Упсавіт Вітамін С інструкція по застосуванню

Упсавіт Вітамін С фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Упсавіт Вітамін С таблетки д/жув. по 500 мг №15 у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4503/01/01 від 18.05.2006. Наказ № 289 від 18.05.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 23.03.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1таблетка містить 0,500 г аскорбінової кислоти (у формі аскорбінової кислоти - 0,250 г і натрію аскорбату- 0,285 г, що еквівалентно 0,250 г аскорбінової кислоти);допоміжні речовини: манітол, рибофлавіну натрію фосфат, аспартам, тальк, магнію стеарат, ароматизатор апельсиновий.

Основні фізико-хімічні властивості:

світло-жовта плоска таблетка зі скошеними краями і характерним апельсиновим запахом та смаком;

Виробник:

Брістол-Майєрс Сквібб, Франція

Фармакотерапевтична група:

Периферичні вазодилататори. Пентоксифілін.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Вітамін С (або аскорбінова кислота) відіграє важливу роль у життєдіяльності організму. Маючи сильно виражені відновні властивості, він бере участь у регулюванні окисно-відновних процесів, вуглеводного обміну, згортанні крові, регенерації тканин, утворенні стероїдних гормонів. Однію з важливих фізіологічних функцій вітаміну С є співучасть у синтезі колагену і проколагену та нормалізації проникності капілярів. Однак організм не здатний самостійно виробляти вітамін С, і потреби організму в ньому можуть бути забезпечені тільки за рахунок зовнішніх джерел. За певних умов потреба у вітаміні С може збільшуватися, наприклад у період активного росту, при фізичному чи розумовому перенапруженні, при інфекційних захворюваннях, у тому числі при грипі.Фармакокінетика.Кислота аскорбінова (вітамін С) легко всмоктується у травному каналі. Після всмоктування циркулює в плазмі і концентрується в залозах внутрішньої секреції. У великих кількостях міститься в корковому і мозковому шарах надниркової залози. Вміст аскорбінової кислоти в лейкоцитах і тромбоцитах вище, ніж у плазмі крові. Кислота аскорбінова частково метаболізується до щавлевої кислоти або інших водорозчинних метаболітів, а частково виводиться нирками у незміненому вигляді. Катаболізм кислоти аскорбінової становить 2,2-4,1% від загального її запасу в організмі, що у свою чергу оцінюється в 1 500 мг. Вважається, що цього запасу організму вистачає на 1-1,5 місяці за відсутності вітаміну С в їжі. Екскреція його із сечею починається після насичення депо більше 1 500 мг. У хворих зі зниженими запасами вітамін С може не з’являтись у сечі навіть при введенні у великій кількості внутрішньо чи парентерально. Період напіввиведення кислоти аскорбінової становить від 12,8 до 29,5 доби.

Показання до застосування:

Лікування гіпо- та авітамінозу вітаміну С, для підвищення захисних сил організму у комплексній терапії ОРВІ, грипу; у період одужання після тривалих захворювань, при астенічному стані.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до аскорбінової кислоти або будь-якого компонента препарату. Тромбози і тромбофлебіти. Фенілкетонурія, оскільки препарат містить аспартам. Дитячий вік до 12 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Оскільки вітамін С має легку стимулюючу дію на центральну нервову систему, не рекомендується приймати цей препарат на ніч. Прийом препарату в дозі більше 1 г у деяких осіб може спричинити печію та діарею. При цукровому діабеті вітамін С може впливати на дію реагентів, що використовуються при проведенні аналізів крові і сечі. У зв'язку зі стимулюючим впливом аскорбінової кислоти на утворення кортикостероїдних гормонів при застосуванні у великих дозах потрібен контроль функції нирок і артеріального тиску. При проведенні аналізів слід враховувати, що прийом великих доз препарату (більше 2 г на добу) може негативно вплинути на показники результатів аналізів креатиніну і глюкози.Вагітність та лактація. У період вагітності та лактації при необхідності препарат може призначатися лікарем.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям старше 12 років призначають приймати по 1 таблетці на добу протягом 1 – 2 тижнів. При грипі, доза препарату становить 2 таблетки на добу протягом тижня, надалі - 1 таблетка на добу.Приймати після їди. Таблетку треба розжувати.

Передозування:

Гостре передозування препарату практично неможливо, оскільки неабсорбована аскорбінова кислота швидко виводиться із сечею. Однак при тривалому застосуванні вітаміну С у великих дозах можливе пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, що вимагає контролю стану останньої.

Побічні дії:

При прийомі великих доз (більше 1 г) в окремих випадках можливо виникнення диспептичних розладів або дизуричних явищ, пов'язаних з появою в сечі солей- уратів або оксалатів.

Лікарська взаємодія:

Вітамін С підвищує всмоктування пеніциліну, заліза, зменшує дію гепарину і непрямих антикоагулянтів, збільшує ризик кристалурії при лікуванні саліцилатами. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами. Одночасний прийом вітаміну С і дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо у серцевому м’язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Його можна приймати лише через 2 години після ін’єкції дефероксаміну. Тривалий прийом великих доз аскорбінової кислоти особам, що лікуються дисульфірамом, гальмує реакцію дисульфірам-алкоголь. Великі дози препарату знижують ефективність трициклічних антидепресантів, нейролептиків – похідних фенотіазину, канальцеву реабсорбцію амфетаміну, порушують виведення мексилетину нирками.

Термін придатності:

ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ.Зберігати при температурі не вище 30 °С.Термін придатності – 4 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 15 таблеток у поліпропіленовій тубі; 1 або 2 туби у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назвакислота аскорбінова; Форма випускуТаблетки для жування.Адреса47000 Франція, м. Ажан, авеню Д-ра Жана Брю 304.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A11GA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Упсавіт Вітамін С
Виробник:Брістол-Майєрс Сквібб, Франція
Форма випуску: По 15 таблеток у поліпропіленовій тубі; 1 або 2 туби у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4503/01/01 від 18.05.2006. Наказ № 289 від 18.05.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Ascorbic acid (vit C)
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1таблетка містить 0,500 г аскорбінової кислоти (у формі аскорбінової кислоти - 0,250 г і натрію аскорбату- 0,285 г, що еквівалентно 0,250 г аскорбінової кислоти);допоміжні речовини: манітол, рибофлавіну натрію фосфат, аспартам, тальк, магнію стеарат, ароматизатор апельсиновий.

Фармакотерапевтична група:Периферичні вазодилататори. Пентоксифілін.
Код АТС:A11GA01 - Кислота аскорбінова (вітамін с)
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама