Паклітаксел-Ленс інструкція по застосуванню

Паклітаксел-Ленс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Паклітаксел-Ленс концентрат для р-ну д/інф., 6 мг/мл по 17 мл у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9978/01/01 від 01.10.2009. Наказ № 699 від 01.10.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: паклітаксел (paclitaxel);1 мл концентрату містить паклітакселу у перерахунку на 100 % речовину – 6,0 мг;допоміжні речовини: олія рицинова поліетоксильована, етанол безводний.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, безбарвний або жовтуватий в’язкий розчин.

Виробник:

ЛЕНС-Фарм, ТОВ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Антинеопластичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Паклітаксел є антимітогеном рослинного походження, що діє на мікротрубочковий апарат клітини. Він стимулює складання мікротрубочок з димерів тубуліну і стабілізує їх, запобігаючи деполімеризації. Внаслідок цього порушується нормальний процес динамічної реорганізації мікротрубочкових мереж, важливий для клітинних функцій. Окрім того, паклітаксел індукує утворення аномальних структур або "зв'язок" мікротрубочок протягом клітинного циклу, а також множинних "зірок" з мікротрубочок під час мітозу.Фармакокінетика. Після внутрішньовенного введення спостерігається двофазове зниження концентрації паклітакселу в плазмі крові. Фармакокінетика паклітакселу вивчалася після вливання препарату в дозах 135 мг/м2 і 175 мг/м2 протягом 3 і 24 годин. Середня тривалість періоду напіввиведення під час термінальної фази становила 3,0-52,7 години, а середній загальний кліренс з організму – 11,6-24,0 л/год·м2. Коливання рівнів системної експозиції паклітакселу під час різних курсів терапії були мінімальними. Кумуляції паклітакселу при багаторазових курсах лікування зафіксовано не було. 89-98% паклітакселу зв'язується з білками плазми. Паклітаксел метаболізується переважно в печінці і виводиться, головним чином, із жовчю.

Показання до застосування:

Недрібноклітинний рак легенів Паклітаксел-ЛЕНС показаний хворим для лікування недрібноклітинного раку легенів, яким не планується хірургічне лікування і/або радіаційна терапія. Карцинома яєчників Паклітаксел-ЛЕНС показаний для лікування поширеної форми карциноми яєчників як моно- препарат або в комбінації з іншими препаратами.При первинному лікуванні раку яєчників Паклітаксел-ЛЕНС показаний для хворих із поширеним захворюванням або із залишковою пухлиною (більше 1 см) після проведення лапаротомії у комбінації з цисплатином;при вторинному лікуванні раку яєчників Паклітаксел-ЛЕНС повинен застосовуватися у випадку метастазуючої карциноми яєчників після стандартної терапії, що не дала позитивного результату. Карцинома молочної залози Паклітаксел-ЛЕНС показаний для лікування карциноми молочної залози у формі, що метастазує; препарат повинен застосовуватися після стандартної терапії, яка не призвела до позитивного результату.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до паклітакселу або до олії рицинової поліоксіетильованої.Період вагітності та годування груддю.Паклітаксел-ЛЕНС не застосовувати для лікування хворих із початковим вмістом нейтрофілів менше 1,5 x 109/л.Дитячий вік.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При роботі з паклітакселом, як і з іншими цитотоксичними препаратами, необхідно дотримуватись обережності. Приготуванням розчинів для інфузій повинен займатися підготовлений персонал у спеціально відведеній зоні з додержанням усіх правил асептики. Необхідно користуватися захисними рукавичками. Слід уникати потрапляння розчинів паклітакселу на шкіру та слизові оболонки. Якщо це все ж трапилось, уражені ділянки шкіри слід промити водою з милом. У цих місцях можливе поколювання, жар і почервоніння шкіри. При потраплянні препарату на слизові оболонки їх необхідно ретельно промити водою. При вдиханні розчинів паклітакселу можливі задишка, біль у грудях, печіння в горлі та нудота. Під час готування, зберігання і введення препарату необхідно користуватися устаткуванням, що не містить деталі з ПВХ.Невикористані розчини, інструменти та матеріали, що були в контакті з паклітакселом, слід знищувати згідно з установленою процедурою утилізації відходів, що містять цитотоксичні речовини.

Особливості застосування:

Лікування паклітакселом повинно здійснюватися під наглядом кваліфікованого лікаря, який має досвід застосування протипухлинних хіміотерапевтичних засобів. Оскільки можливі реакції гіперчутливості, в наявності має бути відповідне реанімаційне обладнання. Перед введенням паклітакселу пацієнти повинні отримувати премедикацію кортикостероїдами, антигістамінними препаратами і антагоністами H2-рецепторів. При комбінованому застосуванні разом з цисплатином Паклітаксел-ЛЕНС слід вводити перед введенням цисплатину. Слід враховувати, що для раннього виявлення перших ознак реакції підвищеної чутливості потрібен контроль артеріального тиску, частоти пульсу та дихання протягом усього періоду інфузії.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Паклітаксел протипоказаний при вагітності. У разі застосування препарату під час вагітності або при настанні вагітності хвору необхідно попередити про потенційний ризик для плода. При лікуванні паклітакселом годування дитини груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Слід утримуватися від керування автотранспортом або роботі з іншими механізмами, враховуючи наявність етилового спирту в препараті та можливість виникнення побічних ефектів. 

Діти:

Паклітаксел-ЛЕНС не застосовують у педіатричній практиці, оскільки його ефектив- ність у дітей не вивчена.

Спосіб застосування та дози:

Паклітаксел-ЛЕНС вводять краплинно методом внутрішньовенних інфузій.Первинне лікування карциноми яєчниківРекомендована доза паклітакселу становить 135 -175 мг/м2 шляхом вливання протягом 3 годин або 24 годин із наступним введенням препаратів платини (цисплатин, карбоплатин). Інтервал між курсами лікування повинен становити 3 тижні.Вторинне лікування карциноми яєчників і карциноми молочної залозиРекомендована доза препарату Паклітаксел-ЛЕНС становить 175 мг/м2 при введенні препарату протягом 3 годин з інтервалом між курсами 3 тижні. В подальшому дози препарату визначають залежно від індивідуальної реакції хворого на препарат.Не треба повторювати введення препарату, поки вміст нейтрофілів не досягне принаймні 1,5x109/л, а вміст тромбоцитів - принаймні 100x109/л. У подальших курсах лікування хворим із тяжкою нейтропенією (вміст нейтрофілів 0,5x109/л протягом 7 днів або більш тривалого часу) та хворим із тяжкою периферичною нейропатією необхідно знизити дозу на 20 %.Первинне лікування недрібноклітинного раку легенівРекомендована доза препарату Паклітаксел-ЛЕНС становить 175 мг/м2 при введенні препарату протягом 3 годин з інтервалом між курсами 3 тижні.Введення препарату не треба повторювати доти, доки вміст нейтрофілів не досягне принаймні 1,5x109/л, а вміст тромбоцитів - принаймні 100x109/л. Хворим із тяжкою нейтропенією (вміст нейтрофілів менше ніж 0,5x109/л протягом 7 днів або більше) або хворим із тяжкою периферичною нейропатією під час наступних курсів лікування необхідно знизити дозу на 20 %. Перед введенням препарату Паклітаксел-ЛЕНС всім хворим треба проводити премедикацію із застосуванням кортикостероїдів, антигістамінних препаратів і антагоністів Н2-рецепторів. Наприклад: дексаметазон у дозі 20 мг перорально - приблизно за 12 та 6 годин до введення препарату Паклітаксел-ЛЕНС, дифенгідрамін у дозі 50 мг - внутрішньовенно, циметидин у дозі 300 мг або ранітидин у дозі 50 мг - внутрішньовенно за 30-60 хвилин до введення препарату Паклітаксел-ЛЕНС.Підготовка до внутрішньовенного введення.УВАГА: препарат потребує розведення!Перед уведенням Паклітаксел-ЛЕНС розводять до концентрації 0,3-1,2 мг/мл:0,9% розчином натрію хлориду для ін’єкцій; 5% розчином глюкози для ін’єкцій;5% розчином глюкози в 0,9 % розчині натрію хлориду для ін’єкцій або5% розчином глюкози в розчині Рингера для ін’єкцій. Розведені розчини препарату не варто ставити в холодильник. Приготовлені розчини можуть опалесціювати через присутність у складі лікарської форми основи-носія, причому після фільтрування опалесценція розчину зберігається. Паклітаксел-ЛЕНС слід уводити через спеціальну систему, що обладнана мембранним фільтром (розмір пор не більше 0,22 мікрон). При модельованому введенні розчину через трубку для внутрішньовенного вливання із вбудованим фільтром помітної втрати активності не спостерігалося.

Передозування:

Симптоми: пригнічення функції кісткового мозку, периферична нейропатія, запалення слизових оболонок. Терапія симптоматична. Антидот паклітакселу не відомий.

Побічні дії:

У цілому, частота і ступінь тяжкості побічних ефектів подібні в усіх хворих, які одержують Паклітаксел-ЛЕНС для лікування раку яєчників, молочної залози і легенів. Паклітаксел-ЛЕНС, що вводять у рекомендованій дозі за рекомендованою схемою, переноситься добре, жодний із токсичних ефектів, що спостерігався, не мав чіткого зв’язку із віком хворого.Найчастішими серйозними побічними ефектами препарату були:З боку органів кровотворення: тяжка нейтропенія, тромбоцитопенія, анемія (частота і тяжкість перебігу анемії залежали від початкового рівня гемоглобіну). Пригнічення функції кісткового мозку було основною токсичною дією, яка обмежує дозу препарату. З боку серцево-судинної системи: брадикардія, кардіоміопатія, асимптоматична вентрикулярна тахікардія, артеріальна гіпотензія, тромбоз, тромбофлебіт.З боку нервової системи:  периферична нейропатія, головним чином, проявлялась у формі парестезії. Периферична нейропатія може розвиватися після першого курсу застосування препарату і посилюватися при збільшенні експозиції препарату, у поодиноких випадках може стати причиною відміни препарату. Серед хворих, які лікувалися Паклітакселом-ЛЕНС, мали місце поодинокі випадки епілептиформних нападів, порушення зору, енцефалопатії, функціональні порушення вісцеральної нервової системи, що призводили до паралітичної непрохідності кишечнику та ортостатичної гіпотонії.З боку дихальної системи: інфекції, інтерстиціальна пневмонія, фіброз легень, емболія легеневої артерії, а також частіший розвиток променевого пневмоніту у хворих, які одночасно проходять курс променевої терапії.З боку травної системи: нудота, блювання, пронос та запалення слизової оболонки кишечнику носять легкий або помірний характер. Також відомі випадки розвитку кишкової непрохідності, перфорації кишок та тромбозу брижової артерії з ішемічним колітом;збільшення активності “печінкових” трансаміназ (частіше АСТ), лужної фосфатази та білірубіну в сироватці крові. Описані випадки розвитку гепатонекрозу та печінкової енцефалопатії.З боку кістково-м’язової системи: артралгії, міальгії.Дерматологічні реакції: алопеція спостерігалася майже в усіх хворих. Спостерігалися транзиторні нетяжкі ураження шкіри та нігтів. Існують окремі повідомлення про аномалії шкіри типу радіаційної анамнестичної реакції.Місцеві реакції: реакції в місці внутрішньовенної ін’єкції можуть призводити до місцевого набряку, відчуття болю, еритеми та індурації; епізодично екстравазація може викликати целюліти. Також може відзначатися пігментація шкіри. На сьогодні будь-які специфічні форми лікування реакцій, пов’язаних із екстравазацією препарату, не відомі.Лікуваня усіх вищезгаданих проявів побічної дії - симптоматичне.

Лікарська взаємодія:

Цисплатин знижує загальний кліренс паклітакселу на 20% (при цьому більш виражена мієлосупресія спостерігається у випадку, коли паклітаксел вводять після цисплатину).Одночасне призначення з циметидином, ранітидином, дексаметазоном чи дифенгідраміном не впливає на зв’язок паклітакселу з білками плазми крові.Інгібітори мікросомального окиснення (у т.ч. кетоконазол, циметидин, верапаміл, діазепам, хіндин, циклоспорин та ін.) пригнічують метаболізм паклітакселу.На підставі експериментальних даних, одержаних in vitro та in vivo, можна припустити, що метаболізм паклітакселу пригнічується у хворих, які одержують кетоконазол. Тому в разі застосування препарату Паклітаксел-ЛЕНС одночасно з кетоконазолом необхідно бути обережними.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25° С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

Концентрат для приготування розчину для інфузій у флаконах по 30 мг/5 мл, 100 мг/17 мл і 260 мг/43,4 мл (6 мг/1 мл). По 1 флакону в пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьНе слід змішувати в одному шприці або крапельниці розчин паклітакселу з будь-яким іншим препаратом. Як розчинник не застосовувати інші лікарські засоби, окрім тих, що зазначені в розділі „Спосіб застосування та дози”. Не допускати контакту концентрованого та розведеного розчинів з обладнанням, виготовленим із полівінілхлориду. Місцезнаходження143033, Росія, Московська обл., Одинцовський район, п. Горки-Х, буд. 30а. Адреса виробництва та прийняття претензій: 601125, Росія, Володимирська обл., Петушинський р-н, пос. Вольгинський, корпус 95,67 тел. (49243)7-17-53. 
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Паклітаксел-Ленс
Виробник:ЛЕНС-Фарм, ТОВ, Російська Федерація
Форма випуску: Концентрат для приготування розчину для інфузій у флаконах по 30 мг/5 мл, 100 мг/17 мл і 260 мг/43,4 мл (6 мг/1 мл). По 1 флакону в пачці з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9978/01/01 від 01.10.2009. Наказ № 699 від 01.10.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Paclitaxel
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: паклітаксел (paclitaxel);1 мл концентрату містить паклітакселу у перерахунку на 100 % речовину – 6,0 мг;допоміжні речовини: олія рицинова поліетоксильована, етанол безводний.

Фармакотерапевтична група:Антинеопластичні засоби.
Код АТС:L01CD01 - Паклітаксел
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Гострий синусит
Причини розвитку гострого синуситу та чинники ризи...
Реклама
Вчені ідентифікували стовбурові клітини, які викликають ранню сивину волосся
Рання сивина волосся може бути викликана багатьма ...
3 захворювання, які уповільнюють процес схуднення
Надмірна вага може бути пов'язана з різними хроніч...
Реклама