Отинум (Choline salicylate) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Ай-Сі-Ен Польфа Жешув АТ для МЕДА Фарма ГмбХ енд Ко. КГ, Польща/Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в отології. Інші препарати, що застосовуються в отології.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: choline salicylate;1 г крапель містить холіну саліцилату 0,2 г;допоміжні речовини: гліцерин, етанол 96 %, хлорбутанол гемігідрат, вода очищена.

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Ай-Сі-Ен Польфа Жешув АТ для МЕДА Фарма ГмбХ енд Ко. КГ, Польща/Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в отології. Інші препарати, що застосовуються в отології.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Холіну саліцилат є похідним саліцилової кислоти, який при закапуванні у вухо проявляє протизапальну та знеболювальну дію. Він пригнічує активність циклооксигенази – ферменту, що відповідає за синтез простагландинів. Холіну саліцилат пригнічує також синтез тромбоксану та простацикліну.Гліцерин, що міститься у препараті, пом’якшує вушну сірку, що полегшує її видалення.При місцевому застосуванні препарат не спричиняє системної дії.Фармакокінетика.Дані щодо фармакокінетики саліцилатів, що застосовуються в отології, відсутні.

Показання до застосування:

Гострий середній отит, тимпаніт та зовнішній отит. Можна також застосовувати перед промиванням зовнішнього слухового проходу у разі затвердіння вушної сірки.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до активної речовини, інших саліцилатів або до допоміжних речовин.Перфорація барабанної перетинки.

Особливості застосування:

Немає даних щодо ототоксичності препарату.Не перевищувати зазначену дозу. Не можна застосовувати препарат без попереднього дослідження вуха отоларингологом.Якщо немає покращення протягом 4 днів або є погіршення стану, слід проконсультуватися з лікарем.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Враховуючи характер дії препарату і потенційну небезпеку, що може бути спричинена саліцилатами, не рекомендується застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не виявлено впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами та обслуговувати машини.

Діти:

Дані щодо застосування обмежені.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим. Для лікування середнього отиту, тимпаніту та зовнішнього отиту зазвичай закапувати по 3-4 краплі у вухо 3-4 рази на добу. Для пом’якшення вушної сірки перед її видаленням з вуха зазвичай закапувати по 3-4 краплі у вухо 2 рази на добу протягом 4 діб.Пацієнтам літнього віку немає необхідності змінювати дозування.Пацієнтам із порушеннями функції нирок та печінки немає необхідності змінювати дозування.Краплі необхідно закапувати хворому у положенні вухом догори, після закапування хворий повинен залишатися у такому положенні протягом кількох хвилин.

Передозування:

Неможливо передозувати препарат, який необхідно закапувати у вухо.До симптомів перорального передозування відносяться: сплутаність свідомості, запаморочення, підвищена пітливість, блювання, шум у вухах і гіпервентиляція. У випадку перорального прийому великої кількості спостерігається пригнічення центральної нервової системи.У випадку передозування при пероральному застосуванні необхідно:викликати блювання, промити шлунок, призначити активоване вугілля;контролювати водно-електролітний баланс;симптоматичне лікування (відновлення водно-електролітного балансу, проведення форсованого діурезу, якщо рівень саліцилатів у плазмі крові перевищує 300 мг/л).

Побічні дії:

Неможливо оцінити частоту побічних реакцій за наявними даними.Загальні порушення та реакції у місці застосування: місцеві реакції, реакції гіперчутливості, у т.ч. почервоніння та свербіж.Порушення з боку органів слуху та рівноваги: при перфорації барабанної перетинки у хворих застосування препарату може призвести до ушкодження слуху.

Лікарська взаємодія:

Немає даних щодо взаємодії саліцилату, який закапується у вухо, з іншими лікарськими засобами.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 г у флаконі; по 1 флакону в коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Заявник

МЕДА Фарма ГмбХ енд Ко. КГ/MEDA Pharma GmbH & Co. KG.

Місцезнаходження заявника та/або представника заявника

Бенцштрассе 1, 61352 Бад Хомбург, Німеччина/Benzstrasse 1, 61352 Bad Homburg, Germany.Дата останнього перегляду.Про всі випадки незвичайних реакцій потрібно інформувати на адресу підприємства-виробника, заявника, електронну адресу представництва Меда Фармасьютікалз Світселенд ГмбХ в Україні (info.safety@meda-cis.com).

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.