Зенаро інструкція по застосуванню

Зенаро фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Зенаро таблетки, в/плів. обол., по 5 мг №28 (7х4)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/11733/01/01_ від 06.09.2011. Наказ № 991 від 20.11.2013
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: левоцетиризин;1 таблетка містить левоцетиризину дигідрохлориду 5 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гіпромелоза 2910/5, макрогол 6000, тальк, титану діоксид (Е 171).

Виробник:

Зентіва, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби для системного застосування.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування алергічного риніту та хронічної ідіопатичної кропив’янки.

Протипоказання:

Гіперчутливість до левоцетиризину, інших похідних піперазину, а також до інших компонентів препарату; дитячий вік до 6 років; тяжка форма хронічної ниркової недостатності (кліренс креатиніну <10 мл/хв); тяжка спадкова непереносимість галактози, дефіцит ферменту лактази (β-галактозидази) або порушення засвоєння глюкози і галактози; вагітність та період годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

З обережністю застосовують пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю (потрібна корекція режиму дозування); пацієнтам літнього віку (можливе зниження клубочкової фільтрації). Під час застосування препарату слід утримуватися від вживання алкоголю. Прийом їжі не впливає на ступінь усмоктування препарату, але знижує швидкість його абсорбції.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не застосовувати у період вагітності. Препарат виділяється у грудне молоко, тому за необхідності застосування препарату годування груддю потрібно припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами під час лікування препаратом.

Діти:

У даній лікарській формі препарат не застосовують дітям віком до 6 років.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо.Дорослі та діти віком від 6 років: 5 мг 1 раз на добу (1 таблетка 1 раз на добу).Таблетку необхідно ковтати цілою, запиваючи рідиною. Приймати незалежно від їди.Тривалість лікування визначає лікар індивідуально залежно від перебігу захворювання.Пацієнти літнього віку: за умови нормальної функції нирок немає потреби знижувати дозу пацієнтам літнього віку.Пацієнти з порушеннями функції нирок: для хворих із хронічною нирковою недостатністю розрахунок дози необхідно проводити з урахуванням кліренсу креатиніну відповідно до таблиці.Таблиця Група Кліренс креатиніну (мл/хв) Доза та частота Норма Порушення легкого ступеня Порушення помірного ступеня Тяжкий ступінь Термінальна стадія – пацієнти, які підлягають діалізу ≥80 50-79 30-49 <30 <10 5 мг 1 раз на добу 5 мг 1 раз на добу 5 мг 1 раз на 2 доби 5 мг 1 раз на 3 доби Протипоказано Пацієнти з печінковою недостатністю: у пацієнтів, які мають лише порушення функції печінки, немає потреби коригувати дозу.Пацієнти з печінковою та нирковою недостатністю: рекомендується коригувати дозу (див. вище Пацієнти з помірними або тяжкими порушеннями функції нирок).Тривалість лікування: у випадку короткочасного контакту з алергеном (пилок рослин) достатньо застосовувати препарат протягом 1 тижня. При хронічних захворюваннях (цілорічний риніт, ідіопатична кропив'янка) тривалість лікування – до 12 місяців.

Передозування:

Симптоми.Симптоми передозування можуть включати сонливість у дорослих та нервове збудження і неспокій у дітей, яке змінюється сонливістю.Лікування.Специфічного антидоту до левоцетиризину не існує.У випадку передозування рекомендується проводити симптоматичну або підтримуючу терапію. При прийманні препарату внутрішньо слід якомога швидше промити шлунок. Левоцетиризин не можна ефективно видалити за допомогою гемодіалізу.

Побічні дії:

З боку нервової системи: головний біль, сонливість, стомлюваність, слабкість, судоми, астенія.З боку психіки: агресивність, нервове збудження.З боку серцево-судинної системи: відчуття серцебиття.З боку органів зору: порушення зору.З боку гепатобіліарної системи: гепатит.З боку імунної системи: гіперчутливість, у тому числі анафілаксія, ангіоневротичний набряк.З боку органів дихання: задишка.З боку травної системи: сухість у роті, нудота.З боку шкіри та підшкірної клітковини: фіксовані медикаментозні висипання, свербіж, висипання, кропив’янка.Інші: збільшення маси тіла, біль у животі, міальгія, можуть змінюватися показники печінкових проб.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування з псевдоефедрином, циметидином, кетоконазолом, еритроміцином, азитроміцином, гліпізидом або діазепамом не чинить клінічно значущих несприятливих взаємодій. Сумісне застосування з теофіліном (400 мг на добу) знижує на 16% загальний кліренс левоцетиризину (кінетика теофіліну не змінюється). Прийом їжі не знижує ступінь абсорбції левоцетиризину, проте знижується швидкість його абсорбції. У чутливих пацієнтів одночасне приймання цетиризину або левоцетиризину з алкоголем або іншими депресантами ЦНС може впливати на функцію центральної нервової системи, хоча було доведено, що оптичні ізомери цетиризину не посилюють ефектів алкоголю.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

№ 7, № 28 (7х4): по 7 таблеток у блістері, по 1 або 4 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Зенаро
Виробник:Зентіва, ТОВ
Форма випуску: № 7, № 28 (7х4): по 7 таблеток у блістері, по 1 або 4 блістери у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/11733/01/01_ від 06.09.2011. Наказ № 991 від 20.11.2013
Міжнародне непатентоване найменування:Levocetirizine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: левоцетиризин;1 таблетка містить левоцетиризину дигідрохлориду 5 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гіпромелоза 2910/5, макрогол 6000, тальк, титану діоксид (Е 171).

Фармакотерапевтична група:Антигістамінні засоби для системного застосування.
Код АТС:R06AE09 - Левоцетиризин
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Реклама
Білий наліт на шоколаді є ознакою поганого зберігання
Білий наліт на шоколаді може бути спричинений кіль...
Вчені сказали, які люди можуть бути привабливими для кліщів
Навесні активізуються кліщі. Ці павукоподібні вкра...
Реклама