Прегна 5 інструкція по застосуванню

Прегна 5 фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
капсули, № 30
Виробник:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 18.11.2023
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 18.11.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

Риб’ячий жир 438,6 мг, в т. ч. докозагексаєнова кислота (ДГК) 250,0 мг, елементарне залізо 30,0 мг, фолати 800,0 мкг, в т.ч. фолієва кислота 400,0 мкг та левомефолієва кислота 400,0 мкг, йод (йодид калію) 200,0 мкг, холекальциферол (вітамін D3) 50,0 мкг.

Допоміжні речовини. Гідрогенізована соєва олія, бджолиний віск, соєвий лецитин, діоксид кремнію; оболонка капсули: коров’ячий желатин, гліцерин, чорний оксид заліза, червоний оксид заліза. Без ГМО.

Поживна (харчова) та енергетична цінність (калорійність).

Вміст в 1 капсулі: білків – 0,13 г, жирів – 0,53 г, вуглеводів – 0,07 г.

Енергетична цінність (калорійність).

1 капсула містить – 22,69 кДж/5,5 ккал.

Властивості:

Прегна­-5  призначена для вагітних жінок, у період планування вагітності, у післяпологовий період та під час годування груддю.

Правильне харчування під час підготовки до вагітності, у період вагітності та годування груддю забезпечує надходження до організму достатньої кількості більшості вітамінів та поживних речовин. Прегна-5 забезпечує організм  саме тими компонентами, дефіцит яких може призвести до незворотних змін в організмі матері та її новонародженої дитини.

Опис компонентів.

Докозагексаєнова кислота (ДГК) належить до групи омега-3 поліненасичених жирних кислот (омега-3 ПНЖК), які не синтезуються в організмі людини, і тому дуже важливо щодня отримувати їх в достатній кількості.

При дефіциті омега-3 ПНЖК підвищується ризик перинатальної патології, порушень розумового та фізичного розвитку плода, вроджених вад нервової системи, зору, серця, ускладнень під час вагітності, таких як: звичне невиношування вагітності, передчасні пологи, плацентарна недостатність, затримка внутрішньоутробного розвитку плода.

Омега-3 ПНЖК при плануванні вагітності необхідні для:

  • дозрівання статевих клітин (як яйцеклітин, так і сперматозоїдів); ДГК забезпечує формування високодиференційованих статевих клітин;
  • сприяння процесу запліднення;
  • підвищення ймовірності запліднення.

Омега-3 ПНЖК незамінні в період вагітності і забезпечують нормальний фізіологічний перебіг вагітності, оскільки:

  • сприяють формуванню, дозріванню і правильному функціонуванню плаценти;
  • нормалізують тривалість вагітності, їх дія спрямована на профілактику невиношування  вагітності і передчасних пологів;
  • перешкоджають розвитку передчасного відшарування плаценти;
  • запобігають розвитку гестозів (токсикозів), покращують перебіг вагітності;
  • покращують кровообіг в плаценті;
  • знижують ризик післяпологової депресії, покращують настрій, пам’ять, регулюють обмінні процеси, знижують коефіцієнт маси тіла.

Споживання ДГК жінкою під час вагітності та годування груддю сприяє належному розвитку сітківки ока, нервової та імунної систем плоду та новонародженого. Формування головного мозку плода відбувається до 9-го тижня вагітності, тому жінка, яка планує материнство, повинна приймати  ДГК  ще до зачаття.  ДГК  проникає через плаценту від матері до плода, а також виділяється в грудне молоко.

Фолати беруть участь у синтезі нуклеїнових кислот, обміні білків, процесах росту і ділення клітин, відіграють важливу роль у формуванні клітин крові. Однією із найважчих  патологій, пов’язаною з дефіцитом фолатів, є незрощення нервової трубки у плода. Також дефіцит фолатів призводить до цілого спектру різних аномалій мозку, кінцівок, вух, сечовидільної системи, а також формування розщілини верхнього піднебіння, вад серцево-судинної системи. Для нормального внутрішньоутробного розвитку і росту плода важливим фактором є достатня концентрація фолатів в організмі майбутньої матері. Рекомендується щоденний прийом фолієвої кислоти до настання вагітності, під час вагітності та в період годування груддю. Прийом фолатів допомагає зменшувати відчуття втоми та підтримувати фізіологічні функції організму жінки у періоди вагітності та  годування груддю.

Залізо є основним компонентом гемоглобіну та сприяє виробленню еритроцитів, які беруть участь у транспортуванні кисню до клітин всіх систем організму. Залізо необхідне для правильного функціонування імунної системи та підтримання когнітивних функцій; допомагає зменшити відчуття втоми та підтримувати належний енергетичний обмін;  бере участь у процесі поділу клітин, що особливо важливо під час вагітності.

Вітамін D сприяє всмоктуванню та засвоєнню кальцію та фосфору, підтриманню належного рівня кальцію в крові, допомагає зберігати здоровими зуби і кістки вагітної жінки, сприяє формуванню скелету плода та запобігає розвитку рахіту в новонародженої дитини. Вітамін D підтримує функціонування гладеньких м’язів та імунної системи, бере участь у процесі поділу клітин.

Недостатність вітаміну D вважається однією з проблем охорони здоров’я у всьому світі. Гіповітаміноз D може бути одним із факторів, що призводить до передчасного виснаження яєчників. Дефіцит вітаміну D – поширене явище у жінок із синдромом полікістозних яєчників, особливо в тих, які мають надмірну масу тіла чи ожиріння.

Йод сприяє функціонуванню нервової системи і підтриманню когнітивних функцій, забезпеченню належного енергетичного обміну та допомагає зберігати шкіру здоровою. Йод бере участь у вироблені гормонів щитовидної залози і сприяє правильному функціонуванню щитовидної залози.

Виробник:

Амакса Фарма Лтд, Великобританія

Місцезнаходження виробника:

Україна, 04073, Київ, пр. С. Бандери, 28-А

Спосіб застосування та дози:

1 капсула в день, після їжі.

Умови зберігання:

Зберігати при кімнатній температурі (нижче 25 °С) в оригінальній упаковці, у сухому, захищеному від світла місці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності 2 роки від дати виробництва.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності: дата зазначена на упаковці.

Форма випуску / упаковка:

Капсули м’які; по 15 капсул у блістері; по 2 блістери в упаковці.

Маса нетто. 23,1 г.

Медичне застереження
Дата додавання: 18.11.2023
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама