Юнікпеф інструкція по застосуванню

Юнікпеф фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Юнікпеф розчин д/інф., 4 мг/мл по 100 мл у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8131/01/01 від 04.04.2008. Наказ № 180 від 04.04.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: пефлоксацин;1 мл розчину містить 4 мг пефлоксацину у вигляді пефлоксацину мезилату дигідрату; допоміжні речовини: глюкоза безводна, динатрію едетат, вода для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, безбарвний або блідо-жовтого кольору розчин.

Виробник:

Юнік Фармасьютикал Лабораторіз, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Фторхінолони.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Пефлоксацин – синтетичний протимікробний засіб, який належить до групи фторхінолонів. Діє бактерицидно і має широкий спектр антибактеріальної дії.  Пефлоксацин пригнічує реплікацію ДНК, впливає на РНК і синтез білків бактерій. Грамнегативні бактерії чутливі до препарату як у фазі поділу, так і у фазі спокою, а грампозитивні бактерії чутливі тільки у фазі поділу. Пефлоксацин активний відносно аеробних грамнегативних бактерій. Виявляє активність відносно мікрорганізмів, стійких до дії інших протимікробних засобів. До пефлоксацину чутливі: Aeromonas spp., Campylobacter spp., Citrobacter spp., Enterobacter spp., Escherichia coli, Haemophilus ducreyi, Haemophilus influenzae, Klebsiella spp., Legionella spp., Moraxella catarrhalis, Morganella spp., Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Pasteurella multocida, Proteus vulgaris, Providencia spp., Salmonella spp., Shigella spp., Serratia spp., Saphylococcus spp., Yersinia spp., Ureaplasma urealyticum. Помірночутливі: Streptococcus spp., Pneumococcus spp., Pseudomonas spp., Acinetobacter spp., Clostridium perfringns, Mycoplasma spp, Chlamydia spp. До препарату стійкі грамнегативні анаероби, бліда трепонема, мікобактерії туберкульозу.Фармакокінетика. При внутрішньовенному введенні пефлоксацину біодоступність препарату становить 90 – 100 %. Пефлоксацин на 25 – 30 % зв'язується з білками плазми крові. Метаболізується переважно в печінці. Пефлоксацин рівномірно розподіляється в органах і тканинах, добре проникає через гематоенцефалічний бар’єр, у легені, передміхурову залозу, кісткову тканину. Об¢єм розподілу препарату − 1,7 л/кг. Період напіввиведення становить 8 - 12 годин. При зниженні кліренсу креатиніну  (менше 10 мл/хв) період напіввиведення пефлоксацину підвищується до 11 - 15 годин. Екскретується нирками (60 %) та з жовчю (30 %), в основному, у незміненому вигляді. В сечі пефлоксацин та його метаболіти спостерігаються протягом 84 годин після останнього введення.

Показання до застосування:

Інфекції, спричинені чутливими до препарату збудниками:інфекції дихальних шляхів;інфекції середнього вуха, придаткових пазух носа;інфекції нирок і сечовивідних шляхів;інфекції шлунково-кишкового тракту (ротової порожнини, зокрема зубів та ясен);інфекції жовчного міхура та жовчних шляхів;інфекції статевих органів;інфекції шкіри, слизових оболонок і м'яких тканин;інфекції кісток, суглобів;інфекції органів черевної порожнини;хірургічні та нозокоміальні інфекції;тяжкі системні інфекції (септицемія, бактеріємія, ендокардити, менінгоенцефаліт, остеомієліт).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до пефлоксацину та інших фторхінолонів; період вагітності та годування груддю;дитячий вік до 18 років;епілепсія;недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. 

Належні заходи безпеки при застосуванні:

У період лікування Юнікпеф® необхідно уникати впливу прямих сонячних променів та штучного ультрафіолетового опромінення. При появі перших проявів реакції шкіри лікування слід припинити. Відновити вплив прямого сонячного опромінення можна не раніше ніж через 6 діб після закінчення лікування.Під час лікування слід вживати достатню кількість рідини для забезпечення адекватної гідратації організму. Рекомендується також уникати підвищеного фізичного навантаження.Під час лікування пефлоксацином вживання алкоголю заборонено.

Особливості застосування:

Слід особливо обережно (оцінюючи співвідношення ризик/користь) застосовувати препарат пацієнтам, які страждають на атеросклероз мозкових судин, порушення мозкового кровообігу, судомний синдром невідомої етіології, печінкову та/або ниркову недостатність, а також мають в анамнезі реакції підвищеної чутливості до фторхінолонів.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не рекомендовано призначати Юнікпеф® у період вагітності і годування груддю, оскільки існує ризик розвитку у плода або новонародженого ерозивного ураження хрящової тканини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Оскільки введення Юнікпеф®, розчину для інфузій, може викликати сонливість, під час лікування слід утримуватись від керування автотранспортом або роботи з іншими потенційно небезпечними механізмами.

Діти:

У зв’язку з можливістю розвитку артралгій дітям віком до 18 років призначати препарат не рекомендується.

Спосіб застосування та дози:

Схема лікування розробляється лікарем індивідуально, залежно від локалізації, тяжкості інфекції і рівня чутливості мікроорганізмів. Середня доза для дорослих становить 800 мг на добу. 400 мг препарату (1 флакон) розводять у 250 мл 5 % розчину глюкози (як розчинник не можна застосовувати розчин натрію хлориду або будь-який розчин, який містить іони хлору) і вводять внутрішньовенно краплинно протягом 1 години два рази на добу (вранці і ввечері). При тяжких інфекціях перша доза становить 800 мг, а потім по 400 мг кожні 12 годин. Максимальна добова доза - 1200 мг. Середня тривалість лікування − 1-2 тижні, максимальна – не більше 30 діб (перші 2 тижні препарат призначають внутрішньовенно, наступні 2 тижні – перорально). При печінковій недостатності препарат призначають із розрахунку 8 мг на 1 кг маси тіла у вигляді інфузій протягом 1 години; при жовтяниці – 1 раз на добу; при асциті – кожні 36 годин; при поєднанні жовтяниці та асциту – кожні 48 годин. Разова доза для пацієнтів з порушенням функції нирок (кліренс креатиніну менше ніж 20 мл/хв) повинна становити 50 % від середньої дози при введенні 1-2 рази на добу.Добова доза для пацієнтів літнього віку повинна бути зменшена на 1/3.

Передозування:

Можливе підсилення прояву вищенаведених побічних реакцій. У тяжких випадках – сплутаність свідомості, судоми. Призначають промивання шлунка, активоване вугілля, сорбенти. Лікування симптоматичне. Специфічного антидоту не існує. Гемодіаліз, перитонеальний діаліз малоефективні.

Побічні дії:

Взагалі Юнікпеф® переноситься добре, але в окремих випадках можуть спостерігатися побічні реакції, характерні для препаратів групи хінолонів: біль у животі, метеоризм, нудота, блювання, пронос, псевдомембранозний коліт, транзиторне підвищення печінкових трансаміназ, жовтяниця, гепатит, некроз печінки;кристалурія, рідко − гломерулонефрит, дизурія;порушення сну, головний біль, сонливість, збудження, відчуття тривоги, депресія, розвиток судомного синдрому, м'язовий тремор;міалгія, артралгія, тендовагініти, флебіти у місці введення; зміни картини крові: лейкопенія, нейтропенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія (при призначенні добової дози 1600 мг), еозинофілія;алергічні реакції: шкірний висип, свербіж, гіперемія, кропив’янка, фотосенсибілізація; рідко – ангіоневротичний набряк, бронхоспазм;тахікардія;кандидози. 

Лікарська взаємодія:

Пефлоксацин діє синергічно з беталактамними антибіотиками. Його можна призначати у комбінації з метронідазолом та ванкоміцином. У комбінації з рифампіцином Юнікпеф® чинить синергічну дію щодо стафілококів. Аміноглікозиди, піперацилін, цефтазидин підсилюють антибактеріальну активність препарату (включаючи інфекції, спричинені Pseudomonas aeruginosa).Пефлоксацин сприяє підвищенню концентрації теофіліну в плазмі крові та центральній нервовій системі, і тому при одночасному застосуванні останнього з Юнікпеф® слід знижувати дозу теофіліну, щоб запобігти можливій інтоксикації.При одночасному застосуванні з тетрацикліном і хлорамфеніколом пефлоксацин діє як антагоніст цих препаратів.При прийомі одночасно з непрямими антикоагулянтами Юнікпеф® призводить до зниження протромбінового індексу. Тому рекомендовано проводити постійний моніторинг формули крові.Для препарату характерна фармацевтична несумісність з гепарином.Циметидин та інші інгібітори мікросомного окиснення подовжують період напіввиведення і зменшують загальний кліренс пефлоксацину, але не впливають на об’єм його розподілу і нирковий кліренс.При визначенні глюкози в сечі під час лікування Юнікпеф® слід застосовувати ферментативні методи аналізу, оскільки при використанні як реагенту сульфату міді можливий помилковий позитивний результат.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С. Не заморожувати. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл у флаконі.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьНесумісний з гепарином та з розчинами, які містять іони хлору.МісцезнаходженняВорлі, Мумбаї 400 030, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Юнікпеф
Виробник:Юнік Фармасьютикал Лабораторіз, Індія
Форма випуску: По 100 мл у флаконі.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/8131/01/01 від 04.04.2008. Наказ № 180 від 04.04.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Pefloxacin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: пефлоксацин;1 мл розчину містить 4 мг пефлоксацину у вигляді пефлоксацину мезилату дигідрату; допоміжні речовини: глюкоза безводна, динатрію едетат, вода для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Фторхінолони.
Код АТС:J01MA03 - Пефлоксацин
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама