Настоянка чемериці за псоріазу – ефективність і застосування

Настоянка чемериці за псоріазу – ефективність і застосування

Настоянка чемериці – це спиртовий розчин, який готують із кореневищ з корінням багаторічної рослини чемериці (Veratrum lobelianum Bernh.).

У сучасній медицині препарат використовують у ветеринарії, його призначено для нормалізації травлення у домашніх тварин: корів, кіз та інших жуйних. Також його дають свиням і собакам як блювотний засіб, а птахам зовнішньо як антипаразитарний.

У народній медицині чемерицю часто використовують для лікування різних шкірних захворювань людини, включно з псоріазом.

Лікування псоріазу зазвичай включає комплексний підхід, що включає медикаментозну терапію, фізіотерапію і зміну способу життя. Однак деякі пацієнти також шукають альтернативні методи лікування, такі як настоянка чемериці.

Дія препарату

Прихильники народної медицини стверджують, що настоянка чемериці має протизапальні та протипсоріатичні властивості. Деякі дослідження показують, що активні компоненти чемериці позитивно впливають на імунну систему і знижують запалення, тим самим пом’якшують симптоми псоріазу.

Історично так склалося, що чемерицю вже давно використовують у народній медицині для лікування шкірних проблем, зокрема й псоріазу. Її застосування було помічено ще в давньогрецькій та аюрведичній медицині. Більш сучасні дослідження підтверджують її потенційні переваги.

Однак варто зазначити, що ефективність настоянки чемериці за псоріазу досі не була повністю підтверджена клінічними дослідженнями. Нині доступна обмежена інформація про її дію. Більшість досліджень було проведено на тваринах або в пробірці, і результати не завжди можуть бути прямо застосовні до людей.

Застереження

Важливо також зазначити, що чемериця – це дуже токсична рослина. Її настоянка крім алергічної реакції, може спричинити серйозні симптоми інтоксикації:

  • нудоту;
  • сильну блювоту;
  • різке зниження показників артеріального тиску;
  • рідкі випорожнення;
  • уповільнення частоти пульсу;
  • падіння показників артеріального тиску;
  • астматичне дихання;
  • пригнічення діяльності серцевого м’яза.

Якщо пацієнт вирішить спробувати настоянку чемериці, необхідно звернутися до лікаря або фітотерапевта для консультації. Самолікування псоріазу народними засобами може призвести до посилення симптомів або небажаних побічних ефектів.

Лікар надасть надійну інформацію про доступні методи лікування псоріазу і допоможе вибрати найбільш відповідний для конкретного пацієнта підхід.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама