Солодкий спосіб позбутися волосся: що таке шугаринг та яким він буває 

ніжки та шугаринг

Шугаринг — це ефективний і довгостроковий спосіб видалення небажаного волосся, який ґрунтується на використанні натурального цукру або пасти. Цей метод походить з древньої перської культури й широко використовується по всьому світу. Шугаринг також відомий як перська епіляція або цукрова депіляція.

Рецепт цукрової пасти для шугарингу

Рецепт пасти простий і складається з трьох інгредієнтів:

 • цукор (10 столових ложок);
 • вода (1 столова ложка);
 • лимонний сік (0,5 лимона).

Існують багато рецептів шугарингу без додавання лимонного соку. У такому разі підійде звичайний столовий оцет або яблучний. Іноді можуть додаватися натуральні речовини, такі як мед або ефірні олії. Це надає пасті додаткових властивостей. У результаті виходить спеціальна маса, що нагадує консистенцію м’якого тіста або густого меду, яка вручну наноситься на шкіру і потім видаляється разом із волоссям.

Знаючи, як правильно варити шугаринг у домашніх умовах, кожна жінка або дівчина зможе самостійно провести цю процедуру. Особливо якщо волосся росте не в таких важкодоступних місцях, як зона бікіні.

Також багато дівчат вважають, що шугаринг це боляче. Їх можуть зупиняти думки про болісні відчуття, які виникають при висмикуванні волосся з інтимних місць.

Як діяти, якщо виникає страх болю перед тим, як робити шугаринг

Перш ніж робити шугаринг глибокого бікіні вперше, ми рекомендуємо звернутися до досвідченого фахівця. Перевага послуг у салоні чи косметичному закладі очевидна.

По-перше, майстер своєї справи знає, як зробити шугаринг у зоні бікіні без болю. По-друге, кожному клієнту видається пам’ятка в якій міститься інформація про те, як психологічно і морально підготувати своє тіло, щоб було не боляче при шугарингу.

У будь-якому випадку, у кабінеті фахівця завжди можна попросити провести шугаринг зі знеболенням.

Як правильно робити шугаринг

Для того, щоб уникнути болісниих відчуттів при проведенні шугарингу в домашніх умовах або ж у кабінеті фахівця, важливо дотримуватися кількох правил:

 1. Підготовка шкіри. Ретельно очистити шкіру від олій, кремів та бруду, щоб масі було краще зчепитися з волоссям та зменшити ризик пошкодження шкіри. Також рекомендується перед процедурою прийняти гарячий душ, добре розпаривши тіло.
 2. Правильна суміш маси. Маса для шугарингу має бути схожа на м’яке тісто або медову пасту. Якщо суміш надто рідка, вона буде складніше видаляти й може спричинити болісні відчуття. Якщо маса занадто густа, вона не зможе правильно зчепитися із волоссям.
 3. Правильна техніка нанесення та видалення маси. Пасту необхідно наносити проти росту волосся, а видаляти — у напрямку зростання волосся. Нанесення має бути рівним і тонким шаром, щоб уникнути травмування шкіри при видаленні.
 4. Розтяжка шкіри. При видаленні маси необхідно тягнути шкіру в протилежний бік від напрямку видалення, це допоможе знизити болючі відчуття і зменшити ризик пошкодження шкіри.
 5. Подальший догляд за шкірою. Після шугарингу необхідно обробити шкіру заспокійливим засобом, таким як алое вера гель або спеціальний крем після шугарингу. Це допоможе зняти подразнення, зволожити та заспокоїти шкіру.
 6. Обмеження на довжину волосся. Довжина волосся перед процедурою шугарингу повинна становити щонайменше 5 мм. Якщо волосся занадто коротке, маса може не зчепитися з ними й процедура становиться болісною.
 7. Визначення свого больового порогу. Кожен організм має власну чутливість, що залежить від менструального циклу. Наприклад, шугаринг рекомендується робити через 3-4 дні після менструації. Найвищий поріг болю — під час овуляції та за 2-3 дні до початку менструації.

У домашніх умовах складніше дотримуватися техніки шугарингу. Наприклад, дехто не знає, як правильно проводити процедуру — в напрямку росту волосся чи проти.

Тому, щоб звести шкоду від шугарингу до нуля, краще звернутися до фахівця, який знає все про шугаринг і має спеціальні приладдя для депіляції. Майстер наносить теплу пасту на шкіру проти росту волосся, потім різким рухом видаляє пасту разом з волоссям у напрямку їхнього росту. Це дозволяє уникнути обривання волосся і знижує ризик вростання волосся.

На відміну від інших частин тіла, волоски в інтимній зоні ростуть у різні боки. Відривати карамельну пасту потрібно тільки по зростанню волосся, що трохи складно зробити самостійно через погану видимість. Проте, якщо пристосуватися, цю процедуру можна проводити й у домашніх умовах.

Основні методи проведення шугарингу

Існує кілька способів проведення шугарингу, і два з них є основними та найбільш поширеними:

 1. Класичний спосіб має на увазі використання саморобної або готової цукрової пасти, яка наноситься на шкіру вручну без використання додаткових інструментів.
 2. Бандажна техніка шугарингу включає використання шпателя та тканини. В цьому випадку паста наноситься на шкіру, потім на неї кладеться тканинний клапоть, який притискається до пасти. Потім тканина різким рухом знімається разом із пастою, видаляючи волоски. Цей спосіб зручний для роботи з великими площами шкіри, такими як ноги або спина, і менш болючий, оскільки тканина пом’якшує ривок при видаленні пасти. Карамель має бути більш рідкої консистенції, а довжина волосків не більше 0,3-0,7 мм.

Остання техніка депіляції проводиться під час воскової депіляції. Приймаючи рішення, що краще: ваксинг або шугаринг, варто врахувати деякі основні відмінності:

 • при епіляції воском волоски видаляються проти росту волосся, тому можливе вростання волосків;
 • можливі випадки опіків оскільки віск нагрівається до температури плавлення;
 • жорсткі волоски із зони бікіні й пахв не завжди видаляються з першого разу, тому доводиться проводити маніпуляцію кілька разів;
 • відчуття при ваксингу болючіші, ніж при шугарингу.

Незалежно від обраного способу проведення шугарингу вимагає певних навичок і практики для досягнення найкращих результатів.

Які існують види шугарингу в області бікіні

У косметологічній практиці існує кілька різновидів шугарингу бікіні, що відрізняються за ступенем видалення волосся:

 • Класичний шугаринг бікіні передбачає видалення волосся до межі купальних плавок. Цей вид шугарингу є найбільш поширеним і відрізняється мінімальною болісністю.
 • Середнє бікіні-шугарінг включає симетричне видалення волосся на статевих губах і пахвинних складках до лінії трусиків.
 • Глибоке (тотальне) бікіні — це повне видалення волосся спереду та ззаду. Цей вид шугарингу також відомий як «голлівудський», оскільки популярний серед знаменитостей.
 • Бікіні по-французьки характеризується вузькою смужкою волосся спереду, залишаючи практично область ануса без видалення волосся.
 • Бразильське бікіні нагадує глибокий шугаринг, але з можливістю залишити смужку чи трикутник спереду.

Епіляція зони чоловічого бікіні, як і жіночого, буває класичним і глибоким.

Який спосіб депіляції вибрати для області бікіні залежить від переваг та комфорту кожної окремої клієнтки. Майстри шугарингу бікіні можуть запропонувати або видалення волосся або залишити різні області інтимної зони недоторканими.

Чому варто вибрати шугаринг: його переваги перед іншими видами епіляції

Однією з основних переваг шугарингу — його тривалий ефект. Після процедури волосся видаляється разом з його корінням, що дозволяє насолодитися гладкою шкірою до 4-6 тижнів. Крім того, шугаринг м’яко відлущує верхній шар шкіри. Таким чином, процедура одночасно з нанесенням краси проводить легкий пілінг, покращує стан шкіри, вона стає більш гладкою та м’якою. Це допомагає підтримувати здоровий і гладенький вигляд шкіри й запобігає виникненню врослого волосся.

Цукрова паста, що має вигляд консистенції густого меду, наноситься на шкіру вручну без використання спеціальних смужок. Це її основна відмінність та перевага перед депіляцією воском. При шугарингу паста прилипає тільки до волосся, мінімізуючи контакт зі шкірою і роблячи процедуру менш болісною, ніж воскова депіляція.

Також на відміну від інших методів видалення волосся, таких як віск чи креми, шугаринг не містить хімічних компонентів, які можуть спричинити подразнення та алергічні реакції. Паста містить лише натуральні інгредієнти та не викликає подразнення шкіри. Крім того, суміш легко змивається водою, не залишаючи залишків на шкірі чи одязі.

Видалення відбувається за допомогою спеціальних технік, таких як «розпластування» або «висмикування». Обидві техніки дозволяють видалити волосся з корінням, що дає більш довгостроковий ефект, ніж інші методи видалення волосся.

Шугаринг може бути проведений на наступних ділянках шкіри:

 • обличчя (вусики);
 • ноги;
 • руки;
 • живота;
 • пахви;
 • бікіні зони.

Цей метод видалення волосся також підходить для всіх типів шкіри та волосся, включаючи чутливу шкіру та тонкі волоски.

Що краще: шугаринг чи лазерна епіляція

Якщо шугаринг — це метод видалення волосся за допомогою цукрової пасти, яка наноситься на шкіру і потім знімається разом з волоссям, то лазерна епіляція це процедура, при якій лазерне випромінювання проникає у фолікули волосся і руйнує його, запобігаючи росту.

Однією з основних переваг лазерної епіляції є те, що після неї протягом пів року зовсім не росте волосся. Щоправда, для цього необхідно провести кілька сеансів з інтервалом від кількох тижнів до кількох місяців залежно від зони, що обробляється, і індивідуальних особливостей пацієнта.

Крім того, лазерна епіляція має свої обмеження. Наприклад, вона неефективна на сивому, світлому або червоно-рудому волоссі. Також вона може бути обмежена при використанні на темній або засмаглій шкірі через можливе пошкодження пігменту шкіри.

Варто відзначити високу вартість цієї процедури, особливо якщо потрібно кілька сеансів. Крім того, існують обмеження для вагітних та гормонально-активних пацієнтів, чого не скажеш про шугаринг. Тому кожна дівчина має зважити всі «за» та «проти», оцінюючи власні обставини.

Як часто треба робити шугаринг?

Загалом рекомендується проводити процедуру шугарингу приблизно кожні 3-4 тижні. Однак, точна частота може залежати від таких факторів.

Тип волосся. При швидкому зростанні волосся або якщо воно товсте і жорстке, можливо, доведеться проводити шугаринг частіше, наприклад, кожні 2-3 тижні.

Зона тіла. Деякі зони тіла, такі як пахвові западини та бікіні, можуть вимагати частішого шугарингу через особливості росту волосся та швидкого їх відновлення.

Регулярність процедури. Завдяки частоті волосся може стати тоншим і м’якшим, тому інтервал збільшується.

Побажання клієнта. Деяким людям подобається мати гладку шкіру протягом усього часу, тому вони проводять шугаринг частіше.

Оптимальну частоту проведення процедури краще обговорити з досвідченим фахівцем із шугарингу, адже все залежить від індивідуальних особливостей та переваг клієнта.

Якщо часто робити шугаринг, волосся перестає рости?

Ні, регулярне проведення шугарингу не зупиняє зростання волосся.

Скільки не росте волосся після шугарингу?

Після процедури шугарингу волосся починає рости відразу ж після видалення.

Швидкість росту волосся залежить від низки факторів, таких як генетика, гормональний баланс, вік, зона тіла, на якій проводилася процедура, та індивідуальні особливості кожної людини. В середньому, волосся може почати виявлятися на поверхні шкіри через 1-2 тижні після шугарингу.

Однак, при регулярному видаленні волосся за допомогою шугарингу, волосся може ставати згодом тонше і м’якше.

Чи можна робити шугаринг після солярію?

Ні, не рекомендується проводити процедуру відразу після відвідування солярію або засмаги. Штучне загоряння, особливо в солярії, може впливати на стан шкіри, роблячи її більш чутливою, подразненою або навіть обпеченою. Проведення шугарингу на засмаглій шкірі може підвищити ризик подразнення, почервоніння, запалення та інших небажаних реакцій шкіри.

Рекомендується почекати щонайменше 24 години після солярію або засмаги перед проведенням процедури шугарингу.

Якої довжини має бути волосся перед тим, як робити шугаринг?

Зазвичай рекомендується, щоб довжина волосся перед шугарингом складала від 3 до 6 мм. Якщо волосся занадто коротке, паста може не зачепити волосся достатньо для ефективного видалення. Якщо волосся занадто довге, це може зробити процес шугарингу більш болючим та складним.

Також рекомендації щодо довжини волосся можуть змінюватись залежно від зони тіла, на якій проводиться шугаринг. Наприклад, для шугарингу обличчя та бікіні, волосся може бути коротше від 3 до 6 мм, у той час, як для шугарингу ніг або інших більших зон тіла, волосся може бути трохи довше ніж 6 мм.

Важливо дотримуватися рекомендацій вашого майстра або фахівця з шугарингу щодо оптимальної довжини волосся перед процедурою, щоб досягти найкращих результатів і уникнути можливих проблем.

Чи можна робити шугаринг під час місячних?

Так, теоретично, технічно можливо провести процедуру шугаринг під час місячних, але рекомендується уникати цього через кілька факторів.

Перш за все, під час місячних рівень гормонів в організмі може бути нестабільним, що може зробити шкіру більш чутливою та, можливо, болючою при проведенні шугарингу. Це може спричинити дискомфорт і збільшити ризик подразнення або запалення шкіри.

Крім того, під час місячних жінки можуть почуватися менш комфортно та більш чутливо через фізичні та емоційні зміни, пов’язані з менструальним циклом. Проведення процедури шугарингу під час місячних може спричинити додатковий дискомфорт чи стрес.

Тому загалом рекомендується уникати проведення шугарингу під час місячних.

Чи можна робити шугаринг дітям?

Шкіра дітей ніжна і чутлива, тому процедура шугарингу може бути більш болісною і потенційно викликати дискомфорт у дітей.

Рекомендації щодо віку, з якого можна проводити шугаринг у дітей, можуть змінюватися залежно від регіону та законодавства, тому важливо ознайомитись із місцевими правилами та рекомендаціями. Загалом рекомендується утриматися від проведення шугарингу на дітях до досягнення ними підліткового віку, коли їхня шкіра стає зрілою і менш чутливою.

Якщо ви все ж таки вирішили провести шугаринг на дитині, дотримуйтесь рекомендацій і вказівок професіонала, використовуйте м’яку та безпечну цукрову пасту, і обов’язково дотримуйтесь гігієни та стерильності інструментів та обладнання. Також враховуйте думку та комфорт дитини, та проводьте процедуру з обережністю та увагою, щоб мінімізувати можливі ризики та дискомфорт.

Важливо звернутися до професіонала, досвідченого майстра шугарингу, якщо ви вирішите провести процедуру на дитині, щоб переконатися в безпеці та її ефективності.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама