширені – запаморочення, рідко поширені – синкопе.З боку органа зору: рідко поширені – порушення зору.З боку серцево-судинної системи: поширені – тахікардія, артеріальна гіпотензія (особливо ортостатична), непоширені – припливи, рідко поширені – брадикардія, ціаноз.З боку травного тракту: рідко поширені – нудота, блювання.З боку шкіри: рідко поширені – кропив’янка.Загальні розлади: порушення дихання, слабкість.Також повідомлялось про поодинокі випадки побічних реакцій: загострення ішемічної хвороби серця внаслідок гіпоксії, повна блокада, асистолія, ангіоневротичний набряк, реакції гіперчутливості. При високій швидкості інфузії (> 290 мкг/хв) або при лікуванні хворих зі зниженим кліренсом лікарських речовин може підвищуватися концентрація метгемоглобіну в крові.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з морфіном та іншими вазодилататорами, інгібіторами АПФ, блокаторами повільних кальцієвих каналів, бета-адреноблокаторами, діуретиками, іншими гіпотензивними, нейролептичними засобами та трициклічними антидепресантами, інгібіторами МАО, віагрою (силденафілом) та іншими препаратами-інгібіторами фосфодіестерази 5 типу, опіоїдними аналгетиками, етанолом та етанолвмісними препаратами підсилюється гіпотензивна дія нітрогліцерину; з бета-адреноблокаторами, блокаторами кальцієвих каналів та інгібіторами АПФ спостерігається посилення, а з симпатоміметиками (норадреналін, мезатон) – пригнічення антиангінальної дії. Поєднання з дигідроерготаміном може призвести до підвищення біодоступності останнього, збільшуючи ризик дигідроерготамін-індукованого коронарного спазму. Застосування нітрогліцерину на фоні хінідину або новокаїнаміду може викликати ортостатичний колапс. При застосуванні з гепарином можливе зниження антикоагулянтної дії. Атропін та інші препарати, що мають М-холіноблокуючу дію (етазицин, етмозин), можуть знизити ефект нітрогліцерину, у результаті зниження секреції та біозасвоєності препарату. Фенобарбітал активує метаболізм нітратів в печінці, донатори сульфідрильних груп (каптоприл, ацетилцистеїн, унітіол) відновлюють знижену чутливість до препарату.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі 15–25 °C в недоступному для дітей місці.Розчин повинен бути використаний відразу після розведення!

Форма випуску / упаковка:

По 2 мл в ампулі, по 5 ампул у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьЗастосовують тільки перелічені в розділі Спосіб застосування та дози розчинники. Не слід вводити в одній ємності з іншими лікарськими засобами.МісцезнаходженняОріонінтіе 1, 02200 Еспоо, Фінляндія/Orionintie 1, 02200 Espoo, Finland.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Нітро
Виробник:Оріон Корпорейшн
Форма випуску: По 2 мл в ампулі, по 5 ампул у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3398/01/01 від 01.09.2010. Наказ № 750 від 01.09.2010
Міжнародне непатентоване найменування:Nitroglycerin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 мл містить нітрогліцерину 5 мг;допоміжні речовини: етанол 96 %, пропіленгліколь, вода для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група:Периферичні вазодилататори, що застосовуються у кардіології. Органічні нітрати.
Код АТС:C01DA02 - Нітрогліцерин
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Гострий синусит
Причини розвитку гострого синуситу та чинники ризи...
Реклама
Лікарі сказали, як часто треба міняти постільну білизну
Відповідно до рекомендацій, міняти постільну білиз...
Лікарі назвали 5 факторів ризику розвитку атеросклерозу
Атеросклероз — це складніший стан, що спостерігаєт...
Реклама