Ваксігрип Тетра інструкція по застосуванню

Ваксігрип Тетра фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ваксігрип Тетра суспензія д/ін. по 0,5 мл у поперед. запов. шпр. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/16141/01/01 від 14.07.2017. Наказ № 798 від 14.07.2017
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

Influenza, inactivated, split virus;склад вакцини Ваксігрип Тетра відповідає рекомендаціям ВООЗ і рішенню Європейського Союзу стосовно складу вакцин проти грипу сезону 2014/2015 для Північної півкулі;1 імунізуюча доза вакцини (0,5 мл) містить:діючі речовини:інактивований спліт-вірус грипу таких штамів*:А/California/7/2009 (H1N1)pdm09-подібний (А/California/7/2009, NYMC X-179A) 15 мкг ГА**A/Texas/50/2012 (H3N2)-подібний штам (A/Texas/50/2012, NYMC X-223A) 15 мкг ГА**B/Massachusetts/2/2012 (лінія Ямагата) 15 мкг ГА**B/Brisbane/60/2008 (лінія Вікторія) 15 мкг ГА**_____________________________________________* культивовані на курячих ембріонах здорових курей** гемаглютиніндопоміжні речовини:буферний розчин (натрію хлорид; натрію гідрофосфат, дигідрат; калію дигідрофосфат; калію хлорид та вода для ін’єкцій).

Виробник:

Санофі Пастер С.А., Франція

Фармакотерапевтична група:

Вакцини проти грипу, інактивовані, розщеплений вірус або поверхневий антиген.

Показання до застосування:

Активна імунізація дорослих та дітей віком від 3 років для профілактики грипу, спричиненого двома підтипами вірусу грипу А та двома типами вірусу грипу В, які містяться в цій вакцині.При проведенні імунізації на території України стосовно схем імунізації, протипоказань та взаємодії з іншими медичними препаратами слід керуватися діючими наказами МОЗ України.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якої діючої речовини та допоміжної речовини (див. розділ Склад) або до будь-якого компонента вакцини, що може бути присутнім у слідовій кількості, таких як компоненти курячих яєць (овальбумін, курячий білок), неоміцин, формальдегід та октоксинол-9. Вакцинацію слід відкласти у разі захворювання, що супроводжується помірним або значним підвищенням температури, або гострого захворювання.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Перед використанням вакцину слід витримати до кімнатної температури, струсити та візуально перевірити. Вакцину не слід використовувати за наявності у суспензії будь-яких сторонніх домішок.

Особливості застосування:

За жодних обставин Ваксігрип Тетра не можна вводити у судинне русло.Як і при застосуванні усіх ін’єкційних вакцин, повинні бути напоготові усі необхідні лікарські засоби для надання невідкладної медичної допомоги у разі розвитку анафілактичної реакції після щеплення та для забезпечення ретельного нагляду. Пацієнти повинні перебувати під медичним наглядом протягом 30 хвилин після введення вакцини.Застосовувати вакцину слід з обережністю особам з тромбоцитопенією або порушенням згортання крові, оскільки після внутрішньом’язового введення у цих осіб можлива кровотеча.Після будь-якої вакцинації або навіть перед нею може виникнути синкопе (непритомність) як психогенна реакція на введення голки. Для запобігання травм внаслідок непритомності та для усунення синкопальних реакцій потрібно дотримуватись відповідних процедур.Вакцина Ваксігрип Тетра призначена для захисту від тих штамів вірусу грипу, з яких ця вакцина виготовлена.Як і всі вакцини, Ваксігрип не може на 100 % захистити всіх щеплених.Імунна відповідь може бути недостатньою у пацієнтів з ендогенною або ятрогенною імуносупресією.Вакцина може містити слідові кількості компонентів курячих яєць (овальбумін, курячий білок), слідові кількості неоміцину, формальдегіду та октоксинолу-9, які використовуються під час процесу виробництва (див. розділ Протипоказання).Одна доза цього лікарського засобу містить:менше 1 ммоль (39 мг)/дозу калію, тобто препарат практично вільний від калію; менше 1 ммоль (23 мг)/дозу натрію, тобто препарат практично вільний від натрію.Застосування у період вагітності або годування груддю.ВагітністьІнактивовані вакцини для профілактики грипу можна застосовувати протягом усього періоду вагітності. Найбільше доступних даних з безпеки є для другого та третього триместрів вагітності порівняно з першим. Проте отримані у різних країнах світу дані щодо застосування інактивованих вакцин для профілактики грипу в період вагітності не свідчать про наявність будь-якого шкідливого впливу, пов’язаного із застосуванням вакцини, на плід та жінку.Даних щодо застосування вакцини Ваксігрип Тетра у вагітних жінок немає.Результати одного дослідження на тваринах із застосуванням вакцини Ваксігрип Тетра не свідчать про прямий або опосередкований шкідливий вплив вакцини на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода або ранній постнатальний розвиток.Годування груддюВаксігрип Тетра можна застосовувати в період годування груддю.ФертильністьДаних щодо впливу вакцини на фертильність у людини немає. Результати одного дослідження на тваринах із застосуванням вакцини Ваксігрип Тетра не свідчать про негативний вплив на фертильність у жінок.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Вплив вакцини Ваксігрип Тетра на здатність керувати транспортними засобами чи працювати з механізмами відсутній або незначний.

Спосіб застосування та дози:

Дозування На підставі клінічного досвіду застосування тривалентної вакцини рекомендується здійснювати щорічну ревакцинацію вакциною для профілактики грипу, враховуючи тривалість імунітету, що забезпечується вакциною, та циркулюючі штами вірусу грипу, що можуть змінюватися з року в рік.Дорослі та діти віком від 3 років: одна доза 0,5 мл.Дітям віком до 9 років, які раніше не вакцинувалися, другу дозу вакцини 0,5 мл потрібно ввести після першої з інтервалом щонайменше 4 тижні.Щеплення проти грипу проводять відповідно до чинного календаря профілактичних щеплень в Україні та згідно з інструкцією про застосування вакцини.Щеплення проводить медичний персонал в кабінетах профілактичних щеплень лікувально-профілактичних закладів. Спосіб застосуванняВакцину слід вводити ін’єкційно внутрішньом’язово або підшкірно.Рекомендованим місцем для внутрішньом’язової ін’єкції є дельтоподібний м’яз. Будь-який невикористаний препарат або відходи повинні бути утилізовані відповідно до вимог чинних нормативних актів України. Запобіжні заходи, яких слід вжити перед приготуванням та введенням вакцини: див. розділ Особливі заходи безпеки.Діти.Ваксігрип Тетра призначається дітям з 3-річного віку (див. розділ Спосіб застосування та дози).Безпека та ефективність застосування вакцини Ваксігрип Тетра дітям віком до 3 років не встановлені.

Передозування:

Задокументованих випадків передозування вакцини Ваксігрип Тетра немає. Повідомлялося про випадки застосування вакцини Ваксігрип у дозі, яка перевищувала рекомендовану (передозування). У випадку повідомлень про побічні реакції отримана інформація узгоджувалася з відомим профілем безпеки вакцини Ваксігрип (див. розділ Побічні реакції).

Побічні дії:

Резюме профілю безпекиБезпеку застосування вакцини Ваксігрип Тетра було оцінено в 5 клінічних випробуваннях, в яких взяли участь 3040 дорослих осіб віком від 18 до 60 років, 1392 особи літнього віку (понад 60 років) та 429 дітей віком від 9 до 17 років, яким було введено одну дозу вакцини Ваксігрип Тетра, та 884 дитини віком від 3 до 8 років, яким було введено одну або дві дози вакцини Ваксігрип Тетра залежно від їхнього анамнезу щодо вакцинації проти грипу.У всіх цих випробуваннях вакциною порівняння була тривалентна інактивована вакцина для профілактики грипу Ваксігрип.Загальний профіль безпеки вакцини Ваксігрип Тетра був порівнянним з профілем безпеки вакцини Ваксігрип.Більшість побічних реакцій, як правило, виникали впродовж перших 3 днів після вакцинації та минали спонтанно впродовж 1 – 3 днів після виникнення. Інтенсивність цих реакцій була легкою.Найбільш частою побічною реакцією після вакцинації, про яку повідомлялось у всіх популяціях, був біль в місці ін’єкції (від 52,8 до 56,5% у дітей віком від 3 до 17 років та у дорослих і 25,8% в осіб літнього віку).Іншими найбільш частими побічними реакціями, про які повідомлялось після вакцинації, були:у дорослих: головний біль (27,8%), міалгія (23%) та нездужання (19,2%); в осіб літнього віку: головний біль (15,6%) та міалгія (13,9%); у дітей віком від 9 до 17 років: міалгія (29,1%), головний біль (24,7%), нездужання (20,3%) та припухлість в місці ін’єкції (10,7%);у дітей віком від 3 до 8 років: нездужання (30,7%), міалгія (28,5%), головний біль (25,7%), припухлість в місці ін’єкції (20,5%), еритема в місці ін’єкції (20,4%), ущільнення в місці ін’єкції (16,4%), озноб (11,2%).Побічні реакції, як правило, спостерігалися менш часто в осіб літнього віку порівняно з дорослими та дітьми віком від 3 до 17 років.Наведені у таблиці 4 і 5 дані підсумовують побічні реакції зареєстровані після застосування вакцини Ваксігрип Тетра в рамках клінічних досліджень. Побічні реакції були розподілені за частотою: дуже часто (≥1/10);часто (від ≥1/100 до <1/10); нечасто (від ≥1/1000 до <1/100); рідко (від ≥1/10 000 до <1/1000); дуже рідко (<1/10 000)Дорослі, у т.ч. особи літнього вікуНаведений нижче профіль безпеки базується на даних, отриманих у 3040 дорослих віком від 18 до 60 років та 1392 осіб літнього віку (понад 60 років). Таблиця 4

ПОБІЧНІ РЕАКЦІЇ ЧАСТОТАЗ боку крові та лімфатичної системиЛімфаденопатія 1 НечастоЗ боку імунної системиГіперчутливість 1, алергічні реакції, такі як еритема, кропив’янка 1, свербіж 2, генералізований свербіж 1, алергічний дерматит 1, ангіоедема 1 РідкоЗ боку нервової системиГоловний біль Дуже частоЗапаморочення 3 НечастоСонливість, парестезія РідкоЗ боку судинГарячі припливи 4 НечастоЗ боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостінняЗадишка 1 РідкоЗ боку шлунково-кишкового трактуДіарея, нудота 5 НечастоЗ боку шкіри та підшкірної клітковиниГіпергідроз РідкоЗ боку опорно-рухового апарату та сполучної тканиниМіалгія Дуже частоАртралгія 1 РідкоЗагальні розлади та реакції в місці введенняНездужання 6 Дуже частоБіль у місці ін’єкціїОзноб, лихоманка 2 ЧастоЕритема в місці ін’єкції, припухлість в місці ін’єкції, ущільнення в місці ін’єкціїПідвищена втомлюваність НечастоЕкхімоз в місці ін’єкції, свербіж в місці ін’єкції, відчуття жару в місці ін’єкціїАстенія, грипоподібне захворювання РідкоДискомфорт в місці ін’єкції 1

1 у дорослих 2 нечасто в осіб літнього віку 3 рідко у дорослих 4 в осіб літнього віку 5 рідко в осіб літнього віку 6 часто в осіб літнього вікуПопуляція педіатричних пацієнтівНаведений нижче профіль безпеки базується на даних, отриманих у 429 дітей віком від 9 до 17 років, яким було введено одну дозу вакцини Ваксігрип Тетра, та 884 дітей віком від 3 до 8 років, яким було введено одну або дві дози вакцини Ваксігрип Тетра залежно від їхнього анамнезу щодо вакцинації проти грипу. Таблиця 5

ПОБІЧНІ РЕАКЦІЇ ЧАСТОТАЗ боку крові та лімфатичної системиТромбоцитопенія 1 НечастоЗ боку психікиПлаксивість 2, неспокій 2 НечастоЗ боку нервової системиГоловний біль Дуже частоЗапаморочення 2 НечастоЗ боку шлунково-кишкового трактуДіарея, блювання 2, біль у верхній частині живота 2 НечастоЗ боку опорно-рухового апарату та сполучної тканиниМіалгія Дуже частоАртралгія 2 НечастоЗагальні розлади та розлади в місці введення препаратуНездужання, озноб 3 Дуже частоБіль в місці ін’єкції, припухлість в місці ін’єкції, еритема в місці ін’єкції 3, ущільнення в місці ін’єкції 3Лихоманка ЧастоЕкхімоз в місці ін’єкціїПідвищена втомлюваність 2 НечастоВідчуття жару в місці ін’єкції 2, свербіж в місці ін’єкції 4

1 повідомлено в однієї дитини віком 3 роки 2 повідомлено в дітей віком від 3 до 8 років3 часто в дітей віком від 9 до 17 роки 4 повідомлено в дітей віком від 9 до 17 роківУ дітей віком від 3 до 8 років профіль безпеки вакцини Ваксігрип Тетра був подібним після першої та другої ін’єкцій.Потенційні побічні реакціїДаних про безпеку післяреєстраційного застосування вакцини Ваксігрип Тетра немає.Однак при застосуванні вакцини Ваксігрип в рамках клінічних випробувань або при її післяреєстраційному застосуванні було повідомлено про нижчезазначені побічні реакції, що можуть виникати і в осіб, яким вводять вакцину Ваксігрип Тетра. Розлади з боку імунної системи Тяжкі алергічні реакції: шок. Алергічні реакції: висип, генералізована еритема.Розлади з боку нервової системиСиндром Гійена-Барре (GBS), неврит, невралгія, судоми, енцефаломієліт.Розлади з боку судинВаскуліт, зокрема пурпура Шенлейна-Геноха, з транзиторним ураженням нирок в деяких випадках.Інші особливі популяції пацієнтівПрофіль безпеки вакцини Ваксігрип Тетра в обмеженої кількості осіб із супутніми захворюваннями, що були включені в клінічні дослідження, не відрізняється від профілю безпеки у загальній популяції. Крім того, результати досліджень вакцини Ваксігрип за участю пацієнтів, яким було здійснено трансплантацію нирки, та серед пацієнтів з бронхіальною астмою, не свідчать про значну відмінність профілю безпеки вакцини Ваксігрип у даних популяціях.Звітність про побічні реакції.Повідомлення про побічні реакції у період після реєстрації лікарського засобу є важливим заходом. Це дає змогу здійснювати безперервний моніторинг співвідношення користь/ризик при застосуванні даного лікарського засобу. Медичним працівникам необхідно повідомляти про будь-які побічні реакції за допомогою системи повідомлень про побічні реакції в Україні. Tермін придатності1 рік.

Лікарська взаємодія:

Жодних досліджень взаємодії з вакциною Ваксігрип Тетра не проводилось.У разі необхідності одночасного застосування ін’єкції потрібно здійснювати в різні місця та використовувати різні голки. Імунологічна відповідь може бути ослабленою в разі проходження імуносупресивної терапії.Після застосування вакцини для профілактики грипу спостерігалися хибнопозитивні результати серологічних тестів за методом імуноферментного аналізу (ELISA) з метою виявлення антитіл до ВІЛ-1 (вірусу імунодефіциту людини 1 типу), вірусу гепатиту С та особливо ТЛВЛ-1 (Т-лімфотропного вірусу людини 1 типу). Використання методики Вестерн-блот (Western Blot) усуває ці транзиторні хибнопозитивні реакції, які можуть бути обумовлені відповіддю IgM, індукованою вакцинацією.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці.Зберігати у холодильнику (2 – 8 °С). Не заморожувати.Зберігати шприц у зовнішній картонній коробці, щоб захистити препарат від світла.Не використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Закінченням терміну придатності вважається останній день місяця, вказаного на упаковці.

Форма випуску / упаковка:

Суспензія для ін’єкцій по 0,5 мл у попередньо заповненому шприці з прикріпленою голкою або без голки №1 у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Імунологічні і біологічні властивості

Фармакодинаміка.Механізм дії: Вакцина Ваксігрип Тетра забезпечує активну імунізацію проти чотирьох штамів вірусу грипу (двох підтипів А та двох типів В), що в ній містяться. Вакцина Ваксігрип Тетра індукує продукування гуморальних антитіл проти гемаглютинінів впродовж 2 тижнів. Ці антитіла нейтралізують віруси грипу. Специфічні рівні титрів антитіл, що інгібують гемаглютинацію, після вакцинації інактивованими вакцинами проти вірусу грипу не корелюють із рівнем захисту від захворювання на грип, проте титри антитіл, що інгібують гемаглютинацію, використовуються для вимірювання активності вакцини. В деяких провокативних дослідженнях за участю людей титри антитіл, що інгібують гемаглютинацію, на рівні ≥1:40 асоціювались із захистом від захворювання на грип до 50% осіб.Оскільки віруси грипу постійно змінюються, штами вірусу, що відбираються для вакцини, щорічно переглядаються ВООЗ.Щорічна ревакцинація вакциною Ваксігрип Тетра не досліджувалась. Однак на підставі клінічного досвіду застосування тривалентної вакцини рекомендується здійснювати щорічну вакцинацію проти грипу, враховуючи тривалість імунітету, що забезпечується вакциною, та циркулюючі штами вірусу грипу, що змінюються з року в рік.Порівняння імуногенності вакцин Ваксігрип Тетра та ВаксігрипВ клінічних дослідженнях, в яких взяли участь дорослі віком від 18 до 60 років, особи літнього віку (понад 60 років) та діти віком від 3 до 8 років, оцінювалась не менша ефективність вакцини Ваксігрип Тетра порівняно з вакциною Ваксігрип щодо середнього геометричного значення титрів антитіл, що інгібують гемаглютинацію, на день 21 (для дорослих) та день 28 (для дітей), показника сероконверсії з інгібуванням гемаглютинації (4-кратне збільшення реципрокного титру або зміна від титру, що не визначається [<10], до реципрокного титру на рівні ≥40) та співвідношення середнього геометричного значення титрів антитіл, що інгібують гемаглютинацію (титри після/перед вакцинацією).В одному клінічному дослідженні, проведеному за участю дорослих віком від 18 до 60 років та дітей віком від 9 до 17 років, описано імунну відповідь на введення вакцини Ваксігрип Тетра порівняно з вакциною Ваксігрип на підставі середнього геометричного значення титрів антитіл, що інгібують гемаглютинацію, на день 21. В іншому клінічному дослідженні, проведеному за участю дітей віком від 9 до 17 років, описана тільки імунна відповідь на введення вакцини Ваксігрип Тетра.Вакцина Ваксігрип Тетра індукувала значущу імунну відповідь проти 4 штамів вірусу грипу, що містяться у вакцині.В усіх дослідженнях імунна відповідь, зумовлена вакциною Ваксігрип Тетра проти трьох штамів, загалом була такою ж імуногенною, як і при введенні вакцини Ваксігрип.Вакцина Ваксігрип Тетра зумовлювала кращу імунну відповідь проти додаткового штаму В, що міститься у вакцині Ваксігрип Тетра, порівняно з вакциною Ваксігрип.Дорослі, у т.ч. особи літнього вікуЗагалом одну дозу вакцини Ваксігрип Тетра або одну дозу вакцини Ваксігрип отримали 1114 дорослих віком від 18 до 60 років та 1111 осіб літнього віку (понад 60 років).Результати за показниками імуногенності наведено у таблицях нижче.Таблиця 1. Результати за показниками імуногенності у дорослих віком від 18 до 60 років

Антигенний штам Вакцина Ваксігрип Тетра Альтернативна вакцина Ваксігрип a (B Вікторія) Ліцензована вакцина Ваксігрип b (B Ямагата) N = 832 N = 140 N = 138СГТ (95% ДІ)A (H1N1) c, d 608 (563; 657) 685 (587; 800)A (H3N2) c 498 (459; 541) 629 (543; 728)B (Вікторія) 708 (661; 760) 735 (615; 879) 204 (170; 243)B (Ямагата) 1715 (1607; 1830) 689 (556; 854) 1735 (1490; 2019)СК або ЗП % (95% ДІ) eA (H1N1) c, d 64,1 (60,7; 67,4) 65,1 (59,2; 70,7)A (H3N2) c 66,2 (62,9; 69,4) 73,4 (67,8; 78,5)B (Вікторія) 70,9 (67,7; 74,0) 70,0 (61,7; 77,4) 38,4 (30,3; 47,1)B (Ямагата) 63,7 (60,3; 67,0) 42,1 (33,9; 50,8) 60,9 (52,2; 69,1)ССГТ (95% ДІ) fA (H1N1) c, d 9,77 (8,69; 11,0) 10,3 (8,35; 12,7)A (H3N2) c 10,3 (9,15; 11,5) 14,9 (12,1; 18,4)B (Вікторія) 11,6 (10,4; 12,9) 11,4 (8,66; 15,0) 3,03 (2,49; 3,70)B (Ямагата) 7,35 (6,66; 8,12) 3,22 (2,67; 3,90) 6,08 (4,79; 7,72)

N – кількість осіб з доступними даними щодо відповідної кінцевої точкиСГТ – середнє геометричне значення титрів антитілССГТ – співвідношення середніх геометричних значень титрів антитілДІ – довірчий інтервалСК – сероконверсія ЗП – значуще підвищенняa альтернативна тривалентна вакцина для профілактики грипу, що містить такі штами: A/California/7/2009 (H1N1), A/Texas/50/2012 (H3N2) та B/Brisbane/60/2008 (лінія Вікторія)b ліцензована в сезоні 2014 – 2015 тривалентна вакцина для профілактики грипу, що містить такі штами: A/California/7/2009 (H1N1), A/Texas/50/2012 (H3N2) та B/Massachusetts/2/2012 (лінія Ямагата)c сукупна група тривалентної вакцини для профілактики грипу, учасники якої були вакциновані або альтернативною вакциною Ваксігрип, або ліцензованою вакциною Ваксігрип, N = 278d N = 833 для групи вакцини Ваксігрип Тетраe для осіб з титром антитіл перед вакцинацією <10 (1/dil) – частка осіб з титром антитіл після вакцинації ≥40 (1/dil); для осіб з титром антитіл перед вакцинацією ≥10 (1/dil) – частка осіб зі збільшенням титру антитіл після вакцинації порівняно з титром антитіл перед вакцинацією в 4 та більше разівf середнє геометричне значення індивідуальних співвідношень (титри антитіл після/перед вакцинацією)Таблиця 2. Результати за показниками імуногенності у осіб літнього віку (понад 60 років)

Антигенний штам Вакцина Ваксігрип Тетра Альтернативна вакцина Ваксігрип(a) (B Вікторія) Ліцензована вакцина Ваксігрип(b) (B Ямагата) N = 831 N = 138 N = 137СГТ (95% ДІ)A (H1N1) c, d 219 (199; 241) 268 (228; 314)A (H3N2) c 359 (329; 391) 410 (352; 476)B (Вікторія) 287 (265; 311) 301 (244; 372) 121 (101; 147)B (Ямагата) 655 (611; 701) 351 (294; 420) 697 (593; 820)СК або ЗП % (95% ДІ) eA (H1N1) c, d 45,6 (42,1; 49,0) 50,2 (44,1; 56,2)A (H3N2) c 47,5 (44,1; 51,0) 48,5 (42,5; 54,6)B (Вікторія) 45,2 (41,8; 48,7) 43,5 (35,1; 52,2) 21,2 (14,7; 29,0)B (Ямагата) 42,7 (39,3; 46,2) 28,3 (20,9; 36,5) 38,7 (30,5; 47,4)ССГТ (95% ДІ) fA (H1N1) c, d 4,94 (4,46; 5,47) 6,03 (4,93; 7,37)A (H3N2) c 5,60 (5,02; 6,24) 5,79 (4,74; 7,06)B (Вікторія) 4,61 (4,18; 5,09) 4,60 (3,50; 6,05) 1,99 (1,70; 2,34)B (Ямагата) 4,11 (3,73; 4,52) 2,04 (1,71; 2,43) 4,11 (3,19; 5,30)

N – кількість осіб з доступними даними щодо відповідної кінцевої точкиСГТ – середнє геометричне значення титрів антитілССГТ – співвідношення середніх геометричних значень титрів антитілДІ – довірчий інтервалСК – сероконверсія ЗП – значуще підвищенняa альтернативна тривалентна вакцина для профілактики грипу, що містить такі штами: A/California/7/2009 (H1N1), A/Texas/50/2012 (H3N2) та B/Brisbane/60/2008 (лінія Вікторія)b ліцензована в сезоні 2014 – 2015 тривалентна вакцина для профілактики грипу, що містить такі штами: A/California/7/2009 (H1N1), A/Texas/50/2012 (H3N2) та B/Massachusetts/2/2012 (лінія Ямагата)c сукупна група тривалентної вакцини для профілактики грипу, учасники якої були вакциновані або альтернативною вакциною Ваксігрип, або ліцензованою вакциною Ваксігрип, N = 275d N = 832 для групи вакцини Ваксігрип Тетраe для осіб з титром антитіл перед вакцинацією <10 (1/dil) – частка осіб з титром антитіл після вакцинації ≥40 (1/dil); для осіб з титром антитіл перед вакцинацією ≥10 (1/dil) – частка осіб зі збільшенням титру антитіл після вакцинації порівняно з титром антитіл перед вакцинацією в 4 та більше разівf середнє геометричне значення індивідуальних співвідношень (титри антитіл після/перед вакцинацією)Популяція педіатричних пацієнтівДіти віком від 9 до 17 років.Загалом у 429 дітей віком від 9 до 17 років, що отримали одну дозу вакцини Ваксігрип Тетра, імунна відповідь проти 4 штамів, що містяться у вакцині, була подібною до імунної відповіді, що спостерігалась у дорослих віком від 18 до 60 років.Діти віком від 3 до 8 років.Загалом 1242 дитини віком від 3 до 8 років отримали одну або дві дози вакцини Ваксігрип Тетра або вакцини Ваксігрип залежно від їхнього анамнезу щодо вакцинації проти грипу.У дітей, що отримали одну або дві дози вакцини Ваксігрип Тетра, спостерігалась подібна імунна відповідь після останньої дози кожної схеми вакцинації.Результати за показниками імуногенності наведено у таблиці 3.Таблиця 3. Результати за показниками імуногенності у дітей віком від 3 до 8 років

Антигенний штам Вакцина Ваксігрип Тетра Альтернативна вакцина Ваксігрип a (B Вікторія) Ліцензована вакцина Ваксігрип b (B Ямагата) N = 863 N = 176 N = 168СГТ (95% ДІ)A (H1N1) c 971 (896; 1052) 1141 (1006; 1295)A (H3N2) c 1568 (1451; 1695) 1746 (1551; 1964)B (Вікторія) d 1050 (956; 1154) 1120 (921; 1361) 170 (125; 232)B (Ямагата) e, f 1173 (1078; 1276) 217 (171; 276) 1211 (1003; 1462)СК або ЗП % (95% ДІ) gA (H1N1) c 65,7 (62,4; 68,9) 65,7 (60,4; 70,7)A (H3N2) c 64,8 (61,5; 68,0) 67,7 (62,5; 72,6)B (Вікторія) d 84,8 (82,3; 87,2) 90,3 (85,0; 94,3) 38,5 (31,1; 46,2)B (Ямагата) e, f 88,5 (86,2; 90,6) 46,0 (38,4; 53,7) 89,9 (84,3; 94,0)ССГТ (95% ДІ) hA (H1N1) c 6,86 (6,24; 7,53) 7,65 (6,54; 8,95)A (H3N2) c 7,49 (6,72; 8,35) 7,61 (6,69; 9,05)B (Вікторія) d 17,1 (15,5; 18,8) 17,8 (14,5; 22,0) 3,52 (2,93; 4,22)B (Ямагата) e,f 25,3 (22,8; 28,2) 4,60 (3,94; 5,37) 30,4 (23,8; 38,4)

N – кількість осіб з доступними даними щодо відповідної кінцевої точкиСГТ – середнє геометричне значення титрів антитілССГТ – співвідношення середніх геометричних значень титрів антитілДІ – довірчий інтервалСК – сероконверсія ЗП – значуще підвищенняa альтернативна тривалентна вакцина для профілактики грипу, що містить такі штами: A/California/7/2009 (H1N1), A/Texas/50/2012 (H3N2) та B/Brisbane/60/2008 (лінія Вікторія)b ліцензована в сезоні 2014 – 2015 тривалентна вакцина для профілактики грипу, що містить такі штами: A/California/7/2009 (H1N1), A/Texas/50/2012 (H3N2) та B/Massachusetts/2/2012 (лінія Ямагата)c сукупна група тривалентної вакцини для профілактики грипу, учасники якої були вакциновані або альтернативною вакциною Ваксігрип, або ліцензованою вакциною Ваксігрип, N = 344d N = 169 для групи вакцини Ваксігрип (B Ямагата)e N = 862 для групи вакцини Ваксігрип Тетраf N = 175 для групи вакцини Ваксігрип (B Вікторія)g для осіб з титром антитіл перед вакцинацією <10 (1/dil) – частка осіб з титром антитіл після вакцинації ≥40 (1/dil); для осіб з титром антитіл перед вакцинацією ≥10 (1/dil) – частка осіб зі збільшенням титру антитіл після вакцинації порівняно з титром антитіл перед вакцинацією в 4 та більше разівh середнє геометричне значення індивідуальних співвідношень (титри антитіл після/перед вакцинацією)Європейське агентство лікарських засобів надало виробнику відтермінування щодо зобов’язання надати результати досліджень застосування вакцини Ваксігрип Тетра в одній чи в кількох підгрупах педіатричної популяції з метою профілактики грипу (інформація щодо застосування вакцини дітям наведена в розділі Спосіб застосування та дози).Фармакокінетика.Не досліджувалась.

Несумісність

У зв’язку з відсутністю досліджень сумісності цю вакцину не слід змішувати з іншими лікарськими засобами.

Заявник

Санофі Пастер С.A., Франція

Місцезнаходження заявника

2, авеню Понт Пастер – 69007 Ліон – Франція

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J07BB02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ваксігрип Тетра
Виробник:Санофі Пастер С.А., Франція
Форма випуску:

Суспензія для ін’єкцій по 0,5 мл у попередньо заповненому шприці з прикріпленою голкою або без голки №1 у картонній коробці.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/16141/01/01 від 14.07.2017. Наказ № 798 від 14.07.2017
Міжнародне непатентоване найменування:Influenza, inactivated, split virus or surface ant
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

Influenza, inactivated, split virus;склад вакцини Ваксігрип Тетра відповідає рекомендаціям ВООЗ і рішенню Європейського Союзу стосовно складу вакцин проти грипу сезону 2014/2015 для Північної півкулі;1 імунізуюча доза вакцини (0,5 мл) містить:діючі речовини:інактивований спліт-вірус грипу таких штамів*:А/California/7/2009 (H1N1)pdm09-подібний (А/California/7/2009, NYMC X-179A) 15 мкг ГА**A/Texas/50/2012 (H3N2)-подібний штам (A/Texas/50/2012, NYMC X-223A) 15 мкг ГА**B/Massachusetts/2/2012 (лінія Ямагата) 15 мкг ГА**B/Brisbane/60/2008 (лінія Вікторія) 15 мкг ГА**_____________________________________________* культивовані на курячих ембріонах здорових курей** гемаглютиніндопоміжні речовини:буферний розчин (натрію хлорид; натрію гідрофосфат, дигідрат; калію дигідрофосфат; калію хлорид та вода для ін’єкцій).

Фармакотерапевтична група:Вакцини проти грипу, інактивовані, розщеплений вірус або поверхневий антиген.
Код АТС:J07BB02 - Вірус грипу — очищений антиген
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Дієтологи пояснили, які сорти сирів слід включати до раціону хворим на гіпертонію
Сири, які виробляють із сироватки, більш ніжні та ...
Пиво може захистити від розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Хвороба Альцгеймера — це поступальне неврологічне ...
Реклама