Вераплекс інструкція по застосуванню

Вераплекс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Вераплекс таблетки по 100 мг №100 (10х10)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8985/01/01 від 22.10.2008. Наказ № 595 від 22.10.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

Діюча речовина: medroxyprogesterone;1 таблетка містить 100 мг або 500 мг медроксипрогестерону ацетату;допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; повідон; кросповідон; крохмаль картопляний; магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки по 100 мг: білі круглі двоякоопуклі таблетки, 9 мм, з маркуванням МРА 100; таблетки по 500 мг: білі довгасті двоякоопуклі таблетки з рискою, 21,7х7,7 мм, з маркуванням МРА 500.

Виробник:

Фармахемі Б.В. для "ТЕВА Фармацевтікал Індастріз", Нідерланди/Ізраїль

Фармакотерапевтична група:

Антинеопластичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Медроксипрогестерону ацетат – синтетичний прогестаген з антиестрогенними, антиандрогенними та антигонадотропними властивостями. Препарат пригнічує секрецію гонадотропінів гіпофіза, у такий спосіб запобігаючи овуляції у жінок репродуктивного віку. У чоловіків медроксипрогестерону ацетат інгібує функцію клітин Лейдіга, що призводить до зменшення утворення тестостерону. У високих дозах препарат проявляє протипухлинний ефект при гормоночутливих злоякісних пухлинах, обумовлений впливом на рецептори стероїдних гормонів та на гіпофізарно-гонадну вісь.Фармакокінетика. Після перорального застосування препарат швидко адсорбується. Максимально ефективна концентрація препарату спостерігається від 2 до 7 год від початку його прийому. Після прийому 500 мг медроксипрогестерону ацетату максимальна концентрація препарату через 4,5 год становить 78,7 – 121 нг/мл. Концентрація препарату зростає при збільшенні дозування. Препарат та його метаболіти проникають у нервову систему, нирки, плаценту. Приблизно 90 – 95 % медроксипрогестерону ацетату зв’язується з білками плазми. Виводиться препарат з організму у вигляді складних сполук з жовчю та сечею.

Показання до застосування:

Лікування гормоночутливої неоперабельної карциноми ендометрія та карциноми молочної залози з метастазами в період менопаузи.

Протипоказання:

підвищена чутливість до медроксипрогестерону ацетату або до інших компонентів препарату; тяжка серцева недостатність; артеріальна гіпертензія та рецидивуючі тромбоемболічні захворювання; тяжкі порушення функції печінки, такі як: холестатична жовтяниця чи гепатит (або якщо в пацієнта були такі порушенння, але показники функції печінки не нормалізувались), пухлини печінки, синдром Ротора та синдром Дубіна-Джонсона; порушення які розвинулись чи загострились під час лікування статевими гормонами (такі як тяжкий свербіж, холестатична жовтяниця, герпес при вагітності, порфірія та отосклероз); вагінальні кровотечі нез’ясованої етіології; кровотеча з сечовивідного тракту невідомого походження; зміни структури молочних залоз невідомого походження; вагітність, період годування груддю; дитячий вік.

Особливості застосування:

Перед лікуванням пацієнтів з гострими вірусними захворюваннями, екзофтальмом, диплопією чи мігренню, слід пройти обстеження у офтальмолога для виключення папілоедеми чи порушень судин сітківки. При застосуванні високих доз препарату (500 мг та більше) може спостерігатись пригнічення функції кори надниркових залоз. Після припинення застосування препарату може спостерігатися недостатність гормонів, що виробляються корою надниркових залоз. У хворих на епілепсію, мігрень, астму, з серцевими та нирковими порушеннями призначення медроксипрогестерону ацетату може спричинити загострення цих захворювань, з огляду на те, що препарат може дещо затримувати рідину в організмі. Пацієнти з депресією в анамнезі повинні перебувати під наглядом лікаря. В разі початку тяжкої депресії застосування препарату слід припинити. Іноді спостерігалось зниження толерантності до глюкози. Тому хворим на діабет препарат слід застосовувати під наглядом лікаря. Препарат повинен застосовуватися з обережністю у пацієнтів з ендокринними порушеннями, такими як діабет та гіпертиреоз. Можливе збільшення маси тіла. Препарат містить лактозу, що слід враховувати хворим із спадковою непереносимістю лактози.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат протипоказаний під час вагітності та у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає даних щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем. Але слід враховувати можливий розвиток побічних ефектів з боку центральної нервової системи, таких як сонливість, запаморочення.

Діти:

Препарат не застосовують дітям.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо дорослим під час їжі.При карциномі ендометрія дозування становить 200-500 мг на добу.При карциномі молочної залози рекомендується дозування 500 мг на добу. У разі необхідності лікар може збільшити дозу препарату, це залежить від стадії захворювання та індивідуальної відповіді на лікування. Дані про безпеку застосування медроксипрогестерону в дозах вище 1200 мг на добу для лікування раку молочної залози відсутні.Лікування слід продовжувати до настання клінічного ефекту.Результати медроксипрогестеронацетатної терапії іноді з’являються тільки після 8 - 10 тижнів лікування. У разі, якщо захворювання прогресує, слід припинити лікування із застосуванням медроксипрогестерону ацетату.

Передозування:

Можливі нудота, біль у животі та блювання. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Алергічні реакції: анафілаксія й анафілактичні реакції, ангіоневротичний набряк; з боку центральної нервової системи: дратівливість, безсоння, сонливість, стомленість, депресія, головний біль, запаморочення; з боку шкіри та підшкірних тканин: кропив’янка, свербіж, вугри, гірсутизм, алопеція; з боку репродуктивної системи: порушення менструального циклу (раптова кровотеча, аменорея), порушення цервікальної секреції, тривала ановуляція; з боку молочної залози: болючість молочних залоз, галакторея; з боку гепатобіліарної системи: холестатична жовтяниця, нудота; з боку серцево-судинної системи: серцева недостатність, збільшення кров’яного тиску, відчуття серцебиття, тахікардія, тромбоемболії та тромбофлебіти; з боку органа зору: погіршання зору, тромбоз судин сітківки;зміни обміну речовин: зменшення толерантності до глюкози, адренергічноподібні прояви (тремор рук, пітливість, нічні судоми литкових м’язів); зміни лабораторних показників: збільшення кількості лейкоцитів та тромбоцитів;з боку шлунково-кишкового тракту: діарея, нудота, блювання, диспептичні явища, зміна апетиту;інші прояви: припливи крові, зростання маси тіла, затримка рідини в організмі, місяцеподібне обличчя, гіпертермія.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з аміноглютетимідом суттєво зростає біологічна доступність медроксипрогестерону ацетату.Застосування медроксипрогестерону ацетату може вплинути на такі лабораторні тести: рівень гонадотропінів, рівень прогестерону в плазмі, вміст прегнандіолу в сечі, рівень тестостерону (в чоловіків), рівень естрогену (в жінок), рівень толерантності до глюкози та перевірка метирапону.

Термін придатності:

При температурі від 15 до 25 оС у недоступному для дітей, захищеному від вологи місці.Термін придатності − 5 років.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки по 100 мг: по 10 таблеток у блістері, по 10 блістерів в пачці.Таблетки по 500 мг: по 10 таблеток у блістері по 3 блістери в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняСвенсвег 5 – 2031 ГА Харлем, Нідерланди (Swensweg 5 – 2031 GA
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ G03AC06:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Вераплекс
Виробник:Фармахемі Б.В. для "ТЕВА Фармацевтікал Індастріз", Нідерланди/Ізраїль
Форма випуску: Таблетки по 100 мг: по 10 таблеток у блістері, по 10 блістерів в пачці.Таблетки по 500 мг: по 10 таблеток у блістері по 3 блістери в пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/8985/01/01 від 22.10.2008. Наказ № 595 від 22.10.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Medroxyprogesterone
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

Діюча речовина: medroxyprogesterone;1 таблетка містить 100 мг або 500 мг медроксипрогестерону ацетату;допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; повідон; кросповідон; крохмаль картопляний; магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний.

Фармакотерапевтична група:Антинеопластичні засоби.
Код АТС:G03AC06 - Медроксипрогестерон
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама