Піра 500 інструкція по застосуванню

Піра 500 фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Піра 500 таблетки по 500 мг №100 (10х10)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6508/01/01 від 06.06.2007. Наказ № 301 від 06.06.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 25.03.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить піразинаміду 500 мг або 750 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, кислота стеаринова, тальк очищений.

Основні фізико-хімічні властивості:

ПІРА 500 - білі круглі, плоскі таблетки без оболонки, з рискою на одному боці, ПІРА 750 - білі капсулоподібної форми таблетки без оболонки, з рискою на одному боці;

Виробник:

Свізера Лабс Пвт. Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Інгібітори фактору некрозу пухлин альфа (ФНП - альфа).

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Фармакологічна дія – протитуберкульозна. Активний відносно мікобактерії туберкульозу (належить до протитуберкульозних препаратів ІІ ряду). Залежно від концентрації виявляє бактерицидний або бактеріостатичний ефект. Добре проникає у вогнище туберкульозного ураження. У ході лікування можливий розвиток резистентності, ймовірність якої знижує сполучення з іншими протитуберкульозними засобами. Фармакокінетика. Після перорального прийому піразинамід швидко і повністю всмоктується з ШКТ. У плазмі зв’язується з білками на 10 – 20%. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 1 – 2 години і становить близько 35 мкг/мл, якщо доза становить 1,5 г і 66 мкг/мл – якщо доза становить 2 г. Піразинамід широко розподіляється в тканинах і рідких середовищах організму, проникає крізь ГЕБ.Метаболізується переважно в печінці шляхом гідролізу з утворенням піразиноєвої кислоти – основного метаболіту, що поступово гідроксилується у 5-гідроксипіразиноєву кислоту. T½ із плазми крові — 8 – 9 годин. Виводиться переважно нирками шляхом клубочковой фільтрації (3% – у незміненому вигляді, 33% – у вигляді піразиноєвої кислоти і 36% – у вигляді інших метаболітів). Близько 70% виявляється в сечі протягом 24 годин, головним чином у вигляді метаболітів і 4 – 14% – у вигляді незміненої речовини.

Показання до застосування:

Туберкульоз (у складі комбінованої терапії).

Протипоказання:

Порушення функції печінки, підвищена чутливість до піразинаміду, гостра подагра.

Особливості застосування:

При монотерапії до піразинаміду швидко розвивається стійкість мікобактерій, у зв’язку з чим піразинамід звичайно застосовують у сполученні з іншими протитуберкульозними препаратами.Піразинамід видаляється з організму шляхом діалізу.При тривалому застосуванні доцільно регулярно (1 раз на місяць) контролювати активність печінкових трансаміназ і склад сечової кислоти в крові.Дітям до 3-х років рекомендується застосування в іншій лікарській формі.Застосування в період вагітності і лактації. Адекватних і суворо контрольованих клінічних досліджень безпеки застосування піразинаміду в період вагітності і лактації не проводилося. Однак у випадку розвитку стійкості до ізоніазиду, рифампіцину і етамбутолу можливо вирішення питання про застосування піразинаміду для лікування вагітних. Піразинамід у незначних кількостях виділяється з грудним молоком.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям призначають 15 – 25 мг/кг маси тіла 1 раз на добу або по 50 – 70 мг/кг 2 – 3 рази на тиждень. Максимальні дози: для дорослих і дітей доза становить 2 г при прийомі 1 раз на добу, 3 г – при прийомі 3 рази на тиждень, 4 г – при прийомі 1 раз на тиждень.Дітям до 3-х років рекомендується застосування в іншій лікарській формі.Курс лікування визначається індивідуально.

Передозування:

Симптоми: порушення функції печінки, уремія, зниження гостроти зору.Лікування: симптоматичне; спровокувати блювання та промити шлунок, можливо проведення гемодіалізу.

Побічні дії:

З боку травної системи: порушення функції печінки, нудота, блювання, діарея. Алергічні реакції: шкірні висипання, свербіж, артралгія. Інші: гіперурикемія, загострення подагри; рідко – фотосенсибілізація.

Лікарська взаємодія:

Піразинамід знижує концентрації циклоспорину в плазмі крові.Піразинамід підвищує концентрації сечової кислоти в плазмі крові і знижує ефективність протиподагричних засобів (алопуринолу, сульфінпіразону) при одночасному застосуванні.

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25ºС. Термін придатності – 5 років.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 10 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: pyrazinamide; амід піразинокарбонової кислоти;Форма випускуТаблетки.АдресаПлот D-16/6 TTC Індустріальна площа, MIDC, Турбх, Наві Мумбаі – 400703, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Піра 500
Виробник:Свізера Лабс Пвт. Лтд, Індія
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 10 блістерів у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6508/01/01 від 06.06.2007. Наказ № 301 від 06.06.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Pyrazinamide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить піразинаміду 500 мг або 750 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, кислота стеаринова, тальк очищений.

Фармакотерапевтична група:Інгібітори фактору некрозу пухлин альфа (ФНП - альфа).
Код АТС:J04AK01 - Піразинамід
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Гострий синусит
Причини розвитку гострого синуситу та чинники ризи...
Реклама
Що станеться з організмом, якщо одразу з'їсти плитку шоколаду
Від шоколаду не можна відірватися. Вчені пояснюють...
Вчені пояснили, чому жінкам важко схуднути
Фізіологічно чоловіки та жінки мають різні схильно...
Реклама