Праксел інструкція по застосуванню

Праксел фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Праксел концентрат для р-ну д/інф., 6 мг/мл по 16,7 мл (100 мг) у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7291/01/01 від 13.11.2007. Наказ № 703 від 13.11.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: раclitaxel;1 мл концентрату містить 6 мг паклітакселу;допоміжні речовини: олія рицинова поліетоксильована, етанол безводний;

Основні фізико-хімічні властивості:

Прозорий розчин.Несумісність: Не слід змішувати в одному шприці або крапельниці розчин паклітакселу з будь-яким іншим препаратом.Не допускати контакту концентрованого та розведеного розчинів з обладнанням, виготовленим з полівінілхлориду. Розведений розчин повинен зберігатися в скляних або поліпропіленових флаконах та вводити його хворому слід за допомогою системи, виготовленої з поліпропілену та вбудованим мембранним фільтром з розміром пор не більше 0,22 мкм.

Виробник:

Лемері С.А. де С.В., Мексіка

Фармакотерапевтична група:

Антинеопластичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Протипухлинний антимітогенний препарат рослинного походження. Паклітаксел є інгібітором: він специфічно зв'язується з Р-тубуліном мікротрубочок, порушуючи процес деполімеризації цього ключового протеїну, що призводить до пригнічення нормальної динамічної реорганізації сітки мікротрубочок, яка відіграє вирішальну роль під час інтерфази і без якої неможливе здійснення клітинних функцій у фазі мітозу. Крім того, паклітаксел зумовлює утворення аномальних пучків мікротрубочок протягом усього клітинного циклу і утворення декількох центріолей під час мітозу.Фармакокінетика. Зв'язування з білками плазми становить 89-98%. Біотрансформується переважно в печінці. Виводиться як нирками у незмінному стані, так і з жовчю (у незмінному стані та у вигляді метаболітів).

Показання до застосування:

Метастатичний рак молочної залози після комбінованої хіміотерапії, яка не дала позитивного результату або при прогресуванні захворювання протягом 6 місяців після ад’ювантної хіміотерапії; вузлова форма раку молочної залози, ад’ювантна терапія; недрібноклітинний рак легенів (терапія 1 лінії) в комбінованій терапії у хворих, яким не планується проведення хірургічного лікування та/або променевої терапії; рак яєчників (терапія 1 лінії) в комбінованій терапії

Протипоказання:

Підвищена чутливість до паклітакселу або до поліоксіетильованої рицинової олії; виражена нейтропенія (менше 1500 клітин/мм3); вихідний вміст нейтрофілів менше 1000 клітин/мм3 у пацієнтів з саркомою Капоші, що розвинулась на фоні СНІД; препарат не призначений для внутрішньом’язових та підшкірних ін’єкцій.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Праксел – протипухлинний, цитотоксичний лікарський засіб. Під час проведення ін’єкцій необхідно користуватися захисними рукавичками. Слід уникати контакту препарату зі шкірою та слизовими оболонками. При потраплянні препарату на слизові оболонки необхідно ретельно промити водою, при потраплянні препарату на шкіру – промити водою з милом.

Особливості застосування:

Перед застосуванням Пракселу всім хворим повинна бути проведена премедикація для запобігання можливим реакціям підвищеної чутливості. Слід враховувати, що для раннього виявлення перших ознак реакції підвищеної чутливості потрібен контроль артеріального тиску, частоти пульсу та дихання протягом усього періоду інфузії.Для профілактики можливих порушень з боку серцево-судинної системи необхідний пильний контроль до і в процесі лікування Пракселом.Для профілактики побічних реакцій з боку системи кровотворення в процесі лікування потрібен щотижневий контроль показників крові і зменшення дози препарату за показниками.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат протипоказаний у період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат містить спирт етиловий, який може знизити швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Діти:

Безпечність та ефективність застосування паклітакселу у дітей не встановлені.

Спосіб застосування та дози:

Перед введенням паклітакселу хворим, проводять премедикацію. Премедикація може включати дексаметазон (або його еквівалент) у дозі 20 мг внутрішньо приблизно за 12 та 6 годин або внутрішньовенно за 30-60 хвилин до введення паклітакселу, дифенгідрамін (або його еквівалент) в дозі 50 мг внутрішньовенно за 30-60 хвилин який передує паклітакселу, циметидин в дозі 300 мг або ранітидин в дозі 50 мг внутрішньовенно за 30-60 хвилин до введення паклітакселу.Метастатичний рак молочної залози після комбінованої хіміотерапії, яка не дала позитивного результату або при прогресуванні захворювання протягом 6 місяців після ад’ювантної хіміотерапії. Доза препарату становить 175 мг/м2 у вигляді внутрішньовенних інфузій протягом 3 годин з інтервалом між введеннями 3 тижня. Вузлова форма раку молочної залози, ад’ювантна терапія. Доза препарату становить 175 мг/м2 у вигляді внутрішньовенних інфузій протягом 3 годин з інтервалом між введеннями 3 тижня. Проводять 4 курси лікування після стандартної комбінованої терапії з доксорубіцином.Недрібноклітинний рак легенів (терапія 1 лінії) в комбінованій терапії у хворих, яким не планується проведення хірургічного лікування та/або променевої терапії. Рекомендована доза препарату становить 135 мг/м2 у вигляді внутрішньовенних інфузій протягом 24 годин кожні 3 тижні з огляду на клінічний стан хворого.Рак яєчників (терапія 1 лінії) в комбінованій терапії. Хворим, у яких раніше не проводилася хіміотерапія, рекомендована доза паклітакселу становить 135 мг/м2  у вигляді внутрішньовенних інфузій протягом 24 годин або 175 мг/м2 у вигляді внутрішньовенних інфузій протягом 3 годин з наступним внутрішньовенним введенням цисплатину у дозі 75 мг/м2 кожні 3 тижні. При кожному з наведених показань курси лікування не повинні повторюватися у хворих з вмістом нетрофілів меншим за 1500 клітин/мм3 та вмістом тромбоцитів меншим 100 000 клітин/мм3. Хворим з тяжкою нейтропенією (вміст нейтрофілів менше 500 клітин/мм3) або з тяжкою формою периферичної невропатії під час наступних курсів дозу слід зменшити на 20 %.

Передозування:

Специфічного антидоту при передозуванні паклітакселом не існує. Перші ускладнення передозування: пригнічення функції кісткового мозку, периферична нейропатія, мукозити.

Побічні дії:

Під час лікування паклітакселом спостерігалися наступні побічні реакції:з боку системи кровотворення: анемія, тромбоцитопенія, нейтропенія, лімфацитопенія, тромбоз;з боку серцево-судинної системи: брадіаритмія, артеріальна гіпотензія, порушення провідності, периферичні набряки;з боку ЦНС: периферична нейропатія, втомлюваність;з боку травної системи: нудота, блювання, діарея, спричинена збудником Clostridium difficile, перфорація травного тракту, мукозити, стоматити, дисфагія, панкреатит, підвищення рівня в крові активності печінкових ферментів та рівня білірубіну;дерматологічні реакції: алопеція; рідко: свербіж, макулопапульозне висипання, еритема; дуже рідко: синдром Стівенса-Джонсона, епідермальний некроз, поліморфна еритема; ексфоліативний дерматит, кропив’янка, оніхоліз;з боку кістково-м’язової системи: міалгія, артралгія;інші: анафілаксія, гіперчутливість, ототоксичність, пропасниця.

Лікарська взаємодія:

При проведенні лабораторних досліджень у пацієнтів, які отримували послідовні інфузії Пракселу і цисплатину, виявлена більш виражена мієлотоксична дія при введенні Пракселу після цисплатину; при цьому середнє значення загального кліренсу Пракселу знижувалось приблизно на 20%. Попередній прийом циметидину не впливає на середні значення загального кліренсу Пракселу.На підставі даних, які отримано in vivo та in vitro, можна припустити, що у пацієнтів, які отримують кетоконазол, спостерігається пригнічення метаболізму Пракселу.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі 2 - 8 0С у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Не заморожувати!

Форма випуску / упаковка:

По 5 мл (30 мг) у флаконі, по 1 або по 10 флаконів у пачці з картону;по 16,7 мл (100) у флаконі, по 1 флакону у пачці з картону;in bulk по 5 мл (30 мг) або по 16,7 мл (100 мг) у флаконі, по 30 флаконів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Праксел
Виробник:Лемері С.А. де С.В., Мексіка
Форма випуску: По 5 мл (30 мг) у флаконі, по 1 або по 10 флаконів у пачці з картону;по 16,7 мл (100) у флаконі, по 1 флакону у пачці з картону;in bulk по 5 мл (30 мг) або по 16,7 мл (100 мг) у флаконі, по 30 флаконів у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7291/01/01 від 13.11.2007. Наказ № 703 від 13.11.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Paclitaxel
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: раclitaxel;1 мл концентрату містить 6 мг паклітакселу;допоміжні речовини: олія рицинова поліетоксильована, етанол безводний;

Фармакотерапевтична група:Антинеопластичні засоби.
Код АТС:L01CD01 - Паклітаксел
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама