Занітро інструкція по застосуванню

Занітро фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Занітро розчин д/інф., 5 мг/мл по 100 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/12430/01/01 від 23.08.2012. Наказ № 658 від 23.08.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: орнідазол;1 мл розчину містять 5 мг орнідазолу; допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий розчин від безбарвного до слабко-жовтого кольору.

Виробник:

Марк Біосайнс Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Похідні імідазолу. Орнідазол.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Механізм дії орнідазолу пов’язаний з порушенням структури ДНК у чутливих до нього мікроорганізмів. Орнідазол активний щодо Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Giardia lamblia (Giardiaintestinalis), а також деяких анаеробних бактерій, таких як Bacteroides, Fusobacterium spp.; анаеробних грампозитивних бактерій: Clostridium spp., чутливих штамів Eubacterium spp; анаеробних грампозитивних коків: Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp. Легко проникає у мікробну клітину і, зв’язуючись з ДНК, порушує процес реплікації. Фармакокінетика. Орнідазол добре проникає через гематоенцефалічний та плацентарний бар’єри, надходить у спинномозкову рідину, жовч; проникає в грудне молоко. При внутрішньовенному введенні у дозі 15 мг/кг та при подальшому введенні у дозі 7,5 мг на 1 кг маси тіла кожні 6 годин рівноважна концентрація становить 18-26 мкг/мл. В організмі метаболізується приблизно 30-60 % препарату шляхом гідроксилювання, окислення та глюкурування. Виведення. Орнідазол екскретується переважно нирками (60-80 %), майже 20 % - у незміненому вигляді, 6-15 % – через кишечник.

Показання до застосування:

Амебна дизентерія з тяжким перебігом, усі позакишкові форми амебіазу, лямбліоз, абсцес печінки.Анаеробні системні інфекції, спричинені чутливою до препарату мікрофлорою: септицемія, менінгіти, перитоніти, післяопераційні ранові інфекції, післяродовий сепсис, септичний аборт та ендометрит.Профілактика інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями, при хірургічних втручаннях (особливо при операціях на ободовій та прямій кишці), при гінекологічних операціях.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату та інших похідних нітроімідазолу, органічні захворювання ЦНС, епілепсія, розсіяний атеросклероз, порушення кровообігу, хронічний алкоголізм.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

При перевищенні рекомендованих доз є певний ризик виникнення побічних ефектів у дітей, у хворих з ураженнями печінки, хворих, які зловживають алкоголем.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Орнідазол протипоказаний у I триместрі вагітності. У ІІ і ІІІ триместрах препарат приймають тільки за абсолютними показаннями. Дослідження на тваринах не виявили тератогенної або токсичної дії на плід. За необхідності застосування орнідазолу у період лактації слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

При застосуванні орнідазолу слід утримуватись від керування транспортом і виконання потенційно небезпечних видів діяльності, що потребують підвищеної уваги та швидкості реакції, враховуючи можливість розвитку побічних реакцій з боку нервової системи (запаморочення, сплутаність свідомості, головний біль, сонливість, втомлюваність, порушення координації, тимчасова втрата свідомості). Загальмованість реакцій посилюється у разі вживання алкоголю.

Діти:

Орнідазол не призначають дітям з масою тіла менше 6 кг.

Спосіб застосування та дози:

Препарат вводять внутрішньовенно протягом 15-30 хвилин.Амебна дизентерія з тяжким перебігом, усі позакишкові форми амебіазу. Для дорослих і дітей віком більше 12 років перше введення становить 500-1000 мг внутрішньовенно краплинно, далі – по 500 мг кожні 12 годин протягом 3-6 діб.Дітям віком до 12 років добову дозу, розподілену на 2 введення, призначають з розрахунку 20-30 мг/кг маси тіла.Анаеробні інфекції. Для дорослих і дітей віком більше 12 років спочатку застосовують інфузію 500-1000 мг препарату, потім – по 500 мг кожні 12 годин або по 1 г кожні 24 години протягом 5-10 діб. Після того, як стан пацієнта стабілізувався, потрібно перейти на пероральний прийом орнідазолу (наприклад, таблетки по 500 мг, по 1 таблетці кожні 12 годин).Дітям віком до 12 років з масою тіла більше 6 кг добову дозу, розподілену на 2 введення, призначають із розрахунку 20 мг/кг маси тіла протягом 5-10 діб.Профілактика анаеробних інфекцій. Дорослим і дітям віком більше 12 років вводять 500-1000 мг приблизно за півгодини до оперативного втручання. Для профілактики змішаних інфекцій орнідазол слід застосовувати разом з аміноглікозидами, пеніциліном або цефалоспоринами. Вводити препарати слід окремо.

Передозування:

При передозуванні можливі втрата свідомості, головний біль, запаморочення, тремтіння, судоми, диспептичні розлади (нудота, блювання, анорексія). Лікування: специфічний антидот невідомий; симптоматична терапія, при появі судом – діазепам.

Побічні дії:

З боку травного тракту та печінки: неприємний присмак у роті, обкладеність язика, зміна показників печінкових проб, явища диспепсії: нудота, тяжкість і болючість в епігастральній ділянці, симптоми диспепсії, розлад травлення.З боку центральної та периферичної нервової системи: сонливість, головний біль, втомлюваність, запаморочення, атаксія, сплутаність свідомості, нейропатія, тремор, судоми, ригідність м’язів, порушення координації, тимчасова втрата свідомості.Алергічні реакції: висипання на шкірі, свербіж.Інші: помірна лейкопенія, потемніння кольору сечі, серцево-судинні розлади.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з непрямими антикоагулянтами орнідазол потенціює дію антикоагулянтів кумаринового ряду (варфарину тощо); це вимагає відповідної зміни їх дози. Подовжує дію векуронію броміду.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл у флаконі. По 1 флакону в поліетиленовому пакеті в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьПри введенні препарат не змішувати з іншими ін’єкційними розчинами.ЗаявникGenex Pharma/Дженекс Фарма.Місцезнаходження1 st Floor, Nahar Singh Bldg., Opp. Movie Star Theater, Ram Mandir Road, Goregaon (West). Mumbai – 400 104,. India.1 Флор, Нахар Сінгх Блдг., Опп. Муві Стар Сиатер, Рам Мандір Роуд, Горегаон (Вест), Мумбай – 400 104, Індія.МісцезнаходженняPlot № 876, N. H. № 8, Hariyala, Kheda -387411. Gujarat, India. Плот № 876, Н. Х. № 8, Харіяла, Кхеда – 387 411, Гуджарат, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J01XD03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Занітро
Виробник:Марк Біосайнс Лтд, Індія
Форма випуску: По 100 мл у флаконі. По 1 флакону в поліетиленовому пакеті в картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/12430/01/01 від 23.08.2012. Наказ № 658 від 23.08.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Ornidazole
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: орнідазол;1 мл розчину містять 5 мг орнідазолу; допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Похідні імідазолу. Орнідазол.
Код АТС:J01XD03 - Орнідазол
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама