Нормазидол інструкція по застосуванню

Нормазидол фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Нормазидол таблетки по 25 мг №50 (10х5)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3415/01/01 від 14.09.2005. Наказ № 469 від 14.09.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить 25 або 50 мг пірліндолу;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль картопляний, натрію карбоксиметилкрохмаль,кальцію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки від майже білого до світло-жовтого зі слабким зеленуватим відтінком кольору. Допускається неоднорідність кольору; 

Виробник:

Олайнфарм, АТ, Латвія

Фармакотерапевтична група:

Антидепресанти

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Нормазидол виявляє антидепресивну активність, особливістю його дії є поєднаннятимолептичного ефекту з регулюючим впливом на центральну нервову ситему, якевиражається в активуючій дії у хворих на апатичні, анергічні депресії і в седативномуефекті у хворих з ажитованими станами. Значною мірою Нормазидол має також ноотропнуактивність і поліпшує пізнавальні функції.Добра  переносимість дозволяє призначати Нормазидол пацієнтам із супутнімисоматичними захворюваннями. Відсутність холінергічної дії дозволяє застосовувати йогодля лікування хворих, яким протипоказані антидепресанти з холінергічною активністю(при глаукомі, аденомі передміхурової залози), такі як амітриптилін, іміпрамін.У нейрохімічному механізмі дії препарату основну роль відіграє вплив на вміст і обмін уцентральній нервовій системі нейромедіаторних моноамінів. У першу чергу це пов'язано зінгібуючим впливом на активність ферменту моноаміноксидази (МАО). Особливістьактивної речовини - селективне інгібування МАО типу А, яке має короткочасний іповністю оборотний характер. Цей препарат суттєво відрізняється від селективнихінгібіторов МАО. Препарат не спричиняє небажаної антихолінергічної дії. Препарат ненакопичується в організмі, не має синдрому звикання, залежності і відміни.Фармакокінетика.Пірліндол майже повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Після прийому одноразової пероральної дози максимальна концентрація активної речовини в плазмі крові досягається через 2-8 годин. Пірліндол зазнає ентерогепатичної циркуляції. Елімінація із плазми крові проходить трифазно. Абсолютна біодоступність становить 20 - 30%, оскільки має місце виражений метаболізм при першому проходженні через печінку. Пірліндол міцно зв'язується з білками плазми крові (95%), тому термінальний період його напіввиведення є тривалим - 185 годин. Пірліндол майже повністю метаболізується, і тільки дуже незначна його кількість виводиться із сечею в незміненому вигляді. Із організму близько 5 - 70% метаболіту виводиться із сечею, 25 - 45% - з жовчю через кишечник.

Показання до застосування:

Маніакально-депресивний психоз, шизофренія з афективними розладами та інволюційним психозом, який перебігає з депресією. Депресії з психомоторною загальмованістю, а також депресії, які супроводжуються тривожно-депресивними і тривожно-маячними компонентами, анестетичною, іпохондричною і неврозоподібною симптоматикою. Алкогольна і нікотинова абстиненції. У складі комплексної терапії старечих деменцій.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до пірліндолу чи допоміжних речовин препарату. Препарат протипоказаний при гострих запальних захворюваннях печінки, хворобах кровотворної системи. Не рекомендується застосовувати під час вагітності і в період грудного вигодовування, дітям.Не можна призначати Нормазидол одночасно з іншими антидепресантами - інгібіторами МАО, а також з іншими препаратами, що інгібують активність цього ферменту (з фупазолідоном, прокарбазином, селегіліном). Нормазидол можна призначати через 2 тижні після припинення прийому інгібіторів МАО.

Особливості застосування:

Під час терапії не можна вживати алкоголь.Під час керування транспортними засобами слід бути обережним, оскільки швидкість реакції може бути зниженою.

Спосіб застосування та дози:

Дози підбирають індивідуально. Лікування починають з 50 - 75 мг на день у 2 прийоми, при добрій переносимості - 150 мг на день. Дозу поступово збільшують на 25 - 50 мг на день, досягаючи протягом тижня дози до 300 мг на день. При дозах 150 - 300 мг на день терапевтичний ефект звичайно виникає через 4 тижні. У разі необхідності, з урахуванням доброї переносимості препарату дозу можна збільшувати по 400 мг на день у 2-3 прийоми. При досягненні терапевтичного ефекту лікування продовжують в індивідуально підібраній дозі ще 2 - 4 тижні, а потім дозу препарату поступово зменшують.При невротичних і реактивних депресіях препарат застосовують у найменших ефективних дозах.

Передозування:

Препарат малотоксичний. Дуже високі дози препарату у тварин спричинюють конвульсії, які можна купіювати діазепамом.

Побічні дії:

Звичайно переносимість таблеток Нормазидол добра. Зрідка може спостерігатися невелика сухість у роті, пітливість, тремор рук, тахікардія, нудота, запаморочення. Ці явища швидко минають при зменшенні дози.

Лікарська взаємодія:

Не можна призначати Нормазидол одночасно з іншими антидепресантами – інгібіторами МАО, а також з іншими препаратами, що інгібують активність цього ферменту (фупазолідоном, прокарбазіном, селегіліном).У зв’язку з антимоноаміоксидазною активністю препарату слід враховувати можливість підвищеної чутливості до адреналіну та інших симпатоміметичних амінів у випадку їх введення хворому під час прийому таблеток Нормазидол. За відсутності гострої потреби введення цих медикаментів під час лікування препаратом Нормазидол не рекомендується.За необхідності можна поєднувати Нормазидол з нейролептиками, транквілізаторами.

Термін придатності:

Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі від 15оС до 30оС.Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 50 таблеток в упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: ріrlindolum;Форма випускуТаблетки.АдресаВул. Рупніцу 5, Олайне, Латвія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ N06AX21:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Нормазидол
Виробник:Олайнфарм, АТ, Латвія
Форма випуску: По 50 таблеток в упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3415/01/01 від 14.09.2005. Наказ № 469 від 14.09.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Pirlindole
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить 25 або 50 мг пірліндолу;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль картопляний, натрію карбоксиметилкрохмаль,кальцію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Антидепресанти
Код АТС:N06AX21 - Дулоксетин
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6 кг
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6...
Вітамін D зміцнює імунітет, але не захищає від COVID-19: лікарі
Вітамін D відіграє важливу роль у підтримці імуніт...
Реклама