Україн інструкція по застосуванню

Україн фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Україн розчин д/ін., 5 мг/5 мл по 5 мл в амп. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9110/01/01 від 11.11.2008. Наказ № 788 від 14.11.2011
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 ампула містить: 5 мг похідного алкалоїдів чистотілу великого і тіофосфорної кислоти;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора рідина світло-жовтого кольору, без запаху.

Виробник:

ЦДМ Лявуазьє, Франція

Фармакотерапевтична група:

Алкaлoїди pocлиннoгo пoxoджeння та інші препарати природного походження.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Дослідження in vitro Національного протиракового інституту США (National Cancer Institute, Bethesda, Maryland, USA) показали, що УКРАЇН чинить не лише цитостатичну, але й цитолітичну дію проти всіх 60 видів ракових клітинних культур людини, використаних в експерименті (рак головного мозку, яєчників, товстої кишки, нирок, дрібно- і недрібноклітинний рак легень, меланома, лейкемія і лімфома). Дослідження Ульмського Університету (Ульм, Німеччина) виявили, що УКРАЇН викликає апоптоз у культурах раку підшлункової залози Jurkat, THP-1, MIA PaCa2, BxPC3 i AsPC1 після зупинки клітинного циклу в про- і метафазі шляхом стабілізації мономерного тубуліну, при цьому досліди на нормальних периферичних мононуклеарах не виявили різниці в частоті виникнення апоптозу та фазах клітинного циклу. Ці та інші нещодавно проведені дослідження вказують на те, що УКРАЇН вибірково викликає апоптоз, не завдаючи шкоди нормальним клітинам. Фармакокінетика. Протягом кількох хвилин після внутрішньовенного введення УКРАЇН накопичується в пухлинній тканині, звідки він повільно (протягом 2-3 тижнів) виводиться нирками. Експериментальні дослідження на тваринах свідчать про те, що УКРАЇН має здатність проникати крізь гематоенцефалічний бар’єр. Пілотне дослідження на здорових добровольцях дало наступні фармакокінетичні показники: площа під кривою (AUC) - 24,70 мг·хв/л, період напіврозпаду (t1/2) - 27,55 хв, середній об’єм розподілу (Vd) - 27,93 л, кліренс (Cl) - 817 мл/хв.

Показання до застосування:

Колоректальні карциноми, рак підшлункової залози, молочної залози, сечового міхура, простати, яєчників, шийки матки та ендометрія, плоскоклітинний рак, дрібно- і недрібноклітинний рак легенів, злоякісні пухлини ЛОР-органів, яєчок, саркоми, злоякісна меланома, злоякісні лімфоми.

Протипоказання:

Вагітність. Фебрильні стани. Об`ємні процеси в центральній нервовій системі внаслідок можливих ускладнень підлягають виключно стаціонарному лікуванню і особливо ретельному спостереженню. УКРАЇН не слід вводити одночасно з кортикостероїдами чи іншими імуносупресорами, оскільки це нейтралізує його імуностимулюючу дію. Онкологічні пацієнти в термінальній стадії захворювання з вираженою кахексією.

Особливості застосування:

Вводити повільно! Швидкість ін`єкції не повинна перевищувати 5 мл/хв. УКРАЇН не можна змішувати з іншими ін`єкційними чи інфузійними розчинами. У дослідженнях І фази з високими дозами препарату УКРАЇН на здорових добровольцях були випробувані дози 5-50 мг на ін`єкцію. Всіма добровольцями препарат переносився добре. При проведенні лікування препаратом УКРАЇН, особливо внаслідок дезінтеграції великих пухлин, може відбуватися інтоксикація продуктами розпаду, яка проявляється сильними побічними явищами (див. ”Побічна дія”), свербежем і шкірними висипами. Пацієнти з нирковою недостатністю підлягають особливо ретельному спостереженню. У таких випадках треба збільшити паузи між ін`єкціями. При застосуванні препарату УКРАЇН для лікування пухлин центральної нервової системи слід враховувати можливість підвищення внутрішньочерепного тиску внаслідок об`ємних процесів і пов`язане з цим погіршення стану пацієнта. Під час проведення лікування та в період після нього рекомендується вести спокійний спосіб життя і утримуватися від паління та вживання алкоголю. Раціональне харчування, відповідні дози вітамінів та мікроелементів можуть сприяти лікуванню. Слід уникати стресів, оскільки викид адреналіну несприятливо позначається на дії препарату УКРАЇН. Принаймні під час перших курсів лікування пацієнт, по можливості, повинен взяти відпустку. Під час лікування слід уникати всіх додаткових видів фізичної активності, таких як спорт.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Хоча до цього часу не виявлено ніякої ембріотоксичної дії препарату УКРАЇН, його не слід застосовувати під час вагітності. Під час терапії препаратом УКРАЇН та після неї слід подбати про надійну контрацепцію. Це стосується пацієнтів як жіночої, так і чоловічої статі. Якщо після закінчення лікування з`явиться бажання мати дитину, спочатку потрібно обов`язково звернутися за генетичною консультацією. Не відомо, чи потрапляє УКРАЇН в материнське молоко, тому слід уникати годування груддю під час лікування препаратом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

УКРАЇН може вплинути на концентрацію уваги та реакцію пацієнта (здатність до обслуговування машин і механізмів та до активної участі в русі транспорту). Це слід особливо пам’ятати при виконанні всіх робіт, які вимагають швидкості реакцій та підвищеної уваги. Пацієнт повинен бути належним чином про це поінформований.

Діти:

Із-за відсутності досвіду застосування препарату у дітей, не рекомендується застосовувати його у пацієнтів цієї вікової категорії.

Спосіб застосування та дози:

Препарат вводиться внутрішньовенно. При ускладненому венозному доступі препарат можна вводити внутрішньом`язово. Експериментальні дослідження показали, що малі дози препарату (5 мг) чинять імуномодулюючу дію, великі (20 мг) – цитотоксичну. Оскільки після ін`єкції УКРАЇН швидко накопичується в пухлинній тканині і має різний вплив на імунну систему пацієнтів, при його застосуванні доза визначається не з розрахунку на масу чи площу поверхні тіла, а підбирається індивідуально, залежно від імунного статусу пацієнта. Разова доза залежить від маси пухлини, швидкості її росту, ступеня інвазії, стану імунної системи і становить від 5 до 20 мг. Ін`єкції здійснюються зазвичай двічі на тиждень протягом 5 тижнів з наступною паузою 1-2 тижні. Можуть бути застосовані інші схеми лікування. Для визначення оптимального в кожному випадку дозування слід розпочинати з разової дози 5 мг. Якщо спостерігається реакція на введення препарату (див. ”Побічна дія”), доза залишається сталою. Якщо реакція на введення препарату припиняється або ж не настає взагалі, наступного дня разову дозу підвищують на 5 мг і т. д. до найвищої разової дози 20 мг і проводять ретельне спостереження. Є свідчення успішного застосування такої схеми: 5 мг і 20 мг по черзі двічі на тиждень. Лікування повинно проводитися не лише до повної ремісії пухлини, а й до зникнення реакції на введення препарату, проте воно повинно складатися не менше як з 9 курсів. Після цього повинні бути проведені щонайменше 6 курсів лікування з паузами між окремими серіями 2-4 місяці. Комбіноване лікування Курси лікування препаратом УКРАЇН можуть проводитися як безпосередньо перед операцією, так і після неї. Одночасне локальне застосування променевої терапії не впливає на схему дозування. УКРАЇН може бути застосований як у поєднанні з хіміотерапією, так і ад’ювантно.У багатьох випадках попереднє застосування препарату УКРАЇН може суттєво полегшити оперативне втручання шляхом відмежування і/або зменшення розміру пухлини. Після операції лікування повинно бути продовжено.

Передозування:

Випадки передозування не відомі. Клінічні дослідження показали, що разова доза 50 мг і загальна доза 3500 мг (отримана протягом 3 років) не спричиняють жодних ознак непереносимості.

Побічні дії:

Дослідження на здорових добровольцях не виявили будь-якої побічної дії препарату. Симптоми, які з`являються в онкологічних пацієнтів під час лікування, можна визначити як супутні явища терапії, спричинені продуктами розпаду пухлини. Вони зникають, якщо настає повна ремісія захворювання. Після перших ін`єкцій можуть спостерігатися нижчезазначені супутні явища. Місцеві: почервоніння, набряк і біль у місці ін`єкції при внутрішньом`язовому введенні. Загальні: запаморочення, депресії, порушення сну, втома, неспокій, розбитість, апатія, спрага, підвищення діурезу, парестезії, свербіж, відчуття тепла в тілі, печіння, тягнучі або колючі болі в ділянці пухлини, посилене потовиділення. На початку лікування іноді спостерігається легка нудота. Можливий також тимчасовий набряк пухлини і/або її ущільнення. Ці супутні явища мають індивідуальний характер і вказують на ефективність лікування. Вони згасають у міру зменшення пухлини. Навіть якщо пухлину не вдається більше виявити, лікування повинно бути продовжене до повного зникнення цих супутніх явищ.

Лікарська взаємодія:

Протидіабетичні препарати, які містять сірку (наприклад, похідні сульфонілсечовини), можуть викликати гіпоглікемію і непритомність, серцеві глікозиди – порушення серцевого ритму і провідності, сульфоніламіди можуть втрачати свою дію. Досліди на тваринах виявили послаблення фармакологічної дії морфіну та його похідних при одночасному застосуванні препарату УКРАЇН. Тому слід ретельно зважити можливість призначення аналгетиків цієї групи. Не виключена взаємодія із седативними, протиепілептичними та іншими препаратами.

Термін придатності:

4 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °C у захищеному від світла місці.

Форма випуску / упаковка:

По 1 ампулі на 5 мл у картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьУКРАЇН не можна змішувати з іншими ін`єкційними чи інфузійними розчинами. ЗаявникНовіцкі Фарма. МісцезнаходженняMargaretenstrasse 7, A-1040 Vienna,
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Україн
Виробник:ЦДМ Лявуазьє, Франція
Форма випуску: По 1 ампулі на 5 мл у картонній пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9110/01/01 від 11.11.2008. Наказ № 788 від 14.11.2011
Міжнародне непатентоване найменування:Mono
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 ампула містить: 5 мг похідного алкалоїдів чистотілу великого і тіофосфорної кислоти;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Алкaлoїди pocлиннoгo пoxoджeння та інші препарати природного походження.
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама