Вітамін Е-Здоров'Я інструкція по застосуванню

Вітамін Е-Здоров’Я фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Вітамін Е-Здоров'Я капсули м'як. по 100 мг №10 (10х1)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/16044/01/01 від 12.06.2017. Наказ № 640 від 12.06.2017
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: токоферол;1 капсула м’яка містить вітаміну Е 100 мг або 200 мг, або 400 мг;допоміжні речовини: олія соняшникова; оболонка капсули, що містить: желатин, гліцерин, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), понсо 4R (E 124).

Виробник:

ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Інші прості препарати вітамінів. Токоферол (вітамін Е).

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Вітамін Е – жиророзчинний вітамін, який проявляє антиоксидантні і радіопротекторні властивості, бере участь у біосинтезі гему і білків, проліферації клітин та в інших найважливіших процесах клітинного метаболізму.Вітамін Е покращує споживання тканинами кисню. Чинить ангіопротекторну дію, впливаючи на тонус і проникність судин, стимулюючи утворення нових капілярів. Імуномодулюючий ефект вітаміну Е зумовлений стимуляцією Т-клітинного та гуморального імунітету. Токоферол є незамінним для нормальних репродуктивних процесів: запліднення, розвитку плода, формування та функціонування статевої системи.При дефіциті вітаміну Е розвиваються гіпотонія та дистрофія скелетних м’язів, міокарда, підвищується проникність та ламкість капілярів, розвивається дегенерація фоторецепторів, яка спричиняє порушення зору; знижується статева функція у чоловіків, порушується менструальний цикл та розвивається схильність до викиднів у жінок.Дефіцит вітаміну Е може зумовити розвиток гемолітичної жовтяниці у новонароджених, а також синдром мальабсорбції, стеаторею.Фармакокінетика. Після всмоктування у кишечнику більша частина токоферолу потрапляє у лімфу та кров, швидко розподіляється у тканинах організму з переважним накопиченням у печінці, м’язах, жировій тканині. Найвища концентрація спостерігається у надниркових залозах, гіпофізі, статевих залозах, міокарді. Більша частина препарату виводиться з організму з сечею, частково – з жовчю.

Показання до застосування:

Недостатність вітаміну Е. У комплексній антиоксидантній терапії, у період реконвалесценції після травм, тяжких соматичних захворюваннях, при фізичних перевантаженнях, при незбалансованому харчуванні.У складі комплексної терапії:для попередження патологій ембріонального розвитку, вроджених аномалій (вад розвитку) плода;у разі загрози переривання вагітності;порушень менструального циклу, краурозу вульви, клімактеричних розладів;перцептивних розладів слуху;атрофічних розладів слизової оболонки дихальних шляхів;дегенеративних та проліферативних змін у суглобах та фіброзній тканині хребта і великих суглобів; слабкості м’язів унаслідок дискогенних блокад при захворюваннях міжхребцевого диска, склеродермії, червоного вовчака, ревматоїдного артриту, інших системних захворювань сполучної тканини;неврастенії з виснаженням, переважно дистрофії м’язів та атрофії м’язів, вторинної м'язової слабкості та міопатії при хронічному артриті;вегетативних розладів;ендокринних розладів;серцево-судинних хвороб;атрофічних процесів у слизовій оболонці травної системи, розладів харчування, синдрому мальабсорбції, аліментарної анемії, хронічного гепатиту;пародонтопатій;хвороб очей;хвороб шкіри: дерматитів, трофічних виразок, псоріазу, екзем;пластичної індурації пеніса, баланіту, порушення лібідо, порушення функції статевих залоз у чоловіків, порушення сперматогенезу і потенції у чоловіків, безпліддя (у комбінації з вітаміном А).Гіпервітаміноз А і D.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини та до будь-яких компонентів препарату, кардіосклероз, гострий період інфаркту міокарда, тиреотоксикоз, гіпервітаміноз Е.

Особливості застосування:

Застосування великих доз вітаміну Е може посилити порушення згортання крові, спричинене нестачею вітаміну К.З обережністю застосовувати препарат при вираженому атеросклерозі, підвищеному ризику розвитку тромбоемболії. Не перевищувати рекомендовану дозу.Препарат може спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені).Рідко спостерігаються креатинурія, підвищення активності креатинкінази, підвищення концентрації холестерину, тромбофлебіт, тромбоемболія легеневої артерії та тромбоз у пацієнтів, схильних до цього. При бульозному епідермолізі у місцях, вражених алопецією, може почати рости волосся білого кольору.При тривалому застосуванні високих доз препарату необхідно контролювати час згортання крові.Застосування у період вагітності або годування груддю.Препарат можна застосовувати під контролем лікаря у рекомендованих дозах протягом періоду вагітності або годування груддю. Препарат частково проникає крізь плацентарний бар’єр; вітамін Е потрапляє в організм плода, де його кількість становить 20–30 % від концентрації вітаміну Е у плазмі крові матері.Вітамін Е проникає у грудне молоко.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. При застосуванні препарату можливе виникнення таких побічних реакцій як зорові розлади та запаморочення. У таких випадках необхідно утриматись від керування автотранспортом та роботи зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози:

Вітамін Е приймають внутрішньо після їди, дозу підбирають індивідуально, залежно від виду захворювання, перебігу хвороби, стану пацієнта. Капсулу слід ковтати цілою, запиваючи достатньою кількістю води.Дозування для дорослих: у комплексній антиоксидантній терапії: по 0,2–0,4 г 1–2 рази на добу;для попередження патологій ембріонального розвитку, вроджених аномалій (вад розвитку) плода: по 0,1–0,2 г 1 раз на добу у І триместрі вагітності;при загрозі переривання вагітності: по 0,1 г 1–2 рази на добу протягом 14 днів;при порушеннях менструального циклу: 0,3–0,4 г через день, починаючи з 17-го дня циклу (повторити 5 циклів);при порушеннях менструального циклу у разі використання препарату до початку гормональної терапії: по 0,1 г 1–2 рази на добу протягом 2–3 місяців;при ревматоїдному артриті: по 0,1–0,3 г щоденно протягом кількох тижнів;при м’язових дистрофіях, хворобах нервово-м’язового та сухожильно-суглобового апарату: по 0,1 г 1–2 рази на добу протягом 30–60 днів, повторний курс – через 2–3 місяці;при неврастенії з виснаженням: по 0,1 г 1 раз на добу протягом 30–60 днів;при ендокринних розладах: по 0,3–0,5 г на добу;при серцево-судинних хворобах: по 0,1 г щоденно;при аліментарній анемії: по 0,3 г на добу протягом 10 днів;при хронічному гепатиті: протягом тривалого часу по 0,3 г на добу;при пародонтопатіях: по 0,2–0,3 г на добу;при хворобах очей: по 0,1–0,2 г 1–2 рази на добу протягом 1–3 тижнів у комбінації з вітаміном А;при хворобах шкіри: по 0,1–0,2 г 1–2 рази на добу протягом 20–40 днів;при пластичній індурації пеніса: по 0,3–0,4 г щоденно протягом кількох тижнів, потім за призначенням лікаря;при порушеннях сперматогенезу та потенції у чоловіків: по 0,1–0,3 г на добу у поєднанні з гормонотерапією протягом 30 днів.В інших випадках дози та тривалість лікування визначає лікар.Для дорослих разова середня доза становить 0,1 г, разова вища доза – 0,4 г; добова середня доза становить 0,2 г, вища добова доза – 1 г.У педіатрії вітамін Е у дозі 0,1 г можна призначати дітям віком від 12 років.Діти. Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.

Передозування:

При прийомі високих доз вітаміну Е (400–800 мг на добу протягом тривалого часу) можливі зорові розлади, діарея, запаморочення, головний біль, нудота або спазми у животі, дуже сильна втомлюваність або слабкість.Дуже високі дози (понад 800 мг протягом тривалого часу) можуть провокувати схильність до кровотеч у пацієнтів з дефіцитом вітаміну К; вони можуть порушувати метаболізм гормонів щитовидної залози та збільшувати ризик виникнення тромбофлебіту та тромбоемболії у чутливих пацієнтів, підвищення активності креатинінкінази, збільшення концентрації холестерину, тригліцеридів у сироватці крові, збільшення вмісту естрогенів та андрогенів у сечі.Лікування передозування полягає у відміні прийому препарату та проведенні симптоматичної терапії.

Побічні дії:

При тривалому застосуванні високих доз у межах від 400 до 800 мг на добу можливі посилення гіпотромбінемії, зорові розлади, запаморочення, нудота, розвиток шлунково-кишкових кровотеч, діарея, біль у шлунку, збільшення печінки, креатинурія, розлади травлення, підвищена втомлюваність, загальна слабкість, головний біль. Можливі алергічні реакції, включаючи шкірні висипи, свербіж, почервоніння шкіри та підвищення температури.

Лікарська взаємодія:

Вітамін Е не можна застосовувати разом із препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин).Вітамін Е посилює дію стероїдних та нестероїдних протизапальних засобів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон); знижує токсичну дію серцевих глікозидів (дигітоксин, дигоксин), вітамінів А та D.Вітамін Е та його метаболіти чинять антагоністичну дію відносно вітаміну К.Вітамін Е підвищує ефективність протиепілептичних лікарських засобів у хворих на епілепсію.Холестирамін, колестипол, мінеральні масла знижують всмоктування вітаміну Е.При застосуванні високих доз вітаміну Е запаси вітаміну А в організмі можуть зменшуватися.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Капсули м’які по 100 мг № 10 (10×1), № 30 (10×3), № 50 (10×5), № 60 (10×6) у блістерах у коробці.Капсули м’які по 200 мг № 10 (10×1), № 20 (10×2), № 30 (10×3), № 60 (10×6) у блістерах у коробці.Капсули м’які по 400 мг № 20 (10×2), № 30 (10×3), № 60 (10×6) у блістерах у коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A11HA03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Вітамін Е-Здоров’Я
Виробник:ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"
Форма випуску:

Капсули м’які по 100 мг № 10 (10×1), № 30 (10×3), № 50 (10×5), № 60 (10×6) у блістерах у коробці.Капсули м’які по 200 мг № 10 (10×1), № 20 (10×2), № 30 (10×3), № 60 (10×6) у блістерах у коробці.Капсули м’які по 400 мг № 20 (10×2), № 30 (10×3), № 60 (10×6) у блістерах у коробці.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/16044/01/01 від 12.06.2017. Наказ № 640 від 12.06.2017
Міжнародне непатентоване найменування:Tocopherol
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: токоферол;1 капсула м’яка містить вітаміну Е 100 мг або 200 мг, або 400 мг;допоміжні речовини: олія соняшникова; оболонка капсули, що містить: желатин, гліцерин, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), понсо 4R (E 124).

Фармакотерапевтична група:Вітаміни. Інші прості препарати вітамінів. Токоферол (вітамін Е).
Код АТС:A11HA03 - Токоферол (вітамін Е)
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама