Терапін інструкція по застосуванню

Терапін фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Терапін таблетки, в/плів. обол., по 325 мг №100 у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6485/01/01 від 25.05.2007. Наказ № 263 від 25.05.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Виробник:

Сагмел, Інк., США

Фармакотерапевтична група:

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Терапін має аналгезуючу, протизапальну, жарознижувальну активність. Ці ефекти, головним чином, пов’язані з пригніченням синтезу простагландинів. Внаслідок цього підвищується стійкість гіпоталамічних центрів терморегуляції до пірогенних впливів, зменшується сенсибілізуючий вплив простагландинів на чутливі нервові закінчення, що призводить до зниження їх чутливості до медіаторів болю. Аналгезуючий ефект препарату пов'язаний також з гальмуючим впливом ацетилсаліцилової кислоти на центри больової чутливості; виявляється цей ефект при головному, м’язово-суглобовому, зубному болю, невралгіях, невритах.Протизапальна дія ацетилсаліцилової кислоти пов’язана зі зменшенням синтезу простагландинів класу Е в тканинах та гістаміну, серотоніну, кінінів, що призводить до звуження кровоносних судин у вогнищі запалення; також пов’язана зі зменшенням енергозабезпечення вогнища запалення, гальмуванням вільнорадикальних реакцій, стабілізацією мембран лізосом, що призводить до гальмування клітинної реакції на будь-яке подразнення. Препарат запобігає денатурацію білків; має антикомплементарну активність, інгібує активність фосфодіестерази та підвищує концентрацію внутрішньоклітинного циклічного АМФ, має антигіалуронідазну дію. Антиагрегантний ефект ацетилсаліцилової кислоти пов’язаний з необоротним пригніченням синтезу тромбоксану А2. Препарат зменшує також концентрацію протромбіну в плазмі крові. Ацетилсаліцилова кислота у великих дозах блокує також циклооксигеназу ендотеліальних клітин, в яких синтезується простациклін, що має антиагрегантну активність. Однак циклооксигеназа ендотеліальних клітин менш чутлива до ацетилсаліцилової кислоти і блокується оборотно, чим обмежується прогресування та розповсюдження вогнища запалення.Фармакокінетика. Ацетилсаліцилова кислота в дозі 1-10 мг/кг маси тіла на добу абсорбується в травному каналі задовільно і швидко. Одночасне застосування її з їжею гальмує цей процес. Під час абсорбції спостерігається пресистемна елімінація Терапіну в стінці кишок і печінці, де відбувається деацетилювання. Максимальний рівень концентрації в плазмі крові досягається протягом 10 - 20 хвилин. Ступінь зв’язування з білками залежить від концентрації і становить 49 - 70%. Біотрансформація Терапіну відбувається в печінці, де утворюється саліцилова кислота та її гліцинкон’югат; гентизинова кислота та її гліцинкон’югат. Метаболіти ацетилсаліцилової кислоти екскретуються переважно нирками. Період напіввиведення складає близько 20 хвилин. Швидкість виведення залежить від дози. При підвищенні дози період напіввиведення може досягти 15 - 30 годин, особливо у хворих з порушенням функції нирок.

Показання до застосування:

Підвищена температура тіла, головний, м’язовий або суглобовий біль. Підвищений ризик інфаркту міокарду або тромбозів кровоносних судин.

Протипоказання:

Підвищена індивідуальна чутливість до ацетилсаліцилової кислоти та інших саліцилатів; виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, порушення зсідання крові (гіпопротромбінемія, дефіцит вітаміну К, гемофілія); виражена анемія, I та III триместр вагітності, період лактації. Не призначати дітям та підліткам до 12 років для лікування симптомів вітряної віспи або грипу через небезпеку виникнення синдрому Рейе.

Особливості застосування:

Хворим бронхіальною астмою слід проконсультуватися з лікарем про можливість систематичного прийому препарату. Дітям та підліткам з захворюваннями, які супроводжуються гіпертермією, ацетилсаліцилову кислоту бажано застосовувати тільки при неефективності інших препаратів.В II триместрі вагітності можливий разовий прийом по суворим показанням.

Спосіб застосування та дози:

Для дорослих та дітей від 12 років по 1-2 таблетки 3-4 рази на добу, після їди. Тривалість прийому 3-5 днів або за призначенням лікаря. Для профілактики інфаркту та інсульту – по 1 таблетці кожний день.

Передозування:

При використанні ацетилсаліцилової кислоти в дозах, які перевищують максимально допустимі, спостерігається нудота, блювання, діарея, шум у вухах, порушення координації рухів, розлади свідомості.

Побічні дії:

При прийомі натще можуть виникнути нудота, блювання, болі в ділянці шлунка. В окремих випадках можливе пошкодження слизової оболонки шлунка у вигляді так званих „аспіринових виразок”, помітних або прихованих шлункових кровотеч, виникнення анемії. Алергічні реакції: шкірний висип, бронхоспазм.

Лікарська взаємодія:

Слід враховувати, що під впливом ацетилсаліцилової кислоти, підсилюється дія антикоагулянтів (похідні кумарину, гепарину та ін.), гіпоглікемічних препаратів (похідні сульфанілсечовини), підвищується небезпека шлункових кровотеч при одночасному застосуванні кортикостероїдів, підсилюється побічна дія метотрексату. Дещо послаблюється дія фуросеміду, урикозурічних засобів, спиринолактону. Препарати, які містять ацетилсаліцилову кислоту, здатні знижувати ефект протиподагричних засобів.

Термін придатності:

В сухому, темному, недоступному для дітей місці, при температурі 15-25ºС. Термін зберігання – 3 роки.Умови відпустки. Без рецепта.

Форма випуску / упаковка:

По 100 таблеток у флаконах.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Терапін
Виробник:Сагмел, Інк., США
Форма випуску: По 100 таблеток у флаконах.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6485/01/01 від 25.05.2007. Наказ № 263 від 25.05.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Acetylsalicylic acid
Умови відпуску:Без рецепту.
Фармакотерапевтична група:Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.
Код АТС:B01AC06 - Кислота ацетилсаліцилова
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама