Предизин таблетки інструкція по застосуванню

Предизин таблетки фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Предизин таблетки, в/плів. обол., прол./д. по 35 мг №60 (10х6)
Виробник:
Реєстрація:
UA/11298/01/01 від 20.01.2021
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: триметазидин;

1 таблетка містить триметазидину 35 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль прежелатинізований, гіпромелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, спирт полівініловий, тальк, титану діоксид (E 171), макрогол, лецитин (соєвий), заліза оксид червоний (E 172), заліза оксид жовтий ( E 172), заліза оксид чорний (E 172).

Виробник:

ВАТ «Гедеон Ріхтер»

Місцезнаходження виробника:

Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина.

Вул. кн. Ю. Понятовського, 5, Гродзиськ Мазовецький, 05-825, Польща.

Вул. Куза Воде, 99-105, Тиргу-Муреш, жудець Муреш, 540306, Румунія.

Місцезнаходження заявника.

Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина.

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування захворювань серця. Інші кардіологічні засоби

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Механізм дії.

Завдяки збереженню енергетичного метаболізму у клітинах, які потерпають від гіпоксії або ішемії, триметазидин запобігає зменшенню рівня внутрішньоклітинного АТФ, забезпечуючи тим самим належне функціонування іонних насосів i трансмембранного натрiєво-калiєвого потоку при збереженні клітинного гомеостазу.

Триметазидин пригнічує β-окислення жирних кислот, блокуючи довголанцюгову 3-кетоацил-КоА тіолазу і тим самим посилюючи окислення глюкози. У клітинах в умовах ішемії процес отримання енергії шляхом окислення глюкози потребує менше кисню порівняно з процесом отримання енергії шляхом β-окислення жирних кислот. Посилення процесу окислення глюкози оптимізує енергетичні процеси у клітинах та відповідно підтримує достатній енергетичний метаболізм при ішемії.

Фармакодинамічні ефекти.

У пацієнтів з ішемічною хворобою серця триметазидин діє як метаболічний агент, підтримуючи внутрішньоклітинні концентрації високоенергетичних фосфатів у міокарді. Антиішемічні ефекти досягаються без супутніх гемодинамічних ефектів.

Клінічна ефективність та безпека

Відомі клінічні дослідження показали ефективність і безпеку триметазидину при лікуванні пацієнтів з хронічною ішемічною хворобою серця в режимі моно- або комплексної терапії з іншими антиангінальними лікарськими засобами.

У пацієнтів зі стенокардією триметазидин:

Фармакокінетика.

Після перорального застосування максимальна концентрація спостерігається через 5 годин.

Через 24 години концентрація у плазмі крові відповідає ≥75 % від максимальної і зберігається ще протягом 11 годин.

Рівноважний стан досягається не пізніше 60 годин. Час прийому їжі не впливає на фармакокінетичні характеристики препарату Предизин®.

Уявний об’єм розподілу становить 4,8 л/кг (що свідчить про хороший розподіл препарату в тканинах); триметазидин слабко зв’язується з білками плазми крові (значення, визначене in vitro, становить 16 %.). Триметазидин виділяється в основному з сечею, головним чином у незміненому вигляді.

Середній період напіввиведення препарату Предизин® становив 7 годин у молодих здорових добровольців і 12 годин — в осіб віком від 65 років.

Загальний кліренс являє собою суму переважного ниркового кліренсу, безпосередньо пов’язаного з кліренсом креатиніну і меншою мірою — печінкового кліренсу, що знижується з віком.

Особливі групи пацієнтів

Пацієнти літнього віку.

У пацієнтів літнього віку загальний кліренс зменшується через вікове зниження функції нирок. Популяційний фармакокінетичний аналіз показав, що фармакокінетика триметазидину значною мірою не залежить від віку. Експозиція зросла тільки в 1,1 та 1,4 раза у добровольців віком від 55 до 65 років та від 75 років відповідно, що не потребує корекції дозування.

У пацієнтів літнього віку проблем з безпеки не спостерігалося порівняно з населенням у цілому.

Порушення функції нирок.

Концентрація триметазидину в крові збільшується приблизно в 2 рази у пацієнтів з помірною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну - 30—60 мл/хв) після застосування 1 таблетки триметазидину 35 мг 1 раз на добу та в середньому у 3,1 раза у пацієнтів із тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну < 30 мл/хв) після застосування однієї таблетки триметазидину 35 мг через день порівняно зі здоровими добровольцями з нормальною функцією нирок (див. розділи «Спосіб застосування та дози» та «Протипоказання»).

У цій популяції проблем з безпеки не спостерігалося порівняно з населенням у цілому.

Показання до застосування:

Дорослим триметазидин показаний для додаткового симптоматичного лікування стабільної стенокардії за умови недостатньої ефективності чи непереносимості антиангінальних препаратів першої лінії.

Протипоказання:

  • Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої допоміжної речовини (див. розділ «Склад»);
  • відома гіперчутливість до продуктів із сої або арахісу;
  • хвороба Паркінсона, синдром паркінсонізму, тремор, синдром «неспокійних ніг» та інші рухові розлади, що мають відношення до вищезазначеного;
  • тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну < 30 мл/хв).

Особливості застосування:

Через відсутність клінічного досвіду не рекомендовано застосовувати препарат при тяжкому порушенні функції печінки.

Цей лікарський засіб не призначений для купірування нападів стенокардії, а також для стартової терапії нестабільної стенокардії або інфаркту міокарда, на стадії догоспітального лікування або у перші дні після госпіталізації.

При нападі стенокардії слід провести повторну оцінку стану коронарних судин та відкоригувати лікування.

Триметазидин може спричинити або погіршити симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), які слід регулярно перевіряти, особливо у пацієнтів літнього віку. У сумнівних випадках пацієнтів слід направляти для спеціального обстеження до невролога.

При появі таких рухових порушень як симптоми паркінсонізму, синдром «неспокійних ніг», тремор і нестійкість ходи, застосування триметазидину слід припинити. Такі симптоми виникають рідко і зазвичай минають після припинення застосування препарату. У більшості пацієнтів симптоми повністю зникають протягом 4 місяців після відміни триметазидину. Якщо вони зберігаються довше 4 місяців після припинення застосування препарату, необхідна консультація невролога.

Можливі падіння, пов’язані з нестійкістю ходи або артеріальною гіпотензією, особливо у пацієнтів, які приймають гіпотензивні препарати (див. розділ «Побічні реакції»).

Слід дотримуватися обережності, призначаючи триметазидин пацієнтам, у яких можна очікувати більш високу експозицію препарату:

  • при помірному порушенні функції нирок (див. розділи «Фармакокінетика» та «Спосіб застосування та дози»);
  • пацієнтам віком від 75 років (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Соя

Препарат Предизин® містить лецитин соєвий.

Цей лікарський засіб не слід застосовувати пацієнтам з алергією на арахіс або сою.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність

Дані щодо застосування триметазидину вагітним жінкам відсутні. Дослідження на тваринах не виявили прямого або непрямого небезпечного впливу на вагітність, ембріо-фетальний розвиток, пологи або постнатальний розвиток. У якості запобіжного заходу рекомендовано уникати застосування цього лікарського засобу у період вагітності.

Годування груддю

Невідомо, чи проникає триметазидин або його метаболіти у грудне молоко. Не можна виключити ризик для новонароджених/немовлят, тому застосування препарату Предизин® у період годування груддю не рекомендоване.

Фертильність

Дослідження репродуктивної токсичності не виявили впливу на фертильність самок або самців щурів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Триметазидин не впливає на гемодинаміку, проте у постмаркетинговій практиці були зафіксовані випадки запаморочення і сонливості (див. розділ «Побічні реакції»), що можуть вплинути на здатність керувати автомобілем або на роботу з іншими механізмами.

Діти:

Безпеку та ефективність застосування триметазидину дітям віком до 18 років не вивчали. Дані відсутні.

Спосіб застосування та дози:

Спосіб застосування

Для перорального застосування.

Дозування

1 таблетка 35 мг триметазидину 2 рази на добу (1 таблетка вранці і 1 таблетка ввечері) під час вживання їжі.

Особливі групи пацієнтів

Порушення функції нирок

Для пацієнтів з помірним порушенням функції нирок (кліренс креатиніну 30-60 мл/хв), (див. розділи «Фармакокінетика» та «Особливості застосування») рекомендована доза становить 1 таблетку 35 мг на добу вранці під час їди.

Літній вік

У пацієнтів літнього віку може бути підвищена експозиція триметазидину через вікове зниження функції нирок (див. розділ «Фармакокінетика»). Пацієнтам з помірним порушенням функції нирок (кліренс креатиніну 30-60 мл/хв), (див. розділи «Фармакокінетика» та «Особливості застосування») рекомендована доза: 1 таблетка 35 мг на добу вранці під час їди. Пацієнтам літнього віку необхідно уважно титрувати дозу.

Передозування:

Кількість даних щодо передозування триметазидином обмежена. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Побічні реакції зазначено нижче відповідно до визначеної частоти: дуже часті (≥ 1/10); часті (≥ 1/100 до < 1/10); нечасті (≥ 1/1000 до < 1/100); поодинокі (≥ 1/10000 до < 1/1000); рідкісні (< 1/10000); частота невідома (не може бути визначена згідно з наявною інформацією).

Класи систем органів

Частота

Побічна реакція

3 боку нервової системи

Часті

Запаморочення, головний біль

Частота невідома

Екстрапірамідальні симптоми (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), нестійкість ходи; синдром «неспокійних ніг» та інші рухові розлади, що зазвичай минають після припинення лікування

Частота невідома

Порушення сну (безсоння, сонливість)

З боку органів слуху та вестибулярного апарату

Частота невідома

Вертиго

3 боку серця

Поодинокі

Пальпітація, екстрасистолія, тахікардія

3 боку судин

Поодинокі

Артеріальна гіпотензія, ортостатична гіпотензія, що може бути асоційована з нездужанням, запамороченням або падінням, особливо, у пацієнтів, які приймають гіпотензивні засоби, почервоніння обличчя

3 боку шлунково-кишкового тракту

Часті

Діарея, нудота та блювання, біль у животі, диспепсія

Частота невідома

Запор

3 боку шкіри та підшкірної тканини

Часті

Висипання, свербіж, кропив’янка

Частота невідома

Гострий генералізований екзантематозний пустульозний висип (AGEP), ангіоневротичний набряк

Загальні порушення

Часті

Астенія

3 боку системи крові та лімфатичної системи

Частота невідома

Агранулоцитоз, тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура

З боку печінки та жовчовивідних шляхів

Частота невідома

Гепатит

Повідомлення про підозрювані побічні реакції.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу має важливе значення. Це дає змогу проводити безперервний моніторинг співвідношення користь/ризик застосування лікарського засобу. Медичним працівникам слід звітувати про будь-які підозрювані побічні реакції за допомогою державної системи оповіщення про небажані реакції.

Лікарська взаємодія:

Про взаємодію з іншими лікарськими засобами не повідомляли.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі нижче 25 °С. Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від впливу вологи.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 60 (10 × 6) таблеток у блістерах, у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

Заявник

ВАТ Гедеон Ріхтер.

Місцезнаходження заявника

Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Предизин таблетки
Виробник:ВАТ «Гедеон Ріхтер»
Форма випуску:

По 60 (10 × 6) таблеток у блістерах, у картонній упаковці.

Реєстраційне посвідчення:UA/11298/01/01 від 20.01.2021
Міжнародне непатентоване найменування:Trimetazidine
Умови відпуску:

За рецептом.

Склад:

діюча речовина: триметазидин;

1 таблетка містить триметазидину 35 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль прежелатинізований, гіпромелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, спирт полівініловий, тальк, титану діоксид (E 171), макрогол, лецитин (соєвий), заліза оксид червоний (E 172), заліза оксид жовтий ( E 172), заліза оксид чорний (E 172).

Фармакотерапевтична група:Засоби для лікування захворювань серця. Інші кардіологічні засоби
Код АТС:C01EB15 - Триметазидин
Заявник:ВАТ «Гедеон Ріхтер»
Адреса заявника:Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
Чи можна лікувати зубну інфекцію за допомогою антибіотиків: стоматологи
Неправильне лікування зубної інфекції може призвес...
5 домашніх методів, які зменшать варикозне розширення вен
Варикозне розширення вен, або варикоз, — це стан, ...
Реклама