Провірсан інструкція по застосуванню

Провірсан фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Провірсан таблетки по 200 мг №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3170/01/01 від 25.05.2005. Наказ № 230 від 25.05.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить ацикловіру 200 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна,карбоксиметилкрохмалю натрієва сіль, коповідон, магнію стеарат, полісорбат 80.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі, круглі, пласкі таблетки діаметром 12 мм, з одного боку канавка, що ділить їх навпіл ;

Виробник:

Про. Мед. ЦС, Прага а.т., Чеська Республіка

Фармакотерапевтична група:

Противірусні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. ПРОВІРСАН - противірусний препарат, який є синтетичним нуклеозидним аналогом деоксигуанозину з селективною дією на віруси герпесу. Препарат селективно концентрується в інфікованій вірусом клітині, взаємодіє з вірусною тимідинкіназою і послідовно фосфорилюється в ацикловіртрифосфат. Ацикловіртрифосфат блокує синтез вірусної ДНК- полімерази, включається замість деоксигуанозину в ДНК вірусів і пригнічує реплікацію. ПРОВІРСАН ефективний для лікування і профілактики інфекцій викликаних вірусом герпесу (Неrpes simplex) І і II типів, вірусів, що викликають вітряну віспу (Varicella), і оперізувального лишаю (Herpes zoster). Фармакокінетика. Абсорбція ПРОВІРСАНУ при прийомі через рот 15-30%. Максимальна концентрація в плазмі крові спостерігається через 1,5-2 години. В крові незначна частина препарату (9-33%) зв'язується білками плазми. Період половинного виведення 2-3 години. Для препарату характерна добра проникність у всі органи і тканини, включаючи шкіру і мозок (в спинномозковій рідині - 50% плазматичної концентрації ацикловіру). Концентрація препарату в нирках вдесятеро вища ніж в плазмі крові. Ацикловір проникає через плацентарний бар'єр. Накопичується в материнському молоці.Терапевтичний діапазон концентрацій ПРОВІРСАНУ в плазмі становить 2,0-0,5мг/л.Більша частина дози ПРОВІРСАНУ виводиться нирками шляхом клуб очкової фільтрації і канальцевої секреції в незмінному стані (84%) і у формі метаболіту 9-карбоксиметоксиметилгуанін (14%), який не є фармакологічно активним.Приблизно 2% препарату виводиться з калом. На фоні хронічної ниркової недостатності період напіввиведення збільшується до 20 годин.

Показання до застосування:

Ацикловір використовується для лікування і профілактики первинних і рецидивуючих герпетичних уражень шкіри і слизових оболонок (в т.ч. генітальний герпес), герпетичних уражень хворих на імунодефіцит (СНІД, стан після трансплантації кісткового мозку), оперізувального лишаю, вітряної віспи, герпетичного кератиту.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до ацикловіру або іншого компонента препарату. Під час вагітності ацикловір призначають у разі наявності особливо вагомих причин. В період грудного вигодування препарат приймати не можна. Дитячий вік до 2 років.

Особливості застосування:

У хворих з порушенням функції нирок доза може бути зменшена до 1 таблетки (200 мг) двічі на день з 12- годинними інтервалами.Безпека та ефективність ацикловіру у дітей віком до 2 років не встановлені.При необхідності застосування препарату ПРОВІРСАН жінкам, які годують груддю, необхідно припинити грудне вигодовування на період лікування.При лікуванні герпетичної інфекції статевих органів варто утримуватись від статевих контактів.При прийомі високих доз препарату рекомендується вживати велику кількість рідини.

Спосіб застосування та дози:

Лікування слід призначати якомога раніше, тобто відразу після появи перших ознак хвороби. Дозу і кратність прийому встановлює і коригує лікар індивідуально. При інфекуванні вірусом Herpes simplex дорослим і дітям у віці від 2 років призначають по 200 мг 5 разів на добу через 4 години з постійною відміною однієї нічної дози протягом 5 днів. При захворюванні на оперізувальний лишай дорослих ПРОВІРСАН призначають по 800 мг (4 таблетки) 5 разів на добу протягом 7-10 діб. При захворюванні на вітряну віспу препарат призначають дорослим 800 мг (4таблетки) 4 рази на день через кожні 6 годин з постійною відміною однієї нічної дози протягом 7-10 діб. Дітям віком від 2 років доза становить 20 мг/кг 4 рази на день. Дітям з масою тіла більше 40 кг призначають таку саму дозу, як і дорослим.Для профілактики призначають 200 мг 4 рази на день через кожні 6 годин. У хворих з порушенням функції нирок доза може бути зменшена. Препарат приймають під час їжі, або відразу після прийому їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Передозування:

Не зареєстровано випадків передозування під час перорального прийому ацикловіру. При появі ознак передозування потрібне симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Звичайно препарат добре переноситься хворим. Іноді мають місце симптоми перехідного характеру: шкірні висипи, біль в ділянці живота, нудота, блювання, пронос, тремтіння, стан розгубленості, запаморочення, сонливість, втомлюваність, дуже рідко - галюцинації.

Лікарська взаємодія:

Пробенецид подовжує період елімінації ПРОВІРСАНУ. Одночасне використання з ацикловіром нефротоксичних препаратів підвищує ризик ушкодження функції нирок.

Термін придатності:

Зберігати в сухому, темному, недосяжному для дітей місці при температурі 15-25°С. Термін придатності - 3 роки з дати виготовлення.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки по 10 у блістері, 3 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: асісlоvіr; 2-аміно-9-[(2-гідроксіетокси)метил]-1.9-дигідро-6Н-пурин-6-он;Форма випускуТаблетки.АдресаTelcska 1, 140 00 Praha 4, Czech Republic. Чеська Республіка.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D06BB03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Провірсан
Виробник:Про. Мед. ЦС, Прага а.т., Чеська Республіка
Форма випуску: Таблетки по 10 у блістері, 3 блістери в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3170/01/01 від 25.05.2005. Наказ № 230 від 25.05.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Aciclovir
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить ацикловіру 200 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна,карбоксиметилкрохмалю натрієва сіль, коповідон, магнію стеарат, полісорбат 80.

Фармакотерапевтична група:Противірусні засоби.
Код АТС:D06BB03 - Ацикловір
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама