Інформація про використання рецептурних препаратів

Платифіліну Гідротартрат інструкція по застосуванню

Платифіліну Гідротартрат фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Платифіліну Гідротартрат розчин д/ін. 0,2 % по 1 мл у шпр.-тюб. №5
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6319/01/01 від 19.04.2007. Наказ № 195 від 19.04.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 13.11.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 мл розчину містить платифіліну гідротартрату - 0,002 г;

допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

білий кристалічний порошок, гіркий на смак, легко розчинний у воді (1:5 в гарячій, 1:10 в холодній), слабко розчинний успирті. рН 0,2% розчину - 3,6-4,0; розчин безбарвний;

Виробник:

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при функціональних розладах травного тракту.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Платифіліну Гідротартрат чинитьхолінолітичну дію. Пригнічує м-холінорецептори та робить їх нечутливими до ацетилхоліну. Платифіліну Гідротартрат має пряму міотропну спазмолітичну (папавериноподібну) дію щодо гладком’язових органів: кишечника, жовчних шляхів, бронхів, очей. Пряма пригнічуюча дія на гладкі м’язи судин виражена менше. Чинить заспокійливу дію на центральну нервову систему, особливо насудиноруховий центр, у зв’язку з чим виникає розширення судин та зниження артеріального тиску.

Фармакокінетика.

При підшкірних ін’єкціях препарат добре всмоктується із підшкірної клітковини. У разі застосування великих дознакопи чується в тканинах центральної нервовох системи (ЦНС) у значних концентраціях. Платифіліну Гідротартрат виводиться через нирки і травний канал.

Показання до застосування:

Платифіліну Гідротартрат як холінолітичний таспазмолітичний засіб призначають головним чином у випадку спазмів гладенькихм’язів органів черевної порожнини (шлунка, кишечника, жовчних протоків та жовчного міхура сечоводів); при виразковій хворобі шлунка та дванадцяти палої кишки, при бронхіальній астмі; при підвищеному тонусі та спазмах кровоносних судин (гіпертонічна хвороба, стенокардія, порушення мозкового кровообігу, ангіотрофоневрози); при кольках (ниркових, печінкових, кишкових); в офтальмології– для розширення зіниць.

Протипоказання:

Глаукома, недостатня функція печінки та нирок; паралітична непрохідність та атонія кишок; виразковий коліт, міастенія, гіпертрофія передміхурової залози.

Особливості застосування:

З обережністю застосовують у лікуванні пацієнтів зтяжкими захворюваннями серцево-судинної системи, гіпертиреозом, хронічними захворюваннями легенів, міастенією, грижею стравохідного отвору діафрагми, рефлюкс-езофагітом; вагітних і матерів-годувальниць, а також людей похилого віку через небезпеку недіагностованої глаукоми. При тривалому застосуванніПлатифіліну Гідротартрату в літніх людей можливі порушення пам’яті.

Застосування Платифіліну Гідротартрату в шприц-тюбиках у лікуванні дітей не дозволяється.

Спосіб застосування та дози:

Перед застосуванням розкривають контурну упаковку. Не знімаючи ковпачка з голки-насадки, нагвинчують її на шприц-тюбикдо упору, щоб проколоти корпус і забезпечити вільне надходження розчину вголку. Знімають ковпачок з голки, притримуючи шприц-тюбик за насадку. Видаляють повітря, злегка стиснувши пальцями шприц-тюбик, і, не розтискаючи пальців, вводять голку. Видавлюють вміст шприц-тюбика, і, не розтискаючи пальців, вилучають голку.

Платифіліну Гідротартрат розчин для ін’єкцій 0,2 % призначають підшкірно. Для купірування гострого виразкового болю, кишкових, печінкових іниркових колік, довго триваючого нападу бронхіальної астми, церебральних та периферичних ангіоспазмів Платифіліну Гідротартрат вводять дорослим по 1-2 мл 0,2 % розчину 1-2 рази на добу. Як спазмолітичний засіб ПлатифілінуГідротартрат призначають дорослим по 1 мл 0,2 % розчину щодобово протягом 1місяця. Вища разова доза для дорослих під шкіру - 0,01 г (10 мг), добова - 0,03г (30 мг).

Передозування:

Клінічні симптоми передозування препарату: сухість уроті, прискорене серцебиття, розширення зіниць з відсутністю реакції на світло, зниження артеріального тиску, утруднення сечовипускання, задишка, судоми, гіперемія, почервоніння шкіри, збудження ЦНС з подальшим пригніченням, порушення свідомості, галюцінації, судомний синдром, дихальна недостатність, парез кишок. Лікування; форсований діурез, введення інгібіторів холін естерази (фізостигміну, галантаміну та прозерину), які послаблюють парез кишок та зменшують тахікардію; при помірному збудженню та невиражених судомах рекомендується застосовувати магнію сульфат, у тяжких випадках -оксибутиратнатрію, кисне лікування, штучну вентиляцію легенів.

Побічні дії:

З боку серцево-судинної системи: можлива тахікардія.

З боку травної системи: можливі сухість і роті, атонія кишечнику.

З боку ЦНС: можливі збудження, запаморочення, розширення зіниць, порушення акомодації.

З боку сечовидільної системи: можливе утруднення сечовипускання.

Побічні реакції найбільш можливі при застосуванні Платифіліну Гідротартрату у великих дозах.

Лікарська взаємодія:

Платифіліну Гідротартрат у випадку судинних спазмів можна комбінувати із гіпотензивними та заспокійливими засобами. Препарат подовжує снодійний вплив фенобарбіталу, етаміналу натрію, магнію сульфата, блокує ефекти прозерина. Платифіліну Гідротартрат підвищує ефект призначених усередину Н 2-гістаміноблокаторів, дігоксину та рибофлавіну (сповільнює перистальтику та поліпшує всмоктування). Сумісне застосування ПлатифілінуГідротартрату з адреноміметики (підсилюють мідріаз) та нітратами потенціює підвищення тиску всередині ока. У разі спазмів судин головного мозкуПлатифіліну Гідротартрат сумісний із кофеїном (20 % - 2 мл). ПлатифілінуГідротартрат сумісний також із кордіаміном та діафіліном. Усуває брадікардію, нудоту та блювання, які спричинює морфін; а також брадикардію при прийоміверапамілу.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С, в захищеному від світла місці.

Форма випуску / упаковка:

По 1 мл в шприц-тюбику. По 1 шприц-тюбику в контурній безчарунковій упаковці. 5 або 10 контурних упаковок в картонній коробці.

Категорія відпуску:

За рецептом.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A03AX12:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Платифіліну Гідротартрат
Виробник:ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»
Форма випуску:По 1 мл в шприц-тюбику. По 1 шприц-тюбику в контурній безчарунковій упаковці. 5 або 10 контурних упаковок в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6319/01/01 від 19.04.2007. Наказ № 195 від 19.04.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Platyphylline
Умови відпуску:За рецептом.
Склад:

1 мл розчину містить платифіліну гідротартрату - 0,002 г;

допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при функціональних розладах травного тракту.
Код АТС:A03AX12 - Флороглуцинол
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама