Новокаїн 0,25% інструкція по застосуванню

Новокаїн 0,25% фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Новокаїн 0,25% розчин д/ін. 0,25 % по 200 мл у пляш.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7587/01/01 від 22.02.2013. Наказ № 157 від 22.02.2013
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: прокаїн (новокаїн);100 мл розчину новокаїну містить 0,25 або 0,5 г прокаїну (новокаїну);допоміжні речовини: вода для ін'єкцій, кислота хлористоводнева розведена.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора безбарвна рідина.

Виробник:

Черкаси-Фарма, ДП, ТОВ, м.Черкаси, Україна

Фармакотерапевтична група:

Засоби для місцевої анестезії. Артикаїн, комбінаці

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Механізм анестезуючої дії пов'язаний з блокадою натрієвих каналів, гальмуванням калієвого току, конкуренцію з кальцієм, зниженням поверхневого натягу фосфоліпідного шару мембран, пригніченням окислювально-відновлювальних процесів, генерації імпульсів. При надходженні в кров препарат зменшує утворення ацетилхоліну, знижує збудливість периферичних холінореактивних систем, виявляє блокуючу дію на вегетативні ганглії, зменшує спазм гладкої мускулатури, знижує збудливість серцевого м'яза і моторних зон кори головного мозку. Фармакокінетика. В організмі препарат досить швидко гідролізується, утворюючи параамінобензойну кислоту і діетиламіноетанол. Період напіввиведення становить 30-50 секунд, у неонатальному періоді – 54-114 секунд. Виділяється переважно нирками у вигляді метаболітів (80 %); у незміненому вигляді виводиться не більше 2 %. Погано абсорбується слизовими оболонками.

Показання до застосування:

Місцева та інфільтраційна анестезія. Лікувальні блокади.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату. Міастенія, артеріальна гіпотензія, гнійний процес у місці введення, термінові хірургічні втручання, що супроводжуються гострою крововтратою, виражені фіброзні зміни у тканинах (для анестезії методом повзучого інфільтрату).

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

З обережністю вводити хворим із серцевими блокадами, порушеннями ритму серця (особливо брадикардіями), хворим з обтяженим алергологічним анамнезом, а також у період годування груддю. Для виявлення побічних реакцій спочатку призначають новокаїн у малих дозах або проводять тест на чутливість. Для зменшення і ліквідації побічних реакцій застосовувати антигістамінні засоби та кортикостероїди. Для поверхневої анестезії мало придатний через слабку здатність проникати через неушкоджені слизові оболонки. Для зниження системної дії, токсичності та пролонгації ефекту при місцевій анестезії прокаїн застосовувати у комбінації з вазоконстрикторами (0,1 % розчин епінефрину гідрохлориду з розрахунку 1 крапля на  2-5 мл розчину).Для попередження побічних реакцій спочатку слід провести пробу на переносимість, про яку свідчать набряк і почервоніння місця ін’єкцій. При позитивній реакції прокаїн не застосовувати. При застосуванні препарату потрібний контроль фунції серцево-судинної, дихальної і центральної нервової систем. З обережністю призначати при тяжких захворюваннях серця, печінки і нирок. При проведенні місцевої анестезії при застосуванні однієї і тієї ж самої загальної дози токсичність прокаїну тим вища, чим більше концентрованим є застосовуваний розчин. У зв’язку з цим зі збільшенням концентрації розчину загальну дозу рекомендується зменшити або розбавити розчин препарату до меншої концентрації (стерильним ізотонічним розчином натрію хлориду). Препарат застосовувати з обережністю при станах, що супроводжуються зниженням печінкового кровотоку, прогресуванні серцево-судинної недостатності (зазвичай унаслідок розвитку блокад серця і шоку), запальних захворюваннях, дефіциті псевдохолінестерази, нирковій недостатності, у пацієнтів літнього віку (старше 65 років), тяжкохворих, ослаблених хворих, у період вагітності або годування груддю, пологів.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування у період вагітності можливе за умови доброї переносимості. У період годування груддю застосування препарату можливе після попередньої ретельної оцінки очікуваної користі терапії для матері і потенційного ризику для немовляти. При застосуванні під час пологів можливий розвиток брадикардії, апное, судом у новонародженого.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

У період лікування необхідно дотримуватись обережності при керуванні транспортними засобами і заняттях іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Дітям препарат не можна застосовувати.

Спосіб застосування та дози:

При місцевому знеболюванні доза препарату залежить від концентрації, характеру оперативного втручання, способу введення, стану та віку хворого. При паранефральній блокаді дорослим вводити 50-70 мл 0,5 % або 100-150 мл 0,25 % розчину новокаїну. Для інфільтраційної анестезії встановлені наступні вищі дози (для дорослих): перша разова доза на початку операції − не більше 1,25 г 0,25 % розчину (тобто 500 мл) та 0,75 г 0,5 % розчину (тобто 150 мл). Надалі протягом кожної години операції − не більше 2,5 г 0,25 % розчину (тобто 1000 мл) та 2 г 0,5 % розчину (тобто 400 мл).

Передозування:

У випадках передозування введення препарату слід негайно припинити. При проведенні місцевої анестезії місце введення можна обколоти адреналіном. При внутрішньовенному введенні проводити заходи з налагодження форсованого діурезу. Терапія симптоматична. Симптоми: блідість шкірних покривів і слизових оболонок, запаморочення, нудота, блювання, підвищена нервова збудливість, холодний піт, тахікардія, зниження артеріального тиску майже до колапсу, тремор, судоми, апное, метгемоглобінемія, пригнічення дихання, раптовий серцево-судинний колапс. Дія на центральну нервову систему проявляється відчуттям страху, галюцинаціями, судомами, руховим збудженням. У випадках передозування введення препарату слід негайно припинити. Лікування: загальні реанімаційні заходи, що включають інгаляції кисню, при необхідності – проведення штучної вентиляції легенів. Якщо судоми тривають понад 15-20 секунд, їх слід купірувати внутрішньовенним введенням тіопенталу (100-150 мг) або діазепаму (5-20 мг). При артеріальній гіпотензії і/або депресії міокарда внутрішньовенно вводити ефедрин (15-30 мг), у тяжких випадках – дезінтоксикаційна і симптоматична терапія. У випадку інтоксикації після ін’єкцій новокаїну у м’язи ноги або руки рекомендується термінове накладення джгута для зниження подальшого надходження препарату у загальний кровообіг.

Побічні дії:

Як правило, новокаїн добре переноситься, проте у деяких хворих спостерігається підвищена чутливість до препарату (запаморочення, загальна слабкість, зниження артеріального тиску, колапс, шок). З боку центральної і периферичної нервових систем: головний біль, сонливість, рухове занепокоєння, втрата свідомості, судоми, тризм, тремор, зорові і слухові порушення, ністагм, синдром кінського хвоста (параліч ніг, парестезії), параліч дихальних м’язів, блок моторний і чуттєвий, повернення болю, стійка анестезія. З боку серцево-судинної системи: підвищення артеріального тиску, периферична вазодилатація, брадикардія, аритмії, біль у грудній клітці. З боку сечовидільної системи: мимовільне сечовипускання. З боку травного тракту: нудота, блювання, мимовільна дефекація. З боку системи крові: метгемоглобінемія. Алергічні реакції: свербіж шкіри, лущення, шкірні висипання, дерматит, інші анафілактичні реакції (у т. ч. ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок), кропив’янка (на шкірі і слизових оболонках). Інші: гіпотермія.

Лікарська взаємодія:

Препарат зменшує вплив антихолінестеразних засобів на нервово-м'язову передачу. Внутрішньовенне введення новокаїну потенціює дію засобів, що застосовуються для наркозу. Для зменшення всмоктування і подовження дії новокаїну при місцевому знеболюванні введення новокаїну поєднують із введенням 0,1 % адреналіну гідрохлориду із розрахунку 1 крапля на 2-5-10 мл новокаїну. Новокаїн зменшує ефективність сульфаніламідних препаратів. Застосування одночасно з інгібіторами МАО підвищує ризик розвитку артеріальної гіпотензії. Токсичність прокаїну підвищують антихолінестеразні препарати (пригнічують його гідроліз). Можлива перехресна сенсибілізація. При обробці місця ін’єкції місцевого анестетика дезінфекційними розчинами, що містять важкі метали, підвищується ризик розвитку місцевої реакції у вигляді болючості і набряку. Потенціює дію прямих антикоагулянтів.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому, захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 200 мл або 400 мл у скляних пляшках.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьНе застосовувати при лікуванні сульфаніламідами.Місцезнаходження18008, Україна, м. Черкаси, вул. Смілянська, 122/30.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ N01BA02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Новокаїн 0,25%
Виробник:Черкаси-Фарма, ДП, ТОВ, м.Черкаси, Україна
Форма випуску: По 200 мл або 400 мл у скляних пляшках.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7587/01/01 від 22.02.2013. Наказ № 157 від 22.02.2013
Міжнародне непатентоване найменування:Procaine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: прокаїн (новокаїн);100 мл розчину новокаїну містить 0,25 або 0,5 г прокаїну (новокаїну);допоміжні речовини: вода для ін'єкцій, кислота хлористоводнева розведена.

Фармакотерапевтична група:Засоби для місцевої анестезії. Артикаїн, комбінаці
Код АТС:N01BA02 - Прокаїн
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама