Парален Карбоцистеїн 5% інструкція по застосуванню

Парален Карбоцистеїн 5% фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Парален Карбоцистеїн 5% сироп, 250 мг/5 мл по 125 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/10155/01/02 від 30.04.2015. Наказ № 257 від 30.04.2015
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: карбоцистеїн (carbocisteine); 100 мл сиропу містять карбоцистеїну 5,0 г;1 мірний стаканчик ємністю 15 мл містить 750 мг карбоцистеїну;допоміжні речовини: сахароза, метилпарагідроксибензоат (Е 218), карамель аміаку (Е 150с), еліксир ароматичний (містить етанол розведений), олія корична, натрію гідроксид, вода очищена.

Виробник:

Юнітер Ліквід Мануфекчурінг для "Санофі-Авентіс Україна, ТОВ", Франція/Україна

Фармакотерапевтична група:

Муколiтичнi засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Карбоцистеїн – муколітик, який змінює в’язкість мокротиння. Він впливає на гелеву фазу утворення слизу, ймовірно, шляхом розриву дисульфідних зв’язків глікопротеїнів, що сприяє виведенню мокротиння. Фармакокінетика.Після перорального прийому карбоцистеїн швидко всмоктується. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 2 години. Біодоступність є низькою (менше ніж 10 % прийнятої дози), очевидно, внаслідок інтенсивного метаболізму в шлунково-кишковому тракті та пресистемного метаболізму в печінці. Період напіввиведення становить приблизно 2 години. Карбоцистеїн та його метаболіти виводяться в основному з сечею.

Показання до застосування:

Лікування симптомів порушень бронхіальної секреції та виведення мокротиння, особливо при гострих бронхолегеневих захворюваннях, наприклад, при гострому бронхіті; при загостреннях хронічних захворювань дихальної системи.

Протипоказання:

Алергічна реакція до будь-якого з компонентів препарату в анамнезі (особливо до метилпарагідроксибензоату або інших солей парагідроксибензоату).Пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки у період загострення.І триместр вагітності, у зв’язку з недостатньою кількістю даних щодо тератогенної та ембріотоксичної дії.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Увага! Вміст алкоголю в препараті ПАРАЛЕН® Карбоцистеїн 5 % становить 1,64°, тобто 0,2 г алкоголю в одному мірному стаканчику ємністю 15 мл (що є еквівалентним 4,92 мл пива або 2,05 мл вина).Застосування цього лікарського засобу становить небезпеку для хворих на алкоголізм; вміст алкоголю слід враховувати при застосуванні препарату вагітним або жінкам, які годують груддю, дітям або пацієнтам, що належать до груп підвищеного ризику, таким як пацієнти з печінковою недостатністю або епілепсією.У разі наявності густого або гнійного мокротиння, підвищеної температури чи хронічної хвороби бронхів або легень клінічну ситуацію слід переглянути. Не слід пригнічувати продуктивний кашель, що є одним з найважливіших захисних механізмів бронхолегеневої системи. Поєднання засобів, що впливають на бронхіальну секрецію, із засобами для пригнічення кашлю або речовинами, які зменшують кількість секреторних виділень (атропіноподібні препарати), є нераціональним. Якщо симптоми хвороби не зникають або погіршуються, необхідно звернутися до лікаря для перегляду лікування.Цей лікарський засіб містить сахарозу. Тому його не слід застосовувати пацієнтам з непереносимістю фруктози, синдромом мальабсорбції глюкози і галактози чи недостатністю сахарази/ізомальтази.

Особливості застосування:

Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам з пептичними виразками. Цей лікарський засіб містить 6 г сахарози у мірному стаканчику ємністю 15 мл; цю кількість слід враховувати у добовій нормі споживання для пацієнтів, які дотримуються дієти з низьким вмістом цукру, або для хворих на цукровий діабет.Цей лікарський засіб містить натрій. В одному мірному стаканчику з 15 мл препарату міститься 97 мг натрію. Це слід враховувати пацієнтам, які дотримуються суворої дієти з низьким вмістом натрію.Цей лікарський засіб містить метилпарабен (Е 218) і може спричиняти алергічні реакції (можливо, сповільненого типу).

Спосіб застосування та дози:

Для перорального застосування. Для дорослих та дітей віком від 15 років.В одному мірному стаканчику ємністю 15 мл міститься 750 мг карбоцистеїну.Один мірний стаканчик – 15 мл сиропу – слід приймати тричі на добу, бажано у перервах між прийомами їжі.Тривалість лікування Тривалість лікування не повинна перевищувати 5 днів.Діти. Застосовують дітям віком від 15 років. Лікування дітей слід проводити під наглядом лікаря.

Передозування:

Симптоми: біль у шлунку, нудота, діарея. Лікування: симптоматична терапія.

Побічні дії:

Можливі реакції непереносимості з боку шлунково-кишкового тракту (розлади травлення, біль у шлунку, нудота, блювання, діарея). У таких випадках рекомендується знизити дозування препарату.Алергічні реакції, у тому числі свербіж, висипання, зокрема еритематозні, кропив’янка та ангіоневротичний набряк.У деяких випадках повідомлялося про стійкі медикаментозні висипання.Препарат Парален® Карбоцистеїн 5 % може викликати алергічні реакції (можливо, віддалені в часі) через наявність у його складі парагідроксибензоату (ефірів).

Лікарська взаємодія:

Нижчезазначені комбінації потрібно брати до уваги через вміст алкоголю у складі препарату ПАРАЛЕН® Карбоцистеїн 5 %.Лікарські засоби, що спричиняють антабусну реакцію (реакцію на тетурам) при одночасному застосуванні з алкоголем (жар, почервоніння, блювання, тахікардія): дисульфірам, антибактеріальні засоби цефалоспоринового ряду (цефамандол, цефоперазон, латамоксеф), антибактеріальні засоби – похідні феніколу (хлорамфенікол), протидіабетичні препарати – похідні сульфонілсечовини (хлорпропамід, глібенкламід, гліпізид, толбутамід), гризеофульвін (протигрибковий засіб), 5-нітроімідазоли (метронідазол, орнідазол, секнідазол, тинідазол), кетоконазол, прокарбазин (цитостатик). Лікарські засоби, що пригнічують центральну нервову систему.У період лікування препаратом ПАРАЛЕН® Карбоцистеїн 5 % не слід застосовувати протикашльові засоби та засоби, що пригнічують бронхіальну секрецію. Підвищує ефективність глюкокортикоїдної (взаємно) і антибактеріальної терапії.Застосування у період вагітності або годування груддю. Вагітність. При дослідженні на тваринах ніяких тератогенних ефектів не виявлено. Відсутність тератогенних ефектів у тварин означає, що і у людини ніяких вад розвитку не очікується. На сьогодні не було жодного повідомлення про тератогенний ефект у післяреєстраційний період. Немає даних щодо потрапляння карбоцистеїну в грудне молоко.У період вагітності (ІІ та ІІІ триместри) та годування груддю препарат застосовують після ретельної оцінки співвідношення користь для матері/ризик для плода (дитини), яке визначає лікар.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Оскільки у складі препарату міститься етанол, не рекомендується застосовувати ПАРАЛЕН® Карбоцистеїн 5 % під час керування автомобілем та проведення робіт із застосуванням потенційно небезпечних механічних пристроїв.

Термін придатності:

3 роки.Термін придатності після відкриття флакона – 1 місяць за умови зберігання при температурі не вище 25 ºС.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Форма випуску / упаковка:

№ 1: по 125 мл у флаконі; по 1 флакону з мірним стаканчиком ємністю 15 мл, градуйованим на 2,5 – 3 – 5 – 10 і 15 мл, в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R05CB03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Парален Карбоцистеїн 5%
Виробник:Юнітер Ліквід Мануфекчурінг для "Санофі-Авентіс Україна, ТОВ", Франція/Україна
Форма випуску: № 1: по 125 мл у флаконі; по 1 флакону з мірним стаканчиком ємністю 15 мл, градуйованим на 2,5 – 3 – 5 – 10 і 15 мл, в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/10155/01/02 від 30.04.2015. Наказ № 257 від 30.04.2015
Міжнародне непатентоване найменування:Carbocisteine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: карбоцистеїн (carbocisteine); 100 мл сиропу містять карбоцистеїну 5,0 г;1 мірний стаканчик ємністю 15 мл містить 750 мг карбоцистеїну;допоміжні речовини: сахароза, метилпарагідроксибензоат (Е 218), карамель аміаку (Е 150с), еліксир ароматичний (містить етанол розведений), олія корична, натрію гідроксид, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Муколiтичнi засоби.
Код АТС:R05CB03 - Карбоцистеін
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Потріскані стопи ніг: від гіпотиреозу до раку крові
Які ще захворювання може вказувати суха шкіра п'ят...
Цей природний засіб може знизити рівень артеріального тиску до 12 мм рт. ст.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі «Фі...
Реклама